Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 2:0. Inauguracja play-off hokeistów

21 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
W Oświęcimiu Lotos PKH zagrał przy 2500 kibiców. W serii do czterech wygranych Unia prowadzi 1-0, drugi mecz w sobotę o godz. 18. W Oświęcimiu Lotos PKH zagrał przy 2500 kibiców. W serii do czterech wygranych Unia prowadzi 1-0, drugi mecz w sobotę o godz. 18.

Lotos PKH Gdańsk przegrał na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off Polskiej Hokej Ligi. Drugi mecz serii do czterech wygranych w sobotę o godz. 18, również na lodowisku.

1:0 Jakub Wanacki as. Oriechin - Garszyn 32:28
2:0 Gregor Koblar as. Pretnar - Kalan 38:51

Unia: Saunders - Zarko, Pretnar - Kowalówka, Kalan, Koblar; Bezuska, Saur - Meidl, Trandin, Przygodzki; Wanacki, Luza - Garszyn, Oriechin, Themar; Noworyta, Piotrowicz - Malicki, Krzemiń, Wanat

LOTOS: Fucik - Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Rac, Marzec; Pichnarcik, Szurowski - Popow, Mocarski, Smal

- Trudno teraz ocenić, jak będzie wyglądała ta seria i dlatego ten sport jest tak piękny. Ufam, że będzie ona wyrównania i szanse na awans do półfinału są takie same dla Oświęcimia, jak i dla nas - mówił nam przed startem playoff bramkarz Lotosu Tomas Fucik.
Po pierwszym spotkaniu w Oświęcimiu, bliżej awansu jest Unia. Czech wpuścił dwie bramki dając się pokonać wyłącznie w drugiej tercji, ale to wystarczyło rywalom, aby wygrać spotkanie otwierające serię.

Tomas Fucik: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Mecz rozgrywany przy 2500 widzów już w pierwszych minutach przyniósł strzeleckie sytuacje dla obu stron, ale tak Fucik jak i Clarke Saunders stawali na wysokości zadania. Więcej pracy miał wprawdzie gdański bramkarz, ale zachował czyste konto w pierwszych 20 minutach.

Gorzej było w drugiej tercji, którą od gola mógł rozpocząć Igor Smal, ale nie poradził sobie z Saundersem w sytuacji sam na sam. Fucik pozostawał niewzruszony przy odpowiedziach Radka Meidla, Alexeia Trandina czy Semana Garszyna, ale w końcu sposób na niego znalazł Jakub Wanacki strzelając z najbliższej odległości.

Oświęcimska hala zadrżała w posadach od radości miejscowych kibiców, a unici rzucili się na gości po kolejną bramkę. Chwilę przed przerwą z niebieskiej linii wstrzelił krążek Klemen Pretnar a gumę czujnie przekierował Gregor Koblar. Jak się okazało, bramka na 2:0 ustaliła wynik spotkania. Gdańszczanie robili co mogli by zdobyć choć kontaktowe trafienie, ale bezskutecznie.

- Dobre spotkanie, ale cóż, przegrywamy. Pierwsza tercja wyrównana, zakończona wynikiem 0:0. Na jej początku mieliśmy trochę sytuacji, później optyczną przewagę mieli gospodarze. Druga odsłona rozstrzygnęła o meczu. Pierwsza bramka, którą straciliśmy po indywidualnym błędzie w grze obronnej. Z kolei druga po uderzeniu z niebieskiej była bardzo szczęśliwa. W trzeciej próbowaliśmy jeszcze coś zmienić, zagraliśmy ofensywnie i agresywniej, ale nie udało nam się strzelić bramki, której bardzo potrzebowaliśmy. Jeśli jej nie strzelisz, to nie wygrasz meczu. Jutro musimy być skuteczniejsi i lepsi na krążku w tercji ataku. Gratuluję Unii zwycięstwa, pierwsza bitwa dla nich, ale wojna wciąż trwa - podsumował trener Lotosu Marek Ziętara.
- Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz. Pierwsza tercja była wyrównana, co potwierdza wynik 0:0. Każdy był świeży i miał swoje szanse. W drugiej tercji realizowaliśmy nasz plan taktyczny, sporo było dobrych rzeczy. Dobry pressing za bramką spowodował, że strzeliliśmy pierwszego gola. W trzeciej tercji byliśmy poza rytmem, ale graliśmy dobrze w defensywie i mamy zwycięstwo. To nie jest sprint, lecz maraton. Jutro zaczynamy od stanu 0:0 - dodał szkoleniowiec Unii Nic Zupancic.

