Wiadomości

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych na Polsat Plus Arena. Cel: rekord frekwencji

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet jak dotąd najwięcej kibiców podczas jednego spotkania przyciągnęła w Lublinie, w 2019 roku. Mecz z Hiszpanią obejrzało 7528 osób. Czy w Gdańsku będzie ich więcej?
Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet jak dotąd najwięcej kibiców podczas jednego spotkania przyciągnęła w Lublinie, w 2019 roku. Mecz z Hiszpanią obejrzało 7528 osób. Czy w Gdańsku będzie ich więcej? fot. M. Szymczyk/400mm.pl

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet zagra na Polsat Plus Arena Gdańsk. 17 września zmierzy się z Belgią w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata, które w 2023 roku odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. - Celem jest pobicie rekordu frekwencji na meczu naszej kadry. Wynosi on 7528 osób - mówi nam Mateusz Wiech z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.Piłka nożna kobiet coraz ładniej "opakowana"Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet rozpocznie eliminacje do mistrzostw świata od meczu na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Belgia. Tak zadecydował zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, który organizował to spotkanie będzie wspólnie z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, miastem Gdańsk i operatorem stadionu. Pojedynek zaplanowano na 17 września.

Dla polskich piłkarek będzie to dopiero pierwszy mecz na stadionie w Letnicy. Wcześniej grały w Trójmieście, ale zawsze miało to miejsce na Stadionie Miejskim w Gdyni. Po raz ostatni miały zagrać tam w ubiegłym roku, z Azejberdżanem, w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Ostatecznie do starcia nie doszło z uwagi na pandemię.

- To wielkie święto kobiecej piłki nożnej. Nasze piłkarki nigdy wcześniej nie grały na obiekcie o tak dużej pojemności w Polsce. Celem jest pobicie rekordu frekwencji na meczu naszej kadry. Wynosi on 7528 osób. Został ustanowiony podczas eliminacyjnego meczu do mistrzostw Europy z Hiszpanią w Lublinie, w 2019 roku. Jestem przekonany, że Gdańsk na to stać i choć nie zostało wiele czasu, wspólnymi siłami możemy to osiągnąć - mówi nam Mateusz Wiech z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Nabory dziewczynek do szkółek piłkarskich w TrójmieściePodglądamy trening piłkarek AP Lotos Gdańsk. Zawodniczki opowiadają nam czym zajmują się poza sportem. Zdradzają też w jaki sposób łączą występy w ekstralidze kobiet z pracą zawodową.Bilety na to spotkanie niebawem mają trafić do sprzedaży.

- Liczba dostępnych miejsc będzie uzależniona od obostrzeń. Na tę chwilę nie ma żadnych ograniczeń - dodaje reprezentant Pomorskiego ZPN.
Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. W ramach eliminacji nasze reprezentantki rozegrają w sumie 10 meczów z: Belgią, Armenią, Norwegią, Albanią i Kosowem. Prawo do gry w barażach o udział w imprezie uzyska tylko najlepszy zespół. Liczyć będzie się każda bramka, bo podobna sytuacja będzie dotyczyć trzech z dziewięciu najlepszych drużyn, które zajmą drugie miejsca.

Pasja ponad pieniądze. Jak zarabiają piłkarki?Eliminacje do mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet - Grupa F
1. Albania
2. Armenia
3. Belgia
4. Kosowo
5. Norwegia
6. Polska

17.09.21, Polska - Belgia (Gdańsk)
21.09.21, Armenia - Polska
21.10.21, Polska - Norwegia
26.10.21, Polska - Albania
25.11.21, Kosowo - Polska
30.11.21, Belgia - Polska
7.04.22, Polska - Armenia
12.04.22, Norwegia - Polska
1.09.22, Albania - Polska
6.09.22, Polska - Kosowo

Opinie (10)

 • zrobią bilety po 5 zł, to może z 4 tys. ludzi przyjdzie (1)

  • 3 11

  • jesli tylko pozwola spokojnie bedzie 15 tys,

   • 4 3

 • Brawo!!!!

  Jestem na tak.

  • 13 5

 • Dzis Letnica, jutro Maracana.

  • 1 6

 • wtedy już będzie 4 fala i zamkną stadion

  bo z tego co widzę to turyści i obsługujący ich olewają dystans od innych

  • 3 4

 • Brawo

  Jak możemy pobić jakiś rekord to ja jestem, a jak dziewczyny grają to chętnie zobaczę!

  • 13 3

 • Choćby wpuszczano na to spotkanie za darmo rekordu nie będzie . Mało atrakcyjna impreza mimo że gra reprezentacja !
  Ps. Jakoś niektóre dyscypliny sportu w wykonaniu pań mnie nie kręcą ( rugby , piłka nożna , hokej )

  • 4 12

 • "Prawo do gry w barażach o udział w imprezie uzyska tylko najlepszy zespół. Liczyć będzie się każda bramka, bo podobna sytuacja będzie dotyczyć trzech z dziewięciu najlepszych drużyn, które zajmą drugie miejsca."

  Nieprawda - zwycięzcy grup uzyskują awans na mistrzostwa, a zespoły z drugich miejsc grają dwuetapowe baraże, przy czym trzy z najlepszym bilansem wchodzą do gry w drugim etapie.

  • 6 1

 • Mega

  W sumie to może się udać!

  • 3 3

 • bede z szacunku dla pieknej roboty tych mlodych pan...

  piłka w damsim wykonaniu jest zjawiskiem estetycznym,nie brakuje techniki ,woli walki,ambicji zaciecia.Po za tym dziewczynom nalezy sie szacunek ktory my kibice mozemy im okazac licznie bedac i dopingujac!!! zapraszam

  • 5 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane