Lechia nie zagra w Lidze Europy

jag., mad
28 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Stojan Vranjes strzelił Wiśle dwa gole z karnych. To pierwsze trafienia gdańszczan u siebie w meczach z tym krakowskim rywalem od 2009 roku. Poprzednie bramki padały jeszcze na stadionie przy ul. Traugutta. Stojan Vranjes strzelił Wiśle dwa gole z karnych. To pierwsze trafienia gdańszczan u siebie w meczach z tym krakowskim rywalem od 2009 roku. Poprzednie bramki padały jeszcze na stadionie przy ul. Traugutta.

Na zakończenie sezonu na PGE Arenie kibice mogli obejrzeć festiwal goli Bośniaków oraz rzutów karnych. Aż trzy bramki padły po strzałach z jedenastek. Pojedynki Stojana Vranjesa z Semirem Stiliciem i Lechii z Wisłą Kraków zakończyły się remisem 2:2 (0:1). Podział punktów dla gdańszczan oznacza nie tylko to, że od 1985 roku nie potrafią wygrać z "Białą Gwiazdą" na własnym boisku, ale przede wszystkim to pożegnanie szans na awans do Ligi Europy. Na pocieszenie biało-zieloni w najgorszym wypadku zapewnili sobie 7. lokatę w końcowej tabeli, a to oznacza, że osiągną najlepszy wynik w ekstraklasie począwszy od 1959 roku. W ostatniej kolejce podopieczni Ricardo Moniza mogą wywalczyć nawet 4. miejsce. Aby tak się stało, muszą wygrać w Zabrzu.

M.Bąk - Deleu, Dawidowicz, Janicki, Leković - Vranjes, Pietrowski - Makuszewski, Wiśniewski, Grzelczak - Sadajew
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Sokolnicki, Nejman
Widzów: 12 433
Miśkiewicz - Burliga, Dudka, Czekaj, Piotr Brożek - Stjepanović, Uryga - Sarki, Stilić, Burdenski - Garguła
  • 59' Deleu Zmiany Stolarski
  • 76' Dawidowicz Zmiany Frankowski
  • 81' Wiśniewski Zmiany Tuszyński
  • 68' Sarki Zmiany Guerrier
  • 75' Burdenski Zmiany Żemło
  • 67' Vranjes karny
  • 90+2 Vranjes karny
  • 19' Stilić
  • 81' Stilić karny
  • 30' Sadajew
  • 41' Leković
  • 79' Janicki
  • 82' Stolarski
  • 12' Uryga
  • 66' Burdenski
  • 70' Guerrier
  • 73' Brożek

POMECZOWE WYPOWIEDZI TRENERÓ

Ricardo Moniz Ricardo Moniz
RICARDO MONIZ (Lechia)
Wynik jest dla nas dużym rozczarowaniem. Szczególnie z tego względu, że walczyliśmy o wejście do europejskich pucharów.

W pierwszej połowie graliśmy źle. Podejmowaliśmy dziwne decyzje. Po błędzie Dawidowicza piłkę dostał Stilić i straciliśmy bramkę. Po tym zdarzeniu Wisła miała 9 obrońców i trudno było się przez nich przebić.

W drugiej połowie zrobiliśmy wszystko bardzo dobrze i wyrównaliśmy. Później mieliśmy 3, 4, czy 5 napastników, nawet Bąka wstawiliśmy do ataku, ale to nic nie dało, a do tego sędzia podyktował karnego dla rywali.

Widziałem dwie podobne sytuacje, dzisiaj i z Zawiszą. Wtedy nie było "11", a z Wisłą sędzia podjął dziwną decyzję. Karny nie był sprawiedliwy. Ale z takimi decyzjami nie jesteś w stanie nic zrobić. Jedynie możesz się uchronić strzelając gole w takich meczach, jak z Ruchem i Zawiszą. Ale to za nami.

Styl, który zaprezentowaliśmy w ostatnim meczu na PGE Arenie pozwala nam być dumnym z siebie i mam nadzieję, że z Górnikiem zagramy równie dobrze, bo dalej walczymy o 4. miejsce.

