Rekord strzelecki Marcina Stefańskiego

Krzysztof Klinkosz
9 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Marcin Stefański zdobył w spotkaniu aż 25 punktów Marcin Stefański zdobył w spotkaniu aż 25 punktów

Koszykarze Trefla odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Sopocianie na własnym parkiecie ograli Kotwicę Kołobrzeg 87:78 (19:23, 22:15, 25:17, 21:23). Aż 25 punktów - najwięcej w historii swoich gier w koszykarskiej ekstraklasie - zdobył Marcin Stefański. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze spotkania wicelidera z drużyną, która po tej porażce spadła na ostatnie miejsce w TBL.

TREFL: Stefański 25, Dylewicz 15, Ceranić 13, Harrington 12, Gustas 9 - Kinnard 7, Waczyński 6, Kikowski 0.

KOTWICA: Scott 25, Wołoszyn 11, Harris 9, Diduszko 4, Bręk 0 - Fisher 17, Sikora 5, Zabłocki 3, Djurić 2, Henderson 2, Sarzało 0.

Sopocianie, którzy grali już z Filipem Dylewiczem w składzie po wyrównanym początku meczu (5:5) odskoczyli nieco rywalom w połowie kwarty.

W 5 minucie było 12:5 dla gospodarzy, którzy jednak zamiast kontynuować dobrą i skuteczną grę zaczęli częściej tracić piłki i nie wykorzystywali dogodnych sytuacji rzutowych. Okres skuteczniejszej gry zanotowali za to goście, którzy już w w 7 minucie doprowadzili do stanu tylko 14:13 dla Trefla.

Później był jeszcze remis 16:16 i 19:19. Ostatnie akcje, mimo, czasu wziętego przez trenera Karlisa Muiznieksa, należały do Kotwicy i goście prowadzili po 10 minutach 23:19.

Początek drugiej kwarty przyniósł Treflowi wyrównanie (23:23 w 12 min. po rzucie Giedriusa Gustasa). Kotwica jednak szybko powstrzymała chwilową ofensywę gospodarzy i Sławomir Sikora po akcji 2+1 odzyskał prowadzenie dla gości (26:23).

Przez cały czas trwała wyrównana walka, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Kolejny nieco lepszy fragment gry sopocian i 4 punkty z rzędu Marcina Stefańskiego pozwoliły Treflowi znów wyjść na prowadzenie 32:29.

Minutę później było z kolei 33:32 dla Kotwicy. Sopocianie jednak nieco skuteczniej zagrali w końcówce pierwszej połowy. Najpierw z gry trafił Lawrence Kinnard a później z wolnych Lorinza Harrington i gospodarze po 20 minutach prowadzili 41:38.

Drugą połowę sopocianie otworzyli wynikiem 7:0 a wszystkie punkty zdobył dla gospodarzy Dylewicz, było 48:38 i po raz pierwszy w meczu jakakolwiek z drużyn uzyskała "dwucyfrowe" prowadzenie.

Powracający po przykrym urazie Dylewicz nadal kierował ofensywnymi poczynaniami sopocian. W trzeciej części gry zdobył aż 11 punktów, nadal skuteczni byli Stefański i Harrington.

Goście zmniejszyli minimalnie straty i w 28 minucie było 59:53 a później 60:55 dla gospodarzy. Końcówka, podobnie jak otwarcie kwarty, należała znów do wiceliderów TBL. Sopocianie ostatnie kilkadziesiąt sekund trzeciej odsłony wygrali 6:0 i po 30 minutach było 66:55 dla Trefla.

Przewaga wypracowana przez 30 minut meczu pozwoliła sopocianom ze spokojem kontrolować przebieg rywalizacji w ostatniej części meczu. Początek ostatniej odsłony stał pod znakiem lekkiej przewagi gości, którzy wygrali otwarcie 9:4, jednak już za chwilę w sopockiej ekipie przypomniał o sobie Stefański.

