Rewelacyjny III-ligowiec zatrzymany

13 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Niespełna 20-letni Michał Żyro (pierwszy z lewej) rozstrzelał Gryfa w Wejherowie, otwierając wynik, a następnie poprawiając na 3:0. Niespełna 20-letni Michał Żyro (pierwszy z lewej) rozstrzelał Gryfa w Wejherowie, otwierając wynik, a następnie poprawiając na 3:0.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski zatrzymany został rewelacyjny III-ligowiec z Wejherowa. Piłkarze Gryf Orlex przegrali z Legią Warszawa 0:3 (0:3), tracąc wszystkie gole w ciągu sześciu minut. Rewanż odbędzie się za tydzień na boisku lidera ekstraklasy. Miejmy nadzieje, że z lepszym skutkiem zagra druga pomorska drużyna w tej fazie rywalizacji. W środę o godzinie 18.30 przy ul. Olimpijskiej Arka Gdynia gościć będzie Śląsk Wrocław.

GRYF ORLEX GRYF ORLEX
LEGIA LEGIA
Ferra - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Oleszczuk - Kotwica - Krzemiński, Kołc, Kotwica, Gicewicz - Fidziukiewicz
Sędziowie: Lyczmański (Bydgoszcz)
Widzów: 980
Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Kiełbowicz - Żyro, Łukasik, Vrdoljak, Radović, Novo - Blanco
  • 46' Krzemiński Zmiany Pietroń
  • 46' Szymański Zmiany Wicki
  • 61' Gicewicz Zmiany Toporkiewicz
  • 68' Jędrzejczyk Zmiany Furman
  • 68' Radović Zmiany Hubnik
  • 38' Żyro
  • 39' Blanco
  • 44' Żyro
  • 16' Łukasik
  • 47' Astiz
  • 63' Jędrzejczyk

