stat
Impreza już się odbyła

Regaty Żeglarskie Rotary Club

Regaty żeglarskie, organizowane przez Rotary Klub Gdańsk-Centrum, odbędą się w szczytnym celu. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na stypendium dla niepełnosprawnego sportowca oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dziecka upośledzonego neurologicznie.
Działalność klubów Rotary służy m.in. promowaniu różnych form pracy społecznej i pomocy potrzebującym osobom w lokalnych społecznościach. Poprzez rozwijanie wzajemnych kontaktów oraz bezpośrednią pracę nie dla zysku a dla dobra wspólnego realizowane są różne cele charytatywne, zarówno międzynarodowe, ogólnopolskie jak i te o charakterze lokalnym.

W tym roku regaty organizowane są dla 6-letniego Mateuszka, który po swoich drugich urodzinach zachorował na wirusowe zapalenie mózgu. Choroba niestety miała bardzo ciężki przebieg - wystąpił u niego niedowład nóg i prawej ręki oraz przykurcze utrudniające mu samodzielne poruszanie się i wykonywanie podstawowych czynności. Mateusz urodził się z niską wagą urodzeniową i niedoborem wzrostu, które pogłębiały się w trakcie jego życia. Rozpoznano u niego zahamowanie wzrostu - tzw. zespół Jugr. Dodatkowo, przed dwoma laty Mateusz zachorował na cukrzycę typu I i niedoczynność tarczycy a przed rokiem na zespół nerczycowy. Każda z tych chorób sama w sobie stanowi duże obciążenie i ogromny wysiłek leczniczy. Po przebytym zapaleniu mózgu Mateusz wymaga długotrwałej, intensywnej, rehabilitacji zarówno w domu jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, udziału w licznych zajęciach stymulujących rozwój psychoruchowy oraz zakupu sprzętów rehabilitacyjnych wspomagających terapię.

Liczymy, że wspólną pasją i zabawą doprowadzimy do osiągnięcia zamierzonych celów i pomożemy tym osobom realizować swoje marzenia, które wydają się często banalne i niedostrzegalne: normalne życie bez ograniczeń ruchowych.

Zapraszamy zatem na Regaty Żeglarskie, organizowane w dniu 09.06.2018 przez Rotary Klub Gdańsk-Centrum i życzymy dobrej zabawy.

Informacja o biletach

Wpisowe: 3 000 zł

W cenie m.in.:
- Jacht 6-osobowy Delphia24 One Design
- Ubezpieczenie OC/NW
- Trening przed zawodami
- Flaga na jacht z logo firmy
- Skiper
- Zdjęcia z udostępnieniem praw autorskich
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2018
25.01 g.18.00
JKH GKS Jastrzębie
26.01 g.17.00
Ślęza Wrocław
26.01 g.17.00
Azoty Puławy
27.01 g.12.40
Spójnia Stargard
27.01 g.15.00
Ostrovia
22.01 g.18.30
mecz trwa
Unia Oświęcim
20.01 g.19.00
Polski Cukier Toruń
20.01 g.17.00
PGE Orlik Opole
20.01 g.15.00
MKS Wieluń
19.01 g.19.15
Energa Toruń