Rekonwalescentka Misiuk znów błyszczy

Krzysztof Klinkosz
1 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Małgorzata Misiuk zaliczyła świetny powrót na parkiet po kontuzji. Na zdjęciu (niebieska koszulka) cieszy się wraz z zespołem z awansu do półfinału play-off. Małgorzata Misiuk zaliczyła świetny powrót na parkiet po kontuzji. Na zdjęciu (niebieska koszulka) cieszy się wraz z zespołem z awansu do półfinału play-off.

Koszykarki Lotosu potrzebowały trzech spotkań, aby zapewnić sobie awans do półfinałów play-off. W decydującym spotkaniu gdynianki pokonały Matizol Lider Pruszków na własnym parkiecie 78:62 (25:13, 16:17, 12:10, 25:22). Bardzo dobry powrót po ośmiomiesięcznej pauzie spowodowanej kontuzją zaliczyła Małgorzata Misiuk. Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy do lat 20 rozpoczęła mecz w podstawowym składzie, zdobyła 11 punktów i dodała do tego 6 zbiórek. Już 11 kwietnia gdynianki rozpoczną półfinałową rywalizację z CCC Polkowice.

Robert 15, Anderson 11, Ziętara 11, Misiuk 11, Plumbi 2 - Jinks 12, Kaczmarska 10, Knezević 6, Bandyk 0, Marciniak 0.
Sędziowie: Dariusz Szczerba, Wojciech Liszka, Paweł Białas
Widzów: 500
Colson 19, Williams 16, Pietrzak 4, Chomać 2, Trofimowa 0 - Wielebnowska 15, Koehn 3, Oha 3, Rozwadowska 0, Tomiałowicz 0.

- Jestem dumny i bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny w tym meczu. Walczyliśmy jak zespół i to właśnie było kluczem do naszego zwycięstwa. Mimo absencji Henry wygraliśmy zbiórki, to efekt naszego zaangażowania. Przed meczem powiedziałem drużynie, że o każdą zbiórkę musimy walczyć tak jakby była to ostatnia piłka w meczu, jakby od niej zależał nasz awans. Wygrane zbiórki pozwoliły nam wyprowadzać ataki. Każda koszykarka ma wkład w to zwycięstwo, aż sześć zawodniczek zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem - powiedział po meczu trener Lotosu Javier Fort Puente.

