Lechia traci i strzela gole w końcówkach

9 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Gol Jarosława Bieniuka dał Lechii prowadzenie w meczu z Hapoelem. Niestety, biało-zielonym zabrakło sekund, by utrzymać je do końca meczu. Gol Jarosława Bieniuka dał Lechii prowadzenie w meczu z Hapoelem. Niestety, biało-zielonym zabrakło sekund, by utrzymać je do końca meczu.

Lechia Gdańsk zremisowała w Opalenicy z Hapoelem Tel Awiw 1:1 (0:0). Biało-zieloni prowadzili przez ponad 20 minut po golu Jarosława Bieniuka, ale izraelczycy zdołali wyrównać tuż przed końcowym gwizdkiem. Zupełnie inny scenariusz miał drugi wtorkowy mecz przeciwko KS Polkowice, który biało-zieloni wygrali 1:0 (0:0) po golu Adama Dudy w... ostatniej akcji meczu.

Lechia Gdańsk - Hapoel Tel Awiw 1:1 (0:0)
Bramki: Bieniuk 67 - Damari 90

LECHIA: Małkowski - Deleu, Madera, Bieniuk, Pazio - Pietrowski, Dawidowicz (79 Zyska) - Wiśniewski, Tuszyński (46 Grzelczak), Matsui (77 Machaj) - Buzała

HAPOEL: Amos (46 Kleyman) - Chekoll (46 Orel), Haimovich, Ilic (46 Colin), Harosh (46 Damari), Fadida (46 Safuri, 73 Malka), Toama (46 Lax), Zaguri (46 Anteby), Abutbul (63 Massika), Sasha (46 Gerzicich), Shechter (63 Yitzhak)

Przeciwko trzeciej drużynie ligi izraelskiej trener Michał Probierz wystawił niemal identyczny skład jak podczas piątkowego sparingu z Olimpią Grudziądz. Zmiany szkoleniowiec dokonał jedynie między słupkami, gdzie Mateusza Bąka zastąpił Sebastian Małkowski.

Hapoel rozpoczął spotkanie grając pressingiem i już w piątej minucie mogło być groźnie dla Lechii, gdy prostopadłe podanie do Eteya Shechtera zakończyło się minimalnym spalonym. Izraelczycy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce jednak z tej przewagi niewiele wynikało.

Lechia zdecydowanie ruszyła do ataków około 20 minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową oddał Paweł Dawidowicz, ale piłka przeleciała obok słupka. Następnie w krótkim odstępie czasu bramkarza Hapoelu niepokoili Patryk Tuszyński i dwukrotnie Marcin Pietrowski, ale uderzenia były albo zbyt lekkie albo golkiper nie bez problemów interweniował wybijając piłkę na rzut rożny.

Po przerwie izraelczycy dokonali aż ośmiu zmian, zaś trener Probierz zdecydował się tylko na jedną. Tuszyńskiego zastąpił Piotr Grzelczak, który już na początku drugiej połowy po indywidualnej akcji lewym skrzydłem i minięciu dwóch rywali wrzucił piłkę w pole karne, niestety w "próżnię".

Napastnik, który wrócił z wypożyczenia do Polonii Warszawa, wniósł sporo ożywienie do gry biało-zielonych. Po jego kolejnej indywidualnej akcji Lechia wywalczyła rzut wolny z 20. metra. Wrzutka Piotra Wiśniewskiego na głowę Jarosława Bieniuka zakończyła się wybiciem piłki z linii bramkowej, ale chwilę później w identycznej sytuacji kapitan biało-zielonych po przedłużeniu wrzutki przez Grzelczaka, dał prowadzenie gdańszczanom.

W 81 minucie w sytuacji sam na sam z Małkowskim znalazł się gracz Hapoelu, ale bramkarz Lechii wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. W odpowiedzi gola na 2:0 zdobyć mógł skuteczny w tegorocznych sparingach Paweł Buzała, który po minięciu obrońcy próbował lobować bramkarza, ale tym razem nie zdołał trafić do siatki.

Ta sytuacja zemściła się tuż przed końcowym gwizdkiem. Wprawdzie kontrę Hapoelu wychodząc z bramki powstrzymał Małkowski, ale chwilę później nie miał szans przy precyzyjnym uderzeniu głową Damariego po wrzutce w polu karnym.

Lechia Gdańsk - KS Polkowice 1:0 (0:0)
Bramka: Duda 89

LECHIA: M.Bąk - Iwanowski, K.Bąk, Janicki, Oualembo (63 Jaroszek) - Machaj (74 Pazio), Zyska (76 Czerwiński) - Łazaj (28 Czerwiński, 46 Smuczyński), Frankowski, Grzelczak (46 Tuszyński, 66 Łazaj) - Duda

KS POLKOWICE
I połowa: Kazimierczak - Żmija, Wacławczyk, Darda, Groszkowski, Ałdas, Karmelita, Garyga, Fryzowicz, Sołtyński, Karłowicz

II połowa: Primel - Bartków, Kucharzak, Famulski, Drzazga, Kaczmarek, Kochman, Bancewicz, Miętek, Droszczak, Wasilewski.

