• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Reprezentacja Polski kobiet zagrała w finale World Rugby Sevens Challanger Series

jag.
15 sierpnia 2022, godz. 06:00 
Karolina Juszczyszyn wśród kapitanów 24 drużyn, które rywalizowały w Chile o kwalifikację do Pucharu Świata w rugby 7. Udało się to Japonkom i Urugwajczykom. Karolina Juszczyszyn wśród kapitanów 24 drużyn, które rywalizowały w Chile o kwalifikację do Pucharu Świata w rugby 7. Udało się to Japonkom i Urugwajczykom.

Reprezentacji Polski zabrakło jednego zwycięstwa, aby wygrać w Chile World Rugby Sevens Challanger Series i po raz pierwszy w historii zakwalifikować się do prestiżowego cyklu HSBC World Rugby Sevens Series. W finale lepsze okazały się Japonki. W 12-osobowej drużynie trenera Janusza Urbanowicza aż 10 zawodniczek to jego klubowe podopieczne z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

POLSKA: Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Julianna Schuster, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Katarzyna Paszczyk (Black Roses Posnania), Tamara Czumer-Iwin (Legia Warszawa)


To była trzecia z czterech wielkich imprez, które czekają Polki w tym roku. Po zdobyciu tytułu mistrzyń Europy oraz zakwalifikowaniu się do turnieju finałowego Pucharu Świata, który odbędzie się od 9 do 11 września w Cape Town w RPA, podopieczne trenera Janusza Urbanowicza, i wspomagającego go Jurija Buchajło, podjęły walkę o  do prestiżowego cyklu HSBC World Rugby Sevens Series.

Przypomnij sobie, jak Polki awansowały do Pucharu Świata 2022W trzydniowych rozgrywkach w Santiago de Chile brało udział po 12 zespołów żeńskich i męskich. Awans czekał tylko na zwycięzców. Biało-czerwony przyjechały z takim właśnie celem. Jednak Stadion Estado Santa Laura był dla nich szczęśliwy tylko do finału.

System rozgrywek był dobrze znany naszym paniom, gdyż był identycznych jak w europejskich turniejach. Najpierw rozgrywki w trzech grupach po cztery zespoły, a następnie po dwie najlepsze z grupy i po dwie z najlepszym bilansem z 3. miejsc awansowały do ćwierćfinałów, odkąd obowiązywał już system pucharowy.

Przeczytaj, jak relacjonowaliśmy zdobycie przez polskie rugbistki tytułu mistrzyń Europy 2022Reprezentacja Polski w Chile wygrała pięć meczów i dopiero w finale uległa Japonii 0:17. Reprezentacja Polski w Chile wygrała pięć meczów i dopiero w finale uległa Japonii 0:17.
W grupie Polki pewnie wygrywały z: Argentyną 36:5, Papuą Nowa Gwinea 71:0 i Belgia 36:12. Nie miały problemu także w ćwierćfinale, w którym pokonały Kolumbię 36:0.

Przypomnij sobie, jak Biało-Zielone Ladies Gdańsk sięgnęły po 12. z rzędu tytuł mistrzyń PolskiNatomiast ciężki bój musiały stoczyć w półfinale, który został ostatecznie wygrany 22:15. Jednak do przerwy Chinki przyłożyły dwa razy i prowadziły 10:0. Nasze reprezentantki odwróciły losy mecze po zmianie stron, czterokrotnie kładąc "jajo" na polu punktowym przeciwniczek. Rozpoczęła i skończyła przyłożeniem Małgorzata Kołdej. Pomiędzy jej akcjami punktowały: Katarzyna Paszczyk, Anna Klichowska oraz z podwyższenia Karolina Jaszczyszyn.

W finale znów rywalki prowadziły do przerwy 10:0. Japonki otworzyły wynik już w 2. minucie. Po zmianie stron tym razem nie było happy endu. Polki nie zdobyły punktu, a same straciły jeszcze jedno przyłożenie i zeszły z boiska pokonane 0:17.

Są następczynie. Przeczytaj o awansie reprezentacji Polski do lat 18 do Championship Rugby EuropeWorld Rugby Sevens Challenger Series 2022 kobiet:

Kolejność w rozgrywkach grupowych

Grupa D: 1. Kenia, 2. Chiny, 3. RPA, 4. Chile
Grupa E: 1. POLSKA, 2. Argentyna, 3. Belgia, 4.Papua Nowa Gwinea
Grupa F: 1. Japonia, 2. Kazachstan; 3. Kolumbia, 4. Meksyk

Ćwierćfinały:
POLSKA - Kolumbia, Chiny - Kazachstan 21:7, Kenia - Argentyna 24:7, Japonia - Belgia 31:0

Półfinały:
POLSKA - Chiny 22:15, Japonia - Kenia 22:15

Mecze o końcowe miejsca w turnieju:

FINAŁ: POLSKA - Japonia 0:17
o 3.: Chiny - Kenia 31:5
o 5.: Kazachstan - Belgia 17:5
o 7.: Argentyna - Kolumbia 17:12
o 9.: Chile - RPA 29:10
o 11: Papua Nowa Gwinea - Meksyk 29:12
jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (19)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk

 

Dane kontaktowe klubu
ul. Na Zaspę 53/5
Gdańsk, 80-546

E-mail
bialo.zielone.rugby.gdansk@gmail.com

Relacje LIVE

Najczęściej czytane