Franciszek Smuda Franciszek Smuda
FRANCISZEK SMUDA (Wisła)
Przed meczem każdy twierdził, że Lechia jest faworytem. Niektórzy liczyli nawet, ile Wisła dostanie bramek przy tak okrojonym kadrowo składzie. Pokazaliśmy, że w takim zestawieniu też możemy grać. OK, nie o najwyższe cele, ale o pozostanie w lidze spokojnie.

Zawodnicy, którzy wystąpili, dali z siebie wszystko. Realizowali założenia taktyczne i cieszę się, że w tym składzie zdobyliśmy punkt, a niewiele brakowało, aby było ich trzy.

Dziękuję zawodnikom za walkę, koncentrację i nie mam wątpliwości, że tak samo będzie w ostatnim meczu sezonu z Zawiszą.

Pierwszy karny dla Lechii

Wisła wraca na prowadzenie po karnym.

Druga "11" dla Lechii na 2:2 w doliczonym czasie

około godziny 17 Ruch poinformował, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych uwzględniła odwołanie klubu dotyczące możliwości gry w rozgrywkach UEFA. To oznacza, że jeśli Ruch utrzyma 3. miejsce, to Lechia straci szansę na grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie
kilkanaście minut później ukazał się oficjalny komunikat PZPN. Czytamy w nim m.in.:
"W stosunku do Wisły Kraków oraz Ruchu Chorzów, w związku z przedstawionymi przez kluby dokumentami i złożonymi wyjaśnieniami, postanowiła zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych w pkt. 2 w ten sposób, że przyznała klubom licencję na grę w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2014/2015. "
Wisła zatem ma szanse na europejskie puchary, ale do Gdańska przyjechała w zdziesiątkowanym składzie, nie ma m.in. Pawła Brożka, a na szpicy z konieczności wystąpi Garguła (WISŁA), ale to nie jedyne zaskakujące ustawienie w składzie trenera Smudy, na lewym skrzydle zagra Burdenski (WISŁA), nominalny defensywny pomocnik, a Dudka (WISŁA) musi sobie przypomnieć jak grać na pozycji stopera
w bramce będziemy mieli korespondencyjny pojedynek kandydatów do miana najlepszego golkipera ekstraklasy, w gronie nominowanych są bowiem i Bąk, i Miśkiewicz (WISŁA)
dzisiejszej decyzje Komisji Licencyjnej oznaczają, że Lechia, aby zagrać w Lidze Europy musi wygrać dwa mecze, a ponadto musi liczyć, że Ruch dozna dwóch porażek
w Lechii tylko jedna zmiana w porównaniu z wyjściowym składzie na Bydgoszcz, po pauzie za kartki na środek ataku wrócił Sadajew (LECHIA), a na ławce usiadł Tuszyński
w Wiśle trzy zmiany w porównaniu z meczem, który "Biała Gwiazda" przegrała z Górnikiem 2:3, nowi piłkarze w podstawowym składzie to: Uryga (WISŁA) oraz wspomniani Burdenski (WISŁA) i Garguła (WISŁA)
dzisiaj wszystkie mecze grupy mistrzowskiej mają rozpocząć się o godzinie 20:30, jako że Lechia walczy o 3. miejsce, ale musi oglądać się też za siebie, gdyż teoretycznie może spaść i na 8. lokatę, to będziemy informować również o wynikach na trzech innych stadionach, na których toczyć się będą mecze w grupie A
na ławce rezerwowych młodzi: Rosa, Kostrzewa, Frankowski, Stolarski i Garbacik, a także Tuszyński i Nishi. Japończyk oraz Garbacik czekają na debiut w ekstraklasie
piłkarze wychodzą do prezentacji, Lechia na biało, z zielonym pasem na koszulkach, Wisła w czerwonych strojach z białą gwiazdką na piersi
"My wierzymy..." - kibice przywitali piłkarzy
Odśpiewany również hymn Wisły