Dwie godziny po zakończeniu spotkania w oddalonym o 10 kilometrów Grodzisku Wielkopolskim biało-zieloni zmierzyli się z II-ligowym KS Polkowice. Wyjściowa jedenastka Lechii była zupełnie inna niż w pojedynku z Hapoelem, ale trener Probierz kolejne tego dnia minuty pozwolił dograć zawodnikom, którzy wchodzili z ławki.

Adam Duda w ostatniej minucie zapewnił Lechii wygraną nad KS Polkowice. Adam Duda w ostatniej minucie zapewnił Lechii wygraną nad KS Polkowice.
Biało-zieloni rozpoczęli z animuszem, ale to zespół Polkowic stworzył pierwszą groźną sytuację - nad poprzeczką piłkę posłał Paweł Garyga. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał aktywny Grzelczak, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza. Chwilę później czujność Mateusza Bąka przetestował Piotr Karmelita potężnie uderzając z okolicy 20 metra, ale golkiper Lechii spisał się bez zarzutu.

"Bączek" zresztą miał co robić w pierwszej połowie broniąc kolejne uderzenia rywali. W 30 minucie gdańskim obrońcom uciekł Karol Fryzowicz, ale bramkarz Lechii wygrał z nim pojedynek sam na sam. Gdańszczanie prowadzili grę, ale razili niedokładnością przez co stwarzali II-ligowcom wyśmienite okazje do kontr. Przed przerwą otworzyć worek z bramkami próbował jeszcze Grzelczak, ale uderzał zbyt lekko.

Po zmianie stron szybko zaatakowali polkowiczanie, którzy zagrali zupełnie zmienioną jedenastką, ale strzał Damiana Miętka nie bez problemów obronił Bąk. Lechia po tej akcji ponownie przejęła inicjatywę, ale mimo kilku dobrych sytuacji bramkarza rywali nie mógł pokonać Adam Duda, który albo uderzał niecelnie albo otrzymywał zbyt niedokładne podania.

Na minutę przed końcem gry idealną piłkę Dudzie wyłożył Bartłomiej Smuczyński. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Damianem Primelem, minął go i umieścił piłkę w pustej bramce. Dla Lechii było to piąte zwycięstwo w ósmym sparingu.

Kolejny test-mecz biało-zieloni rozegrają już w Gdańsku. W sobotę o godzinie 11.00 zagrają z III-ligowym Bałtykiem Gdynia na głównym lub bocznym boisku przy Traugutta.

bramka: Buzała

9 lipca Opalenica Hapoel Tel Awiw 1:1 (0:0)
bramka: Bieniuk

9 lipca Grodzisk Wlkp. KS Polkowice 1:0 (0:0)
bramka: Duda

13 lipca Gdańsk, Traugutta godz. 11.00 - Bałtyk Gdynia
20 lipca Gdańsk, PGE Arena godz. 20.30 - FC Barcelona

Opinie (112) ponad 10 zablokowanych

• 1500 (23)

Brawo Lechia ! Lech,ktory przez ponad 70 minut morował bramke polegl 0:1 a Wielka Lechia,ktora dominowala w tym meczu pechowo zremisowała mecz,ktory przez wiekszosc czasu miala pod kontrola.Czekamy na Barcelone !!!!! Wszyscy po karnety !!!!

• dokładnie! ważniejsza jest liga niz jakiś tam sparing z hiszpanami

tym meczem niech sie podniecają "kapciowi" kibice Barcelony i tak kibice Lechii nie bedą na tym sparingu.

• 8 18

• 4 frekwencja w kraju to była w tamtym sezonie, w tym juz tego nie powtórzą.

Kto choć trochę zna się na piłce nożnej i chodził do tej pory na mecze - ten wie. Ta drużyna nie jest warta funta kłaków. Nie ma prawdziwych wzmocnień. Trener zapowiada walkę o mistrzostwo. Tym składem ? Każdy mecz jaki odbywa się w ramach ligi jest "o mistrzostwo ekstraklasy". Na każdym plakacie sprzed meczu to jest napisane. A to nie prawda ! Bo Lechia nigdy o ten tytuł nie grała. Nigdy !

• 11 25

• Wielka Lipa dominowała nad Hapoelem?

To Barce z pewnością upokorzy i rzuci na kolana

• 6 16

• ty - weź się zdecyduj, czy to tylko spraing, czy aż sparing (6)

sparing się liczy jak remis albo wygrana, a jak w d*pę to nie?

• 9 2

• Hapoel wymienil 8 piłkarzy po przerwie a tu wielka podnietka z remisu...pompujcie balonik dalej LM czeka. (5)

• 4 12

• jak wymieił 8 po przerwie to weszli na świerzości wśród tych 8 było 4 z nominalnie 1 składu (4)

• 14 1

• ty gościu byś trochę ortografii skubnął, a nie tylko napinka na necie (3)

• 5 6

• ty polonista daj CV to cię zatrudnię na ciecia ;) (2)

ps. z dysortografią zrobiłem magisterkę - i nie była to polonistyka :)

• 5 2

• W tym przypadku, powinieneś

dać przykład prawidłowej pisowni .

• 2 3

• nie ma sie czym chwalic bo dla wielu myslacych bedziesz tylko frajerem nieswierzy magistrze

dysortograf jest jak pilkarz, ktory wie jak sie biega ale piki juz prosto nie kopnie

• 1 1

• masz cos zgłową ?? to sa sparingi Lech grał prawie trzecim składem widziles może? (7)

• 4 14

• prawie trzecim oto skład plus zmiany z oficjanel Lecha - nie pisz bzdetów rybo (3)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń (66. Franciszek Siwek), Manuel Arboleda (66. Jan Bednarek), Marcin Kamiński (66. Łukasz Trałka), Hubert Wołąkiewicz (66. Wiktor Witt) - Łukasz Trałka (46. Kamil Drygas), Szymon Drewniak (66. Szymon Zgarda)- Gergo Lovrencsics (66. Dominik Chromiński), Kasper Hamalainen (46. Vojo Ubiparip), Dariusz Formella - Łukasz Teodorczyk

• 17 1

• no własnie zobacz kto wchodzil od 60 minuty (2)

po za tym nie gra cessay, slusarski, murawski, pawlowski...

• (2)

Masz coś z głową ?? To jest amica a nie lech. Lech dawno zde...ł. wiesz może ?

• Cieszy mnie: (4)

Brak na boisku stoperów Janickiego i Bąka, a w bramce Buchalika, to już jest postęp!

• 72 9

• racja,100% popieram!! (1)

• 9 6

• A ja nie popieram, bo jak czytam, ze ten ci*ta Janicki znowu gral to lapia mnie palpitacje serca.

• 6 3

• pwinno być : ...a w bramce Wpuszczalika..

• 4 0

• oni nie powinni grać w Lechii, za rok ma ich nie być w drużynie

• 4 0

• Dalej to samo, utrzymać dobrego rezultatu nie potrafią. Podobnie bylo w sezonie. (2)

Co prawda mecz o frytki ale w sezonie wiele razy tak było ze Lechia nie potrafiła utrzymać korzystnego wyniku. Zapewne to wina słabej kondycji lub lekceważenia przeciwnika. Trener będzie miał nad czym pracować.

• 30 1

• znowu koncowka (1)

Klatwa trwa nie potrafia dowiesc wyniku

• 6 2

• klątwa doliny węży czy Tutenhamonna ?

• 3 1

• standartowo,klątwa ostatnich minut!! (4)

ale brawo!!

• 20 2

• w sporcie nic nie wiadomo,transferz nibz gwiayd nie gwarantują wyniku, (2)

jedno się nie zmienia,to cieszy,że jesteśmy dla śledzi nieosiągalni,
      gramy ligę wyżej
      na jednym meczu jest nas tylu co u śledzi na połowie rundy
      no i że jak zawsze biegają kanałami

• 11 1

• (1)

no i po co mieszasz tu Arkę. Czy to Arka grała? Wy naprawdę macie ich kompleks. I żeby nie było? Jestem kibicem Lechii!!! I jestem z tego dumny

• 2 5

• kibice Lechii piszą arka z małej litery tak dla jasności...

• 1 0

• klątwa stadionu , teraz klatwa ostatnich minut ! Wezcie sie za gre a nie za szukanie winnych !

Lechia Grać .

• 1 0

• Beniuk jest groźny przy stałych fragmentach gry jak Bruno Alves.

• 16 8

• kształtuje sie juz pierwszy skład, brakuje środkowego pomocnika i szybkiego skrzydłowego (9)

ciężko bedzie utrzymywać sie przy piłce jak w środku gra Pietrowski i Zyska, to widać po sparingach ze tu jest najwieksza dziura. Matsui musi mieć z kim kopać piłkę.

• 20 7

• ojej a miał być taki pogrom Lechii, przecież wujek Leszek z Wronek przegrał! (6)

jak to możliwe?

• 10 2

• ważne, że Arka z Pogonią 0:0, a Lechia oberwała w d*psko 1:3 (3)