1'
mecz rozpoczął Gryf, gospodarze mają szansę na wykorzystanie absencji kilku podstawowych piłkarzy kolejnego rywala z ekstraklasy
1'
boisko jest w kiepskim stanie, bardzo nierówne, to może być atut gospodarzy
3'
strzał Blanco, piłka nad poprzeczką bramki Gryfa
4'
dobra interwencja Ferry i pewny chwyt piłki przez miejscowego bramkarza
4'
gospodarze z dużym respektem dla Legii, cały czas piłka pod nogami gości
7'
groźna sytuacja pod bramką Legii, po podaniu Kołca (GRYF) do piłki doszedł Fidziukiewicz (GRYF), ale po dobrym wyjściu Skaby nie mógł oddać strzału
7'
szybka odpowiedź Legii, Ferra (GRYF) broni strzał Blanco, wypuszczoną przez bramkarza piłkę na róg wybił Kostuch (GRYF)
8'
na trybunach cały czas doping dla gospodarzy, na stadionie są tylko sympatycy Gryfa, Legia ma zakaz uczestnictwa w wyjazdowych spotkaniach Pucharu Polski po burdach, do których doszło podczas finału w Bydgoszczy
9'
Gicewicz (GRYF) próbował indywidualnej akcji, ale 20 metrów od bramki gości dobrym wślizgiem wybił mu piłkę Jędrzejczyk
10'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gryfa piłka w rękach Skaby (LEGIA), nie było niebezpieczeństwa pod bramką gości, ale Gryf gra coraz odważniej
11'
Fidziukiewicz (GRYF) w indywidualnej akcji prawym skrzydłem, napastnik zdołał dośrodkować w pole bramkowe, ale Skaba (LEGIA) ubiegł Gicewicza (GRYF) i znów piłka w rękach golkipera Legii
12'
uderzenie Novo (LEGIA) z dystansu, Ferra (GRYF) odbił piłkę przed siebie, ale nikogo nie było na dobitkę i bramkarz Gryfa spokojnie zdążył złapać piłkę
15'
groźnie było pod dośrodkowaniu z rogu Kiełbowicza (LEGIA), piłka przeszła przez pole bramkowe, wybił ją dopiero głową Felisiak (GRYF)
16'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LEGIA).
18'
Ferra (GRYF) dobrze przeciął podanie Astiza (LEGIA) do Blanco (LEGIA)
19'
Jędrzejczyk musiał ratować się faulem, bo Kołc (GRYF) wyprowadzał groźnie wyglądającą kontrę
20'
z wolnego zbyt głębokie dośrodkowanie Filisiaka, Skaba (LEGIA) faulowany przy próbie złapania piłki przez Kostucha (GRYF)
21'
tym razem starcie Jędrzejczyka z Gicewiczem (GRYF), obaj piłkarze przewrócili się na murawę, wolny dla Legii
22'
z wolnego dośrodkowywał Kiełbowicz (LEGIA), ale wyszedł groźny strzał, piłka przeszła niedaleko od bramki Gryfa
23'
znów zbyt głębokie dośrodkowanie wejherowian, Gicewicz (GRYF) posłał piłkę w ręce Skaby (LEGIA), na błąd bramkarza Legii czekał Fidziukiewicz (GRYF)
25'
drugi róg dla Legii
25'
po dośrodkowaniu Kiełbowicza (LEGIA) dobra interwencja defensywy Gryfa
26'
Ferra (GRYF) uratował Gryfa od straty bramki. Po akcji Radovicia z ośmiu metrów strzelał Novo. Wejherowski golkiper odbił piłkę po uderzeniu Portugalczyka, a dobitka Łukasika poszybowała wysoko nad bramką
28'
teraz szczęście przy Gryfie, Blanco (LEGIA) tuż obok słupka posłał piłkę
29'
oblężenie bramki Gryfa, tym razem Ferra (GRYF) złapał piłkę po strzale Radovicia (LEGIA)
30'
za nami pół godziny gry, Legia ma przewagę, kilka razy musiał interweniować już Ferra (GRYF), który na razie broni z dużym szczęściem, jednak warto podkreślić, że Gryf nie kapituluje, III-ligowcy grają bez kompleksów i kiedy tylko nadarzy się okazja próbują kontratakować, jednak w ofensywie brakuje im dokładności
31'
po raz kolejny gromki doping z trybun "Gryf Wejherowo" oraz "Jesteśmy z wami", przypomnijmy, że na trybunach komplet 980 kibiców, więcej biletów nie sprzedawano
33'
strzał Żyro (LEGIA) zablokowany, a dobitka Novo (LEGIA) sprzed pola karnego przeszła obok słupka
34'
Choto (LEGIA) przed polem karnym przeciął podanie Gicewicza (GRYF) do Fidziukiewicza (GRYF), choć na chwilę gospodarze oddalili grę od swojej bramki, jest to potrzebne, bo nie można się cały czas bronić skutecznie, to kosztuje sporo sił
35'
dośrodkowanie Krzemińskiego (GRYF), ale Gicewicz (GRYF) nie sięgnął piłki głową w polu karnym
36'
po błędzie Łukasika (LEGIA) Fidziukiewicz (GRYF) mógł rozegrać kontrę, ale niepotrzebnie sam ruszył naprzeciw trzem legionistom zamiast podawać na skrzydła do kolegów, wrócił Łukasik (LEGIA) i zabrał piłkę
37'
Astiz (LEGIA) nie patyczkuje się, Hiszpan wybił piłkę w aut, gdy nadbiegał Gicewicz (GRYF), znów kilka lepszych minut Gryfa, gdy przesunęli grę na połowę Legii
38'
[0:1] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żyro. Bardzo ładna akcja gości. Przed pole karnym Blanco zagrał do Radovicia, a ten posłał piłkę w "16" do Kiełbowicza, obrońca zagrał na 7. metr od bramki do Żyro, który mimo asysty dwóch obrońców Gryfa zdobył prowadzenie dla Legii
39'
dobre zachowanie kibiców, skandują "Gryf - nic się nie stało"!
39'
[0:2] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Blanco . Niemal kopia akcji sprzed chwili. Tym razem wbiegł prawy obrońca i zagra na środek pola karnego do Blanco. Argentyńczyk miał nieco kłopotów z opanowaniem piłki, ale jak już mu to się udało, strzelił gola
43'
"WKS - my chcemy gola" - skandowanie z trybun, właśnie teraz doping gospodarzom jest najbardziej potrzebny, gdyż sprawiają wrażenie załamanych tak szybko straconymi dwoma golami
44'
[0:3] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żyro . Indywidualna akcja Żyro, piłkarz przebiegł z piłka niemal pół boiska i strzeli nie do obrony!
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Kilka minut wystarczyło liderowi ekstraklasy, aby zapewnić sobie wysokie prowadzenie w Wejherowie. Szkoda Gryfa, gdyż z pewnością za postawę przez około 30 minut nie zasłużył na aż tak niekorzystny wynik, no ale w piłkę gra się przez trzy kwadranse a nie dwa
46'
GRYF przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krzemiński , w jego miejsce wchodzi Pietroń , dla którego jest to debiut w wejherowskich barwach
46'
GRYF przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szymański, w jego miejsce wchodzi Wicki.
46'
"Jesteście lepsi! - skandują kibice... Gryfa
46'
drugą połowę rozpoczęła Legia. która gra bez zmian w składzie
47'
Żółtą kartką został ukarany Astiz (LEGIA) za faul na Fidziukiewiczu
48'
Gicewicz (GRYF) wrzucił piłkę w pole karne z wolnego, ale nie opanował jej żaden z piłkarzy Gryfa
50'
Gryf próbuje atakować, ale mocno niecelny strzał Pietronia (GRYF)
51'
bardzo aktywny jest Wicki (GRYF), piłkarz ten ma na koncie m.in. kilka miesięcy spędzonych w Polonii Warszawa, to on strzelił gola na 1:0 w meczu wrześniowym z Koroną Kielce
53'
Skaba (LEGIA) łapie pewnie piłkę po dośrodkowaniu
55'
Legia sprawia wrażenie zadowolonej z wyniku, oddała nawet inicjatywę w tych pierwszych minutach drugiej połowie gospodarzom
56'
"WKS - gramy do końca!" - skandują trybuny, a po chwili "My chcemy gola!"
57'
strzał Novo (LEGIA) po ciekawie rozegranym wolnym przez Kiełbowicza (LEGIA), tym razem Ferrę (GRYF) wyręczył Kochanek (GRYF), wybijając piłkę sprzed bramki
58'
indywidualna akcja Kołca (GRYF), ale stracił piłkę, gdy wbiegł w pole karne Legii
59'
dośrodkowanie Kołca (GRYF), Fidziukiewicz (GRYF) za długo czekał na piłkę i zdjął mu ją znad głowy wracający Jędrzejczyk
60'
po rzucie rożnym dla Gryfa na murawie pozostał Kiełbowicz (LEGIA), który ofiarną interwencją wybijał piłkę, sędzia przerwał grę, ale piłkarz podniósł się o własnych siłach i może kontynuować grę
60'
niekorzystny wynik nie przeszkadza miejscowym kibicom skandować "Wygramy, wygramy, wygramy..."
61'
GRYF przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Gicewicz , w jego miejsce wchodzi Toporkiewicz, czyli strzelec gola na wagę ćwierćfinału i październikowego zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze 1:0
62'
Toporkiewicz (GRYF) od razu po wejściu na boisko wywalczył róg
62'
po dośrodkowaniu Gryfa z rogu brakowało zdecydowania legionistom, gospodarze mieli piłkę pod nogami, ale żadne z nich nie zdołał oddać strzału
63'
Żółtą kartką został ukarany Jędrzejczyk (LEGIA).
64'
Żyro (LEGIA) uwierzył, że to jego dzień, ruszył znów sam, ale tym razem powstrzymany na "16" Gryfa
65'
dobra kontra Gryfa, ale Toporkiewicz (GRYF) niedokładnie zagrał w pole karne, a kolejne dośrodkowanie Felisiaka wyłapał Skaba (LEGIA)
66'
Radović (LEGIA) próbował jeszcze dryblować w "16" Gryfa i stracił piłkę, a mógł od razu strzelać
67'
dwie zmiany w Legii
68'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jędrzejczyk, w jego miejsce wchodzi Furman.
68'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radović , w jego miejsce wchodzi Hubnik.
69'
19-letni Furman (LEGIA) od razu spróbował ataku, ale w polu karnym Gryfa faulował Kostucha (GRYF)
70'
Ferra (GRYF) z kłopotami, ale złapał piłkę po niezbyt mocnym uderzeniu z wolnego
71'
teraz już Ferra (GRYF) doskonale, bramkarz Gryfa odbił piłkę po strzale z pięciu metrów Hubnika (LEGIA)
72'
kontratak Toporkiewicza (GRYF) i Wickiego (GRYF), ale piłka od tego pierwszego nie dotarła do drugiego, który wbiegał już w pole karne
73'
Astiz (LEGIA) przestraszył się nabiegającego Wickiego (GRYF) i wybił piłkę bezpośrednio w aut
74'
po dośrodkowaniu z wolnego Kiełbowicza (LEGIA) strzelał głową Hubnik (LEGIA), ale zbyt słabo by pokonać Ferrę (GRYF)
75'
szybka odpowiedź Gryfa, strzał głową Toporkiewicza (GRYF) tuż obok słupka, z niektórych miejsc na stadionie wydawało się nawet, że piłka jest w siatce i było głośne "Jest!' na części trybun
77'
próba strzału Novo (LEGIA), Ferra (GRYF) pewnie łapie piłkę
79'
nie ma już takiej dyscypliny taktycznej z obu stron, na boisku zrobiło się więcej miejsca, Legia gra na luzie i nie przemęcza się nadmiernie, Gryf się stara, ale na razie bez skutku bramkowego
81'
kibice gospodarzy ponownie domagają się honorowego gola
83'
poprzeczka ratuje Gryfa! trafiła tam piłka po główce Astiza (LEGIA)
85'
dwukrotnie piłka przemierzała pole karne Gryfa, ale żadne z legionistów nie dostawił do niej głowy, wreszcie strzał z dystansu Żyro (LEGIA) obok słupka
87'
Gryf podobnie jak w pierwszej połowie także i w drugiej w końcówce oddał pole Legii, kolejny strzał, tym razem Novo (LEGIA) posłał piłkę obok słupka
88'
jeden z nielicznych w ostatnich minutach wypadów gospodarzy, Wicki (GRYF) w walce o górną piłkę faulował jednak Skabę (LEGIA) i rozpocznie Legia od wolnego
89'
Vdorljak zwalnia grę, wiążąc spokojnie buty na środku boiska, a jego koledzy czekają z rozpoczęciem gry z wolnego
90'
sędzia doliczył dwie minuty
90+2
piłka w bramce Legii, ale sędzia uznał, że gola nie ma, bo był spalony! Dziwna decyzja, gdyż wydawało się, że wszystko było w porządku, Toporkiewicz wrzucił piłkę z wolnego na głowę Kotwicy, który posłał ją z pięciu metrów do siatki
90+2
kolejny atak Gryfa, strzał Toporkiewicza (GRYF) zablokowany, a dobitka Fidziukiewicza (GRYF) obok słupka
KONIEC MECZU. GRYF PRZEGRAŁ 0:3
"Dzięki za walkę" - skandują kibice, bardzo ładne zachowanie publiczności

