Rezerwowy bramkarz i kierownik wyrzuceni z ławki

3 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

David Biton (zawodnik z nr 20) zdobył dla Wisły Kraków gola z rzutu karnego. David Biton (zawodnik z nr 20) zdobył dla Wisły Kraków gola z rzutu karnego.

Lechia była wyraźnie słabsza od Wisły Kraków. Gdańszczanie przegrali na PGE Arenie 0:2 (0:2). Po meczu miejscowi piłkarze zostali zaproszeni pod sektor tzw. ultrasów, skąd usłyszeli okrzyk: "Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie!". Oszczędzono jedynie debiutanta Adama Dudę, którego imię i nazwisko było nadal skandowane. Biało-zieloni stracili nie tylko punkty, ale i trzech piłkarzy oraz kierownika drużyny. Luka Vućko i Deleu będą musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek, a Sebastian Małkowski i kierownik drużyny, Jarosław Pajor zostali wyrzuceni przez arbitra z ławki rezerwowych w przerwie spotkania.

Pawłowski - Deleu, Vućko, Janicki, Wilk - Surma, Bajić - Lukjanovs, Wiśniewski, Kosecki - Grzelczak
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Rostkowski i Szymanik
Widzów: 19 704
Pareiko - Jovanović, Jaliens, Bunoza, Diaz - Melikson, Wilk, Nunez, Kirm - Genkow, Biton
  • 62' Bajić Zmiany Hajrapetjan
  • 76' Lukjanovs Zmiany Dawidowski
  • 81' Wiśniewski Zmiany Duda
  • 13' Melikson Zmiany Iliev
  • 69' Biton Zmiany Garguła
  • 81' Kirm Zmiany Palić
  • 8' Jaliens
  • 40' Biton karny
  • 6' Wilk
  • 33' Vućko
  • 39' Deleu
  • 35' Bunoza
  • 42' Diaz
  • 66' Jaliens
  • 76' Iliev

Trenerski dwugłos pomeczowy:
Paweł Janas
(Lechia): Mam pretensje do swojego zespołu o to, że nie potrafi strzelać bramek, bo jeden gol na trzy mecze to za mało. Ponadto zawiodła defensywa, gdyż takie błędy, jakie popełniała z drużyną klasy Wisły kończą się stratami. Brakuje nam zgrania, wykończenia akcji, a nawet stwarzania ich w większej liczbie. Potrzebujemy w końcu tygodnia, w którym byśmy mogli wszyscy, bez żadnych kartek, chorób i wyjazdów, popracować w pełnym składzie. Rywalom muszę oddać, że grali dojrzalszą piłkę

Michał Probierz (Wisła): Pod kierunkiem trenera Janasa grałem jako piłkarz w reprezentacji U-17 i U-18, nadal mam dla niego szacunek. Po raz trzeci w tym sezonie, po ŁKS i Arisie objąłem zespół w trakcie sezonu. Nie jest to łatwe zadanie, ale kto nie ryzykuje, ten nie je kawioru. Już po pierwszych treningach widać było po piłkarzach Wisły bardzo duże zaangażowanie i umiejętności. Ten stadion też sprawił, że do gry wyszliśmy bardzo bojowo nastawien. Szyki pokrzyżowała nam kontuzja Meliksona. Jednak po jego zejściu zespół pokazał charakter i walkę. Były fragmenty bardzo fajnej gry, gdy potrafiliśmy się utrzymać z piłką na połowie rywala. Były też słabsze okresu, ale w tym meczu liczyło się tylko zwycięstwo