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, wówczas otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
pierwszy róg dla Wisły
2'
Bąk pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Garguły (WISŁA)
3'
Bąk odważnym rzutem pod nogi Burligi (WISŁA) przejął piłkę, przy wyprowadzeniu piłki błąd popełnił Leković (LECHIA)
3'
Od początku spotkania nieustający doping kibiców obu drużyn
5'
Wisła rozpoczęła "wysokim pressingiem", Lechia ma kłopoty z płynnymi akcjami
5'
po dośrodkowaniu Grzelczaka (LECHIA) Dudka (WISŁA) głową podał piłkę do Miśkiewicza (WISŁA)
6'
Sadajew (LECHIA) w dryblingu w polu karnym Wisły, ale "wyjechał" z piłką poza boisko
8'
po szybkiej kontrze Wisły niecelny strzał Urygi (WISŁA) z dystansu
9'
Sadajew (LECHIA) przewrócił się w "16" Wisły, ale o faulu nie było mowy
9'
Lechia z Wisłą gra... - śpiewają fani. Na trybunach, jak i na boisku, widać, że to mecz przyjaźni.
10'
nie ma gola w Gdańsku, ale również na innych stadionach w grupie A, bramki nie padły
12'
niecelny strzał z dystansu Deleu (LECHIA)
12'
Żółtą kartką został ukarany Uryga (WISŁA) po faulu na Vranjesu
12'
BKS, BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - słychać na PGE Arenie
15'
Sadajew (LECHIA) przewraca się przed polem karnym w pojedynku z Dudką (WISŁA), sędzia nakazał grać dalej, co oczywiście nie podoba się publiczności
16'
pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, główkował Wiśniewski (LECHIA) po dośrodkowaniu Vranjesa (LECHIA), jednak strzał Piotra w trudnej pozycji nie był zbyt mocny i Miśkiewicz (WISŁA) pewnie obronił
17'
po akcji Makuszewskiego (LECHIA) niecelnie strzelał Leković (LECHIA)
17'
Obie akcje nagrodzone gromkimi brawami.
19'
[0:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stilić. Kapitalna kontra gości. Garguła ze środka boiska zagrał na lewe skrzydło do Sarkiego. Nigeryjczyk przekazał piłkę w pole karne, a tam doskonale techniką popisał się Stilić. Bośniak prawą nogą przerzucił sobie piłkę nad Dawidowiczem i uderzył z woleja lewą nogą w "krótki róg" bramki Bąka
19'
Nic się nie stało, Lechijko, nic się nie stało - odśpiewali kibice
20'
po 20 minutach meczów w grupie mistrzowskiej gola mamy tylko w Gdańsku, szkoda, że w siatce Lechii
21'
Miśkiewicz (WISŁA) obronił strzał Vranjesa (LECHIA), piłka jeszcze po drodze odbiła się o nóg Czekaja (WISŁA), ale rykoszet był zbyt słaby, aby zaskoczyć bramkarza Wisły
22'
Kibiców Lechii nie załamało to trafienie i wciąż, bez chwili przerwy dopingują swoim piłkarzom.
24'
głośne z trybun "Lechia gol"
25'
Sadajew (LECHIA) wywalczył wolnego niespełna 30 metrów od bramki Wisły
26'
strzał Vranjesa (LECHIA) z wolnego w mur
27'
Miśkiewicz (WISŁA) obronił strzał z dystansu Grzelczaka (LECHIA) z woleja po akcji z Wiśniewskim (LECHIA)
30'
Relacja live Na trybunach pojawiły się transparenty, za które klub może zapłacić kary. Na jednym z nich widnieje napis "Nie płaczemy po Wojciechu".
30'
Żółtą kartką został ukarany Sadajew (LECHIA) za "pyskówkę" z sędzią, napastnik nie uczy się na własnych błędach, pauzował już po czerwonej kartce przez dwa mecze, a w Bydgoszczy nie mógł zagrać po czterech żółtych kartonikach
31'
Lekoviciowi (LECHIA) uciekła piłka i dośrodkowywał już zza linii końcowej
34'
nadal jedyny gol w meczach grupy mistrzowskiej w przedostatniej kolejki padły w Gdańsku, na PGE Arenie Lechia ma optyczną przewagę, ale przegrywa