Opinie (169) ponad 50 zablokowanych

• Gryf na pewno lepiej gra od lechi to moge powiedziec po ty meczu (5)

• 84 35

• Ale wiesz o co w piłce chodzi?

Tu trzeba strzelać bramki żeby wygrać, chociaż jedną! Gra lepiej a przegrywa 3:0?
      Czegoś nie rozumiem.

• 14 14

• Legii wystarczyło 6 minut

A czy myślisz, że Legia zagrała na maksa? Wystarczyło, że przycisnęła i w 6 minut 3 bramki. Ludzie zejdźcie na ziemię, skoro zespół gra słabo a wygrywa 3:0 to świadczy o jego sile!

• 15 3

• trudno się zgodzić

Lechia to zupełnie inny poziom

• 7 2

• Gryf jest tylko jeden: Gryf Słupsk !!! (1)

• 4 4

• ?

Gryf Słupsk? A jest taki klubik?

• 0 1

• arka wszystkie swoje mecze gra na wyjeździe (5)

i to jest kurna paradoks hahahahhaha!!! jutro 0-4 ŚLĄSK!!!!!

• 41 61

• tak serio, to Slązacy sa w Katowicach albo Gliwicach

a we wrocławiu to mogą byc Białorusini albo inni Ukraińcy, bez obrazy dla tych nacji.