Wiadomości

Kuzimski odszedł z Bałtyku do Gryfa

Najnowszy artukuł na ten temat

Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

Mateusz Kuzimski (z piłką) nie zdołał z Bałtykiem awansować do II ligi. 11 bramek zdobytych wiosną dla gdynian dało mu jednak angaż u beniaminka tej klasy rozgrywkowej Gryfa Wejherowo. Odstępne za gracza miało wynosić 20 tys. zł.
Mateusz Kuzimski (z piłką) nie zdołał z Bałtykiem awansować do II ligi. 11 bramek zdobytych wiosną dla gdynian dało mu jednak angaż u beniaminka tej klasy rozgrywkowej Gryfa Wejherowo. Odstępne za gracza miało wynosić 20 tys. zł. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Mateusz Kuzimski przeszedł z Bałtyku Gdynia do Gryfa Wejherowo. Już bez swojego najlepszego strzelca z rundy wiosennej biało-niebiescy zagrają w sobotę Elblągu. W sparingu przeciwko Olimpii trener Marcin Martyniuk przesądzi o przyszłości testowanych graczy. Również w sobotę na boisko wybiegną gracze rezerw Arki Gdynia, dla których spotkanie z Aniołami Garczegorze będzie inauguracyjnym sparingiem. Już w piątek na wyjeździe z Jantarem Ustka zagrają natomiast rezerwy Lechii Gdańsk, które dzień później wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.ZOBACZ TERMINARZ GRUPY BAŁTYCKIEJ III LIGI

Do Bałtyku Mateusz Kuzimski dołączył minionej zimy. Napastnik, który do Gdyni trafił z angielskiego Histon FC (siódmy poziom rozgrywek). Podpisał 1,5-roczny kontrakt, ale znakomita wiosna w jego wykonaniu (11 goli w 12 meczach w III lidze) sprawiła, że zaczęły interesować się nim inne klubu. Mateusz dostał nawet zgodę na testy w Arce Gdynia, ale ostatecznie do nich nie doszło. Na sprowadzenie go zdecydował się za to beniaminek II ligi Gryf Wejherowo, który zdecydował się zapłacić kwotę odstępnego. Nieoficjalnie mówiło się o 20 tys. zł.

Przypomnijmy, że wcześniej z gry w Gdyni zrezygnował Krzysztof Rusinek, który zdecydował się podjąć pracy z młodzieżą w Lechii Gdańsk. Tym samym biało-niebiescy stracili snajperów, którzy w minionym sezonie zdobyli dla nich 21 z 46 bramek.

RUSINEK ZOSTAWIŁ BAŁTYK DLA LECHII

Do kadry Bałtyku Gdynia dołączyło latem już siedmiu zawodników. Po ostatnim sparingu z Kotwicą Kołobrzeg pewni powrotu do zespołu są gracze występujący ostatnio w Kaszubii Kościerzyna: Paweł Rasmus i Kewin Wesołowski.

- Ci dwaj gracze są już naszymi zawodnikami - wyjaśnia trener Marcin Martyniuk.

O angaż w Gdyni walczy natomiast jeszcze spora grupa piłkarzy. Trzech z nich szkoleniowiec "odpalił" po fatalnej drugiej połowie przeciwko Kotwicy. Pozostali mogą nie mieć zbyt dużo czasu, by przekonać trenera do swoich umiejętności. Dla większości z nich decydującym sprawdzianem ma być sobotni testmecz w Elblągu z III-ligową Olimipą.

- Skład personalny będzie taki sam jak na meczu z Kotwicą. Po powrocie z Elbląga zapadną pierwsze decyzje co do tego kto zostanie z nami - mówi Martyniuk.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Szymon Rychłowski (napastnik, powrót z wypożyczenia do Cartusii), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Sebastian Żołnowski (napastnik, Puszcza Niepłomice)

Odeszli: Mateusz Kuzimski (napastnik, Gryf Wejehrowo), Krzysztof Rusinek (napastnik), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
1 porażka, bramki 1:3
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka:
Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) godz. 12:00
22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga)
25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga)
29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga)
1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga)
8 sierpnia (Rumia) Orkan Rumia (V liga)


Już w piątek o godz. 18 pierwszy sparing czeka rezerwy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni, których od nowego sezonu poprowadzi w III lidze Adam Fedoruk, zmierzą się w Ustce z miejscowym IV-ligowcem, Jantarem.

W sobotę wyruszą natomiast na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie trenować będą do 26 lipca. Szkoleniowiec gdańskich rezerw nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji co do tego, kto znajdzie się w tym gronie.

- Kadrę na obóz ogłosimy po meczu z Jantarem. To po nim zapadnie decyzja kto będzie przygotowywał się z drugim zespołem, a kto na razie wróci do juniorów - mówi trener Fedoruk, który jest w trakcie organizowania kolejnych sparingów.

ADAM FEDORUK O PRACY W AKADEMII I REZERWACH LECHII

Przypomnijmy, że w trakcie letnich przygotowań z pierwszą drużyną Lechii trenowali Maciej Wolski, Łukasz Kopka, Jacek Jadanowski, Juliusz Letniowski i Hieronim Gierszewski. Tylko ostatni z nich został na razie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy.

