Atom Trefl od wygranej rozpoczął ćwierćfinał

ras., jag.
15 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najlepszą zawodniczką pierwszego ćwierćfinałowego meczu została Charlotte Leys. Najlepszą zawodniczką pierwszego ćwierćfinałowego meczu została Charlotte Leys.

Siatkarki Atomu Trefla zarobiły pierwszy krok w kierunku awansu do półfinałów play-off. Mistrzynie Polski wygrały na własnym parkiecie inauguracyjny mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw z zespołem Beef Masters Budowlani Łódź 3:0 (25:15, 25:16, 25:21). Tytuł MVP otrzymała Charlotte Leys. Drugie spotkanie rozpocznie się w Hali 100-lecia Sopotu w niedzielę o godzinie 17:00.

ATOM TREFL: Bełcik zdobyła 6 punktów, Leys 14, Łukasik 9, Podolec 12, Molnar 6, Efimienko 7, Zenik (libero) oraz Gajewska 1, Hill 4

BUDOWLANI: Śliwa 2, Nuszel 2, Pycia 5, Kwiatkowska 6, Cabrera 5, Trach 5, Durajczyk (libero) oraz Ściurka, Grajber 2, Love 3, Cabajewska 1, Sikorska

Spotkanie rozpoczęło się od zdobycia 2 punktów przez łodzianki, po bloku Sylwii Pyci i punktowej zagrywce Magdaleny Śliwy.

Sopocianki ruszyły od zera, gdy ta ostatnia, w przeszłości m.in. rozgrywająca... Atomu Trefla, zepsuła serwis. Kolejny prezent sopociankom podarowała inna była "atomówka," Noris Cabrera. Kubańska przyjmująca zaatakowała w antenkę przy stanie 3:2 dla Budowlanych.

Atom Trefl pierwsze prowadzenie objął po ataku Anny Podolec (4:3), ale chwilę później w bloku pomyliła się Briżitka Molnar. Przed pierwszą przerwą techniczną gospodynie zdołały jednak zdobyć 4 punkty z rzędu - m.in. dzięki temu, że w aut zagrała Sylwia Pycia, a za ciosem poszła Podolec, która popisała się asem serwisowym.

Po przerwie łodzianki nie były w stanie poprawić swoich błędów i pierwsza partia nie była wyrównanym widowiskiem. Po kolejnym udanym ataku Podolec sopocianki prowadziły już 14:6. Przy stanie 16:10 dla Atomu drugi już czas wykorzystał Adam Grabowski. Były szkoleniowiec trójmiejskiej drużyny nie był jednak w stanie zrobić nic, aby jego obecne podopieczne podjęły równorzędną walkę z mistrzyniami Polski.

Kolejnym asem serwisowym dobiła przyjezdne Podolec, a jej koleżanki radziły sobie bez większych trudności z łódzkim blokiem. Pierwszą piłkę setową sopocianki miały przy stanie 24:15, ale serwis zepsuła wpuszczona na boisko chwilę wcześniej Natalia Gajewska. Seta skończyła jednak Charlotte Leys, która z impetem obiła blok gości.

To właśnie Leys otworzyła drugą partię psując zagrywkę. Na prowadzenie sopocianki szybko wyprowadziły Podolec i Efimienko, a w siatkę zaatakowała Cabrera (3:1). "Atomówki" wprawdzie również nie ustrzegły się błędów, ale te nie przeszkodziły im w powtórzeniu scenariusza z pierwszego seta. Na przerwę techniczną podopieczne Teuna Buijsa zeszły prowadząc 8:4.

W następnych akcjach w ataku rozkręciła się Leys, po której trzech udanych atakach było już 12:6. Tuż przed drugą przerwą Belgijka zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki (16:7).

Rywalki nie pozbierały się podczas 60-sekundowej pauzy. Po wznowieniu gry blokiem popisała się Justyna Łukasik, a nieczystą wystawę odgwizdano rezerwowej rozgrywającej Budowlanych, Ewie Cabajewskiej.

Prowadzenie 18:7 nie pozostawiało wątpliwości, kto zdobędzie drugiego seta. Co prawda w końcówce łodzianki nieco odrobiły straty, m.in. po trzech błędach z rzędu miejscowych, ale formalności dopełniła po ataku z lewego skrzydła Anna Podolec, kończąc tę partię za drugim setballem.

Nieco niepewności, co do końcowego rezultatu, było dopiero w trzeciej odsłonie sobotniego pojedynku. Śliwa zaskoczyła miejscowe zagrywką. Budowlani trzeciego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:0.

Gdy w polu zagrywki pojawiła się kolejna łódzka siatkarka, która w przeszłości grała w Atomie Treflu, przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła. Po dwóch serwisach Anity Kwiatkowskiej zrobiło się 10:5.

