Re-Plast Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk 3:4. Przełamanie hokeistów

Rafał Sumowski
22 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Josef Vitek w Oświęcimiu zdobył dwie bramki, w tym ostatnią, która zapewniła Lotosowi PKH wygraną nad Unią. Josef Vitek w Oświęcimiu zdobył dwie bramki, w tym ostatnią, która zapewniła Lotosowi PKH wygraną nad Unią.

Lotos PKH Gdańsk pokonał na wyjeździe Re-Plast Unię Oświęcim 4:3 (1:0, 2:3, 1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na niespełna 3 minuty przed końcem meczu Josef Vitek. Tym samym podopieczni Marka Ziętary efektownie przełamali serię pięciu porażek z rzędu w Polskiej Hokej Lidze.

3:4 Vitek as. Steber - Polodna 5 na 4 57:18

Unia: Saunders; Wanacki, Pretnar - Koblar, Kalan, Themar; Bezuska, Luza - Kowalówka, Trandin, Przygodzki; Saur, Zatko - Protasenja, Wanat, Malicki; M.Noworyta, P.Noworyta - Piotrowicz, Krzemień, Raszka

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Popow, Mocarski, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Pesta, Smal

Do Oświęcimia gdańscy hokeiści pojechali mając na koncie pięć kolejnych porażek. Jan Steber zarzekał się jednak, że drużyna wcale nie jest w dołku, bo większość z nich była minimalna.

- To nie jest kryzys jak w poprzednim sezonie, gdy przegraliśmy osiem kolejnych spotkań. Wtedy graliśmy straszne mecze. Teraz gramy jak równy z równym z najsilniejszymi ekipami w kraju, a do zwycięstw brakuje naprawdę niewiele. Stać nas na wygrywanie z każdym - zapewniał kapitan Lotosu PKH przed meczem z Unią.

Unia Oświęcim - Lotos PKH Gdańsk. Jan Steber: To nie kryzys

Jakby na potwierdzenie słów "Stebiego", już w 6. minucie gry wynik meczu otworzył Jegor Rożkow, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Clarke'a Saundersa podczas gry w przewadze. Później wykorzystanie osłabień rywali nie wychodziło ani jednym, ani drugim a sama pierwsza tercja nie była porywającym widowiskiem.

Więcej emocji przyniosło kolejne 20 minut. Luka Kalan zdobył bramkę po 30 sekundach gry, ale z remisu Unia cieszyła się ledwo ponad pół minuty. Błyskawicznie odpowiedział Jan Krasowski, który posłał krążek w samo okno bramki.

To podrażniło gospodarzy, ale z kolejnego trafienia kilka minut później cieszyli się znów gdańszczanie. Josef Vitek wjechał do tercji, zamarkował podanie i kompletnie zaskoczył Saundersa.

Gospodarze przez kilka kolejnych minut wyglądali jakby już poddali mecz. Zanosiło się na kolejne trafienie dla Lotosu, ale Patryk Malicki zaskoczył Tomasa Fucika zdobywając bramkę kontaktową. Chwilę później na ławkę kar powędrował Steber, a uniści wzorcową drużynową akcją wyrównali po uderzeniu Gregora Koblara.

Miejscowi hokeiści na dobre stłamsili gdańszczan i dopiero na początku trzeciej tercji Saundersa do wysiłku zmusił Krasowski. Później kapitalną interwencją po strzale Dominika Raszki zaliczył Fucik. W ataku dwoił się i troił Szymon Marzec, ale nic nie "wchodziło".

Zanosiło się na dogrywkę, ale na niespełna 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gdańszczanie wykorzystali grę w przewadze. Bramkę zapewniła akcja czeskiego napadu, którą sfinalizował niezawodny Vitek. Chwilę później gospodarze sygnalizowali faul na Dariuszu Wanacie, ale arbiter odgwizdał spalonego.

11 Naprzód Janów 13 0 0 0 13 11:93 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-24

Wyniki 14 kolejki

• Unia Oświęcim - LOTOS PKH GDAŃSK 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
  • Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
  • GKS Tychy - GKS Katowice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
  • Podhale Nowy Targ - Kadra PZHL przełożony na 30.10
  • Zaległy mecz z 12. kolejki
  • Comarch Cracovia - Kadra PZHL 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Opinie (70) 3 zablokowane

• Brawo Panowie ! (6)

jestem pod ogromnym wrażeniem

• 50 3

• Bolo chyba leki zażył

• 19 0

• Bolo jeszcze lanie zbiera, jego komentarz pojawi się później.

• 9 0

• Bolec (3)

Jestes najwiekszym hipokrytą na tym forum zero szacunku zero niczego a czytanie twoich wypocin powoduje tylko ze zastanawiam sie czy jestes w pelni zdrowy zreszta Bolec stan twarza w twarz z nami kibicami tymi z Wybrzeza tez i wtedy se pogadamy

• 6 2

• Fiu fiu. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się zwycięstwa. :)

• 30 1

• Polski hokej zmierza ku czarnej dziurze (4)

• brawo druzyna! (1)

i co? jedna bramka mniej i byście na nich psy wieszali, jedna więcej i znów są super...

• 28 1

• Pragnę tylko jedną rzecz zauważyć. (1)

Nie można oczywiście porównać PHL do NHL, ale tam też wyniki są na styku, a na papierze drużyny wyglądają różnie. Mnie jako kibica cieszy, że z każdą drużyną walczymy jak równy z równym. I powiem Wam wincyj. To drużyny z naszego topu powinny się martwić, bo my nic nie musimy. Ja jestem mega zadowolony z gry pomimo tych kilku porażek. Były one minimalne. A to, że obrońcy strzelali bramki to nic złego. Psioczy się na napastników, ze mało skuteczni itp. Owszem wszyscy byśmy się cieszyli gdyby oni wiedli prym, ale cała drużyna gra na dobrym poziomie.
    Z taką grą jest szansa na strefę medalową. Mnie najbardziej zależy na przełamaniu Zagłębia. W zeszłym sezonie było z nimi licho, ale wierzę, że jak przyjadą do nas to wrócą na tarczy.

• 34 2

• No dokładnie, ludzie już nie pamiętają wyników sprzed roku czy dwóch. A było tam więcej porażek i do tego wyższych.
      Teraz tylko z Podhalem trzema bramkami, reszta porażek minimalnie po walce do końca.

I chyba zaczynają nasi wracać do lepszej formy :)