Sopocianin zdobył cztery punkty z rzędu i zrobiło się 82:68 dla gospodarzy. Kolejne zdobycze Trefla dały mu w 37. minucie najwyższe prowadzenie w meczu (84:70). W końcówce meczu Kotwica zdołała nieco zniwelować różnicę punktową i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 87:78.

Polonia Warszawa - Asseco Prokom Gdynia 40:63 (12:10, 11:23, 10:7, 7:23),
PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gdański 76:85 (17:29, 19:21, 16:15, 24:20), Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 65:69 (20:13, 10:19, 16:16, 19:21), Siarka Tarnobrzeg - Zastal Zielona Góra 93:84 ((23:25, 19:16, 33:21, 18:22), Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 92:104 (27:27, 28:29, 13:29, 24:19).

• (2)

Daj spokoj ja rozumiem ze balonik z napisem arka pękł i grucha zmiękła ale to nie powód żeby teraz sobie wprowadzać jakieś nowe wskaźniki do tabeli. Ja rozumiem ze lubicie zakłamanie i manipulacje ale bez przesady. Ale na pewno na stronie plk maja złą tabele a w gdyni jest dobra, żenujące...

• 4 1

• wytłumaczenie (1)

I jedna i druga tabela są prawidłowe, tylko zależy jak się na nie patrzy ;) Pierwsza dotyczy tylko LICZBY zwycięstw i pod to układana jest tabela:) A druga tabela, którą pokazuje kolega jest ułożona pod kątem PROCENTOWEJ ILOŚCI WYGRANYCH. Jedna i druga są prawidłowe, jednak procentowe tabele są w Europie mało popularne i się ich praktycznie nie stosuje, w USA natomiast jest odwrotnie:) Tak czy inaczej obie są prawidłowe, zależy jak się je czyta ;P

• 1 1

• Wcale tak nie jest, jakbym chciał posadzić siarke na pierwszym miejscu to bym STWORZYŁ tabele w której o miejcu decyduje liczba zbiórek. I podkreślam ze mówie tutaj o oficjalnej tabeli a nie wymyślaniu czegoś na poprawe humoru. pzdr:)

• 0 1

• Trefl Sopot (2)

Ilu było widziów na wczorajszym meczu?

• 1 7

• mało, bardzo mało (1)

ogólna żenada, hala duża a na widowni mało kibiców, wg mnie potrzeba zrobić promocyjne ceny biletów i nauczyć ludzi chodzić na mecze, wtedy może się to zmieni

• 4 11

• nie przesadzaj

jak na mecz z zespołem z dolnej tabeli nie bylo tak źle. Nie oszukujmy się, nie będzie przychodziło 10 tys. ludzi na każdy mecz, ale jeśli dolne sektory po obu stronach (bez sektorów za koszem) są wypełnione w 80-90% to moim zdaniem jest ok. "Pustki" są bardziej widoczne z racji rozmiarów hali, ale jakby policzyć wszystkich ludzi to nie jest najgorzej. Na Turow czy Anwil napewno przyjdzie ponad 5 tys ludzi

• 0 0

• parking (1)

Mecz o.k.-ale moim skromnym zdaniem jak się bierze kasę za parking,to należałoby go najpierw odśnieżyć....mam pomysł dla famili orskich..może by tak jeszcze łyżwy wypożyczać i kasować za lodowisko,bo to nie był parking tylko lodowisko!!!brawo.

• 25 0

• do biletu za parking powinni dawać łyżwy!!

Zgodzę się z przedmowcą - jak kasujecie za parking, to wypada wziąć do ręki łopatę i trochę nią popracować. A tak wszyscy parkują na płatnym "lodowisku"... nie mówiąc już, że nikt nawet nie kiwnął palcem, żeby przynajmniej odśnieżyć okolice hali, schody itp. Najważniejsze, że Trefl wygrał :)