Arka zremisowała z Zagłębiem 2:2

11 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Oprawa przygotowana przez kibiców Arki Gdynia

Piłkarze Arki w doliczonym czasie gry zapewnili sobie remis w meczu z Zagłębiem Sosnowiec 2:2 (1:1). Gdynianie nie zaprezentowali nadzwyczajnego futbolu, ale na pewno podjęli walkę, pokazali charakter i nie brakowało im ambicji. Nie załamali się po samobójczym trafieniu Krzysztofa Sobieraja już w 8. minucie, a także gdy rywale w drugiej połowie ponownie wyszli na prowadzenie. Do podziału punktów doprowadził strzał Dariusza Formelli. Od piątkowego wieczoru nowy rekord frekwencji w I lidze na Stadionie Miejskim w Gdyni wynosi 8602 kibiców.

ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
13 Jałocha - 32 Stolc, 3 Sobieraj, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 7 Formella - 10 Szwoch - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Lisowski, Sadowski
Widzów: 8602
12 Fabisiak - 6 Fonfara, 5 Wezałow, 10 Markowski, 22 Udović - - 29 Matusiak, 14 Martinez - 16 Ryndak, 17 Dudek, 19 Pribula - 9 Arak
  • 60' 14 Nalepa Zmiany 20 Sambea
  • 70' 10 Szwoch Zmiany 11 Siemaszko
  • 85' 6 Łukasiewicz Zmiany 28 Tomasiewicz
  • 46' 16 Ryndak Zmiany 8 Bartczak
  • 64' 14 Martinez Zmiany 9 Fidziukiewicz
  • 77' 18 Arak Zmiany 21 Wilk
  • 25' Abbott
  • 90+1 Formella
  • 8' Sobieraj samobójcza
  • 76' Fidziukiewicz
  • 18' Formella
  • 59' Sobieraj
  • 41' Martinez

Race przed stadionem jeszcze przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec

Radość piłkarzy Arki po golu na 1:1. Od lewej: Paweł Abbott, Antoni Łukasiewicz i Marcus. Radość piłkarzy Arki po golu na 1:1. Od lewej: Paweł Abbott, Antoni Łukasiewicz i Marcus.

w Gdyni przewidywana jest maksymalna przewidziana na te mecz widownia, około 8,5 tysiąca kibiców, niektórzy "sprawdzili" pirotechnikę już przed stadionem

SPRAWDŹ, JAKIE REKORDY I LIGI ARKA POBIJE ZA JEDNYM ZAMACHEM W PIĄTEK, A JAKIE WIELKOŚCI FREKWENCJI NA STADIONIE MIEJSKIM BĘDĄ DO POPRAWIENIA W PRZYSZŁOŚCI

spore korki do stadionu, a także kolejki przy wejściach na obiekt, właśnie rozlega się komunikat spikera, który prosi kibiców, aby jak najszybciej wchodzili na stadion
w "11" Arki jedna zmiana w porównaniu z inauguracją, po pauzie za kartki wraca do gry Łukasiewicz (ARKA), na ławce Sambea

