Rekord frekwencji na trybunach

26 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Po tej akcji kropkę nad „i” niedzielnego pojedynku postawił Jakub Kaszuba, ustalając wynik spotkania na 3:1. Po tej akcji kropkę nad „i” niedzielnego pojedynku postawił Jakub Kaszuba, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Piłkarze Bałtyku są nadal zaledwie o punkt za liderem grupy zachodniej II ligi. Gdynianie po blisko miesiącu wrócili do gry przed własną publicznością i triumfowali u siebie po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem podopieczni Piotra Rzepki zwyciężyli GKS Tychy 3:1 (1:1). Na Narodowym Stadionie Rugby zasiadła rekordowa w tym sezonie i w ogóle dawno nie oglądana w takiej liczbie widownia na meczach biało-niebieskich. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z obiektu przy ul. Górskiego

.

0:1 Jaromin 10
1:1 Michałek 31
2:1 Benkowski 58
3:1 Kaszuba 75

BAŁTYK: Matysiak - Łoziński (46 Musuła), Benkowski, Kiciński, Król - Michałek (67 Kawa), Granosik, Trochim, Lilo - Kaszuba, Malicki (57 Szostek)

GKS: Kisiel - Odrobiński, Kopczyk, Masternak, Łopuch (80 Dębowski) - Feruga, Babiarz, Furczyk (90 Kruczek), Jaromin - Bizacki, Zaremba

Sędzia: Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Benkowski (Bałtyk), Zaremba, Babiarz (GKS). Widzów: 2300.

90+3' KONIEC MECZU. BAŁTYK WYGRAŁ 3:1!

90+2' gra w doliczonym czasie toczy się cały czas przy oklaskach kibiców

90+1' kibice już świętują sukces intonując "Cały świat już wie, że Bałtyk wygrał mecz, my bawimy się..."

90' trzecia zmiana w GKS, Kruczek za Furczyka

89' sędzia doliczył trzy minuty

86' żółta kartka dla Benkowskiego za faul na Jarominie, GKS się spieszy, bo kolegę "postawił" na nogi Feruga, ale jak najszybciej wznowić grę,

84' uderzenie Kawy z dystansu nad poprzeczką

80' druga zmiana w GKS, za Łopucha wszedł Dębowski

78' Jaromin strzelił z wolnego z około 17 metrów nad poprzeczką

76' Na trybunach skandowanie "I liga, I liga, SKS!"

BAŁTYK PODWYŻSZYŁ PROWADZENIE NA 3:1. Kaszuba otrzymał piłkę od Kawy przed polem karnym, miał trochę miejsca i czasu, a zatem dokładnie przymierzył. Piłka tuż przy słupku wpadła do siatki

73' Trochim z wolnego z około 30 metrów uderzył wysoko nad bramką

71' pierwsza zmiana w drużynie gości, za Babiarza wszedł Lesik, goście na ławce rezerwowych mieli tylko pięciu piłkarzy

70' indywidualna akcja Lilo zakończona celnym strzałem z narożnika pola karnego, ale i dobrą interwencją bramkarza GKS

67' trzecia zmiana w Bałtyku, po kontuzji odniesionej w meczu z Chojniczanką do gry wrócił Kawa, skrzydłowy zastąpił Michałka

65' znów groźna akcja GKS, Feruga ograł Musułę i wyłożył piłkę do Bizackiego, ten składał się do strzału z ósmego metra, ale w ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się Granosik, który dzisiaj jest kapitanem Bałtyku pod nieobecność pauzującego za kartki Martyniuka

63' tym razem bardzo dobra interwencja Matysiaka, który złapał piłkę po strzale z około 10 metrów Ferugi

61' strzał Jaromina, Matysiak odbija przed siebie, a dalej ekspediują piłkę obrońcy Bałtyku

61' Zaremba nie trafił do bramki z trzech metrów! Wcześniej prawym skrzydłem uciekł gdynianom Feruga, który dośrodkował płasko wzdłuż bramki

60' niewiele brakowało, aby Furczyk wyrównał po strzale z wolnego, piłka tuż obok słupka

