Wiadomości

Kuzimski odszedł z Bałtyku do Gryfa

Najnowszy artukuł na ten temat

Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

Mateusz Kuzimski (z piłką) nie zdołał z Bałtykiem awansować do II ligi. 11 bramek zdobytych wiosną dla gdynian dało mu jednak angaż u beniaminka tej klasy rozgrywkowej Gryfa Wejherowo. Odstępne za gracza miało wynosić 20 tys. zł.
Mateusz Kuzimski (z piłką) nie zdołał z Bałtykiem awansować do II ligi. 11 bramek zdobytych wiosną dla gdynian dało mu jednak angaż u beniaminka tej klasy rozgrywkowej Gryfa Wejherowo. Odstępne za gracza miało wynosić 20 tys. zł. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Mateusz Kuzimski przeszedł z Bałtyku Gdynia do Gryfa Wejherowo. Już bez swojego najlepszego strzelca z rundy wiosennej biało-niebiescy zagrają w sobotę Elblągu. W sparingu przeciwko Olimpii trener Marcin Martyniuk przesądzi o przyszłości testowanych graczy. Również w sobotę na boisko wybiegną gracze rezerw Arki Gdynia, dla których spotkanie z Aniołami Garczegorze będzie inauguracyjnym sparingiem. Już w piątek na wyjeździe z Jantarem Ustka zagrają natomiast rezerwy Lechii Gdańsk, które dzień później wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.ZOBACZ TERMINARZ GRUPY BAŁTYCKIEJ III LIGI

Do Bałtyku Mateusz Kuzimski dołączył minionej zimy. Napastnik, który do Gdyni trafił z angielskiego Histon FC (siódmy poziom rozgrywek). Podpisał 1,5-roczny kontrakt, ale znakomita wiosna w jego wykonaniu (11 goli w 12 meczach w III lidze) sprawiła, że zaczęły interesować się nim inne klubu. Mateusz dostał nawet zgodę na testy w Arce Gdynia, ale ostatecznie do nich nie doszło. Na sprowadzenie go zdecydował się za to beniaminek II ligi Gryf Wejherowo, który zdecydował się zapłacić kwotę odstępnego. Nieoficjalnie mówiło się o 20 tys. zł.

Przypomnijmy, że wcześniej z gry w Gdyni zrezygnował Krzysztof Rusinek, który zdecydował się podjąć pracy z młodzieżą w Lechii Gdańsk. Tym samym biało-niebiescy stracili snajperów, którzy w minionym sezonie zdobyli dla nich 21 z 46 bramek.

RUSINEK ZOSTAWIŁ BAŁTYK DLA LECHII

Do kadry Bałtyku Gdynia dołączyło latem już siedmiu zawodników. Po ostatnim sparingu z Kotwicą Kołobrzeg pewni powrotu do zespołu są gracze występujący ostatnio w Kaszubii Kościerzyna: Paweł Rasmus i Kewin Wesołowski.

- Ci dwaj gracze są już naszymi zawodnikami - wyjaśnia trener Marcin Martyniuk.

O angaż w Gdyni walczy natomiast jeszcze spora grupa piłkarzy. Trzech z nich szkoleniowiec "odpalił" po fatalnej drugiej połowie przeciwko Kotwicy. Pozostali mogą nie mieć zbyt dużo czasu, by przekonać trenera do swoich umiejętności. Dla większości z nich decydującym sprawdzianem ma być sobotni testmecz w Elblągu z III-ligową Olimipą.

- Skład personalny będzie taki sam jak na meczu z Kotwicą. Po powrocie z Elbląga zapadną pierwsze decyzje co do tego kto zostanie z nami - mówi Martyniuk.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Szymon Rychłowski (napastnik, powrót z wypożyczenia do Cartusii), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Sebastian Żołnowski (napastnik, Puszcza Niepłomice)

Odeszli: Mateusz Kuzimski (napastnik, Gryf Wejehrowo), Krzysztof Rusinek (napastnik), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
1 porażka, bramki 1:3
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka:
Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) godz. 12:00
22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga)
25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga)
29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga)
1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga)
8 sierpnia (Rumia) Orkan Rumia (V liga)


Już w piątek o godz. 18 pierwszy sparing czeka rezerwy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni, których od nowego sezonu poprowadzi w III lidze Adam Fedoruk, zmierzą się w Ustce z miejscowym IV-ligowcem, Jantarem.