Drugie spotkanie odbędzie się już w sobotę, również o godz. 18. Podopieczni Marka Ziętary postarają się wyrównać stan rywalizacji do czterech wygranych, zanim rywalizacja przeniesie się do Gdańska. W hali "Olivia" Unia i Lotos spotkają się 25 i 26 lutego. Jeśli seria nie zakończy się w czterech meczach, wróci do Oświęcimia.

• Pierwsze koty za płoty (11)

Brawo za 3 tercję! Widać było siłę! Brawo dla Szymona, który sponiewierał tego symulanta.

• 29 3

• (3)

Co było widać? Chyba naszą bezradność i całkowity brak skuteczności. Unia bez większego stresu kontrolowała wynik

• 6 8

• (2)

Co było widać? Jeżeli masz dużą wadę wzroku to idź do lekarza od oczu a nie komentuj mecze o których nie masz zielonego pojęcia

• 7 2

• (1)

Kiedy trzeba bylo przyspieszyć to robili, Fucik trzymał wynik. W 3 tercji Unia przybroniła i nie stracili gola a co możesz powiedzieć o naszych? Oprócz wrażeń artystycznych? Nie bede wspomniał o strzałach. Obejrzyj 1 bramkę i zobacz Vitka..,tyle w temacie. Unia byla szybsza, dokładniejsza i taktycznie zrobila to idealnie. Bramek straconych 0 strzelonych 2 tyle w temacie. Jak chcesz sie podniecać wrażeniami artystycznymi to trzeba iść do cyrku a nie na mecz.

• 10 2

• 10/10 Merytoryczny komentarz. Vitek w peirwszej przeszkadza, zmienił bym ustawienia. Steber - Polodna - Rac Marzec - Popov - Vitek.Trzecia i tak gra na aferę więc może by to wypaliło.

• 4 1

• Wstydu nie było (1)

Ludzie z Oświęcimia wypowiadają się z uznaniem o naszych. Gramy dalej.

• 8 0

• Wrażenia artystyczne nie dają awansu. Rok temu z Tychami też wstydu nie było, ale to Tychy awansowały.Pozdro bez napinki.

• 2 3

• (2)

Nasi zaczęli grać dopiero w 3 tercji, szkoda, że tak późno

• 0 1

• (1)

Co zaczęli? Weźcie się garść! Unia zwolniła bo oszczędzała siły, dlatego tak to wygladalob

• 3 9

• Jestescie za słabi na Unie i taka prawda ... (1)

w sporcie zdarzają się różne cuda ! ale tu te cuda się nie odnajdą !!!

• 1 8

• Ty jesteś cudem:) nie mam wątpilwości

• 5 2

• Unia - Lotos moze byc 4-0 chyba ze sie nimi pobawia i kase zbija

• 2 8

• (5)

Ogladałem na polskihokej.Pierwsza tercja fajna z obydwu stron. Intensywność gry naprawdę na wysokim poziomie. W drugiej tercji lepsza Unia, pierwsza bramka podanie zza bramki i Fucik bez szans, druga przypadek po rykoszecie. W trzeciej to Unia już kontrolowała grę i cieżko było cokolwiek zrobić. Jak nie wygramy jutro to będzie naprawdę trudno wygrać tą rywalizację, zwłaszcza ,że w ogóle nie łapali kar

• 12 2

• tak se to tłumacz ... (4)

Unia was zniszczy bo jest najzwyczajniej po prostu lepsza !

• 1 15

• Se to na wsi mówią

• 6 3

• Bolo (2)

Ty to jednak jak ci mucha do zupy wpadnie to będziesz miał więcej mózgu w brzuchu niż w głowie ...

• 13 0

• a ty jesteś dzban (1)

• 0 10

• Dzbany są Tychach każdy to wie

• 9 0

• ale za to sobota , ale za to sobota ... będzie dla NAS !!! Dziękujemy za walkę , panowie (4)

brawo Fucik ( tradycyjnie ) ! brawo Jegor ( w pełni gotowy do play-OFF )! brawo IV formacja za waleczność ( walczaki )