Trener Janas wrócił do składu z inauguracji z Cracovią, jedyna zmiana wymuszona przez kartki, debiutuje w Lechii Kosecki (LECHIA) w miejsce pauzującego Traore
Trener Probierz dokonał czterech zmian w porównaniu z "11" zestawianą przez jego poprzednika - Moskala
na trybunach transparent: "Nie żyją, byśmy my mogli żyć normalnie - Ku pamięci żołnierzy wyklętych"
na trybunach obecny jest również były trener Lechii, Tomasz Kafarski
liczbę widzów tradycyjnie na PGE Arenie powinniśmy poznać w przerwie, gospodarze spodziewali się około 18 tysięcy kibiców
Lechia na biało-zielono, Wisła w czerwonych strojach
1'
mecz rozpoczęła Wisła
1'
niewiele brakowało, aby pierwszy strzał znalazł drogę do siatki, w 17 sekundzie gry piłka po uderzeniu Wiśniewskiego (LECHIA) nieznacznie minęła cel
3'
zbyt krótkie wybicie Janickiego (LECHIA), Pawłowski (LECHIA) daleko wysunięty i dlatego Kirm (WISŁA) spróbował od razu strzelić, piłka nieznacznie obok słupka
6'
Żółtą kartką został ukarany Wilk (LECHIA) po faulu na Genkowie , niezła sytuacja do strzału dla Wisły, do bramki niespełna 30 metrów
6'
Pawłowski (LECHIA) sparował piłkę na róg po strzale Meliksona (WISŁA), choć nie musiał interweniować, bo futbolówka zmierzała poza bramkę
8'
[0:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jaliens . Wrzutka z rogu Nuneza, Diaz zgrał piłkę w pole bramkowej, a piłkę do siatki wepchnął Jaliens. Sędzia główny skonsultował się z bocznym, czy nie było spalonego i wskazał na środek boiska
10'
Pawłowski (LECHIA) łapie piłkę po strzale Nuneza (WISŁA)
11'
przerwana akcja Lechii, na spalonym Wiśniewski (LECHIA)
12'
gromki doping z trybun "Hej, Lechia gol!"
13'
Wiśniewski (LECHIA) po raz kolejny na spalonym
13'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Melikson , w jego miejsce wchodzi Iliev. Piłkarz z Izraela doznał kontuzji po starciu z Bajiciem
14'
na trybunach "Mazurek Dąbrowskiego", na całym sektorze za bramką biało-czerwone barwy
15'
na spalonym Kirm (WISŁA), Lechia nie może otrząsnąć się z przewagi Wisły
16'
Wiśniewski (LECHIA) wywalczył rzut rożny, choć wydawało się, że piłka odbiła się nie tylko od nogi, ale i ręki Diaza (WISŁA)
17'
po dośrodkowaniu z rogu Wilka (LECHIA) piłki nie sięgnął Kosecki (LECHIA)
18'
strzał Surmy (LECHIA), celny, ale za słaby, aby zrobić krzywdę Wiśle
18'
na trybunach cały czas dobry doping, teraz skandowanie "Lechia, biało-zieloni"
20'
drugi róg dla Wisły
21'
tym razem dobrze do dośrodkowania wyskoczył Bajić (LECHIA) i głową wybił piłkę
22'
przekombinowali napastnicy Lechii, z lewej strony był niepilnowany Kosecki (LECHIA), ale Surma (LECHIA) zdecydował się grać z Grzelczakiem (LECHIA), piłka odskoczyła zbyt mocno i złapał ją Pareiko (WISŁA)
23'
obaj trenerzy oglądają mecz na stojąco, na skraju linii wyznaczającej ich swobodę poruszania się
23'
sektor Lechii intonuje "Wisła z Krakowa", a kibice gości odpowiadają To druga Lechii połowa"
26'
Wisła gra wysokim pressingiem, gdy trzeba rywale faulują nawet na połowie Lechii
27'
Grzelczak (LECHIA) zbyt długo zwlekał ze strzałem sprzed "16" i szansa przepadła
28'
gra się wyrównała, Lechia nawet próbuje przeważać, jednak niepotrzebnie większość akcji prowadzonych jest środkiem boiska
29'
Wiśniewski (LECHIA) w indywidualnej akcji, ale znów załamała się ona przed "16", była jeszcze próba dośrodkowania Wilka (LECHIA), ale i z nią poradzili sobie wiślacy
30'
w niegroźnej sytuacji obrońcy Lechii stworzyli zagrożenie pod własną bramką, uderzenie Nuneza (WISŁA) na szczęście obok słupka
31'
Wiśniewski (LECHIA) strzał niecelny
32'
Nunez (WISŁA) próbował zainicjować kontrę Wisły, ale Iliev (WISŁA) w opanowaniu piłki pomógł sobie ręką, co nie uszło uwagi sędziego
33'
Żółtą kartką został ukarany Vućko (LECHIA) po faulu na Genkowie, sędzia najpierw zastosował przywilej korzyści, a gdy Lukjanovs wybił piłkę poza boisko, bo Bułgar leżał na murawie, pokazał kartkę Chorwatowi
33'
dla Vućko (LECHIA) to czwarta żółta kartka w tym sezonie, oznacza to, że w następnej kolejce nie zagra w Zabrzu przeciwko Górnikowi
35'
Żółtą kartką został ukarany Bunoza (WISŁA) za faul na Wiśniewskim
36'
kolejne dośrodkowanie z wolnego w tej rundzie Wilka (LECHIA), które nie stwarza żadnego zagrożenia dla bramki rywali
39'
karny dla Wisły. Vućko i Deleu minęli się z piłką, Brazylijczyk przy próbie jej wybicia kopnął Ilieva, choć chyba nieco wcześniej trafił też w piłkę, kontrowersyjna decyzja sędziego
39'
Żółtą kartką po tym faulu został ukarany Deleu (LECHIA).
40'
[0:2] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biton karny.
