• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kuzimski odszedł z Bałtyku do Gryfa

ras.
16 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
aktualizacja: godz. 16:37 (17 lipca 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Mateusz Kuzimski (z piłką) nie zdołał z Bałtykiem awansować do II ligi. 11 bramek zdobytych wiosną dla gdynian dało mu jednak angaż u beniaminka tej klasy rozgrywkowej Gryfa Wejherowo. Odstępne za gracza miało wynosić 20 tys. zł. Mateusz Kuzimski (z piłką) nie zdołał z Bałtykiem awansować do II ligi. 11 bramek zdobytych wiosną dla gdynian dało mu jednak angaż u beniaminka tej klasy rozgrywkowej Gryfa Wejherowo. Odstępne za gracza miało wynosić 20 tys. zł.

Mateusz Kuzimski przeszedł z Bałtyku Gdynia do Gryfa Wejherowo. Już bez swojego najlepszego strzelca z rundy wiosennej biało-niebiescy zagrają w sobotę Elblągu. W sparingu przeciwko Olimpii trener Marcin Martyniuk przesądzi o przyszłości testowanych graczy. Również w sobotę na boisko wybiegną gracze rezerw Arki Gdynia, dla których spotkanie z Aniołami Garczegorze będzie inauguracyjnym sparingiem. Już w piątek na wyjeździe z Jantarem Ustka zagrają natomiast rezerwy Lechii Gdańsk, które dzień później wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.ZOBACZ TERMINARZ GRUPY BAŁTYCKIEJ III LIGI

Do Bałtyku Mateusz Kuzimski dołączył minionej zimy. Napastnik, który do Gdyni trafił z angielskiego Histon FC (siódmy poziom rozgrywek). Podpisał 1,5-roczny kontrakt, ale znakomita wiosna w jego wykonaniu (11 goli w 12 meczach w III lidze) sprawiła, że zaczęły interesować się nim inne klubu. Mateusz dostał nawet zgodę na testy w Arce Gdynia, ale ostatecznie do nich nie doszło. Na sprowadzenie go zdecydował się za to beniaminek II ligi Gryf Wejherowo, który zdecydował się zapłacić kwotę odstępnego. Nieoficjalnie mówiło się o 20 tys. zł.

Przypomnijmy, że wcześniej z gry w Gdyni zrezygnował Krzysztof Rusinek, który zdecydował się podjąć pracy z młodzieżą w Lechii Gdańsk. Tym samym biało-niebiescy stracili snajperów, którzy w minionym sezonie zdobyli dla nich 21 z 46 bramek.

RUSINEK ZOSTAWIŁ BAŁTYK DLA LECHII

Do kadry Bałtyku Gdynia dołączyło latem już siedmiu zawodników. Po ostatnim sparingu z Kotwicą Kołobrzeg pewni powrotu do zespołu są gracze występujący ostatnio w Kaszubii Kościerzyna: Paweł Rasmus i Kewin Wesołowski.

- Ci dwaj gracze są już naszymi zawodnikami - wyjaśnia trener Marcin Martyniuk.

O angaż w Gdyni walczy natomiast jeszcze spora grupa piłkarzy. Trzech z nich szkoleniowiec "odpalił" po fatalnej drugiej połowie przeciwko Kotwicy. Pozostali mogą nie mieć zbyt dużo czasu, by przekonać trenera do swoich umiejętności. Dla większości z nich decydującym sprawdzianem ma być sobotni testmecz w Elblągu z III-ligową Olimipą.

- Skład personalny będzie taki sam jak na meczu z Kotwicą. Po powrocie z Elbląga zapadną pierwsze decyzje co do tego kto zostanie z nami - mówi Martyniuk.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Szymon Rychłowski (napastnik, powrót z wypożyczenia do Cartusii), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Sebastian Żołnowski (napastnik, Puszcza Niepłomice)

Odeszli: Mateusz Kuzimski (napastnik, Gryf Wejehrowo), Krzysztof Rusinek (napastnik), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
1 porażka, bramki 1:3
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka:
Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) godz. 12:00
22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga)
25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga)
29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga)
1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga)
8 sierpnia (Rumia) Orkan Rumia (V liga)


Już w piątek o godz. 18 pierwszy sparing czeka rezerwy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni, których od nowego sezonu poprowadzi w III lidze Adam Fedoruk, zmierzą się w Ustce z miejscowym IV-ligowcem, Jantarem.

W sobotę wyruszą natomiast na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie trenować będą do 26 lipca. Szkoleniowiec gdańskich rezerw nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji co do tego, kto znajdzie się w tym gronie.

- Kadrę na obóz ogłosimy po meczu z Jantarem. To po nim zapadnie decyzja kto będzie przygotowywał się z drugim zespołem, a kto na razie wróci do juniorów - mówi trener Fedoruk, który jest w trakcie organizowania kolejnych sparingów.

ADAM FEDORUK O PRACY W AKADEMII I REZERWACH LECHII

Przypomnijmy, że w trakcie letnich przygotowań z pierwszą drużyną Lechii trenowali Maciej Wolski, Łukasz Kopka, Jacek Jadanowski, Juliusz Letniowski i Hieronim Gierszewski. Tylko ostatni z nich został na razie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy.

