Rezerwy Arki pokonane trzeci raz z rzędu

11 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Dawid Tomczak zdobył w Policach wyrównującą bramkę dla rezerw Arki. Choć gdynianie mieli okazje, by wyjść na prowadzenie, ostatecznie w starciu z Chemikiem nie utrzymali nawet remisu. Dawid Tomczak zdobył w Policach wyrównującą bramkę dla rezerw Arki. Choć gdynianie mieli okazje, by wyjść na prowadzenie, ostatecznie w starciu z Chemikiem nie utrzymali nawet remisu.

Rezerwy Arki Gdynia przegrały na wyjeździe z Chemikiem Police 1:2 (0:0). Gospodarze bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w ostatniej akcji spotkania. Dla żółto-niebieskich to już trzecia z rzędu porażka w III lidze. - Wynik nie świadczy o przebiegu gry. To był w naszym wykonaniu dobry mecz i powinniśmy byli go wygrać. Niestety, zabrakło skuteczności - mówi trener gdynian Robert Wilczyński.

Gołębiowski 50, Wiejkuć 90+4 - Tomczak 53

ARKA II: Kędra - Glauber (67 Nowakowski), Szur, Wojcinowicz, Dampc - Bach (71 Kupczyk), Mosiejko, Gałecki, Tomczak - Koziara (78 Matys) - Szubert

Piłkarze rezerw Arki w środę awansowali do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski pokonując na wyjeździe IV-ligowy MKS Władysławowo 5:0 (3:0). Wówczas w składzie zespołu trenera Roberta Wilczyńskiego znalazło się dziewięciu graczy z kadry pierwszej drużyny. W sobotnim meczu z Chemikiem szkoleniowiec mógł liczyć na podobne wsparcie, w tym na powracającego po kontuzji Glaubera. Jednocześnie w składzie znalazło się aż dziewięciu młodzieżowców.

ARKA II GRA DALEJ W OKRĘGOWYM PP

Pierwsze 45 minut nie obrodziło sytuacjami bramkowymi, choć już w 11. minucie sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Jakub Bach. Nie zdołał jednak wykorzystać nadarzającej się okazji, by objąć prowadzenie. Wcześniej golkipera próbował zaskoczyć po stałym fragmencie gry Tomasz Wojcinowicz, ale generalnie połowa upłynęła bez groźniejszych ataków po obu stronach.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Niestety, wynik otworzyli gospodarze, gdy celnym strzałem w polu karnym popisał się Bartosz Gołębiowski. Gdynianie odpowiedzieli na to błyskawicznie. Wyrównał Dawid Tomczak, który strącił piłkę głową po znakomitym dośrodkowaniu Glaubera.

Gra toczyła się od tego momentu pod dyktando Arki, której brakowało jednak skuteczności. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Szubert i Tomczak. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, ale w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu 3 punkty zapewnił sobie Chemik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Dawida Kędrę pokonał Adam Wiejkuć, a później arbiter zakończył spotkanie.

- Wynik na pewno nie oddaje przebiegu meczu, gdyż zagraliśmy dobre spotkanie. Dominowaliśmy zwłaszcza po przerwie, ale zawiodła skuteczność, gdy już wypracowaliśmy sobie sytuacje. Na pewno z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę - mówi trener Wilczyński.

Wyniki 21 kolejki

• ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 4:1 (3:0)
  • Chrobry Głogów - Wisła Płock 2:3 (1:2)
  • Zagłębie Lubin - Wigry Suwałki 3:0 (2:0)
  • GKS Tychy - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1 (1:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:4 (0:2)
  • GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:1 (2:1)

• I znowu baty

Tym razem przynajmniej nie z outsiderami ;)

• 3 7

• Wierni po porażce dumni po zwycięstwie;)

• 6 4

• jaki klub taki wynik

• 3 2

• Dobrze że

Chociaż lechijke zlali - skoro Arka 2 przegrywa z takimi przeciwnikami a leje lechijke to widać jaki ten klubik z gda ma poziom. buahahaha