40'
Co wy robicie, wy naszą Lechię hańbicie!" - skandują kibice
40'
Dla Deleu (LECHIA) to też czwarta żółta kartka w tym sezonie, w Zabrzu też nie zagra
42'
Żółtą kartką został ukarany Diaz (WISŁA) po faulu na Wiśniewskim , jedynym który próbuje "szarpać" z przodu
43'
zablokowany strzał Wilka (LECHIA)
43'
róg dla Lechii
43'
piłkarze Lechii domagali się karnego po zagraniu ręką Jaliensa (WISŁA)
44'
obrońcy Lechii znów mieli problemy z wybiciem piłki z własnego przedpola
45'
dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
45'
trzeci róg dla Lechii, dobrze interweniuje Pareiko (WISŁA)
45+1
strzał Grzelczaka (LECHIA), ale bez problemu bramkarz Wisły złapał piłkę
45+2
Kosecki (LECHIA) pada w polu karnym po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (LECHIA), ale sędzia nakazuje grać dalej
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:2
Spiker podał frekwencję, ogłosił, że na trybunach jest 19 704 widzów
Lechia grać, kur... mać! - ten okrzyk powitał wychodzących na drugą połowę piłkarzy Lechii
46'
od środka rozpoczęła Lechia, obie drużyny w składach, w których kończyły pierwszą połowę
47'
Pawłowski (LECHIA) interweniuje głową daleko poza polem karnym, bo do piłki biegł już Biton (WISŁA)
48'
Wisła Kraków! - chóralne skandowanie z sektora kibiców... Lechii
48'
Janicki (LECHIA) wybił piłkę zbyt krótko, od razu uderzenie z 20 metrów Kirma (WISŁA), ale niecelne
48'
"Kuchara żegnamy" oraz "Hej, Kuchar, gdzie te miliony" - skandowanie z sektora kibiców Lechii
52'
strzał Deleu (LECHIA) sprzed pola karnego, piłka nad poprzeczką bramki Wisły
52'
nieporozumienie w ataku Lechii, podanie Wiśniewskiego (LECHIA) do nikogo
54'
czwarty spalony odgwizdany Lechii, tym razem Kosecki (LECHIA)
56'
dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA) w pole karne, ale tam są tylko stoperzy Wisły
58'
skandowanie z trybun "Adam Duda", kibice domagają się wejścia 21-letniego wychowanka Lechii, która po raz pierwszy znalazł się w kadrze meczowej biało-zielonych w ekstraklasie
61'
Pawłowski (LECHIA) broni strzał Bitona (WISŁA), który bez problemu zwodem minął Wilka
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić , w jego miejsce wchodzi Hajrapetjan. Może Ormianin ożywi drugą linię Lechii?
63'
Kosecki (LECHIA) dobry przebój lewym skrzydłem i zagranie w pole bramkowe, ale do piłki nie zdążył ani Grzelczak (LECHIA), ani Wiśniewski (LECHIA)
63'
indywidualna akcja Kirma (WISŁA) i strzał nad poprzeczką
64'
groźnie wyglądająca akcja Wisły przerwana gwizdkiem, na spalonym Genkow (WISŁA)
66'
Żółtą kartką został ukarany Jaliens (WISŁA).
67'
znów gromki doping dla Lechii
68'
Deleu (LECHIA) zagrał w pole bramkowe, ale Grzelczak (LECHIA) nie zdążył do piłki
69'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biton , w jego miejsce wchodzi Garguła. Pomocnik zastępuje napastnika
72'
Iliev (WISŁA) bez kłopotu sforsował defensywę Lechii, mijając Wilka, dobrze, że Pawłowski (LECHIA) obronił jego strzał
75'
Surma (LECHIA) tym razem wyręczył obrońców i przerwał atak Ilieva (WISŁA)
76'
Grzelczak (LECHIA) sprzed pol karnego celnie uderzył, ale wprost w środek bramki, uderzenie było jednak na tyle silne, że golkiper Wisły nie ryzykował łapania piłki
76'
Żółtą kartką został ukarany Iliev (WISŁA) za odkopnięcie piłki po gwizdku
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lukjanovs , w jego miejsce wchodzi Dawidowski.
76'
publiczność nadal dopomina się wejścia Dudy
78'
gwizdy kwitują kolejną akcję nieporadną Lechii w ofensywie
79'
Jaliens (WISŁA) przerwał indywidualną akcję Koseckiego (LECHIA)
80'
doczekamy się debiutu wychowanka Lechii, Duda zdejmuje dres
81'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kirm , w jego miejsce wchodzi Palić.
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski , w jego miejsce wchodzi Duda.
81'
burza oklasków na trybunach i skandowanie "Adam Duda (LECHIA) ", Lechia ma róg
82'
piłka z rogu w okolicę Dudy (LECHIA), ale napastnik nie doszedł do niej, jeszcze próbował dorzucić piłkę Janicki (LECHIA), ale trafiła ona wprost w ręce Pareiki (WISŁA)
83'
zbyt krótkie wybicie piłki Vućko (LECHIA), strzał Garguły (WISŁA) niecelny
85'
dośrodkowanie Dawidowskiego (LECHIA), ale znów lepsza defensywa Wisły
87'
Wisła wyraźnie czeka aż ten mecz się skończy, Lechia nadal nie ma szans na kontaktowego gola
89'
Wilk (LECHIA) próbował łapać z tyłu Ilieva (WISŁA), ale najwyraźniej przypomniał sobie, że ma już kartkę i odpuścił rywala, ten tym razem stracił piłkę przed polem karnym
90'

