Arka II i Bałtyk rozstrzelały się w sparingach

Rafał Sumowski, mad
15 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Bałtyk do przerwy prowadził w sparingu z KS Chwaszczyno 2:0 po golach Krzysztofa Rusinka. Po przerwie biało-niebiescy dołożyli jeszcze pięć trafień odnosząc najwyższe zwycięstwo tej zimy. Bałtyk do przerwy prowadził w sparingu z KS Chwaszczyno 2:0 po golach Krzysztofa Rusinka. Po przerwie biało-niebiescy dołożyli jeszcze pięć trafień odnosząc najwyższe zwycięstwo tej zimy.

Bałtyk GdyniaArka II strzeliły w sobotnich sparingach po 7 bramek, a nie straciły żadnej. Biało-niebiescy pokonali IV-ligowe KS Chwaszczyno, natomiast żółto-niebiescy rozprawili się z drugim zespołem III-ligowego Pomorza Potęgowo. To drugi z rzędu pogrom jaki biało-niebiescy urządzili podczas zimowych test-meczów. W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego zachowali bilans 13:0! Mimo dwóch bramek przewagi na początku drugiej połowy, Polonia Gdańsk tylko zremisowała z GKS Przodkowo 2:2 (1:0) i po ośmiu sparingach pozostaje z jednym zwycięstwem. Dwa mecze po 60 minut rozegrały rezerwy Lechii Gdańsk, które zajęły trzecie miejsce w turnieju o puchar burmistrza Kętrzyna.

Bałtyk Gdynia - KS Chwaszczyno 7:0 (2:0)

Bramki: Rusinek 27, 34, Szamp 64, 77, Rychłowski 60, Skrzecz 78, Rasmus 89

BAŁTYK: Tułowiecki - Weber, Wasielewski (60 Proena), Proena (46 Pettke), Wesołowski - Szamp (46 Piekarski), Pilch (60 Rasmus) - Rusinek (46 Skrzecz), Rasmus (46 Rychłowski), Ziemak - Kazubowski (60 Szamp).

Gdyński zespół zaledwie tydzień temu, dopiero w czwartym zimowym sprawdzianie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Pierwsza wygrana była efektowna, bo Wierzyca Pelplin wyjechała z Gdyni z wynikiem 0:6. W sobotę Bałtyk poszedł za ciosem i przeciwko KS Chwaszczyno poprawił się jeszcze o jedno trafienie.

- Przez 15 minut mecz był wyrównany, a później odjechaliśmy z wyraźną przewagą. Ogrywamy młody zespół i on wciąż wymaga czasu, ale postawą zawodników w dniu dzisiejszym jestem naprawdę zaskoczony. Owszem, mankamenty były, ale akcje, po których zdobywaliśmy gole, były naprawdę przemyślane. Bałtyk dawno nie strzelał tylu goli i to na pewno cieszy, ale najbardziej budujące jest to, że nasza młodzież pracuje z dużą wiarą w siebie. Myślę, że czas działa na naszą korzyść - mówi trener Budziwojski.

RUCHY TRANSFEROWE W BAŁTYKU GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Janusz Weber (obrońca, Potok Pszczółki), Roland Kazubowski (napastnik, Pomorze Potęgowo), Adam Szamp (obrońca, bez klubu) - wszyscy umowy do 30.06.2014, Kacper Tułowiecki (bramkarz, wypożyczenie z Gryfa Wejherowo), Marcin Pettke (obrońca, powrót po wypożyczeniu z Lecha Poznań)

Mogą przyjść: Mateusz Pilch (obrońca, Olimpic Gdańsk), Sławomir Ziemak (pomocnik, KS Chwaszczyno)

Odeszli: Daniel Kokosiński (obrońca), Osama Mohamed Yehia (bramkarz) - obaj rozwiązali kontrakty za porozumieniem stron, Michał Nawrocki (pomocnik), Kamil Wojciechowski (napastnik), Robert Zbrzyzny (obrońca), Karol Szostek (napastnik, AP Malbork), Marcin Piec (napastnik, rozwiązanie kontraktu).

Bałtyk w sobotę zagrał nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Przy stanie 2:0 uderzał z przewrotki Sławomir Ziemak i tylko znakomita interwencja byłego bramkarza gdynian Dariusza Grubby sprawiła, że piłka nie zatrzepotała w siatce. Znakomitym strzałem popisał się Paweł Rasmus, który wynik spotkania ustalił przechytrzając golkipera gości efektowną podcinką.

W następną sobotę Bałtyk zmierzy się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni z II-ligowym Gryfem Wejherowo. Wcześniej, bo w środę, zarządzony został dodatkowy sparing, w którym połączona drużyna juniorów i III-ligowców zagra we Władysławowie z tamtejszym MKS, wiceliderem V ligi.

Pozostałe zimowe sparingi  Bałtyku Gdynia:
BILANS: 2 zwycięstwa, 3 porażki, bramki 15:6

22 stycznia Gdynia Concordia Elbląg (II liga) 1:2 (0:1)
Bramka: Krysiński

25 stycznia Gdynia GKS Przodkowo (IV liga) 1:3 (0:2)

1 lutego Elbląg Olimpia Elbląg (II liga) 0:1 (0:1)

8 lutego Gdynia Wierzyca Pelplin (IV liga) 6:0 (2:0)
Bramki: Bułka, Szamp, Wasielewski, Pilch, Rusinek, Ziemak

22 lutego Gdynia Gryf Wejherowo (II liga) godz. 11
1 marca Malbork Pomezania Malbork (IV liga)
8 marca Gdynia Kaszubia Kościerzyna (III liga)

Znicz Biała Piska - Lechia II Gdańsk 1:1 (1:1)
Bramka dla Lechii II: Czerwiński

Mamry Giżycko - Lechia II Gdańsk 0:0 (0:0)

LECHIA II: Małkowski, Zieliński, Iwanowski, Górski, Bejrowski, Bobowski, Sidor, Przybylski, Czerwiński, Żmijewski, Kaszuba, Sypniewski, Gorczyca, Smuczyński, Teresiński

Dwa mecze w wymiarze 2x30 minut rozegrały w sobotę w Kętrzynie rezerwy Lechii Gdańsk. Podopieczni Krzysztofa Wilka wystąpili w turnieju o puchar burmistrza Kętrzyna m.in. bez Damiana Kugiela, Bernarda PowszukaAdama Gołuńskiego, którzy zostali skierowani na niedzielny sparing, który przy Traugutta. Oprócz nich wystąpią w nim zawodnicy, którzy nie zagrali w wiosennej inauguracji ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin. Rywalem będzie Concordia Elbląg, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.

RUCHY TRANSFEROWE W LECHII II GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Adam Gołuński (napastnik), Daniel Górski (obrońca) - obaj z juniorów, Tsubasa Nishi (pomocnik, Japonia, ostatni klub Gwardia Koszalin, wolny transfer, kontrakt do 30.06.2017), Paweł Buzała (napastnik), Mateusz Machaj (pomocnik), Kacper Łazaj (napastnik), Damian Kugiel (napastnik), Bernard Powszuk (obrońca), Sebastian Małkowski (bramkarz), Bartłomiej Smuczyński (pomocnik) - wszyscy z pierwszego zespołu.

Może przyjść: Albin Teresiński (napastnik, Jantar Ustka)

Odeszli: Damian Garbacik (obrońca) - do pierwszego zespołu, Jakub Kamiński (pomocnik, wypożyczony do Wigier Suwałki)

Do Kętrzyna z rezerwami pojechał za to testowany Albin Teresiński. Niespełna 17-letni napastnik Jantara Ustka nie zdołał jednak pomóc biało-zielonym w osiągnięciu korzystnego wyniku. Gdańszczanie zremisowali oba spotkania z III-ligowym Zniczem Biała Piska i IV-ligowymi Mamrami Giżycko. To pierwsze spotkanie przegrali po rzutach karnych, a w meczu o 3. miejsce po bezbramkowym rezultacie to oni skuteczniej wykorzystywali jedenastki.

Na pocieszenie dla biało-zielonych najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Przemysław Czerwiński, który w pierwszym meczu popisał się bramką zdobytą bezpośrednio z rzutu wolnego. Turniej wygrał Znicz Biała Piska.

Pozostałe zimowe sparingi  Lechii II Gdańsk:
BILANS: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 3 porażki, bramki 11:15

18 stycznia Bytów Bytovia (II liga) 0:5 (0:1)

25 stycznia Lębork Pogoń Lębork (IV liga) 1:6 (0:1)
Bramka: Smuczyński

29 stycznia Pruszcz Gd. Polonia Gdańsk 1:2 (1:0)

1 lutego Grudziądz Rodło Kwidzyn (V liga) 7:0 (4:0)
Bramki: Smuczyński 2, Duda, Iwanowski, Żmijewski, K.Zieliński, Gierszewski

8 lutego Toruń Elana Toruń (III liga) 1:1 (0:0)
Bramka: Jaroszek

19 lutego Malbork Olimpia Sztum godz. 18
22 lutego Elbląg Concordia Elbląg
26 lutego Lębork Pogoń Lębork (IV liga) godz. 18:30
1 marca Gdańsk GKS Kolbudy (IV liga)
8 marca Malbork Olimpia Sztum (IV liga) godz. 12

Polonia Gdańsk - GKS Przodkowo 2:2 (1:0)
Bramki dla Polonii: Piątkowski 24, Ł.Borkowski 47 (karny)

POLONIA: zawodnik testowany - K.Borkowski, Skowroński, Pikulski, Kudan - Ł.Borkowski, Cejer, Mikołajczak, zawodnik testowany - Piątkowski, Gałkowski oraz Wons, Turzeniecki, Olszacki, Szuba, Cholewiński, Gierałtowski, Sobczak, Gornowicz.

Wciąż z zaledwie jednym wygranym sparingiem na koncie pozostaje Polonia Gdańsk. Podopieczni Pawła Pagieły byli na dobrej drodze, aby zapisać na swoim koncie drugie zwycięstwo. W sobotę na boisku Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej prowadzili z IV-ligowym GKS Przodkowo 2:0.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Adam Piątkowski, a po zmianie stron rzut karny po zagraniu ręką wykorzystał Łukasz Borkowski. Gdańszczanie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia i zanotowali drugi remis tej zimy. Polonia testowała kolejnego bramkarza i pomocnika, których nazwisk klub nie chce ujawniać podobnie jak w przypadku innych sprawdzanych zawodników, do momentu podjęcia decyzji o ich pozostawieniu w zespole.

RUCHY TRANSFEROWE W POLONII GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Marcin Kudan (obrońca, Tęcza Biskupiec), Łukasz Król (bramkarz, Pomorze Potęgowo)

Mogą przyjść: Kamil Kulas (pomocnik), Dawid Turzeniecki (pomocnik), Robert Cichocki (napastnik) - wszyscy z juniorów starszych

W środę o godzinie 20 Polonia zmierzy się w Pruszczu Gdańskim z kolejnym IV-ligowcem, GKS Kolbudy.

Pozostałe zimowe sparingi Polonii Gdańsk:
BILANS: 1 zwycięstwo, 2 remisy, 5 porażek, bramki 9:16

18 stycznia Pruszcz Gd. Rodło Kwidzyn (V liga) 2:3 (1:2)
Bramki: Cichocki, K.Borkowski

25 stycznia Pruszcz Gd. Wierzyca Pelplin (IV liga) 0:2 (0:1)

29 stycznia Pruszcz Gd. Lechia II Gdańsk 2:1 (0:1)
Bramki: Gierałtowski 2

1 lutego Pruszcz Gd. Olimpia Sztum (IV liga) 1:4 (0:3)
Bramka: Cholewiński

5 lutego Pruszcz Gd. GKS Kowale (V liga) 1:1 (1:1)
Bramka: Ł.Borkowski

8 lutego Grudziądz Start Warlubie (III liga) 1:2 (0:1)
Bramka: Wons

12 lutego Pruszcz Gd. Jaguar Gdańsk (V liga) 0:1 (0:1)

19 lutego Pruszcz Gd. GKS Kolbudy (IV liga) godz. 20
22 lutego Elbląg Olimpia Elbląg (II liga) godz. 12
26 lutego Pruszcz Gd. KP Starogard Gd. (V liga) godz. 20
1 marca Pruszcz Gd. KS Chwaszczyno (IV liga) godz. 12
5 marca Pruszcz Gd. Centrum Pelplin (V liga) godz. 12
8 marca Pruszcz Gd. Barkas Tolkmicko (III liga) godz. 12
15 marca Elbląg Błękitni Stare Pole (V liga)

Arka II Gdynia - Pomorze II Potęgowo 7:0 (4:0)

Bramki: Patelczyk 2, Aurelio 7, 15, Patok 38, Fierka 51, 88, Kreft 81

ARKA II: Kędra - Stolc, Szur (46 Sztandar), Robakowski, Dampc (46 Kowalczyk) - Nalepa, Marco Aurelio (46 Mosiejko) - Jankowski (46 Kreft), Patelczyk, Wardziński (46 Mrozik) - Patok (46 Fierka)

Po meczu pierwszej drużyny Arki, na boisko Narodowego Stadionu Rugby wybiegły rezerwy żółto-niebieskich. Stanęły one w szranki, podobnie jak I-ligowcy, z Pomorzem Potęgowo. Rywal wstawił jednak do gry drugi zespół, co było widać w jego boiskowych poczynaniach.

- Myśleliśmy, że postawi on nieco trudniejsze warunki. A tak, może zabrzmi to nieco dziwnie, ale 7:0, to najmniejszy wymiar kary. Mogliśmy nastrzelać jeszcze więcej goli, ale przez naszą niefrasobliwość, nieskuteczność, czy też dobrą postawę bramkarza przeciwników, nie udało się więcej razy trafić do siatki - mówi szkoleniowiec żółto-niebieskich Grzegorz Witt.

RUCHY TRANSFEROWE W ARCE II GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Łukasz Jamróz (napastnik), Patryk Kamola (bramkarz), Dawid Kubowicz (obrońca), Marco Aurelio (pomocnik, Brazylia) - przesunięci z pierwszego zespołu

Mogą przyjść: Martin Zakrzewski (pomocnik, bez klubu), Kacper Mrozik (pomocnik, Zawisza II Bydgoszcz)

Odszedł: Piotr Robakowski (obrońca, koniec umowy)

Mogą odejść: Maciej Wardziński (napastnik), Robert Sulewski (obrońca), Maciej Dampc (obrońca) - do pierwszej drużyny

W składzie jego drużyny znaleźli się Maciej Dampc i Maciej Wardziński, którzy wystąpili we wcześniejszym starciu pierwszej drużyny. Główne role odegrali jednak Brazylijczyk Marco Aurelio i wprowadzony z ławki Michał Fierka, którzy strzelili po dwie bramki.

W środę gdynianie zagrają kolejny sparing, tym razem z KS Chwaszczyno.

Zimowe sparingi Arki II Gdynia:
BILANS: 4 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 21:5
18 stycznia Gdynia Olimpia Osowa (IV liga) 8:0 (1:0)
Bramki: Kubowicz 3, Mrozik 2, Patok, Fierka, Szulc

25 stycznia Gdynia Gryf Wejherowo (II liga) 0:5 (0:2)

1 lutego Grudziądz Amator Kiełpino (IV liga) 4:1 (1:0))
Bramki: Wardziński 2, Jankowski, Mrozik

8 lutego Gdynia Kaszubia Kościerzyna (III liga) 2:0 (1:0)
Bramki: Aurelio, Fierka

19 lutego Gdynia KS Chwaszczyno (IV liga)
22 lutego Gdynia Orlęta Reda (IV liga) godz. 17
26 lutego Gdynia GKS Kolbudy (IV liga)
1 marca Grudziądz Start Warlubie (III liga)

Opinie (38) ponad 10 zablokowanych

• Bałtyczku czekamy na marsz do przodu w tabeli, a potem już może być tylko lepiej

• 47 12

• (7)

BAŁTYK, prawdziwa duma Gdyni. Nie to co "panie sędzio kiedy ten karny"

• 40 20

• A ta duma to w jakiej lidze gra ? (3)

• 11 9

• (1)

A jakie to ma znaczenie. Uczciwość nie mierzy się ligami! arka może grać w champions league, ale zawsze będzie się kojarzyć z "panie sędzio kiedy ten karny".

• 17 8

• Juventus też jest umoczony i co z tego ?

• 5 4

• z glupiego

Pytania wnioskuje ze slabo z myśleniem u fana betonowego jest.

• 5 2

• Wątek o Bałtyku ,ale ty musisz o bałtyku Areczce 3 grosze dodać :-)GRAJCIE !awansujcie nikt wam nie zazdrości.

• 3 1

• Korupcja zawsze jakaś będzie w sporcie. (1)

Ale obrzydliwego fałszowania własnej historii przez arkę nic nie tłumaczy.

• 9 4

• Rozumiem, że jesteś naocznym świadkiem historii Arki?

Bo inaczej oszczędź sobie komentarzy o fałszowaniu tejże, skoro to co wiesz to fakty zasłyszane lub własna interpretacja informacji, których zrozumieć nie potrafisz.