59' Szostek od razu po wejściu mógł też strzelić gola, ale przegrał pojedynek z Kisielem

58' BAŁTYK OBJĄŁ PROWADZENIE 2:1! Olbrzymie zamieszanie podbramkowe, a w rolach głównych obrońcy gdyńscy, w gąszcz nóg piłkę posłał Król, a do siatki wepchnął ją Benkowski

57' zmiana w Bałtyku, za Malickiego wszedł Szostek

57' żółta kartka dla Babiarza po faulu na Malickim

56' po rogu Michałek strzelił obok słupka

56' Lilo wywalczył rzut wolny z wysokości pola karnego, Trochim strzelił na tyle silnie, że niemal znokautował jednego z tyskich obrońców stojących w murze, którego trafił w twarz i wywalczył róg

54' indywidualna akcja Trochima, Wojtek przebiegł z piłką praktycznie od własnego pola karnego do pola karnego rywali, jednak na strzał zabrakło mu już sił, uderzenie było słabe i niecelne

53' po dośrodkowaniu z wolnego Michałka Kisiel popełnił błąd, wypuścił piłkę, ale nie było nikogo na dobitkę

50' strzał z dystansu Trochima niewiele nad poprzeczką

49' żółta kartka dla Zaremby za próbę wymuszenia karnego i symulowanie faulu

46' drugą połowę rozpoczął GKS, jedna zmiana w Bałtyku, na prawej obronie Łozińskiego zastąpił Musuła. Jego doświadczenie zapewne ma pomóc uspokoić poczynania gdyńskiej defensywy

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZASŁUŻONY REMIS 1:1.

45+1' poprzeczka ratuje Bałtyk po strzale Zaremby

45' sędzia doliczył minutę

45' Kaszuba niczym Andrzej Szarmach za najlepszych lat rzucił się dośrodkowania Michałka "szczupakiem", ale uderzył głową piłkę obok słupka

40' akcja Michałka i Kaszuby, Michał w polu karnym ograł już bramkarza, ale nie zdołał skierować piłki do siatki, bo Kisiel zdążył z kolejną interwencją

37' Kiciński już pod swoją bramką i dobrą interwencją wybił piłkę spod nóg wbiegającego w pole karne Bizackiego

35' teraz szczęście przy GKS, po rzucie rożnym Michałek strzelił w słupek, a dobitka Kicińskiego obiła poprzeczkę

34' na razie jak na II ligę emocjonujące widowisko, żadna z drużyn nie broni wyniku, a obie dążą do strzelania kolejnych goli, na boisku jest dużo miejsca do prowadzenia akcji ofensywnych

31' BAŁTYK WYRÓWNAŁ NA 1:1. Kapitalne uderzenie z wolnego Michała Michałka! Piłka ugrzęzła tuż przy słupku bramki GKS

31' faul na Kaszubie około 20 metrów od bramki

29' Furczyk wpadł w pole karne po podaniu Jaromina, ograł Łozińskiego, ale dla Bałtyku strzelił "po długim rogu" obok słupka

26' po rzucie wolnym dośrodkował Michałek, który też był faulowany przed tym stałym fragmencie, piłkę metr od bramki przejął Król i kopnął nad poprzeczką! Gola i tak jednak by nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego

24' gdynianie zupełnie pogubili się w defensywie, interwencje bramkarza wprowadzają w ich poczynania nerwowość, Bałtyk może podziękować fortunie, że ta niemoc nie skończyła się stratą gola

24' Furczyk z wolnego z około 20 metrów nad poprzeczką

23' Łoziński ratuje Bałtyk od utraty gola! Prawy obrońca gospodarzy na linii bramkowej zablokował strzał Bizackiego. Po jego wybiciu piłka uderzyła w poprzeczkę i wyszła w pole!