35'
kiks Deleu (LECHIA), od bramki rozpocznie Miśkiewicz (WISŁA)
35'
pomocy medycznej wymaga Sarki (WISŁA), który ucierpiał w starciu z Vranjesem (LECHIA)
36'
od 36. minuty Lech prowadzi z Ruchem 1:0
36'
Hej BKS, BKS, BKS - śpiewają fani
38'
zderzenie w polu karnym Wisły Dawidowicza (LECHIA) i Miśkiewicza (WISŁA), obaj leżą na murawie, ale sędzia odgwizdał faul gdańskiego defensora
38'
Paweł Dawidowicz (LECHIA) - skandują kibice
39'
piłkarze mogą kontynuować grę
39'
Lech prowadzi z Ruchem już 2:0
39'
Tym razem z trybun: "W wolnym mieście Gdańsku"
40'
faul Wiśniewskiego (LECHIA) na Miśkiewiczu (WISŁA)
41'
Żółtą kartką został ukarany Leković (LECHIA), który stracił piłkę na rzecz Burdenskiego, a po chwili sfaulował Gargułę
41'
zamieszanie w polu karnym po wrzutce z wolnego Garguły (WISŁA), próbowali strzelać Stilić (WISŁA) i Burliga (WISŁA), ale nie zdołali skierować piłki w kierunku bramki Bąka
42'
Zawisza przegrywa z Górnikiem 0:1
43'
Sadajew (LECHIA), dobrze blokowany przez Dudkę (WISŁA), nie zdołał strzelić po zagraniu Lekovicia (LECHIA), piłka w rękach Miśkiewicza (WISŁA)
44'
z każdą minutą rośnie optyczna przewaga Lechii, ale też kontry Wisły są groźne
45'
po kiksie Czekaja (WISŁA) wysoko nad bramką strzelił Makuszewski (LECHIA)
45'
A na PGE Arenie wciąż słychać "W wolnym mieście Gdańsku"
45'
dobrze, że Burdenski (WISŁA) nie jest typowym skrzydłowym, gdyż otrzymał piłkę bliżej bramki Lechii niż byli gdańscy obrońcy, jednak nie zdecydował się na atak, a wycofał piłkę do tyłu
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Lechia atakuje w doliczonym czasie gry
45+2
Burdenski (WISŁA) sfaulował Sadajewa (LECHIA), niespełna 25 metrów od bramki Wisły
45+3
Miśkiewicz (WISŁA) kapitalnie broni strzał z wolnego Sadajewa (LECHIA)
Pogoń - Legia 0:0
tabela w grupie mistrzowskiej z uwzględnieniem wyników do przerwy przedostatniej kolejki:
8. Zawisza 25
Gdyby takimi wynikami zakończyły się dzisiejsze mecze to Lechia straciłaby szansę nie tylko na 3., ale i na 4. miejsce. Jeszcze przed gdańszczanami drugie 45 minut. Mają wszelkie atuty, aby skończyć sezon na PGE Arenie ze zwycięstwem. Do przewagi optycznej trzeba tylko dołożyć spokojniejszą i bardziej składną grę, gdyż tylko ona może przełożyć się na sytuacje bramkowe. Na razie bowiem Lechia była przy piłce przez 61 procent gry, oddała 10 strzałów na bramkę rywali przy zaledwie 2 Wisły, ale nie otworzyła sobie drugi do krakowskiej bramki. Co więcej przegrywa, gdyż nadziała się na kontrę gości.
Warto, aby w przerwie trener Moniz przypomniał podopiecznym nie tylko schematy, który doprowadzą do goli, ale także, aby uspokoił niezwykle dzisiaj "elektryczny" Sadajewa (LECHIA) i Lekovicia (LECHIA). Ci gracze muszą poskromić temperament, jeśli chcą wytrwać na boisku do 90 minuty.
Oficjalna frekwencja na PGE Arenie to 12 433 kibiców, to najmniejsza publiczność w grupie mistrzowskiej na meczach na PGE Arenie
46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła, w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę w składzie
46'
Kibice tradycyjnie zaczęli od "My, wierzymy"
47'
Miśkiewicz (WISŁA) obronił strzał Sadajewa (LECHIA)
48'
niecelny strzał z dystansu Makuszewskiego (LECHIA)
48'
od razu po przerwie atak non-stop Lechii
