Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 7:2. Druga porażka w ćwierćfinale PHL

22 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Jegor Rożkow w trzeciej tercji zdobył bramkę dla Lotosu na 2:4, ale później trafiali już tylko gospodarze. Jegor Rożkow w trzeciej tercji zdobył bramkę dla Lotosu na 2:4, ale później trafiali już tylko gospodarze.

Lotos PKH Gdańsk przegrał na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim 2:7 (0:3, 1:1, 1:3) i po dwóch meczach ćwierćfinały Polskiej Hokej Ligi jest 2-0 dla rywali. Seria do czterech wygranych we wtorek i środę przeniesie się do hali "Olivia".

7:2 Krzemień as. Malicki 57:28

Unia: Saunders - Zatko, Pretnar - Kowalówka, Kalan, Koblar; Bezuska, Saur - Meidl, Trandin, Przygodzki; Wanacki, Luza - Garszyn, Oriechin, Themar; Noworyta, Piotrowicz - Malicki, Krzemień, Wanat

LOTOS PKH: Fucik - Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Rac; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Pichnarcik, Szurowski - Smal, Mocarski, Popow

- Gratuluję Unii zwycięstwa, pierwsza bitwa dla nich, ale wojna wciąż trwa - mówił w piątek wieczorem Marek Ziętara, gdy jego hokeiści ulegli w Oświęcimiu 0:2 w meczu otwierającym ćwierćfinałową serię.
Niestety, w drugim z przynajmniej czterech pojedynków, to zespół Nica Zupancicia miał więcej amunicji, jeśli już trzymamy się batalistycznej terminologii.

Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 2:0. Relacja z pierwszego ćwierćfinału

Gdańszczanie tym razem zagrali bez jednego ze swoich liderów Josefa Vitka, któremu trener Ziętara dał odpocząć. W pierwszej piątce zastąpił go Roman Rac, a do składu wskoczył Filip Pesta. Lotos rozpoczął od wymiany ciosów, bo najpierw znakomicie interweniował Tomas Fucik, a chwilę później swój kunszt musiał wykazać Clarke Saunders broniąc uderzenie Petra Polodny.

Po 10 minutach gry Unia prowadziła już 2:0 po tym jak w nieco ponad 2 minuty Fucika pokonali Andrej ThemarPatryk Malicki. Momentami na lodzie leciały przysłowiowe iskry, a Fucik miał kupę pracy. Dobrą okazję miał Ladislav Havlik, ale jego mocne uderzenie obronił Saunders, a krótko przed końcem pierwszej kwarty uderzeniem z niebieskiej linii na 3:0 podwyższył prowadzenie Unii Klemen Prretnar.

TERMINARZ i WYNIKI ĆWIERĆFINAŁU LOTOS - UNIA
1. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 2:0
2. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 7:2
3. mecz - Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim (25.02)
4. mecz - Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim (26.02)
ew. 5. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk (29.02)
ew. 6. mecz - Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim (03.03)
ew. 7. mecz - Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk (06.03)

Drugą tercję gdańszczanie zaczęli od kary Konstantina Tesliukiewicza, ale wybronili się w osłabieniu. Mało tego, sygnał do walki dał Roman Rac, który uderzeniem pod poprzeczkę zdobył pierwszego gola dla Lotosu w tej serii. Blisko kontaktowego trafienia był Igor Smal, lecz jego strzał z backhandu wybronił bramkarz oświęcimian.

W zamian czwartą bramkę dla Unii zdobył Radek Meidl a chwilę później w słupek trafił Daniił Oriechin. Gdańszczanie mimo dominacji przeciwnika nie zwiesili głów i zaraz na początku trzeciej tercji uderzeniem z niemal zerowego kąta Saundersa kompletnie zaskoczył Jegor Rożkow. Emocje udzieliły się trenerowi Ziętarze, który otrzymał karę za dyskusje, a chwilę później już za poczynania na lodzie na 2 minuty usiąść musiał Jan Krasowski.

Wtedy oświęcimianie najpierw w podwójnej, a chwilę później już w pojedynczej przewadze, dołożyli trafienia dwa trafienia. Gdańszczanie do końca meczu grali agresywnie, ale jedyne co mogli zrobić to nieco mocniej zmęczyć rywali przed kolejnymi spotkaniami nad morzem. Tuż przed końcem sobotniego starcia, kropkę nad "i" postawił Łukasz Krzemień.

- Jestem bardzo zły, a nawet wściekły na to, jak zaczęliśmy ten mecz. Fatalnie zagraliśmy pierwszą tercję. Tak nie można grać w fazie play-off. Po pierwszej tercji przegrywać w play-offie 0:3? To katastrofa. Jest 2:0 dla Unii w serii i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby odwrócić losy tej rywalizacji. Mam nadzieję, że zagramy znacznie lepiej - podsumował mecz trener Ziętara.
- Dziś dobrze zaczęliśmy ten mecz. W pierwszej odsłonie byliśmy trochę szybsi, lepsi w pojedynkach jeden na jeden i dlatego też strzeliliśmy gole. W drugiej odsłonie mieliśmy dobre posiadanie krążka, zwłaszcza w tercji ofensywnej. Dziś zaczęły też dobrze funkcjonować nasze przewagi. Były też błędy, ale taki jest play-off. Prowadzimy 2:0, ale ta rywalizacja jeszcze się nie zakończyła - skomentował Nic Zupancic, szkoleniowiec Unii.
Mecz numer trzy i cztery obędą się w Gdańsku we wtorek i w środę o godz. 18:30. Jeśli Lotos wygra choć jedno spotkanie, rywalizacja wróci do Oświęcimia. Aby awansować do półfinału, trzeba wygrać bowiem cztery spotkania.

• Różnica klas w 2 pierwszych meczach

Oświęcim pokazał dużo jakości, determinacji, unikali kar. Nasi niedokładni, bojaźliwi. Trzeba walczyć, nikt nie powiedział, że będzie lekko...

• 31 3

• Wstyd. Plus że kibice znają się lepiej na hokeju niż trener, Rac w 1 formacji powinien być od początku.

• 28 11

• Slabo... (4)

Jednak w tamtym roku z ciut gorszym składam graliśmy z mistrzem w 7 meczach, teraz to czuje 4 mecze i adios...lotos i miasto prosimy o 1mln.zl.wiecej do budżetu. Pozdrawiam kibiców hokeja

• 31 3

• (1)

Dadzą radę. W we wtorek i środę z naszym wsparciem i dopingiem poniesiemy ich do zwyciestwa

• Chłopaki uszy do góry.

Wyczyścić głowy przed wtorkiem i jazda! Dla nas nic się nie zmienilo. Nadal mamy 4mecze do wygrania. Jesteśmy z wami!

• 30 2

• Dla nas bez zmian, wciąż trzeba wygrać 4 mecze. (1)

Zobaczymy co się wydarzy w Olivii we wtorek i środę.

• 25 2

• Kogut jeszcze myślał o niedzieli, ale już w sobotę mu łeb ucieli.

• 0 5

• (2)

Co tu dużo mówić, ten dwumecz nie wyszedł. Trzeba się mocno spiąć i dać max z siebie na następnych meczach. Jeszcze nic straconego.