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ANTONIM ŁUKASIEWICZEM

rezerwa Arki: 24 Miszczuk, 29 Marcjanik, 19 Bożok, 20 Sambea, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz, 11 Siemaszko
w Zagłębiu dwie zmiany w porównaniu z inauguracją, w której wygrali w Suwałkach 2:0. Nowi w "11" to Pribula (ZAGŁĘBIE) i Martinez (ZAGŁĘBIE)
rezerwa Zagłębia: 1 Predijić, 2 Ninković, 4 Sołowiej, 7 Sterczyński, 8 Bartczak, 9 Fidziukiewicz, 21 Wilk
piłkarze na prezentacji przy dźwiękach Roty Arki
Arka na żółto-niebiesko, Zagłębie w białych strojach
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Arka gol" - skandowanie natychmiast z trybun
2'
próbuje atakować Arka
3'
szyba kontra Zagłębia, Arak (ZAGŁĘBIE) dobrze zastawił się z piłką, a akcję strzałem wykończył Pribula (ZAGŁĘBIE), piłka przeszła obok bramki Jałochy (ARKA)
5'
po indywidualnej akcji Szwoch (ARKA) wywalczył róg
6'
bez zagrożenia dla Zagłębia po rogu Szwocha
8'
[0:1] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej Sobieraj. Po szybkiej kontrze Zagłębia, którą rozpoczął z lewej strony Primula, piłka została przegrana przez środek do Dudka, a następnie trafiła na prawe skrzydło do Ryndaka, ten płasko zagrał w pole karne, a próbujący uprzedzić Araka Sobieraj wślizgiem wpakował piłkę do własnej siatki
9'
róg wywalczył Nalepa (ARKA)
10'
bez zagrożenia dla gości po wrzutce z rogu Szwocha
11'
mimo niekorzystnego wyniku nie słabnie doping dla gospodarzy, nadal z trybun skandowanie: "Arkowcy gol"
12'
Stolc (ARKA) nie dał się ograć Primuli na wysokości własnego pola karnego
13'
na boisku zaś Zagłębie poczyna sobie coraz śmielej, atakuje większą liczbą zawodników
14'
niecelny strzał z dystansu Matusiaka (ZAGŁĘBIE)
16'
pierwszy celny strzał Arki, po indywidualnej akcji w środek bramki uderzył Marcus (ARKA), Fabisiak (ZAGŁĘBIE) nie dał się zaskoczyć
18'
ostry faul Formelli (ARKA) na Fonfarze (ZAGŁĘBIE)
18'
obrońca gości wymaga pomocy masażystów
18'
Żółtą kartką został ukarany Formella (ARKA).
20'
zamieszanie w polu karnym Arki, gdyż Jałocha (ARKA) zamiast złapać piłkę, zdecydował się ją piąstkować i wybił ją nieco za krótko
22'
o mały włos nie byłoby samobójczego gola Zagłębia, Markowski (ZAGŁĘBIE) wybijał piłkę głową po zagraniu Szwocha, Fabisiak (ZAGŁĘBIE) z trudem przerzucił ją nad poprzeczką
22'
bez zagrożenia dla gości po rogu Szwocha (ARKA)
24'
dwa rogi z rzędu Arki
25'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Wreszcie róg, który przyniósł powodzenie. Abbott nie dał się przepchnąć obrońcy i mocnym strzałem zdobył wyrównanie
25'
to 10. gol Abbotta (ARKA) w tym sezonie, wypełnił zatem zobowiązanie, które poczynił względem prezesa klubu, gdy latem przedłużał kontrakt
28'
minimalnie niecelny strzał tuż sprzed pola karnego Formelli (ARKA), który wcześniej sam przechwycił piłkę i ruszył na bramkę rywali
29'
kolejny atak Formelli (ARKA), tym razem za mocno wypuścił sobie piłkę
30'
efektowna oprawa, najpierw sektorówka "Śledzie", potem herb Gdyni, transparent "
"Nasz miasto kochane Gdynia. Tu wszystko się kończy i zaczyna", flagi w barwach klubowych i race
32'
Matusiak (ZAGŁĘBIE) wyjaśnił sytuacje po wrzutce Formelli (ARKA)
33'
"Areczko, jesteśmy z wami" - śpiewają kibice
36'
"Ekstraklasę będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też" - śpiewają kibice
37'
dośrodkowanie z wolnego w ręce Fabisiaka (ZAGŁĘBIE)
39'
po wrzutce Marcusa (ARKA) z prawego skrzydła w polu karnym z górną piłką minęło się dwóch piłkarzy Arki, a akcję zamknął jeszcze Warcholak (ARKA), uderzenia Marcina było mierzone, ale Fabisiak (ZAGŁĘBIE) nie dał się pokonać
41'
Żółtą kartką został ukarany Martinez (ZAGŁĘBIE) po faulu na Warcholaku tuż przed polem karnym gości
42'
z wolnego dośrodkował Szwoch (ARKA), Marcusowi (ARKA) zabrakło 10 centymetrów, by doskoczyć do piłki i uderzyć głową
43'
od zdobycia wyrównującego gola cały czas naciera Arka
44'
Sobieraj (ARKA) wspólnie ze Stolcem (ARKA) powstrzymali atak Pribuli (ZAGŁĘBIE)
45'
zablokowane dośrodkowanie Szwocha i róg dla Arki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI REMIS 1:1
Arka strzeliła oba gole, ale remisuje po pierwszej połowie. Na początku spotkania gospodarze dali się zaskoczyć dwiema szybkimi kontrami rywali, a jedną z nich samobójczym trafieniem zakończył Sobieraj (ARKA).
Kibice nawet wtedy nie zwątpili w powodzenie. Doping z trybun najwyraźniej pozwolił podnieść się piłkarzom. Opanowali sytuację i raz po raz atakowali. Co prawda czynili to nieco nerwowo, a przez to wielu akcjom brakowało dokładności. Wyrównanie padło wreszcie po jednym z wielu tego dnia rogów, a piłkę do siatki skierował niezawodny w tym sezonie Abbott (ARKA). Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale dosłownie centymetrów zabrakło Formelii, by "wkręcić" piłkę tuż przy słupku.
w przerwie konkurs dla kibiców, na bramce zawieszona została plandeka, w której wycięto 6 otworów, zadaniem uczestników rywalizacji jest trafienie w jeden z tych otworów
46'
