Rekord strzelecki Marcina Stefańskiego

Krzysztof Klinkosz
9 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Marcin Stefański zdobył w spotkaniu aż 25 punktów Marcin Stefański zdobył w spotkaniu aż 25 punktów

Koszykarze Trefla odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Sopocianie na własnym parkiecie ograli Kotwicę Kołobrzeg 87:78 (19:23, 22:15, 25:17, 21:23). Aż 25 punktów - najwięcej w historii swoich gier w koszykarskiej ekstraklasie - zdobył Marcin Stefański. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze spotkania wicelidera z drużyną, która po tej porażce spadła na ostatnie miejsce w TBL.

TREFL: Stefański 25, Dylewicz 15, Ceranić 13, Harrington 12, Gustas 9 - Kinnard 7, Waczyński 6, Kikowski 0.

KOTWICA: Scott 25, Wołoszyn 11, Harris 9, Diduszko 4, Bręk 0 - Fisher 17, Sikora 5, Zabłocki 3, Djurić 2, Henderson 2, Sarzało 0.

Sopocianie, którzy grali już z Filipem Dylewiczem w składzie po wyrównanym początku meczu (5:5) odskoczyli nieco rywalom w połowie kwarty.

W 5 minucie było 12:5 dla gospodarzy, którzy jednak zamiast kontynuować dobrą i skuteczną grę zaczęli częściej tracić piłki i nie wykorzystywali dogodnych sytuacji rzutowych. Okres skuteczniejszej gry zanotowali za to goście, którzy już w w 7 minucie doprowadzili do stanu tylko 14:13 dla Trefla.

Później był jeszcze remis 16:16 i 19:19. Ostatnie akcje, mimo, czasu wziętego przez trenera Karlisa Muiznieksa, należały do Kotwicy i goście prowadzili po 10 minutach 23:19.

Początek drugiej kwarty przyniósł Treflowi wyrównanie (23:23 w 12 min. po rzucie Giedriusa Gustasa). Kotwica jednak szybko powstrzymała chwilową ofensywę gospodarzy i Sławomir Sikora po akcji 2+1 odzyskał prowadzenie dla gości (26:23).

Przez cały czas trwała wyrównana walka, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Kolejny nieco lepszy fragment gry sopocian i 4 punkty z rzędu Marcina Stefańskiego pozwoliły Treflowi znów wyjść na prowadzenie 32:29.

Minutę później było z kolei 33:32 dla Kotwicy. Sopocianie jednak nieco skuteczniej zagrali w końcówce pierwszej połowy. Najpierw z gry trafił Lawrence Kinnard a później z wolnych Lorinza Harrington i gospodarze po 20 minutach prowadzili 41:38.

Drugą połowę sopocianie otworzyli wynikiem 7:0 a wszystkie punkty zdobył dla gospodarzy Dylewicz, było 48:38 i po raz pierwszy w meczu jakakolwiek z drużyn uzyskała "dwucyfrowe" prowadzenie.

Powracający po przykrym urazie Dylewicz nadal kierował ofensywnymi poczynaniami sopocian. W trzeciej części gry zdobył aż 11 punktów, nadal skuteczni byli Stefański i Harrington.

Goście zmniejszyli minimalnie straty i w 28 minucie było 59:53 a później 60:55 dla gospodarzy. Końcówka, podobnie jak otwarcie kwarty, należała znów do wiceliderów TBL. Sopocianie ostatnie kilkadziesiąt sekund trzeciej odsłony wygrali 6:0 i po 30 minutach było 66:55 dla Trefla.

Przewaga wypracowana przez 30 minut meczu pozwoliła sopocianom ze spokojem kontrolować przebieg rywalizacji w ostatniej części meczu. Początek ostatniej odsłony stał pod znakiem lekkiej przewagi gości, którzy wygrali otwarcie 9:4, jednak już za chwilę w sopockiej ekipie przypomniał o sobie Stefański.

Sopocianin zdobył cztery punkty z rzędu i zrobiło się 82:68 dla gospodarzy. Kolejne zdobycze Trefla dały mu w 37. minucie najwyższe prowadzenie w meczu (84:70). W końcówce meczu Kotwica zdołała nieco zniwelować różnicę punktową i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 87:78.

Polonia Warszawa - Asseco Prokom Gdynia 40:63 (12:10, 11:23, 10:7, 7:23),
PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gdański 76:85 (17:29, 19:21, 16:15, 24:20), Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 65:69 (20:13, 10:19, 16:16, 19:21), Siarka Tarnobrzeg - Zastal Zielona Góra 93:84 ((23:25, 19:16, 33:21, 18:22), Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 92:104 (27:27, 28:29, 13:29, 24:19).

• Spokojnie

Mysle,ze jeszcze Anwil sie odrodzi i namiesza w TBL,wiec poki pilka w grze to wszystko sie moze jeszcze wydarzyc,do zob w sobote

• 2 5

• Stefan rządzi! Gratulacje, kapitalny mecz! (1)

Tak trzymać, jeszcze Lubo wyzdrowieje i jedziemy dalej!

• 23 8

• Dylu rulez!

• 6 1

• parking (1)

Mecz o.k.-ale moim skromnym zdaniem jak się bierze kasę za parking,to należałoby go najpierw odśnieżyć....mam pomysł dla famili orskich..może by tak jeszcze łyżwy wypożyczać i kasować za lodowisko,bo to nie był parking tylko lodowisko!!!brawo.

• 25 0

• do biletu za parking powinni dawać łyżwy!!

Zgodzę się z przedmowcą - jak kasujecie za parking, to wypada wziąć do ręki łopatę i trochę nią popracować. A tak wszyscy parkują na płatnym "lodowisku"... nie mówiąc już, że nikt nawet nie kiwnął palcem, żeby przynajmniej odśnieżyć okolice hali, schody itp. Najważniejsze, że Trefl wygrał :)