Ruchy kadrowe w Lechii II Gdańsk przed sezonem 2015/16
Odszedł: Hieronim Gierszewski (napastnik, do pierwszej drużyny)

Plan letnich sparingów Lechii II Gdańsk 
17 lipca (Ustka) Jantar Ustka (IV liga) godz. 18:00
kolejne do ustalenia


Ponad 20 piłkarzy mają w tej chwili do dyspozycji rezerwy Arki Gdynia. Wśród nich pojawili się zawodnicy bez ważnych umów, którzy mogą zostać z żółto-niebieskimi jeśli nie znajdą nowych klubów: Damian Matys, Filip Patok, Krystian Patok i Radosław Robakowski.

Nieudane próby angażu w II-ligowym Gryfie Wejherowo zaliczył Maciej Borski. Natomiast na stałe miejsce w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Arki wywalczył Damian Mosiejko.

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego trenują dwa razy dziennie, a na sobotę zaplanowali pierwszy sparing. O godzinie 11 zagrają na wyjeździe z IV-ligowym zespołem Anioły Garczegorze.

- Od poniedziałku planujemy obóz dochodzeniowy na miejscu w Gdyni, a przed startem rozgrywek chcemy zagrać w sumie pięć sparingów - mówi trener Robert Wilczyński.

Przed zaplanowanym na 15 sierpnia startem III-ligowych rozgrywek rezerwy żółto-niebieskich zagrają w sumie cztery sparingi.

Ruchy kadrowe w Arce II Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Arkadiusz Moczadło (bramkarz), Marcin Hiszpański (bramkarz), Dawid Wańczuk (obrońca), Jakub Wawszczyk (obrońca), Daniel Lisowski (obrońca), Wiktor Eggert (pomocnik), Błażej Białek (pomocnik), Jakub Kłosowski (pomocnik), Dawid Pobłocki (pomocnik) - wszyscy z juniorów

Mogą odejść: Damian Matys (pomocnik), Filip Patok (napastnik), Krystian Patok (napastnik), Radosław Robakowski (obrońca)

Odeszli: Damian Mosiejko (pomocnik, do pierwszej drużyny), Otar Dżawaszwili (Gruzja, pomocnik, koniec kontraktu)

Plan letnich sparingów Arki II Gdynia
18 lipca (Garczegorze) Anioły Garczegorze (IV liga) godz. 11:00
22 lipca (Gdynia) Bałtyk Gdynia
25 lipca (Gdynia) Wierzyca Pelplin (III liga)
1 sierpnia (Gdynia) Wikęd/GOSRiT Luzino (IV liga)
8 sierpnia do ustalenia
ras.

Opinie (23) 2 zablokowane

 • O co tu chodzi?

  • 11 7

 • Do boju Kadłuby!

  • 17 8

 • (1)

  No Dmitrzyk i jego przyjście byli wielkim zaskoczeniem. Absolutnie słaby zawodnik.
  dobrze, że skrócono jego pobyt. I tak za długo trwała jego przygoda z Gdynią.

  • 5 1

  • Michał nie minusuj!

   • 1 0

 • Za 3 lata ekstraklasa będzie.

  • 7 7

 • Kuzimski w Gryfie 😞 Spadek blisko, Panowie działacze...

  • 13 3

 • Kuzimski z Wickim mogą namieszać, jeszcze jakiegoś obrońcę co by na tyłach szefował co by wpadki się nie zdarzały :P

  • 4 1

 • Działacze Bałtyku, do roboty!!! (1)

  Złote usta dla portalu Trójmiasto? Dzisiaj piszecie, że Kuzimski odszedł do Gryfa W. za kwotę odstępnego, która wynosiła 20.000 złotych, kilka tygodni temu w związku zainteresowaniem Arki tym zawodnikiem pisaliście o 200.000!!! Proszę podawać sprawdzone informacje!

  • 9 4

  • Za błędy redakcji nie odpowiadamy:-)

   Kto pisał o 200.000, chyba nie działacze tylko dziennikarz słabo zorientowany.

   • 1 4

 • Wielka strata...

  Szkoda... Bez niego walka o utrzymanie w nowej III lidze będzie jeszcze cięższa... Szkoda, że nie potrafimy utrzymać trzonu drużyny i jak co roku buduje się zawsze wszystko od nowa.

  • 12 1

 • Rusinek teraz Kuzimski..to nie są optymistyczne wiadomości a gdzie alternatywa?

  Siła uderzeniowa nie była mocna, teraz to już żadna siła.. Mam nadzieję, że panowie działacze o tym wiecie..

  • 9 2

 • O w mordę, ale sobie wybrał klub :) (1)

  • 5 6

  • Bardzo dobry ułożony klub, systematycznie budowany (nie to co w Bałtyku). Jedyny chyba na pomorzu, który został wyciągnięty z dna i długów przez zaangażowanie i miłość do tego klubu, dwóch Panów: p. Szlas i p. Mikołajczyk. Żadnej pomocy od miasta, sami cierpliwością i pracą... który z tych "dwóch wielkich" z trójmasta może się tym pochwalić...? W Wejherowie potencjał i ciśnienie na piłkę jest, dlatego mam nadzieje ich zobaczyć kiedyś w ekstraklasie :)

   Powodzenia Gryf!