W sobotę wyruszą natomiast na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie trenować będą do 26 lipca. Szkoleniowiec gdańskich rezerw nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji co do tego, kto znajdzie się w tym gronie.

- Kadrę na obóz ogłosimy po meczu z Jantarem. To po nim zapadnie decyzja kto będzie przygotowywał się z drugim zespołem, a kto na razie wróci do juniorów - mówi trener Fedoruk, który jest w trakcie organizowania kolejnych sparingów.

ADAM FEDORUK O PRACY W AKADEMII I REZERWACH LECHII

Przypomnijmy, że w trakcie letnich przygotowań z pierwszą drużyną Lechii trenowali Maciej Wolski, Łukasz Kopka, Jacek Jadanowski, Juliusz Letniowski i Hieronim Gierszewski. Tylko ostatni z nich został na razie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy.

Ruchy kadrowe w Lechii II Gdańsk przed sezonem 2015/16
Odszedł: Hieronim Gierszewski (napastnik, do pierwszej drużyny)

Plan letnich sparingów Lechii II Gdańsk 
17 lipca (Ustka) Jantar Ustka (IV liga) godz. 18:00
kolejne do ustalenia


Ponad 20 piłkarzy mają w tej chwili do dyspozycji rezerwy Arki Gdynia. Wśród nich pojawili się zawodnicy bez ważnych umów, którzy mogą zostać z żółto-niebieskimi jeśli nie znajdą nowych klubów: Damian Matys, Filip Patok, Krystian Patok i Radosław Robakowski.

Nieudane próby angażu w II-ligowym Gryfie Wejherowo zaliczył Maciej Borski. Natomiast na stałe miejsce w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Arki wywalczył Damian Mosiejko.

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego trenują dwa razy dziennie, a na sobotę zaplanowali pierwszy sparing. O godzinie 11 zagrają na wyjeździe z IV-ligowym zespołem Anioły Garczegorze.

- Od poniedziałku planujemy obóz dochodzeniowy na miejscu w Gdyni, a przed startem rozgrywek chcemy zagrać w sumie pięć sparingów - mówi trener Robert Wilczyński.

Przed zaplanowanym na 15 sierpnia startem III-ligowych rozgrywek rezerwy żółto-niebieskich zagrają w sumie cztery sparingi.

Ruchy kadrowe w Arce II Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Arkadiusz Moczadło (bramkarz), Marcin Hiszpański (bramkarz), Dawid Wańczuk (obrońca), Jakub Wawszczyk (obrońca), Daniel Lisowski (obrońca), Wiktor Eggert (pomocnik), Błażej Białek (pomocnik), Jakub Kłosowski (pomocnik), Dawid Pobłocki (pomocnik) - wszyscy z juniorów

Mogą odejść: Damian Matys (pomocnik), Filip Patok (napastnik), Krystian Patok (napastnik), Radosław Robakowski (obrońca)

Odeszli: Damian Mosiejko (pomocnik, do pierwszej drużyny), Otar Dżawaszwili (Gruzja, pomocnik, koniec kontraktu)

Plan letnich sparingów Arki II Gdynia
18 lipca (Garczegorze) Anioły Garczegorze (IV liga) godz. 11:00
22 lipca (Gdynia) Bałtyk Gdynia
25 lipca (Gdynia) Wierzyca Pelplin (III liga)
1 sierpnia (Gdynia) Wikęd/GOSRiT Luzino (IV liga)
8 sierpnia do ustalenia

Opinie (23) 2 zablokowane

 • O co tu chodzi?

  • 11 7

 • Do boju Kadłuby!

  • 17 8

 • (1)

  No Dmitrzyk i jego przyjście byli wielkim zaskoczeniem. Absolutnie słaby zawodnik.
  dobrze, że skrócono jego pobyt. I tak za długo trwała jego przygoda z Gdynią.

  • 5 1

  • Michał nie minusuj!

   • 1 0

 • Za 3 lata ekstraklasa będzie.

  • 7 7

 • Kuzimski w Gryfie 😞 Spadek blisko, Panowie działacze...

  • 13 3

 • Kuzimski z Wickim mogą namieszać, jeszcze jakiegoś obrońcę co by na tyłach szefował co by wpadki się nie zdarzały :P

  • 4 1

 • Działacze Bałtyku, do roboty!!! (1)

  Złote usta dla portalu Trójmiasto? Dzisiaj piszecie, że Kuzimski odszedł do Gryfa W. za kwotę odstępnego, która wynosiła 20.000 złotych, kilka tygodni temu w związku zainteresowaniem Arki tym zawodnikiem pisaliście o 200.000!!! Proszę podawać sprawdzone informacje!

  • 9 4

  • Za błędy redakcji nie odpowiadamy:-)

   Kto pisał o 200.000, chyba nie działacze tylko dziennikarz słabo zorientowany.

   • 1 4

 • Wielka strata...

  Szkoda... Bez niego walka o utrzymanie w nowej III lidze będzie jeszcze cięższa... Szkoda, że nie potrafimy utrzymać trzonu drużyny i jak co roku buduje się zawsze wszystko od nowa.

  • 12 1

 • Rusinek teraz Kuzimski..to nie są optymistyczne wiadomości a gdzie alternatywa?

  Siła uderzeniowa nie była mocna, teraz to już żadna siła.. Mam nadzieję, że panowie działacze o tym wiecie..

  • 9 2

 • O w mordę, ale sobie wybrał klub :) (1)

  • 5 6

  • Bardzo dobry ułożony klub, systematycznie budowany (nie to co w Bałtyku). Jedyny chyba na pomorzu, który został wyciągnięty z dna i długów przez zaangażowanie i miłość do tego klubu, dwóch Panów: p. Szlas i p. Mikołajczyk. Żadnej pomocy od miasta, sami cierpliwością i pracą... który z tych "dwóch wielkich" z trójmasta może się tym pochwalić...? W Wejherowie potencjał i ciśnienie na piłkę jest, dlatego mam nadzieje ich zobaczyć kiedyś w ekstraklasie :)

   Powodzenia Gryf!

   • 3 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Polonia Środa Wielkopolska 13 11 1 1 35:13 34
2 Radunia Stężyca 13 10 1 2 40:11 31
3 Świt Skolwin 13 9 3 1 31:10 30
4 BAŁTYK GDYNIA 13 8 3 2 27:12 27
5 KP Starogard Gdański 13 7 1 5 24:24 22
6 Bałtyk Koszalin 13 6 3 4 32:21 21
7 GKS Przodkowo 13 5 5 3 22:15 20
8 Unia Janikowo 13 6 2 5 22:27 20
9 Sokół Kleczew 13 5 3 5 20:17 18
10 Elana Toruń 12 4 6 2 22:12 18
11 Kotwica Kołobrzeg 12 4 6 2 17:15 18
12 Pogoń II Szczecin 12 5 3 4 30:27 18
13 Nielba Wągrowiec 12 5 2 5 25:21 17
14 Jarota Jarocin 13 4 4 5 25:21 16
15 Flota Świnoujście 12 4 4 4 18:26 16
16 Unia Swarzędz 13 4 3 6 17:17 15
17 Pomorzanin Toruń 13 3 5 5 13:17 14
18 Gwardia Koszalin 12 3 3 6 15:18 12
19 Gryf Wejherowo 11 3 1 7 14:28 10
20 Chemik Police 13 1 2 10 5:36 5
21 Górnik Konin 13 0 2 11 8:35 2
22 Mieszko Gniezno 13 0 1 12 8:47 1

Po rundzie jesiennej (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie.

Wyniki 13 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - Unia Swarzędz 1:0 (0:0)
 • Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 2:2 (0:1)
 • Nielba Wągrowiec - KP Starogard Gdański 0:2 (0:1)
 • Flota Świnoujście - Gryf Wejherowo 3:1 (0:1)
 • Pomorzanin Toruń - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
 • Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 0:1 (0:0)
 • Unia Janikowo - Chemik Police 2:0 (2:0)
 • Pogoń II Szczecin - Radunia Stężyca 3:3 (1:1)
 • Mieszko Gniezno - Górnik Konin 1:1 (1:1)
 • Jarota Jarocin - Elana Toruń 1:2 (0:1)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Świt Skolwin 0:6 (0:3)