W pierwszej piątce Lotosu Gdynia powracająca po wielomiesięcznej kontuzji Misiuk (LOTOS), obok niej Ziętara (LOTOS), Plumbi (LOTOS), Robert (LOTOS) i Henry (LOTOS).
1'
Pierwsza piłka dla gości
1'
Na razie kilku kibiców z Pruszkowa robi większy tumult niż miejscowi
1'
Przechwyt Anderson (LOTOS)
1'
Faul Trofimowej (MATIZOL LIDER)
1'
Plumbi (LOTOS) fauluje Wiliams pd koszem gdyńskim
wolne (trafione oba)
1'
[0:2] Williams (MATIZOL LIDER) wykorzystuje oba rzuty wolne.
1'
Przechwyt Misiuk (LOTOS), jednak Chomać (MATIZOL LIDER) faulem zatrzymuje kontrę gospodyń
wolne (tylko 1 trafiony)
2'
[1:2] Tylko jeden rzut wolny trafia Robert (LOTOS).
za 2 punkty
2'
[3:2] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS).
za 2 punkty
2'
[3:4] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
za 2 punkty
2'
[5:4] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
3'
Misiuk (LOTOS) nie trafia z półdystansu
4'
Wiliams nie trafia z dystansu
za 2 punkty
4'
[7:4] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
4'
Colson (MATIZOL LIDER) nie trafia za 3
za 2 punkty
4'
[9:4] 2 punkty zdobywa Ziętara (LOTOS).
4'
Czas dla gości
za 2 punkty
5'
[11:4] 2 punkty zdobywa Plumbi (LOTOS). po rajdzie przez całe boisko
za 2 punkty
5'
[13:4] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS).
za 2 punkty
6'
[13:6] 2 punkty zdobywa Colson (MATIZOL LIDER). Spod kosza
za 3 punkty
6'
[13:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koehn (MATIZOL LIDER).
7'
[15:9] Ziętara (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
[17:9] Kaczmarska (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
[19:9] Kaczmarska (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[19:11] 2 punkty zdobywa Wielebnowska (MATIZOL LIDER).
9'
9'
[20:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Misiuk (LOTOS).
za 3 punkty
10'
[23:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ziętara (LOTOS).
za 2 punkty
10'
[23:13] 2 punkty zdobywa Colson (MATIZOL LIDER). Po wejściu pod kosz.
za 2 punkty
10'
[25:13] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS).
10'
Koniec pierwszej kwarty: Lotos - Matizol Lider 25:13.
za 2 punkty
11'
[27:13] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS).
za 2 punkty
11'
[27:15] 2 punkty zdobywa Pietrzak (MATIZOL LIDER).
12'
Błąd kroków Colson (MATIZOL LIDER)
za 2 punkty
12'
[29:15] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS).
12'
Zbiórka Knezević (LOTOS)
za 2 punkty
13'
[31:15] 2 punkty zdobywa Misiuk (LOTOS).
za 2 punkty
13'
[31:17] 2 punkty zdobywa Pietrzak (MATIZOL LIDER).
13'
Trofimowa (MATIZOL LIDER) nie trafia za 3
za 2 punkty
13'
[33:17] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS).
za 2 punkty
13'
[33:19] 2 punkty zdobywa Chomać (MATIZOL LIDER).
za 2 punkty
14'
[35:19] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS). Spod kosza
15'
Anderson (LOTOS) nie trafia spod kosza ale była faulowana
15'
[36:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Anderson (LOTOS).
za 2 punkty
15'
[36:21] 2 punkty zdobywa Wielebnowska (MATIZOL LIDER).
16'
Faul Colson (MATIZOL LIDER) na Robert (LOTOS)
za 2 punkty
17'
[38:21] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
17'
17'
[39:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Robert (LOTOS).
za 3 punkty
18'
[39:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wielebnowska (MATIZOL LIDER).
18'
Strata gości w ataku
18'
Czas dla Lotosu
18'
Anderson (LOTOS) nie trafia za 3
za 2 punkty
19'
[41:24] 2 punkty zdobywa Ziętara (LOTOS).
za 2 punkty
19'
[41:26] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
19'
Colson (MATIZOL LIDER) faulowana pod koszem gdyńskim
19'
[41:28] Colson (MATIZOL LIDER) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
za 2 punkty
20'
[41:30] 2 punkty zdobywa Colson (MATIZOL LIDER).
20'
Faul Knezević (LOTOS) na Colson (MATIZOL LIDER)
20'
Koniec drugiej kwarty: Lotos - Matizol Lider 41:30
21'
Anderson (LOTOS) nie trafia spod kosza
21'
21'
Misiuk (LOTOS) nie trafia spod kosza ale zbiera Robert (LOTOS)
za 2 punkty
22'
[41:32] 2 punkty zdobywa Oha (MATIZOL LIDER).
za 2 punkty
22'
[43:32] 2 punkty zdobywa Anderson (LOTOS). Trafia z faulem
za 1 punkt
22'
[44:32] Rzut wolny trafia Anderson (LOTOS).
za 2 punkty
22'
[44:34] 2 punkty zdobywa Colson (MATIZOL LIDER).
22'
Błąd kroków gości
23'
Faul Williams (MATIZOL LIDER) na Ziętarze (LOTOS)
23'
za 2 punkty
23'
[46:34] 2 punkty zdobywa Anderson (LOTOS). Trafia z faulem
za 1 punkt
23'
[47:34] Rzut wolny trafia Anderson (LOTOS).
24'
Koehn (MATIZOL LIDER) nie trafia za 3
za 2 punkty
24'
[49:34] 2 punkty zdobywa Ziętara (LOTOS).
24'
24'
Robert (LOTOS) nie trafia przez ręce rywalek ale zbiera Anderson (LOTOS)
24'
Po ponowieniu akcji zbiera Misiuk (LOTOS) ale tym razem Robert (LOTOS) nie trafia
za 2 punkty
25'
[49:36] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
26'
[49:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Oha (MATIZOL LIDER).
26'
Pudło Robert (LOTOS)
26'
Robert (LOTOS) nie trafia spod kosza
27'
Jinks (LOTOS) nie trafia z dystansu
28'
za 2 punkty
28'
[49:39] 2 punkty zdobywa Wielebnowska (MATIZOL LIDER).
28'
28'
Kaczmarska (LOTOS) nie trafia z dystansu
29'
JInks nie trafia spod kosza
za 2 punkty
29'
[51:39] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS). Spod kosza po kontrze
30'
Czas dla gości.
30'
Williams (MATIZOL LIDER) nie trafia z półdystansu
za 2 punkty
30'
[53:39] 2 punkty zdobywa Kaczmarska (LOTOS).
30'
Jinks (LOTOS) fauluje szarżującą Colson (MATIZOL LIDER)
30'
Teraz Kaczmarska (LOTOS) fauluje Colson (MATIZOL LIDER)
30'
Trzeci faul Kaczmarskiej (LOTOS)
30'
[53:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Colson (MATIZOL LIDER).
30'
Koniec trzeciej kwarty:Lotos - Matizol Lider 53:40.
31'
Trofimowa (MATIZOL LIDER) nie trafia z dystansu
31'
za 2 punkty
31'
[53:42] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
31'
Faul Coehn
31'
Błąd 24 sekund gospodyń
32'
Jinks (LOTOS) nie trafia z półdystansu
za 2 punkty
33'
[53:44] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
za 2 punkty
33'
[55:44] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS).
za 2 punkty
34'
[57:44] 2 punkty zdobywa Robert (LOTOS). Po własnej zbiórce ofensywnej
za 2 punkty
34'
[59:44] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS).
za 2 punkty
35'
[61:49] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
34'
35'
Knezević (LOTOS) faulowana pod koszem gości
35'
[61:46] Knezević (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
35'
[61:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Colson (MATIZOL LIDER).
za 2 punkty
35'
[63:49] 2 punkty zdobywa Knezević (LOTOS).
36'
[65:49] Anderson (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[67:49] 2 punkty zdobywa Anderson (LOTOS).
za 3 punkty
36'
za 2 punkty
36'
[69:52] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS).
za 2 punkty
36'
[69:54] 2 punkty zdobywa Williams (MATIZOL LIDER).
36'
za 2 punkty
36'
[69:56] 2 punkty zdobywa Colson (MATIZOL LIDER).
38'
[70:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Robert (LOTOS).
za 3 punkty
38'
za 2 punkty
39'
[72:59] 2 punkty zdobywa Kaczmarska (LOTOS).
39'
Hiszpański trener wprowadza rezerwowe,młode zawodniczki, do konca spotkania 72 sek.
39'
[74:59] Kaczmarska (LOTOS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
za 2 punkty
40'
[76:62] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS).
za 2 punkty
40'
[78:62] 2 punkty zdobywa Jinks (LOTOS). Po długiej, solowej akcji
40'
Plumbi (LOTOS) nie trafia spod kosza
40'
Koniec meczu: Lotos - Matizol Lider 78:62. Gdynianki awansowaly do płfinałów play-off gdzie zagrają z CCC Polkowice.

