Remis na początek sesji wyjazdowej

26 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Charles Nwaogu odzyskał miejsce w podstawowym składzie Arki, ale w przeciwieństwie do drugiego przywróconego do gry w "11" piłkarza Arki - Marcina Radzewicza - za zaufanie nie odwdzięczył się trenerowi golem. Charles Nwaogu odzyskał miejsce w podstawowym składzie Arki, ale w przeciwieństwie do drugiego przywróconego do gry w "11" piłkarza Arki - Marcina Radzewicza - za zaufanie nie odwdzięczył się trenerowi golem.

Wszystko to co najciekawsze w meczu Kolejarz Stróże - Arka Gdynia wydarzyło się w doliczonym czasie obu połów. Gola do szatni strzelił dla żółto-niebieskich Marcin Radzewicz'>Marcin Radzewicz, a potem sami dostali oni bramkę niejako do autobusu, a skarcił ich Maciej Kowalczyk, były napastnik m.in. Lechii Gdańsk. Tym samym gdynianie na początek sesji wyjazdowej tylko zremisowali 1:1 (1:0). W środę odrobią zaległości w I lidze grają w Krakowie przeciwko Cracovii.

Kolejarz Stróże Kolejarz Stróże
Forenc - Cichy, Szufryn, Markowski, Walęciak - Gajtkowski, Niane, Stefanik, Giesa, Wolański - Kowalczyk
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Rosa, Sierant
Widzów: 400
Szlaga - Tadrowski, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff - Krajanowski, Jarzębowski, Pruchnik, Radzewicz - Szwoch - Nwaogu
  • 46' Gajtkowski Zmiany Nitkiewicz
  • 78' Stefanik Zmiany Gryźlak
  • 70' Krajanowski Zmiany Marcus
  • 79' Radzewicz Zmiany Tomasik
  • 85' Szwoch Zmiany Rzuchowski
  • 90+1 Kowalczyk
  • 45+1 Radzewicz
  • 59' Giesa
  • 74' Wolański
  • 82' Walęciak
  • 83' Szwoch

Pomeczowe komentarze przed kamerami Orange Sport:
Krzysztof Sobieraj
(Arka): Jest powiedzenie, że jak nie umiesz wygrać to przynajmniej nie przegraj. Dlatego nie pękamy, walczymy dalej, wszystko jest w naszych nogach.
W tym meczu mogliśmy pokusić się o wygraną, gdyż uważam, że mieliśmy więcej bramkowych sytuacji niż rywale. Było ich chyba pięć. Można było to spotkanie rozstrzygnąć na naszą korzyść wcześniej. Gdyby na przykład Krajanowski poprawił na 2:0, to remisu by nie było. Szkoda też, że gola strzelił nam Kowalczyk. Przed meczem i w jego trakcie trener nas uczulał właśnie na tego piłkarza, bo on stanowi i 80 procent wartości Kolejarza.

Maciej Kowalczyk (Kolejarz): W tym sezonie nie mam dużo okazji strzeleckich, ale to co uda się stworzyć to zamieniam na gole. Można powiedzieć, że oddałem pięć strzałów i jest pięć bramek. Cieszymy się, że udało się zremisować, gdyż gol, którego dostaliśmy do szatni podciął nam skrzydła. Warto też docenić to co zrobił nasz bramkarz, gdyż kilkoma interwencjami utrzymał nas w grze o korzystny wynik.