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 07.11.2020 godz. 20:00

mecz ligowy

Jak typują inni

1

57%

54 typowania

x

32%

31 typowań

2

11%

10 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Jacek P. 9 21 77.8%
2. R Wołodkowicz 9 21 77.8%
3. Aneta Starzyńska 9 20 77.8%
4. Henryk Urban 9 20 77.8%
5. Krzysztof Ogonowski 9 20 77.8%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 8 6 1 1 20:9 19
2 Górnik Zabrze 8 5 1 2 14:8 16
3 Pogoń Szczecin 7 4 2 1 9:4 14
4 Zagłębie Lubin 8 4 2 2 10:7 14
5 Śląsk Wrocław 8 4 1 3 13:9 13
6 LECHIA GDAŃSK 8 4 1 3 14:11 13
7 Legia Warszawa 7 4 1 2 9:8 13
8 Jagiellonia Białystok 8 3 2 3 8:10 11
9 Wisła Kraków 8 2 3 3 14:12 9
10 Lech Poznań 7 2 3 2 13:11 9
11 Wisła Płock 8 2 3 3 10:12 9
12 Warta Poznań 7 2 1 4 5:6 7
13 Cracovia 8 2 5 1 11:11 6
14 Stal Mielec 8 1 2 5 8:19 5
15 Podbeskidzie Bielsko-Biała 8 1 2 5 9:21 5
16 Piast Gliwice 8 0 2 6 5:14 2

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 8 kolejki:

 • KGHM Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:0)
 • Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2 (0:0)
 • Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
 • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
 • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0
 • Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:1 (1:0)
 • Lech Poznań - Cracovia 1:1 (0:1)
 • Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
 • Mecze zaległe z 6. kolejki:
 • Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 1:3 (1:1)
 • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Terminarz

31.10 (sob) godz.15:30 Olimpia Grudziądz mecz odwołany LECHIA Gdańsk LIVE!
07.11 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Śląsk Wrocław
23.11 (pon) godz.20:30 Piast Gliwice typuj LECHIA Gdańsk
28.10 (śr) godz.18:00 Wisła Kraków 1:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
23.10 (pt) godz.20:30 KGHM Zagłębie Lubin 1:1 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 04.11.2020 godz. 17:30 LIVE!

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

81%

158 typowań

x

13%

26 typowań

2

6%

12 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Ryszard Kiwatrowski 8 22 87.5%
2. Kasia Lamczyk 10 22 70%
3. Wojciech rohde Rohde 10 22 70%
4. Miś Brązuś 10 21 70%
5. Hubert Kowalik 10 21 70%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 8 7 1 0 20:4 22
2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 8 7 0 1 14:3 21
3 Górnik Łęczna 8 6 2 0 13:2 20
4 Odra Opole 9 6 2 1 9:6 20
5 GKS Tychy 10 5 3 2 16:9 18
6 ARKA GDYNIA 9 4 3 2 13:7 15
7 Radomiak Radom 9 4 2 3 15:12 14
8 Miedź Legnica 10 3 4 3 14:12 13
9 Puszcza Niepołomice 8 3 2 3 8:10 11
10 Widzew Łódź 9 3 2 4 7:12 11
11 Stomil Olsztyn 9 2 4 3 7:9 10
12 Chrobry Głogów 8 2 3 3 9:12 9
13 Korona Kielce 8 2 3 3 6:11 9
14 Zagłębie Sosnowiec 8 2 1 5 8:7 7
15 GKS Bełchatów 9 2 3 4 4:10 7
16 Resovia 8 1 1 6 6:14 4
17 GKS 1962 Jastrzębie 9 0 1 8 5:18 1
18 Sandecja Nowy Sącz 9 0 1 8 5:21 1

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 10 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec (mecz odwołany z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:0)
 • Górnik Łęczna - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
 • Mecze odwołane
 • Radomiak - ŁKS Łódź (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • Widzew Łódź - GKS Bełchatów (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Korona Kielce - Stomil Olsztyn (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Resovia - Sandecja Nowy Sącz (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Chrobry Głogów - Odra Opole (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Mecz zaległy z 3. kolejki
 • Górnik - ARKA 2:0 (0:0)
 • Mecz zaległy z 4. kolejki
 • Radomiak - Puszcza 2:0 (2:0)
 • Mecz zaległy z 8. kolejki
 • Radomiak - Tychy 2:2 (1:1)

Terminarz

04.11 (śr) godz.17:30 ARKA Gdynia typuj Korona Kielce LIVE!
08.11 (nd) godz.14:00 Sandecja Nowy Sącz typuj ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.19:00 ARKA Gdynia typuj GKS Bełchatów
21.10 (śr) godz.17:40 Górnik Łęczna 2:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
17.10 (sob) godz.14:00 Stomil Olsztyn 1:1 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane