Szczypiornistki Vistalu liderkami Superligi

12 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Jessica Quintino zdobyła dla Vistalu najwięcej bramek w Koszalinie. M.in. po akcjach Brazylijki gdynianki uzyskały w po przerwie wyraźną przewagę. Jessica Quintino zdobyła dla Vistalu najwięcej bramek w Koszalinie. M.in. po akcjach Brazylijki gdynianki uzyskały w po przerwie wyraźną przewagę.

Piłkarki ręczne Vistalu wróciły na czele PGNiG Superligi. Gdynianki pokonały na wyjeździe Firmus AZS Politechnikę Koszalińska 25:16 (9:9). Był to jednocześnie udany rewanż za przegraną przed wakacjami o brązowe medale w poprzednim sezonie ligowym.

FIRMUS AZS: Czarna - Dąbrowska 4, Lisewska 4, Błaszczyk 2, Kobyłecka 2, Muchocka 1, Załoga 1, Odrowska 1, Nowicka 1, Koprowska, Kot, Winter

VISTAL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 3 bramki, Niedźwiedź 2, Galińska 1, Quintino 6, Zych 3, Matyka 7, Khouildi, Duran 2, Kulwińska 1

Szczypiornistki Vistalu miały z koszalinianki rachunki do wyrównania. W maju, we własnej hali na rzecz tej drużyny straciły brązowe medale. Wówczas dla wyłonienia zwycięzcy rywalizacji do trzech zwycięstw potrzebnych było aż pięć meczów.

VISTAL ŁĄCZPOL BEZ MEDALU - FOTO, RELACJA

Latem obie drużyny w znacznym stopniu zmieniły składy, ale wydawało się, że znów czeka nas emocjonujące starcie od pierwszej do ostatniej minuty. Na to przynajmniej zwiastowała gra do przerwy. Po 30 minutach był remis 9:9. Wyrównała z karnego Loredana Matyka. Wcześniej żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż jedno trafienie.

Jednak na przerwę wyszły zupełnie inne zespoły. Vistal wykorzystał patent sprawdzony już na inaugurację, gdy w Olkuszu drugą połowę wygrał 18:4!

VISTAL ROZBIŁ OLKUSZ PO PRZERWIE

- Przewagę mogliśmy osiągnąć jeszcze przed przerwą, ale brakowało skuteczności. Na drugą połowę drużyna wyszła maksymalnie skoncentrowana. Dziewczynom przez kilkanaście minut pomogła Iwona Niedźwiedź, którą w pierwszej połowie po jej ostatnich perypetiach zdrowotnych oszczędzaliśmy. Ponadto bardzo dobrze w tej części meczu zagrała Jessica Quintino, a przez cały mecz doskonale broniła Beata Kowalczyk - relacjonuje Tadeusz Paszkowski, dyrektor gdyńskiego klubu.

KONTUZJE GNĘBIĄ GDYNIANKI

Vistal mecz na swoją korzyść rozstrzygnął między 31. a 47. minutą. Ten okres ekipa Jensa Steffensena wygrała 11:3! Najwyższe prowadzenie gdynianki osiągnęły w 52. minucie. Wówczas miały już 11 bramek przewagi (24:13).

Warto podkreślić wyczyn bramkarek przyjezdnych. Koszalinianki z 7 karnych jedynie 3 zamieniły na bramki. Po dwa rzuty z 7 metrów obroniły Kowalczyk i Małgorzata Gapska. Ta ostatnia w tym meczu zresztą z ławki wstała tylko trzykrotnie, wchodząc do obrony karnych.

Wyniki 6 kolejki

• Firmus AZS Politechnika Koszalińska - VISTAL GDYNIA 16:25 (9:9)
  • MKS Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:23 (14:11)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia 27:19 (10:9)
  • KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 42:28 (25:11)
  • Start Elbląg - SPR Olkusz 32:19 (17:12)
  • Pauzuje: Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Opinie (9)

• Niedźwiedź weszła na parkiet i w 15 minut z remisu 11 bramek różnicy było (3)

• 3 2

• A z Piotrkowem grała 60 min i ledwo wygrały!!! (2)

• 1 2

• Z Piotrcovią nie grała Patrycja Kulwińska i Ines. A co oznacza gra bez Owena to chyba wiesz ? (1)

• 3 4

• W zespole jest trochę więcej dziewczyn niż tu piszesz więc daj już sobie spokój chyba, że robisz sobie reklamę to rozumiem

• 1 3

• Jessica jest najlepsza :D

• 4 1

• Sport&Show&Biznes

No wreszcie.Kompleks AZS przełamany.To dobrze wróży jak chodzi o podium.Tak trzymać !!!!!!!

• 6 6

• Koszalin dołuje! (1)

Po zmianie władz w AZS - katastrofa! Brawo Gdynia!

• 12 4

• to samo u was co u nas w zeszłym sezonie

• 2 2

• wszyscy w środę na mecz!

ciężki mecz z pogonią nas czeka i trzeba pomóc dziewczynom głośnym dopingiem!