ZAGŁĘBIE przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Ryndak, w jego miejsce wchodzi Bartczak.
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
Arka w tym samym składzie co przed przerwą
47'
Nalepa (ARKA) sfaulował Araka (ZAGŁĘBIE) około 25 metrów od własnej bramki
47'
zablokowany strzał Matusiaka (ZAGŁĘBIE) przez Fialho
49'
kolejny wolny dla Zagłębia, tym razem niewiele ponad 20 metrów, sędzia odgwizdał rękę Łukasiewicza (ARKA)
49'
Markowski (ZAGŁĘBIE) z wolnego uderzył w mur
50'
w drugą połowę lepiej weszło Zagłębie
52'
kolejne blokowane strzały Zagłębia, tym razem Dudka i Pribuli (ZAGŁĘBIE)
53'
Fialho (ARKA) nie pozwolił dojść do piłki Arakowi (ZAGŁĘBIE), dobrze ją blokował aż futbolówka trafiła do Jałochy (ARKA)
54'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
55'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha do strzały głową nie doszedł Łukasiewicz (ARKA)
58'
ładny strzał Formelli (ARKA) i jeszcze lepsza interwencja Fabisiaka (ZAGŁĘBIE), który wybił piłkę na róg
58'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
59'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA) po faulu na Bartczaku
59'
dla Sobieraja (ARKA) to 4 żółta kartka w tym sezonie, zabraknie go w następnym meczu
59'
Arka powoli wyrównuje grę, która od początku drugiej połowy toczyła się z lekką przewagą Zagłębia
60'
niecelny strzał z dystansu Nalepy (ARKA)
60'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Sambea.
63'
Marcus (ARKA) spudłował po strzale głową, do którego doszedł po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
64'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Martinez, w jego miejsce wchodzi Fidziukiewicz.
64'
Zagłębie pokazuje, że chce wygrać, gdyż wprowadziło drugiego napastnika
65'
Jałocha (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Fidziukiewicza (ZAGŁĘBIE)
65'
Oficjalna frekwencja 8602 kibiców
68'
kontrę wyprowadził Szwoch, potężne uderzenie Marcusa (ARKA), Fabisiak (ZAGŁĘBIE) wybił piłkę nad poprzeczką
68'
dziwna decyzja sędziów, którzy nakazują grać Zagłębiu od bramki, a ewidentnie powinien być róg
69'
kibice dosadnie skwitowali decyzję arbitra
70'
ARKA przeprowadza ofensywną zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Siemaszko, czyli napastnik za pomocnika
71'
pomocy medycznej potrzebuje Fidziukiewicz (ZAGŁĘBIE)
73'
dobra akcja Formelli (ARKA), zablokowany strzał Warcholaka (ARKA)
74'
kolejne uderzenie Warcholaka (ARKA), tym razem piłka zmierzała w bramkę, ale była uderzona za słabo, by zaskoczyć Fabisiaka (ZAGŁĘBIE)
75'
"Arka Gdynia" - cały czas mocne wsparcie z trybun
76'
[1:2] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fidziukiewicz. Po podaniu Siemaszki o kilkanaście metrów do tyłu, piłkę przejął Pribula i zagrał w pole karne do Bartczaka, ten był faulowany przez Jałochę, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki, a zastosował przywilej korzyści. Piłkę w siatce z dość ostrego kąta zmieścił rezerwowy napastnik gości. Na nic zdały się protesty gdynian, że strzelec gola był na spalonym
77'
ZAGŁĘBIE przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Arak, w jego miejsce wchodzi Wilk.
77'
Fidziukiewiczem (ZAGŁĘBIE) i Arakiem (ZAGŁĘBIE) przed sezonem interesowała się także Arka, ale ostatecznie obaj trafili do Sosnowca, Fidziukiewicz (ZAGŁĘBIE) niegdyś był piłkarzem Nicińskiego w Gryfie Wejherowo
77'
Fabisiak (ZAGŁĘBIE) obronił strzał z dystansu Sambey (ARKA)
78'
Bartczak (ZAGŁĘBIE) znów przewrócił się w polu karnym Arki, sędzia nakazał grać dalej
82'
kolejna kontra Bartczaka (ZAGŁĘBIE), tym razem zatrzymana
83'
była okazja do wyrównania, ale skiksował Abbott (ARKA)
83'
do zmiany przywoływany z rozgrzewki Tomasiewicz
84'
na spalonym Abbott (ARKA)
85'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
85'
ofensywny pomocnik za defensywnego wszedł na boisko w Arce
85'
Jałocha (ARKA) szybszy od Fidziukiewicza (ZAGŁĘBIE) przed własnym polem karnym i wybił piłkę spod nóg napastnika gości
86'
Jałocha (ARKA) tym razem efektownym szczupakiem, głową wybił piłkę przed własną "16"
86'
atakująca Arka odsłania się, a Zagłębie gra prostopadłymi podaniami
87'
róg po akcji Marcusa (ARKA)
88'
Fabisiak (ZAGŁĘBIE) piąstkuje piłkę na kolejny róg
89'
po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA) Fialho (ARKA) odgrywał piłkę głową zamiast strzelać na bramkę
89'
jeszcze jedna wrzutka Warcholaka (ARKA), czujnie w bramce Fabisiak (ZAGŁĘBIE), złapał piłkę
90'
niecelny strzał z dystansu Siemaszki (ARKA)
90'
4 minuty doliczone
90+1
[2:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Formella. Po uderzeniu Darka piłka "przełamała" ręce bramkarzowi i wpadła do siatki
"Areczko, dzięki za walkę" - skandują kibice
W Gdyni zasłużony podział punktów między pretendentami do ekstraklasy. Arka rzutem na taśmę uratowała 3-punktową przewagę nad Zagłębiem. W drugiej połowie długo pod względem piłkarskim lepiej prezentowali się gości. Dopiero żywiołowe ataki gospodarzy, przy mocnym wsparciu z trybun kibiców przyniosły wyrównującego gola.