Opinie (26)

• kilku kibiców z Pruszkowa robi większy tumult niż miejscowi (1)

i to chyba wystarczy jako komentarz, po co wy gracie lotos po co wy gracie?

• 4 20

• Kłamstwo ! Siedziałem po sąsiedzku z Pruszkowem i nie potwierdzam tej opinii.
      A ponadto byli tam kibice w stanie wskazującym !

• 11 2

• BRAWO LOTOS, BRAWO!!!!!!!

TAK 3MAĆ! GDYNIA - STOLICA POLSKIEJ KOSZYKÓWKI.

P.S. Gdynianie pozdrawiaja zakompleksionych sopocian

• 16 7

• Czy Mietek nadal może ? (2)

Jak wynik pokazuje może.Bez Henry ale za to wejście smoka - MISIUK.
    Mietek ! Tą wygraną uratowałeś honor GDYNI.Przegrane APG,V-ŁG,Rugby Arki,;remisy Arki i Bałtyku.A LOTOS górą !!!!!!!Teraz jakiś patent na C-butki.

• 11 1

• La.k,już myślałem (po porażce z Pruszkowem),że zszedłeś nieco na ziemię... (1)

... ale chyba się myliłem. Czego one szukają w meczach z CCC jak nawet z Matizolem nie potrafią w dwóch spotkaniach wygrać?Będzie ciężko i nie ma co szukać rozgrzeszenia: jeśli nie będzie finału,to MIETEK POWINIEN ODEJŚĆ ZARAZ PO SEZONIE!Nie,nie tylko Fort Puente; przede wszystkim Mietek,bo trzeba na serio budować od nowa,a nie pudrować syfa!

• 1 4

• przy takim finansowaniu to trudno o to żeby przeskoczyć pewne rzeczy to wstyd dla takiej wielkiej firmy jak Lotos przy której jakieś tam CCC jest chałupniczą firemką że z łaską daje jakieś grosze na koszykówkę wszystkie mecze z CCC były wyrównane dlatego ja bym tak nie gadał gwiazdy i nazwiska nie grają

• 2 0

• Brawo Lotos! Świetny powrót Gosi Misiuk,widać że ma chęć gry.Co się stało z Henry? Ktoś wie? Równa ,dobra gra całego zespołu to za wysokie progi dla Lidera.
    PS.Brawa dla sędziów -dawno nie widziałem tak dobrze dysponowanych arbitrow.
    Co do kibicow Lidera -bez piwka nie funkcjonują. Podobnie było w zeszłym roku...

• 12 2

• Henry (5)

Gdzie jest Henry?

• 2 2

• (3)

brak środków finansowych na koncie i skutkiem tego jest absencja Henry w dzisiejszym meczu. Mietek płacz ale i płać...