Wówczas Theun Bujis po raz pierwszy w tym spotkaniu do gry wprowadził Kimberly Hill. Amerykanka potwierdziła, że słusznie zmieniła Molnar, gdy popisała się trzema punktowymi atakami z rzędu, które pozwoliły sopociankom zniwelować straty do 16:17.

Decydujący szturm miejscowych miał miejsce od rezultatu 17:19. Odwrót łodzianek rozpoczął się od zepsutej zagrywki Olgi Trach. Po chwili blok na Śliwie postawiła Podolec. Natomiast pierwsze prowadzenie w tym secie (20:19) Atom Trefl objął po ataku Leys.

Na tym sopocianki nie poprzestały. Izabela Bełcik "upolowała" zagrywką Kwiatkowską, a blok Łukasik na Dorocie Ściurce dał miejscowym przewagę 22:19.

Piłkę meczową dla Atomu Trefla zdobyła atakiem Podolec. Grę jeszcze przedłużył punkt Pyci. Grę ostatecznie zakończyło zbicie Hill.

Drugie spotkanie w rywalizacji do trzech zwycięstw odbędzie się również w Hali 100-lecia. W niedzielę siatkarki zapraszają kibiców na godzinę 17:00.

Pozostałe wyniki pierwszych meczów play-off:
Chemik Police - Siódemka SK Bank Legionovia 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:21)
Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)

• Serbska rozgrywajaca (1)

Czy ktos mi powie dlaczego nie gra serbska rozgrywajaca w Atomie?

• 8 5

• Bo Bełcik jest No.1 na tej pozycji.

• 6 1

• Wygrana... (1)

Dobrze, że wygrały. Martwi mnie jednak ilość błędów własnych- 21 (średnio 7 na set) najwięcej ich był w trzecim secie.

• 7 0

• Wszystko jest O.K. Przecież one są "mistrzyniami" trzeciego seta.

• 1 0

• Zawodniczki Atomu (1)

W dzisiejszym meczu najbardziej ucieszyła mnie dobra gra Ani Podolec. Ważne aby atakująca grała dobrze w play-ofach. MVP Ch.Leys mnie nie dziwi, ponieważ ta zawodniczka z reguły gra dobrze. Nie rozumiem braku zgrania Bełcik z Efimienko (zbyt często się zdarza). Niepokoi mnie odsunięcie od gry K.Kaczorowskiej. Nie było dzisiaj przeszkód aby chociaż przez 1/2 seta zagrała zamiast Ch.Leys. Dobrze zaczęła mecz B.Molnar, jednak im dalej tym słabiej. W czasie 2,5 seta zdobyła 6 punktów. K.Hill, którą ją zmieniła w połowie 3 seta grała ok i zdobyła 4 punkty (podczas 1/2 seta). Można było w końcówce 2 seta wstawić też M.Kuziak. Przypadek J.Szeluchiny jest bowiem ostrzeżeniem.

• 14 4

• Kuziak była po za skłądem

W składzie grała Gajewska, a nie Kuziak.

• 0 0

• Mnie też martwi fakt Klaudii Kaczorowskiej, Tak patrze na nią i widać, że zgasła po tym epizodzie jak wyjechała na kadrę. Zupełnie inna dziewyczny niż na początku. Dziś więcej gra nawet Molnar choć na początku Klaudia miała solidne momenty gry często była drugą zawodniczką po Chatllote jeżeli chodzi o jakość gry. Wierzą w nią jak w i cąły zespół miejsc na boisku jest mało, ale mam nadzieje , że Klaudia dołoży jeszcze swoją wartość i swoje cechy np dobry blok i zagrywkę. Jeżeli nie będzie wchodziła na dłuższe zmiany na pozycję.

Bo jak nie my to kto :)

• 7 2

• Lubie tą ciszę po wygranej (2)

Nic jak widać większośc to kibice sukcesu.

Jak wygrają to mamy ciszę, ale jak tylko przegrają to mamy wylewanie pomyj :).

• 10 5

• niestety to prawda

ciekawe ilu realnie ludzi jest z tą drużyną na dobre i na złe...????

• 4 0

• Bredzicie

• 0 3

• Justyna Łukasik

...wartościowa zawodniczka przyduszona przez trenera z zagranicy. Przypadek sprawił ze jednak dostała szansę i miło patrzeć jak nabiera pewności siebie (przyjmuje,blokuje,asystuje i coraz lepiej atakuje - do tego dobry serwis). Dziewczyna ma warunki do odnoszenia dużych sukcesów.
    Cały mecz spoko ... może ciut Zuza ma problem jak tylko piłka rozegrana nie jest treningowo to już nie umie instynktownie sobie poradzić, a szkoda...