Wyniki 21 kolejki

• ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1)
  • Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (walkower)
  • Bytovia - Wigry Suwałki 0:0
  • Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 1:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Wisła Płock 0:0
  • MKS Kluczbork - GKS Katowice 1:2 (0:2)
  • Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

Opinie (172) ponad 20 zablokowanych

• Pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców tych powyżej 16 lat. (12)

My z Gdańska wszyscy szczerze życzymy Arki powrotu do ekstraklasy. Chcemy derbów, emocji, pełnych stadionów, urwanych filmów po meczu. Każdy z nas na to czeka. Po porażce Arki w 1 lidze albo Lechii w ekstraklasie cieszą się tylko gimbuski, które mają klasówke w poniedziałek ludzie nie zaprzątajcie sobie głowy tymi ćwierćmózgami "przyszłością Polski" z gałami o 6 nad ranem wielkości sowy po dopalaczach.

• 341 62

• nie szalej

• 21 58

• Bravo kolego

Popieram i calkowicie sie z toba zgadzam.

• 88 19

• Trafiłeś w 10!nie można patrzeć na tych szczyli! A jakie to gieroje😅.

• 39 8

• szledzik w oliwie (2)

ja mam troszke wiecej niz 16 lat i stwierdzam ze jestes januszem!

• 16 55

• Jeśłi masz więcej niż 16 lat i uważasz inaczej niż autor posta, który skomentowałeś.... (1)

... to oznacza, że Twój rozwój umysłowy zatrzymał się na szkole podstawowej. Każdy dorosły, normalny kibic idzie na mecz kibicować lokalnym klubom.

Ja bywam na Arce, Bałtyku i Lechii (dla troli: kolejność alfabetyczna), kibicuje im aby były jak najwyżej w swoich ligach!
        Pozdrawiam wszystkich fanów piłki kopanej!