Ruchy kadrowe w Lechii II Gdańsk przed sezonem 2015/16
Odszedł: Hieronim Gierszewski (napastnik, do pierwszej drużyny)

Plan letnich sparingów Lechii II Gdańsk 
17 lipca (Ustka) Jantar Ustka (IV liga) godz. 18:00
kolejne do ustalenia


Ponad 20 piłkarzy mają w tej chwili do dyspozycji rezerwy Arki Gdynia. Wśród nich pojawili się zawodnicy bez ważnych umów, którzy mogą zostać z żółto-niebieskimi jeśli nie znajdą nowych klubów: Damian Matys, Filip Patok, Krystian Patok i Radosław Robakowski.

Nieudane próby angażu w II-ligowym Gryfie Wejherowo zaliczył Maciej Borski. Natomiast na stałe miejsce w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Arki wywalczył Damian Mosiejko.

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego trenują dwa razy dziennie, a na sobotę zaplanowali pierwszy sparing. O godzinie 11 zagrają na wyjeździe z IV-ligowym zespołem Anioły Garczegorze.

- Od poniedziałku planujemy obóz dochodzeniowy na miejscu w Gdyni, a przed startem rozgrywek chcemy zagrać w sumie pięć sparingów - mówi trener Robert Wilczyński.

Przed zaplanowanym na 15 sierpnia startem III-ligowych rozgrywek rezerwy żółto-niebieskich zagrają w sumie cztery sparingi.

Ruchy kadrowe w Arce II Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Arkadiusz Moczadło (bramkarz), Marcin Hiszpański (bramkarz), Dawid Wańczuk (obrońca), Jakub Wawszczyk (obrońca), Daniel Lisowski (obrońca), Wiktor Eggert (pomocnik), Błażej Białek (pomocnik), Jakub Kłosowski (pomocnik), Dawid Pobłocki (pomocnik) - wszyscy z juniorów

Mogą odejść: Damian Matys (pomocnik), Filip Patok (napastnik), Krystian Patok (napastnik), Radosław Robakowski (obrońca)

Odeszli: Damian Mosiejko (pomocnik, do pierwszej drużyny), Otar Dżawaszwili (Gruzja, pomocnik, koniec kontraktu)

Plan letnich sparingów Arki II Gdynia
18 lipca (Garczegorze) Anioły Garczegorze (IV liga) godz. 11:00
22 lipca (Gdynia) Bałtyk Gdynia
25 lipca (Gdynia) Wierzyca Pelplin (III liga)
1 sierpnia (Gdynia) Wikęd/GOSRiT Luzino (IV liga)
8 sierpnia do ustalenia

Opinie (23) 2 zablokowane

 • O co tu chodzi?

  • 11 7

 • Do boju Kadłuby!

  • 17 8

 • (1)

  No Dmitrzyk i jego przyjście byli wielkim zaskoczeniem. Absolutnie słaby zawodnik.
  dobrze, że skrócono jego pobyt. I tak za długo trwała jego przygoda z Gdynią.

  • 5 1

  • Michał nie minusuj!

   • 1 0

 • Za 3 lata ekstraklasa będzie.

  • 7 7

 • Kuzimski w Gryfie 😞 Spadek blisko, Panowie działacze...

  • 13 3

 • Kuzimski z Wickim mogą namieszać, jeszcze jakiegoś obrońcę co by na tyłach szefował co by wpadki się nie zdarzały :P

  • 4 1

 • Działacze Bałtyku, do roboty!!! (1)

  Złote usta dla portalu Trójmiasto? Dzisiaj piszecie, że Kuzimski odszedł do Gryfa W. za kwotę odstępnego, która wynosiła 20.000 złotych, kilka tygodni temu w związku zainteresowaniem Arki tym zawodnikiem pisaliście o 200.000!!! Proszę podawać sprawdzone informacje!

  • 9 4

  • Za błędy redakcji nie odpowiadamy:-)

   Kto pisał o 200.000, chyba nie działacze tylko dziennikarz słabo zorientowany.

   • 1 4

 • Wielka strata...

  Szkoda... Bez niego walka o utrzymanie w nowej III lidze będzie jeszcze cięższa... Szkoda, że nie potrafimy utrzymać trzonu drużyny i jak co roku buduje się zawsze wszystko od nowa.

  • 12 1

 • Rusinek teraz Kuzimski..to nie są optymistyczne wiadomości a gdzie alternatywa?

  Siła uderzeniowa nie była mocna, teraz to już żadna siła.. Mam nadzieję, że panowie działacze o tym wiecie..

  • 9 2

 • O w mordę, ale sobie wybrał klub :) (1)

  • 5 6

  • Bardzo dobry ułożony klub, systematycznie budowany (nie to co w Bałtyku). Jedyny chyba na pomorzu, który został wyciągnięty z dna i długów przez zaangażowanie i miłość do tego klubu, dwóch Panów: p. Szlas i p. Mikołajczyk. Żadnej pomocy od miasta, sami cierpliwością i pracą... który z tych "dwóch wielkich" z trójmasta może się tym pochwalić...? W Wejherowie potencjał i ciśnienie na piłkę jest, dlatego mam nadzieje ich zobaczyć kiedyś w ekstraklasie :)

   Powodzenia Gryf!