21' fatalny błąd Matusiaka, bramkarz Bałtyku podał od bramki wprost pod nogi rywali, nieco zrehabilitował się po strzale Bizackiego, odbił piłkę przed siebie, ale na szczęście nikt z rywali nie poszedł na dobitkę

20' szczęście przy Bałtyku, po dośrodkowaniu Bizackiego z wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Kopczyk, ale strzał głową kapitana GKS obok słupku

19' tym razem gdyńskim obrońcom uciekł Bizacki, Łoziński ratował się faulem tuż przy linii bocznej pola karnego

18' chwila nieuwagi, szybki wypadł GKS i w dobrej pozycji był Zaremba, w ostatniej chwili piłkę zabrał mu Benkowski

17' Bałtyk po stracie gola przeważa, strzał Malickiego sprzed "16" zablokowany

13' Kaszuba sam na sam z bramkarzem po podaniu Trochima, strzał Kuby niestety niecelny, piłka po słupku opuściła boisko

11' co ciekawe dopiero po stracie gola rozpoczął się zorganizowany doping kibiców Bałtyku

10' GKS objął prowadzenie. Jaromin strzelił z wolnego nad murem, a Matysiak nawet nie ruszył się w kierunku piłki. To pierwszy stracony gol w lidze w tym sezonie przez Bałtyk w Gdyni

9' po faulu na Ferudze rzut wolny dla tyszan z 18 metrów

2' po dośrodkowaniu z rogu Michałka bliscy skierowania piłki do siatki byli kolejno Benkowski i Kaszuba

1' mecz rozpoczął Bałtyk

0' widać, że festyn zachęcił do przyjścia na stadion ludzi zazwyczaj nie związanych z piłką. "Bałtyk atakuje na prawą stronę, a w drugiej połowie będzie odwrotnie" - instruuje ojciec córkę

0' Bałtyk zaprosił na stadion dwie godziny wcześniej, gdyż zorganizował festyn rodzinny. W cenie biletu na mecz było szereg atrakcji dla najmłodszych. Przed trybuną stanęło miasteczko-kraina zabaw. Był także mini-tor z gokartem z gdyńskiego Pitstopu i stoiska z darmową watą cukrową.

0' po trzech meczach wyjazdowych Bałtyk znów gra u siebie. Ostatni mecz w Gdyni odbył się 28 sierpnia (2:0 z Turem Turek). W tym sezonie biało-niebiescy u siebie wygrali trzykrotnie, nie tracąc gola. Zwycięstwo dzisiaj wyniosłoby podopiecznych Piotra Rzepki już samodzielnie na pozycję wicelidera.

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - Nielba Wągrowiec 5:1, Polonia Słubice - Raków Częstochowa 0:5, Chojniczanka - Elana Toruń 0:1, Ruch Zdzieszowice - Tur Turów 2:1, Polonia Nowy Tomyśl - Czarni Żagań 0:2, Olimpia Grudziądz - Lechia Zielona Góry 3:1, Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 2:1, Jarota Jarocin - Miedź Legnica 0:0.

Opinie (144) ponad 50 zablokowanych

• Brawo Bałtyk (6)

Kulturalna promocja klubu, rodzinny festyn i spora liczba osób. Brawo.

• 109 9

• i o to chodzi (5)

Szkoda, że niestety nie wiedziałem, że taki festyn będzie miał miejsce. Chętnie bym się wybrał. Fajna promocja klubu. Tylko czekać zostaje, aż ci co się zwą arkowcami zaczną zaraz wyzywać na forum.

• 36 5

• Brawo Bałtyk (3)

mamy wicelidera!!!

• 33 2

• Brawo Bałtyk . Oby drużyna Bałtyku awansowała do 1 ligi!!! (2)

Brawo Bałtyk . Oby drużyna Bałtyku awansowała do 1 ligi!!!

• 37 2

• Dzieciaki zawsze się będą wyzywać, bo się bawią w wojnę...

Ale każdy rozsądny gdynianin powinien darzyć sympatią oba nasze kluby.

• 23 8

• bedzie derby gdyni wtedy

• 2 0

• teraz tak na kazdym meczu jest i bedzie

przed kazdym meczem Baltyk dostarcza najmlodszym kibicom atrakcji
        dmuchane place zabaw, teraz jeszcze dolaczyl GKM Baltyk z motorami, PITSTOP z gokartami + slodycze i wata dla dzieci OJ DZIALO SIE