Pierwsze zwycięstwo Wybrzeża w Superlidze

aktualizacja: godz. 20:42 (14 września 2016)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Wojciech Prymlewicz zdobyła dla Wybrzeża Gdańsk w Piotrkowie Trybunalskim 5 bramek. Wojciech Prymlewicz zdobyła dla Wybrzeża Gdańsk w Piotrkowie Trybunalskim 5 bramek.

Piłkarze ręczni Wybrzeża już w 2. kolejce PGNiG Superligi zanotowali pierwsze zwycięstwo. Gdańszczanie triumfowali w Piotrkowie Trybunalskim dzięki bardzo dobrej grze przede wszystkim w inauguracyjnym kwadransie. Podopieczni Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego wygrali z Piotrkowianinem 28:25 (19:10).

PIOTRKOWIANIN: Schodowski, Banisz, Procho - Mróz 2, Zinchuk 3, Woynowski 2, Iskra, Swat 4, Góralski 1, Nastaj 3, Krawczenko 1, Pożarek, Makowiejew 3, Tórz 1, Pacześny 1, Wędrak 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 6, Skwierawski 1, Kornecki, Bednarek 1, Sulej 1, Rogulski 5, Prymlewicz 5, Kondratiuk 1, Salacz, Kostrzewa 4, Wróbel 4

Piłkarze ręczni Wybrzeża kapitalnie rozpoczęli mecz w Piotrkowie Trybunalskim. Nim w 7. minucie pozwolili zdobyć pierwszą bramkę rywalom, której zresztą autorem był eksgdański szczypiornista, Szymon Woynowski, prowadzili już 4:0. Przy 5:1 dla gdańszczan szkoleniowiec miejscowych poprosił o czas. Nic nie wskórał.

W 12. minucie przewaga Wybrzeża wzrosła do 10:1, a po niespełna kwadransie od rozpoczęcia gry było już 12:2! W tym okresie siatkę gospodarzy dziurawili głównie: Wojciech Prymlewicz, Damian Kostrzewa i Brazylijczyk Ramon Oliveira.

PIŁKARZE RĘCZNI WYBRZEŻA ODBILI SIĘ OD ŚCIANY W MECZU Z MISTRZAMI POLSKI, ALE SZYBKO CHCĄ Z TEGO WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI

W 16. minucie Rafał Przybylski wykorzystał ostatni czas przysługujący mu przed przerwą, gdyż było już 2:13. Tym razem udało mu się pozbierać zespół i zachęcić go do walki. Za zdobywanie bramek wziął się Piotr Swat i miejscowym w 26. minucie udało się zbliżyć na 9:15. Wówczas gdańszczanie grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Adrian Kondratiuk.

Ale końcówka pierwszej połowy ponownie należała do Wybrzeża. Kolejne bramki Kostrzewy i Prymlewicza oraz trafienia Jacka SulejaŁukasza Rogulskiego pozwoliły zejść na przerwę z korzystnym wynikiem 19:10.

Na początku drugiej połowy obie drużyny miały kłopoty ze skutecznością. Dopiero w 34. minucie udało się ruszyć wynik Oliveirze. Prowadzenie 20:10 nie wskazywało, że gdańszczanie mogą mieć jakiekolwiek kłopoty z dowiezieniem zwycięstwa do końca.

Jeszcze na kwadrans przed końcem było 25:16 dla Wybrzeża po kolejnej udanej akcji tego dnia Mateusza Wróbla. I wówczas Piotrkowian rzucił się w pościg. Na 40 sekund przed końcem zbliżył się na dwie bramki różnicy (25:27). Ostatnia udana akcja należała jednak do gdańszczan. Końcowy rezultat ustalił Rogulski.

Tym samym Wybrzeże dopisało sobie 2 punkty. Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym drużyny grają podzielone na dwie grupy. Wygrane z przeciwnikiem z drugiej grupy, a takim był Piotrkowianin - nie są nagradzane dodatkowym puntem. Ten należy się tylko za sukces z przeciwnikiem z tej samej grupy.

7 Stal Mielec 2 0 2 40:65 0
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-09-14

Wyniki 2 kolejki

• Piotrkowianin - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:28 (10:19)
  • Meble Wójcik Elbląg - Vive Tauron Kielce 20:26 (8:14)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 23:33 (10:17)
  • Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 41:27 (19:17)
  • Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 37:18 (18:8)
  • MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 27:20 (14:12)
  • Zagłębie Lubin - KPR RC Legionowo 34:23 (17:14)