48'
Wisła Kraków - słychać z trybun
50'
po dośrodkowaniu w pole karne Wiśniewskiego (LECHIA) na strzał nie zdecydował się Vranjes (LECHIA)
52'
"Lechia" - takie skandowanie przetacza się po trybunach PGE Areny
54'
kontra Wisły, na spalonym Sarki (WISŁA)
56'
Wisła broni się całą drużyną na własnej połowie
57'
róg dla Lechii
57'
Tak prezentuje się frekwencja na PGE Arenie podczas dzisiejszego meczu
58'
krótko rozegrany róg przez Lechię
58'
strzał sprzed pola karnego Sadajewa (LECHIA), broni Miśkiewicz (WISŁA)
58'
My chcemy gola, Lechijko, my chcemy gola - śpiewają kibice
59'
LECHIA przeprowadza pierwszą zmianę, na pozycji prawego obrońcy. Boisko opuszcza Deleu, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
59'
Paweł Stolarski (LECHIA) - skandują kibice
60'
Stolarski (LECHIA), który jeszcze jesienią grał w Wiśle, wywalczył róg dla Lechii
61'
niepewna interwencja Miśkiewicza (WISŁA) po dośrodkowaniu z rogu Wiśniewskiego (LECHIA), ale bez negatywnych konsekwencji dla gości
62'
Lechia, Lechia, Lechia, gol - nie przestają kibice
62'
niecelny strzał z dystansu Sadajewa (LECHIA)
63'
Leković (LECHIA) zablokowany przez Burdenskiego (WISŁA), kolejny róg dla gdańszczan
63'
bez zagrożenia dla bramki Wisły po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
63'
na innych stadionach w grupie mistrzowskiej utrzymują się wyniku ustanowione do przerwy
66'
karny dla Lechii, Burdenski (WISŁA) sfaulował w polu karnym Sadajewa (LECHIA)
66'
Żółtą kartką został ukarany Burdenski (WISŁA) za faul na Sadajewie
67'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vranjes. Co prawda Miśkiewicz wyczuł, w który róg będzie strzelał Bośniak i rzucił się w lewą stronę swojej bramki, ale uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że bramkarz gości nie sięgnął piłki
66'
Lechia gol, Lechia gol, Lechia gol - niesie się z trybun
68'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sarki, w jego miejsce wchodzi Guerrier.
70'
Żółtą kartką został ukarany Guerrier (WISŁA) po faulu na Stolarskim
71'
nie zmienia się obraz gry, Lechia nadal atakuje, Wisła całą "11" głównie na własnej połowie
72'
Stolarski (LECHIA) faulowany tuż przed polem karnym
73'
strzał z wolnego Vranjesa (LECHIA) nad poprzeczką
73'
Lech prowadzi z Ruchem już 3:0, jeśli zatem Lechia wygra z Wisła, w ostatniej kolejce nadal walczyć będzie mogła o 3. miejsce
73'
Ta się bawią ludzie, kiedy Lechia z Wisłą gra - śpiewają kibice
73'
Żółtą kartką został ukarany Brożek (WISŁA) po faulu na Stolarskim
73'
bardzo dużo ożywienia na prawym skrzydle Lechii wprowadził Stolarski (LECHIA), 18-latek doskonale wprowadził się do gry przeciwko swojej drużynie, już drugi rywal otrzymał kartkę po faulu na nim, tym razem padło na Brożka, który w poprzednim sezonie był piłkarzem... Lechii
75'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Burdenski, w jego miejsce wchodzi Żemło.
76'
niecelny strzał Wiśniewskiego (LECHIA)
Legia prowadzi z Pogonią w Szczecinie 1:0
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dawidowicz, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
76'
Gdańska Lechia - śpiewają fani
76'
odważna zmiana trener Moniza, na pozycję stopera wycofany Pietrowski (LECHIA), a defensywnym pomocnikiem będzie tylko Vranjes (LECHIA)
78'
Brożek wybił piłkę na róg