w Arce w porównaniu z meczami wygranymi w I lidze u siebie po 2:0 nastąpiły dwie zmiany, na lewym skrzydle, Radzewicz (ARKA Gdynia) zagra w miejsce Tomasika, a napastnikiem będzie dzisiaj Nwaogu, który na ławkę rezerwowych odesłał Górskiego
Kolejarz bez niespodzianek w składzie, gospodarze grają w identycznym ustawieniu jak w ostatniej kolejce
w historii Stróż to wyjątkowy mecz, po raz pierwszy z miejscowego stadionu przeprowadzona zostanie bezpośrednia transmisja telewizyjna
1'
mecz rozpoczęła Arka
1'
pierwszy atak Arki, ale Forenc (Kolejarz Stróże) szybszy od Nwaogu (ARKA Gdynia)
3'
po faulu na Nwaogu (ARKA Gdynia) Radzewicz (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole bramkowe z wolnego, ale bramkarz Kolejarza pewnie złapał piłkę
5'
dużo ochotę do gry ma Nwaogu (ARKA Gdynia), ale znów Nigeryjczyk nie doszedł do prostopadłej piłki, gdyż szybszy był bramkarz Kolejarza
8'
pierwsze ostrzeżenie dla Arki, po dośrodkowaniu Szlaga (ARKA Gdynia) minął się z piłką, strzelał głową Markowski (Kolejarz Stróże), ale obok słupka
11'
po początkowej przewadze Arki, od kilku minut coraz śmielej poczynają sobie gospodarze, pierwszy róg dla Kolejarza
12'
po dośrodkowaniu z rogu Gajtkowskiego (Kolejarz Stróże) obrońców Arki wyręczył Radzewicz (ARKA Gdynia), wybijając piłkę z "16"
13'
Sobieraj (ARKA Gdynia) źle podał przy wyprowadzaniu piłki, ale szybko naprawił swój błąd dobrze powstrzymując Kowalczyka (Kolejarz Stróże), stoper Arki zastawił piłkę i został sfaulowany przez napastnika Kolejarza
15'
Kolejarz próbuje grać długimi piłkami w kierunku Kowalczyka (Kolejarz Stróże), na razie czujnie grają obrońcy Arki i przecinają te podania
17'
fatalnie spudłował Szwoch (ARKA Gdynia), Arka powinna prowadzić 1:0 po ładnej akcji! Krajanowski z prawego skrzydła idealnie wrzucił piłkę na nogę Mateusza, 19-latka nikt nie atakował, a mimo to kopnął futbolówkę obok słupka
18'
Radzewicz (ARKA Gdynia) z okolic linii środkowej zbyt mocno dośrodkował z wolnego, piłkę przejął Forenc (Kolejarz Stróże)
18'
dobry powrót Krajanowskiego (ARKA Gdynia), który na róg wybił piłkę po dośrodkowaniu Walęciaka (Kolejarz Stróże)
19'
Po dośrodkowaniu Gajtkowskiego (Kolejarz Stróże) Arka z pewnymi kłopotami, ale wybiła piłkę z własnego pola bramkowego
21'
Nwaogu (ARKA Gdynia) wywalczył róg
22'
Forenc (Kolejarz Stróże) z kłopotami, ale złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
23'
poprzeczka uratowała Arkę po strzale sprzed pola karnego Wolańskiego (Kolejarz Stróże)!
24'
kolejny atak gospodarzy, ale Gajtkowski (Kolejarz Stróże) nie zdążył do piłki, od bramki rozpocznie Arka
25'
Cichy (Kolejarz Stróże) dograł w pole karne do Kowalczyka (Kolejarz Stróże), ten źle przyjął piłkę i zabrał mu ją Sobieraj (ARKA Gdynia)
27'
Giesa (Kolejarz Stróże) znów długą piłką szukał Kowalczyka (Kolejarz Stróże), Szlaga (ARKA Gdynia) wyszedł aż pod linię własnego pola karnego i pewnie przejął futbolówkę
28'
teraz kopia tej samej akcji z tym, że teraz w ręce Szlagi (ARKA Gdynia) dorzucił piłkę Wolański (Kolejarz Stróże)
28'
Sobieraj (ARKA Gdynia) przerwał atak Kowalczyka (Kolejarz Stróże) i Gajtkowskiego (Kolejarz Stróże)
30'
Tadrowski (ARKA Gdynia) z pominięciem drugiej linii zagrał do Szwocha (ARKA Gdynia), Mateusz wpadł w pole karne, ale strzelił niecelnie, była to akacja reprezentantów Polski do lat 20
31'
Arka ponownie od kilku minut prowadzi grę, Kolejarz nastawiony na kontry
32'
niecelny strzał Szwocha (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
33'
uaktywnili się miejscowi kibice, którzy skandują "Do boju Kolejarz"