   • 3 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Radunia Stężyca 17 14 1 2 53:12 43
2 Polonia Środa Wielkopolska 17 13 2 2 41:15 41
3 Świt Skolwin 17 12 4 1 38:12 40
4 GKS Przodkowo 17 8 5 4 31:18 29
5 KP Starogard Gdański 17 9 2 6 27:26 29
6 BAŁTYK GDYNIA 17 8 5 4 28:18 29
7 Bałtyk Koszalin 17 8 4 5 38:26 28
8 Pogoń II Szczecin 17 8 3 6 43:35 27
9 Elana Toruń 17 7 6 4 35:18 27
10 Kotwica Kołobrzeg 17 6 8 3 22:18 26
11 Jarota Jarocin 17 7 4 6 39:26 25
12 Sokół Kleczew 17 7 3 7 26:23 24
13 Nielba Wągrowiec 17 6 5 6 33:29 23
14 Unia Swarzędz 17 6 4 7 28:20 22
15 Unia Janikowo 17 6 4 7 24:32 22
16 Flota Świnoujście 17 5 5 7 21:33 20
17 Gwardia Koszalin 17 5 4 8 22:28 19
18 Pomorzanin Toruń 17 4 6 7 16:20 18
19 Gryf Wejherowo 17 5 2 10 22:41 17
20 Chemik Police 17 1 3 13 6:48 6
21 Górnik Konin 17 0 2 15 9:50 2
22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2

Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.

Wyniki 17 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
 • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
 • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
 • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
 • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
 • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
 • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
 • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)
 • Pomorzanin Toruń - Kotwica Kołobrzeg 0:0
 • Elana Toruń - Chemik Police 6:0 (2:0)
 • Mecze zaległe z 15. kolejki
 • BAŁTYK - Świt 0:0
 • Polonia - KP Starogard 0:1 (0:0)
 • Elana - Górnik 2:0 (1:0)
 • Mecz zaległy z 14. kolejki
 • Świt - Pomorzanin 2:0 (1:0)
 • Mecze zaległe z 11. kolejki:
 • Flota - Gwardia 1:2 (1:2)
 • Pogoń II - Elana 3:0 (1:0)
 • Kotwica - Gryf 1:1 (0:1)
 • Mecze zaległe z 16. kolejki
 • KP Starogard - Pomorzanin 1:0 (1:0)
 • Radunia - Elana 2:1 (1:1)

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

77%

170 typowań

x

12%

26 typowań

2

11%

25 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 16.02.2021 godz. 18:00

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

77%

55 typowań

x

15%

10 typowań

2

8%

6 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 19 41 68.4%
2. Wojciech rohde Rohde 19 41 68.4%
3. Żaneta Kwiatkowska 19 39 63.2%
4. Kasia Lamczyk 19 38 63.2%
5. Ryszard Kiwatrowski 13 37 84.6%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 13 3 1 30:8 42
2 ŁKS Łódź 16 10 2 4 36:17 32
3 Górnik Łęczna 17 9 5 3 26:12 32
4 Radomiak Radom 17 8 6 3 22:13 30
5 ARKA GDYNIA 17 8 5 4 26:14 29
6 Miedź Legnica 17 7 6 4 31:23 27
7 GKS Tychy 16 7 6 3 22:14 27
8 Odra Opole 16 7 4 5 16:19 25
9 Puszcza Niepołomice 17 6 5 6 17:20 23
10 Chrobry Głogów 17 6 4 7 22:26 22
11 Korona Kielce 16 6 3 7 13:20 21
12 Stomil Olsztyn 17 5 5 7 17:22 20
13 Widzew Łódź 15 5 4 6 13:18 19
14 GKS 1962 Jastrzębie 17 5 1 11 16:30 16
15 GKS Bełchatów 17 4 4 9 12:21 14
16 Sandecja Nowy Sącz 17 3 4 10 14:29 13
17 Zagłębie Sosnowiec 17 3 2 12 14:24 11
18 Resovia 17 2 3 12 10:27 9

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 17 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
 • Apklan Resovia - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)
 • Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3)
 • GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
 • Korona Kielce - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - GKS Tychy (przełożony na 20.02.2021)
 • Odra Opole - Widzew Łódź (przełożony na 10.03.2021)
 • Mecz zaległy z 16. kolejki
 • Widzew - Korona (20.02.2021)

Terminarz

16.02 (wt) godz.18:00 ARKA Gdynia typuj bez publiczności Górnik Łęczna
26.02 (pt) ARKA Gdynia GKS 1962 Jastrzębie
12.12.2020 (sob) godz.14:00 ARKA Gdynia 1:1 bez publiczności Chrobry Głogów LIVE!
06.12.2020 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom 0:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
03.12.2020 (czw) godz.12:00 ARKA Gdynia 1:0 bez publiczności Korona Kielce LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane