Piłkarki Sztormu i Checzy rozpoczęły sezon

28 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Dwa gole Moniki Pielowskiej (nr 10) dały piłkarkom Sztormu AWFiS Gdańsk remis w Gorzowie Wielkopolskim. Gorzej na inaugurację wypadła Checz Gdynia, która rozpoczęła sezon od porażki. Dwa gole Moniki Pielowskiej (nr 10) dały piłkarkom Sztormu AWFiS Gdańsk remis w Gorzowie Wielkopolskim. Gorzej na inaugurację wypadła Checz Gdynia, która rozpoczęła sezon od porażki.

Niezbyt udana była inauguracja I-ligowych rozgrywek dla trójmiejskich piłkarek. Sztorm AWFiS Gdańsk zremisował wprawdzie 2:2 (1:1) na wyjeździe ze Stilonem w Gorzowie Wielkopolskim, ale pełniąca rolę beniaminka Checz Gdynia doznała porażki 1:3 (0:1) na własnym boisku z rezerwami Medyka Konin. Kolejne spotkania czekają nasze zespoły w najbliższy weekend.

Stilon Gorzów Wlkp. - Sztorm AWFiS Gdańsk 2:2 (1:1)
Bramki dla Sztormu: Pielowska 25, 55

SZTORM: Lublewska - K.Bużan, A.Bużan, Ramotowska, Bizewska - Stasiulewicz, Marczak, Świetoniowska, Plotzka - Orłowska, Pielowska (90 Althoff, 91 Szulc).

Od remisu z drugim zespołem minionego sezonu I ligi rozpoczęły rozgrywki piłkarki Sztormu. Podopieczne Roberta Chałaszczyka dwukrotnie obejmowały prowadzenie po golach Moniki Pielowskiej, która znakomicie wykorzystywała prostopadłe podania. Gospodynie odpowiedź na pierwszą bramkę znalazły już po kilku minutach i do przerwy utrzymywał się remis.

Po zmianie stron kolejne dobre podanie otrzymała Pielowska, która przelobowała bramkarkę i dała prowadzenie gdańszczankom. Na 10 minut przed końcem gry do ponownego wyrównania doprowadziła jednak grająca trenerka gospodyń Marzena Salamon po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

- To był szybki, fizyczny mecz. Przed jego rozpoczęciem remis ze Stilonem wziąłbym w ciemno. Wynik ten jest w pełni zasłużony dla obu stron, ale gdzieś tam pozostaje pewien niedosyt, bo mogliśmy się pokusić o komplet punktów - podsumował trener Chałaszczyk.

W drugiej kolejce "Sztormówki" zagrają w sobotę o godzinie 13:00 na wyjeździe z rezerwami Medyka Konin.

Checz Gdynia - Medyk II Konin 1:3 (0:1)
Bramka dla Checzy: Kopka 83

CHECZ: Lubecka - Żagiel, Czerwiak, Bańkowska, Kopka - Zańko, Sass, Pancek, Misior (58 Murawiecka) - Joskowska (73 Lińska), Mnich (84 Bruska)

Medyk II na inaugurację sezonu gościł w Gdyni, gdzie pokonał miejscową Checz. Zespół beniaminka prowadzony przez nowego szkoleniowca Karola Złonkiewicza już w pierwszym kwadransie stracił gola po podbramkowym zamieszaniu. Po przerwie padła kolejna bramka dla przyjezdnych - skuteczną kontrę ze środka pola na bramkę zamieniła Magdalena Domańska. W 73. minucie po zagraniu ręką i czerwonej kartce dla Adriany Żagiel Medyk otrzymał rzut karny, który zamienił na trzecie trafienie.

Dopiero pod koniec spotkania honorową bramkę dla grających już w osłabieniu gospodyń zdobyła strzałem głową Agnieszka Kopka, która wyskoczyła do dośrodkowania z rzutu wolnego Iwony Mnich.

- Problemem był brak zgrania, ale ten chaos był nieunikniony. Poczyniliśmy wzmocnienia tuż przed startem rozgrywek i niektóre dziewczyny po raz pierwszy przebywały razem na boisku. Rywalki były natomiast zespołem bardzo dobrze poukładanym. Na pochwałę na pewno zasługuje nasza bramkarka Marzena Lubecka, która uratowała nas od straty kilku goli - powiedział trener Złonkiewicz.

Checz kolejne spotkanie rozegra w niedzielę o godzinie 17:00 na boisku GOSiR przy ul. Olimpijskiej. Rywalem gdynianek będzie Polonia Poznań.

• (1)

A dlaczego Checz gra przy Olimpijskiej a nie przy Zamenhoffa ?