34'
kolejne niezbyt udane dośrodkowanie Radzewicza (ARKA Gdynia) z wolnego, tym razem piłka nie przeszła nawet pierwszej linii obrońców rywali, ustawionej na "16"
35'
mocny strzał, ale wysoko nad bramką strzał z dystansu Cichego (Kolejarz Stróże)
36'
odezwała się też grupka kibiców z Gdyni, słychać doping: "Arka"
38'
rywale głęboko cofnięci, dlatego piłkę próbował rozegrać Sobieraj (ARKA Gdynia), celnie podał do Nwaogu (ARKA Gdynia), ale ten przegrał pojedynek jeden na jeden z rywalem
40'
po dośrodkowaniu Wolańskiego (Kolejarz Stróże) Dettlaff (ARKA Gdynia) nie pozwolił na uderzenie głową Gajtkowskiemu (Kolejarz Stróże), piłkę przejął Szlaga (ARKA Gdynia)
42'
do bezpańskiej piłki doszedł Szwoch (ARKA Gdynia), tym razem Mateusz uderzył celnie, ale zbyt lekko i bramkarz Kolejarza zdążył złapać futbolówkę
43'
zbyt mocne dośrodkowanie Pruchnika (ARKA Gdynia), piłka opuściła boisko
45'
sędzia doliczył jedną minutę, mecz jest czysty, praktycznie nie było przerw
45+1
po podaniu Krajanowskiego (ARKA Gdynia) piłki przed polem karnym nie opanował Szwoch (ARKA Gdynia)
45+1
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radzewicz. Bardzo ładna akcja Arki. Rozpoczął ją Radzewicz, przekazał piłkę Szwochowi, który wbiegł w pole karne i idealnie wyłożył ją na uderzenie Marcinowi. Mocny strzał pod poprzeczkę dał prowadzenie żółto-niebieskim
45+1
sędzia już nie wznowił gry, nakazując piłkarzom udać się na przerwę
ARKA PROWADZI DO PRZERWY 1:0
Szwoch (ARKA Gdynia) wyrasta na króla asyst. Zaliczył drugą, a w dwóch innych przypadkach to po jego podaniach rywale strzelali samobójcze gole!
46'
Kolejarz Stróże przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajtkowski, w jego miejsce wchodzi Nitkiewicz.
46'
drugą połowę rozpoczął Kolejarz, Arka bez zmian w składzie
48'
ostre starcie Dettlaffa (ARKA Gdynia) i Nitkiewicza (Kolejarz Stróże) przy linii bocznej, skrzydłowy Kolejarza wypadł poza boisko
48'
kibice Kolejarza wyzywają Dettlaffa (ARKA Gdynia)
49'
powinno być 2:0. Znów podawał Szwoch (ARKA Gdynia), Nwaogu (ARKA Gdynia) nie trafił w piłkę, a strzał Krajanowskiego (ARKA Gdynia) obronił bramkarz
52'
w drugiej połowie Kolejarz stara się prowadzić grę, teraz Arka może zagrać z kontry
59'
Żółtą kartką został ukarany Giesa (Kolejarz Stróże). Była to próba wymuszenia karnego
63'
dobra interwencja Szlagi (ARKA Gdynia), który nie pozwolił, aby piłka po podaniu Giesy (Kolejarz Stróże) doszła do Kowalczyka (Kolejarz Stróże)
64'
Giesa (Kolejarz Stróże) wywalczył dwa rogi z rzędu dla Kolejarza
64'
strzał z dystansu Walęciaka (Kolejarz Stróże), ale mocno niecelny
68'
groźnie pod bramką Arki, Sobieraj (ARKA Gdynia) zablokował pierwszy strzał Walęciaka (Kolejarz Stróże), a dobitkę w doskonały sposób obronił Szlaga (ARKA Gdynia), wybijając piłkę na róg
69'
po dośrodkowaniu z rogu Kolejarza faulowany Tadrowski (ARKA Gdynia), chwilę wcześniej gospodarze sygnalizowali zagranie ręką Juliena, sędzia puścił grę
70'
doping kibiców gdyńskich, skandowanie "Arka", jak najbardziej wskazana pomoc z trybun, gdyż żółto-niebiescy po przerwie zbyt mocno się cofnęli
70'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krajanowski, w jego miejsce wchodzi Marcus. Trener Nemec chce najwyraźniej, aby jego podopieczni zaatakowali, dlatego na prawej pomocy będzie grał bardziej ofensywny gracz
71'
Marcus (ARKA Gdynia) ładne podanie do Nwaogu (ARKA Gdynia), ale strzał Nigeryjczyka wysoko nad bramką
73'
teraz doping dla gospodarzy, skandowanie głośne "Kolejarz Stróże"
74'