   • 3 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela

Piłka nożna - IV liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Gryf Słupsk 9 8 1 0 29:14 25
2 JAGUAR GDAŃSK 9 7 0 2 28:12 21
3 Chojniczanka II Chojnice 9 6 1 2 23:13 19
4 Grom Nowy Staw 9 6 1 2 19:14 19
5 Supra Kwidzyn 9 5 2 2 14:13 17
6 Pomezania Malbork 9 5 2 2 22:12 17
7 ENERGA BAŁTYK GDYNIA 9 5 1 3 18:11 16
8 Anioły Garczegorze 9 5 1 3 17:12 16
9 Pogoń Lębork 9 4 3 2 18:16 15
10 Sparta Sycewice 9 3 3 3 18:16 12
11 Radunia II Stężyca 9 3 2 4 15:15 11
12 Powiśle Dzierzgoń 9 2 4 3 8:13 10
13 MKS Władysławowo 9 2 2 5 16:22 8
14 GKS Kolbudy 9 2 2 5 8:15 8
15 Gryf Wejherowo 9 2 0 7 12:18 6
16 Start Miastko 9 1 1 7 9:24 4
17 GEDANIA II GDAŃSK 9 1 0 8 10:32 3
18 ARKA II GDYNIA 9 0 2 7 7:19 2

Wyniki 9 kolejki

 • ARKA II GDYNIA - JAGUAR GDAŃSK 0:2 (0:1)
 • Gryf Wejherowo - ENERGA BAŁTYK GDYNIA 1:2 (0:2)
 • Powiśle Dzierzgoń - GEDANIA 1922 II GDAŃSK 2:1 (1:0)
 • MKS Władysławowo - Pomezania Malbork 3:3
 • Supra Kwidzyn - Grom Nowy Staw 1:1
 • Start Miastko - Sparta Sycewice 0:0
 • Gryf Słupsk - Anioły Garczegorze 2:1
 • Pogoń Lębork - Chojniczanka II Chojnice 2:2
 • GKS Kolbudy - Radunia II Stężyca 1:2

Najbliższy mecz Lechii

Wisła Kraków
28 września 2023, godz. 21:00
HIT
mecz pucharowy
51% Wisła Kraków
22% REMIS
27% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Anna W 8 19 75%
2. Tomasz Brillowski 9 18 66.7%
3. Melia Milka 8 17 62.5%
4. Tomasz Dubowski 9 17 55.6%
5. Dorota Kalicka 9 17 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Odra Opole 9 6 2 1 15:6 20
2 Górnik Łęczna 9 5 4 0 12:5 19
3 GKS Tychy 9 5 1 3 12:11 16
4 Motor Lublin 9 5 1 3 12:12 16
5 Wisła Płock 9 4 3 2 15:10 15
6 Miedź Legnica 9 4 3 2 14:10 15
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 9 4 2 3 19:14 14
8 LECHIA GDAŃSK 9 4 2 3 16:12 14
9 GKS Katowice 9 4 2 3 15:11 14
10 Wisła Kraków 9 3 4 2 17:12 13
11 ARKA GDYNIA 9 3 2 4 12:15 11
12 Znicz Pruszków 9 3 1 5 6:8 10
13 Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 1 6 2 9:12 9
14 Zagłębie Sosnowiec 9 2 2 5 11:13 8
15 Resovia 9 2 2 5 6:17 8
16 Polonia Warszawa 9 2 1 6 14:18 7
17 Stal Rzeszów 9 2 1 6 12:18 7
18 Chrobry Głogów 9 2 1 6 9:22 7
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 9 kolejki

 • Chrobry Głogów - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
 • LECHIA GDAŃSK - GKS Katowice 5:1 (1:1)
 • Miedź Legnica - Odra Opole 1:2 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
 • Resovia - Polonia Warszawa 1:1 (1:1)
 • Motor Lublin - Wisła Kraków 1:4 (0:2)
 • Wisła Płock - GKS Tychy 4:1 (1:0)
 • Znicz Pruszków - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:1)

Ostatnie wyniki Lechii

75% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
10% GKS Katowice
16 września 2023, godz. 20:00
HIT
49% Odra Opole
19% REMIS
32% LECHIA Gdańsk

Najbliższy mecz Arki

Motor Lublin
49% ARKA Gdynia
27% REMIS
24% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. HENRYK GAJEWSKI 10 18 60%
2. Sławek Surkont 10 18 60%
3. Artur Wielkopolski 8 15 62.5%
4. Mirosław Radka 9 15 55.6%
5. OSA KOSA 10 15 50%

Ostatnie wyniki Arki

Miedź Legnica
26 września 2023, godz. 18:00
mecz pucharowy
78% Miedź Legnica
9% REMIS
13% ARKA Gdynia
Chrobry Głogów
23 września 2023, godz. 20:00
11% Chrobry Głogów
15% REMIS
74% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane