Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 3:1. Tomas Fucik kontuzjowany

5 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Tomas Fucik zakończył występ w Oświęcimiu już w 10. minucie. Bramkarz Lotosu PKH Gdańsk nabawił się urazu pachwiny. Tomas Fucik zakończył występ w Oświęcimiu już w 10. minucie. Bramkarz Lotosu PKH Gdańsk nabawił się urazu pachwiny.

Lotos PKH Gdańsk przegrał na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) w meczu 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Marka Ziętary jeszcze przy stanie 0:0 stracili bramkarza Tomasa Fucika, który doznał urazu pachwiny. Chwilę później objęli prowadzenie po bramce Władisława Jełakowa, ale nie zdołali go obronić.

0:1 Jełakow as. Rożkow - Gołowin 10:49
1:1 Radek as. Trandin - Przygodzki 5 na 4 32:17
2:1 Krzemień as. Raska - Piotrowicz 42:35
3:1 Saur as. Piotrowicz 58:33

Unia: Saunders; Wanacki, Pretnar - Koblar, Kalan, Themar; Bezuska, Luza - Kowalówka, Trandin, Przygodzki; Saur, Zatko - Meidl, Wanat, Malicki; M.Noworyta, P.Noworyta - Piotrowicz, Krzemień, Raska

LOTOS: Fucik (od 09:57 Studziński); Bilcik, Havlik - Smal, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Popow

Po pewnym zwycięstwie na własnej tafli z Naprzodem Janów w piątek, w niedzielę hokeiści Lotosu PKH Gdańsk udali się do Oświęcimia. Pojedynek z wyżej notowaną Re-Plast Unią rozpoczął się od naporu gospodarzy. Konto zachowywał Tomas Fucik, ale bramkarz gdańszczan przy jednej z interwencji nabawił się urazu pachwiny i już w 10. minucie zakończył występ w spotkaniu.

Lotos PKH Gdańsk - Naprzód Janów 6:0. Relacja, oceny

Między słupkami zmienił go Mateusz Studziński, a chwilę potem Władisław Jełakow pokonał Clarke'a Saundersa i Lotos PKH Gdańsk objął prowadzenie. Studziński długo radził sobie z powstrzymywaniem gospodarzy przy próbach wyrównania, ale w końcu skapitulował przy strzale Radka Meidla podczas gry w osłabieniu.

Miejscowi poszli za ciosem na początku trzeciej tercji. Studziński w zamieszaniu pod gdańską bramką nie zdołał zamrozić krążka, a Unii prowadzenie dał Łukasz Krzemień.

Gdańszczanie robili co mogli, ale nie zdołali już pokonać Saundersa. Zamiast tego, w samej końcówce spotkania Jakub Saur uderzeniem z niebieskiej linii zaskoczył zasłoniętego Studzińskiego i ustalił wynik niedzielnego starcia.

11 Naprzód Janów 35 1 0 0 34 39:260 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-10

Wyniki 36 kolejki

• Re-Plast Unia Oświęcim - LOTOS PKH GDAŃSK 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
  • Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
  • GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)
  • Naprzód Janów - GKS Katowice 1:8 (0:1, 0:3, 1:4)

Opinie (76) ponad 10 zablokowanych

• (2)

Ciekawe na ile poważna ta kontuzja

• 10 1

• Oby tylko nciagniety miesien bo inajtrudniejsze mecze przed nimi (1)

• 12 1

• Studzinski dobrze bronił tylko ten babol na 2:1 dla Unii tak to może by się jakiś punkt udało przywieźć

• 12 0

• Z taką grą jak w piątek to wynik i tak bardzo dobry (6)

Szkoda, że im bliżej play off tym bardziej oczy bolą od patrzenia na tą grę. Do roboty panowie, ciężko trenować a może efekty będą

• (2)

Niestety w KRS sprawdzałem i jest to fakt. Łatwo to sprawdzić...

• 1 1

• (1)

co ty bredzisz, człowieku

• 1 0

• To zerknij na imsig ...wpisz KRS klubu i ostatnia zmiana jest wykreślnie z 27 listopada...

• 0 0

• Studziński i pozamiatane

• 0 33

• Z pachwiną to nigdy nic nie wiadomo, może być tydzień, dwa, a może być dużo gorzej. (3)

Na szczęście Studziński też bronić umie, więc nie stoimy na straconej pozycji.

Dziś znowu dużo kar łapaliśmy, a gospodarze chyba tylko jedną.

Rosjanie znów strzelili, mieliśmy zresztą sporo sytuacji ale resztę Saunders wybronił. Szkoda, bo punkcik by się przydał z takiego wyjazdu.

• 15 2

• Mógłby mi ktoś wytłumaczyć za co dostali kary Bilcik i Havlik?

• 5 0

• Szkoda bo w 1 piątce brak 1 ogniwa i łańcuch pękł wracaj szybko Janek

• 8 1

• Kary mieliśmy z kapelusza wyciągnięte, kto oglądał ten wie, zawodnik Unii wpada na Bilcika, przewraca i za to Bilcik zostaje odesłany na karę za przeszkadzanie... Polodna w 3 tercji rzucony na bandę i nic. Sędziowanie nadal na poziomie zera. Jedyne co sędziowie potrafią wnieść w mecz to nerwowość i podnoszenie ciśnienia zawodnikom. Rożkow jak dostał karę aż kijem walił w lód.

• 18 0

• A Moje Tychy poza zasięgiem tej marnej ligi ! (1)