Marcus (ARKA Gdynia) próbuje utrzymać się przy piłce, ale sfaulował go Wolański (Kolejarz Stróże)
74'
Żółtą kartką został ukarany Wolański (Kolejarz Stróże) za faul na gdyńskim Brazylijczyku
75'
Szlaga (ARKA Gdynia) pewnie wyłapał złe dośrodkowanie Kolejarza
76'
"Kolejarz tylko zwycięstwo" - śpiewy z trybun
77'
nieudane dośrodkowanie Walęciaka (Kolejarz Stróże), piłka nad bramką Arką
78'
Kolejarz Stróże przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stefanik, w jego miejsce wchodzi Gryźlak.
78'
Walęciak (Kolejarz Stróże) jak na kapitana Kolejarza przystało próbuje na siebie wziąć ciężar walki o remis, kolejny jego strzał i ponownie uderzenie nad poprzeczką
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola - Radzewicz, w jego miejsce wchodzi Tomasik.
80'
z wolnego wrzucił piłkę Marcus (ARKA Gdynia), bramkarz Kolejarza z trudem wybił piłkę
82'
Żółtą kartką został ukarany Walęciak (Kolejarz Stróże), który faulował Tomasika, który wychodził z kontrą
83'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA Gdynia), gdyż utrudniał Cichemu szybki wrzut piłki z autu
84'
niecelne podanie Pruchnika (ARKA Gdynia) do Nwaogu (ARKA Gdynia), piłkę przejął bramkarz Kolejarza
85'
Kowalczyk (Kolejarz Stróże) domagał się wolnego, ale sędzia uznał, że Sobieraj (ARKA Gdynia) czysto interweniował na wysokości własnego pola karnego
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski, czyli 19-latek za 19-latka, dla Michała to debiut w Arce
86'
Szlaga (ARKA Gdynia) zdjął piłkę z głowy Kowalczyka (Kolejarz Stróże), wybijając ją na róg
86'
nie ma zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Kolejarza, ale gospodarze dalej są przy piłce, zapowiadają się nerwowe ostatnie minuty, jeśli gdynianie nie oddają gry od własnej bramki
87'
"Arka gol" - kilkakrotne, głośne skandowanie z sektora gości
88'
Rzuchowski (ARKA Gdynia) próbował utrzymać dłużej się przy piłce, ale został sfaulowany, Michał nie spieszył się z podnoszeniem z murawy, kilkanaście sekund uciekło
89'
seria wysokich kopnięć z obu stron, dla Arki najważniejsze to, że piłka krąży w rejonach środkowych boiska
90'
Nwaogu (ARKA Gdynia) nie miał szans w pojedynku z dwoma rywalami, piłkę podawał mu Tomasik (ARKA Gdynia)
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
[1:1] Kolejarz Stróże STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalczyk. W drugiej sekundzie doliczonego czasu gry Nitkiewicz wrzucił piłkę na głowę Kowalczyka, którego nie upilnował Brodziński, precyzyjne uderzenie w lewy róg bramki Szlagi i golkiper gdynian nie sięgnął piłki
90+1
To piąty gol Kowalczyka (Kolejarz Stróże) w tym sezonie
90+3
indywidualna akcja i bardzo dobry strzał Sobieraja (ARKA Gdynia), ale bramkarz wybił piłkę, dobijający Tomasik (ARKA Gdynia) był już na spalonym
90+3
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA Z KOLEJARZEM 1:1
z przebiegu gry remis zasłużony, Arka za bardzo cofnęła się w drugiej połowie i niepotrzebnie grała na utrzymanie wyniku 1:0, statystyki pokazują, że podział punktów sprawiedliwy, gdyż obie drużyny oddały po 8 strzałów, w tym po 4 celne

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
Olimpia Grudziądz - ŁKS Łódź 3:1 (0:0), Warta Poznań - Dolcan Ząbki 2:2 (0:0), Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0), Bogdanka Łęczna - GKS Katowice 2:1 (1:0), Zawisza Bydgoszcz - Okocimski Brzesko 4:0 (1:0), Flota Świnoujście - GKS Tychy 1:0 (0:0), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Miedź Legnica 1:2 (1:2), Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0).