Wiadomości

stat

Regaty Sail Melbourne

Czwarte pozycje polubili najwyraźniej polscy żeglarze uczestniczący w regatach Sail Melbourne, które zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Świata. Te miejsca po dwóch dniach zmagań okupują Monika Bronicka (UWM Olsztyn) w klasie Europa oraz Rafał Sawicki i Paweł Nowakowski (YKP Gdynia) w 470. Ton rywalizacji nadają gospodarze oraz zawodniczki z Danii.

Duety mają za sobą pięć wyścigów. Gdynianie rozpoczęli od trzeciej pozycji, a w dwóch ostatnich biegach finiszowali na czwartych miejscach. Przewodzą brązowi medaliści mistrzostw świata. Nathan Wilmot i Malcolm Page (Australia) mają na koncie trzy wygrane i dwa drugie miejsca, a przed zawodnikami YKP jest też żeńska załoga mistrzyń olimpijskich z Sydney. Być może zachęcone tym przykładem panie z Gdyni, Marta Petrasz i Gabriela Brzóska, z biegu na bieg żeglują coraz odważniej. W jednym ze startów udało im się zająć 8. miejsce.

Wczoraj z każdą minutą wiatr przybierał na sile a wraz z nim rosła fala. W klasie Europa udało się przeprowadzić tylko cztery wyścigi. Jako że stawka jest tutaj bardzo wyrównana, odległości między łódkami są niewielkie, a walka trwa na każdym kursie. Bronicka po 3. miejscu w trzecim starcie przesunęła się w klasyfikacji na czwartą pozycję.

Wyniki - 470: 1. 1. Wilmot/Page 5 punktów, 2.
Mathew Belcher/ Daniel Belcher (AUS) 7, 3. Jenny Armstrong/ Belinda Stowell (wszyscy Australia) 10, 4. Sawicki/ Nowakowski 17; Europa: 1. Trine Abrahamsen 12, 2. Ditte Juul (obie Dania) 13, 3. Sarah Blanck (Australia) 17, 4. Bronicka 17.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej czytane