Pozostałe wyniki 20. kolejki:
Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0), Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0), PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 2:1 (0:0), Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0 (1:0), Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1), Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 0:1 (0:0), Lech Poznań - Górnik Zabrze (odwołany z powodu żałoby narodowej).

Opinie (424) ponad 50 zablokowanych

• Hej Lechia goollllll. kawał roku (5)

• 299 22

• Następny mecz przy świecach:)))))

Kasy nie będzie to na prąd zabraknie. Ładna trawka chyba z grilem przyjadę:)))) i do tego wezmę zimny browar:)))))

• 52 3

• dziady

Normalnie mi wstyd że jestem z Gdańska - co ja powiem teściowi WKS Śląsk;)!

• 27 8

• Na PGE Arenę tylko raz bez Karty Kibica... (1)

KTOŚ JESZCZE MYŚLI ŻEBY TAM IŚĆ ?

• 33 4

• PÓŁ ROKU TEMU

napisałem, że wybiorę się na PGR ARENA tylko wtedy gdy moja firma otrzyma z miasta zlecenie na jej rozbiórkę.Jak widać jeszcze trochę i ta fantazja przeistoczy się w rzeczywistość. A chłopaki cóż znowu zagrają na Traugutta piękny mecz.

• 22 6

• Znam lepszy:

TO NIE CZARY, MAMY SZANSĘ NA PUCHARY !!!

• 31 2

• Wygrał lepszy zespół (4)

Lechia - jeden celny strzał w meczu, to wystarczy za komentarz

• 262 9

• Czyli jest postęp... (2)

Jest w takim razie postęp. I to duży! Sazankov, Poźniak, Benson, Tadic, Grzelczak, Andriuskevicius... dziękujemy za transfery. Dziękujemy za 1 ligę.

• 28 2

• pierwsza liga nie jest zla ! (1)

wystarczy spojrzeć na Arke, w ekstraklasie szału nie było , a teraz graja coraz lepiej!

• 42 2

• Tylko że oni pewnie wejdą do e-klasy a nasza Lechia spadnie :(

• 0 0

• wez sie nie wypowiadaj jak meczu nie ogladales.Strzałow celnych-5.

• 7 21

• Wisła z Krakowa to Lechii druga polowa ! (4)