78'
bez zagrożenia dla bramki gości po zagraniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
79'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA) po faulu taktycznym, którym na 20. metrze od własnej bramki przewrócił Gargułę
80'
karny dla Wisły! Sędzia uznał, że po strzale z wolnego Dudki piłka trafiła w rękę Janickiego
81'
[1:2] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stilić. Strzał Bośniaka z karnego pod poprzeczkę nie do obrony
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Tuszyński.
82'
Żółtą kartką został ukarany Stolarski (LECHIA), który faulował Guerriera
Lech prowadzi z Ruchem już 4:0, ale Lechia bez zwycięstwa nad Wisłą nie skorzysta, by zaatakować 3. miejsce w ostatniej kolejce
82'
BKS, BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają kibice
84'
Garguła (WISŁA) z łatwością minął Stolarskiego (LECHIA) i wyłożył piłkę na strzał do Żemło (WISŁA), uderzenie wiślaka niecelne
85'
niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA)
85'
to był 21. strzał Lechii w tym spotkaniu!
86'
niespodziewana zmiana ról, podawał Sadajew (LECHIA), a na spalonym Janicki (LECHIA), gdański stoper na ostatnie minuty przesunięty został do ataku!
86'
Hej Lechia gol - nie rezygnują fani
88'
Garguła (WISŁA) przytrzymuje w środkowej strefie boiska, a po kilkunastu minutach pozwolił się sfaulować Janickiemu (LECHIA)
89'
próba loba Guerriera (WISŁA), piłka nad poprzeczka bramki Lechii
89'
coraz więcej miejsca jest na boisku, Lechia przesunęła się na połowę rywali, a ci mają coraz więcej okazji na kontry, ale też niecelnie podają
90'
4 minuty doliczone
90+1
Janicki (LECHIA) kopnął piłkę w rękę Czekaja (WISŁA) i karny dla Lechii!
90+2
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vranjes karny. Tym razem Bośniak strzelił w prawy róg bramki Wisły, gdy Miśkiewicz rzucił się znów w lewo
90+3
Miśkiewicz (WISŁA) odbił piłkę po strzale z wolnego z około 30 metrów Sadajewa (LECHIA)
90+4
róg dla Lechii, Bąk biegnie w "16" Wisły
90+4
Vranjes (LECHIA) dośrodkował w kierunku... Bąka, ale bramkarz nie sięgnął piłki
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA Z WISŁĄ 2:2.
LECHIA STRACIŁA SZANSĘ NA 3. MIEJSCE, A TYM SAMYM NA GRĘ W LIDZE EUROPY. PRZED OSTATNIĄ KOLEJKĄ GDAŃSZCZANIE MAJĄ 4 PUNKTY DO RUCHU, KTÓRY DZISIAJ DOSTAŁ LICENCJE NA ROZGRYWKI UEFA
Fani pożegnali piłkarzy po ostatnim w tym sezonie meczu ligowym na PGE Arenie.

• GRUPA A
  • LECHIA GDAŃSK - Wisła Kraków 2:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:0 (2:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)
  • GRUPA B
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:4 (3:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
  • Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:1 (1:0)
jag., mad

Opinie (207) ponad 20 zablokowanych

• Lechia gdansk duma 3miasta!! (3)

• 76 60

• nie dla psa kielbasa

Mimo takiego wieloomilionowego wsparcia państwowych firm...

• 18 15

• Rudy załatw to musza być kuchary !

• 4 4

• ...ryży z budyniem rraaatujcie, załatwcie puchary !!!!

• 2 3

• Brawo Lechia ! (3)

Dziekujemy!

• 73 41

• Dziękujemy że nie będzie wstydu w pucharach...

• 26 18

• ..za co??? za tą cieniznę na boisku, Za pusty stadion (1)

• 2 4

• Cienizna i pusty stadion to liga nizej w gdyni.