Leśnik przechytrzył gdyńskich piłkarzy

6 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Michał Gałecki strzelił bramkę w Manowie, niestety ze spalonego. Michał Gałecki strzelił bramkę w Manowie, niestety ze spalonego.

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze rezerw Arki. Gdynianie przeważali niemal przez całe wyjazdowe spotkanie z Leśnikiem Manowo. Niestety, w 17 min. zabrakło im zdecydowania w defensywie i dali sobie strzelić bramkę, która zadecydowała o wyniku.

Leśnik Manowo - Arka II Gdynia 1:0 (1:0)

ARKA II: Kotkowski - Sztandar (75 Skrzypczak), Wojcinowicz, R. Robakowski (46 Borski), Stolc - Szur - Brzuzy, Mosiejko, Gałecki (82 K. Patok), Bach (80 Bartlewski) - Wardziński

Porażka w poprzedniej kolejce z Drawą Drawsko Pomorskie była wielkim rozczarowaniem. W końcu żółto-niebiescy prowadzili już 2:0, aby dać sobie strzelić w drugiej połowie trzy gole. Okazję do poprawienia sobie humorów piłkarze rezerw Arki mieli dostać już w sobotę. I rzeczywiście, wygrana w meczu w Manowie była na wyciągnięcie ręki. Gdynianie nie potrafili jednak tego wykorzystać.

OKAZAŁE ZWYCIĘSTWA LECHII I BAŁTYKU

- Przeważaliśmy praktycznie przez cały mecz. Mieliśmy wiele sytuacji do strzelenia bramki. Nic więcej nie można sobie było wymarzyć. Niestety żadnej z nich nie wykorzystaliśmy. Za to rywal dostał od nas prezent, który zamienił na bramkę - mówi Grzegorz Witt, trener Arki.

Ten przytrafił się żółto-niebieskim już w 17 min. Rywale dośrodkowali w pole karne z rzutu wolnego, wykonywanego z ok. 30 m. od bramki Arki. Do piłki skoczyło dwóch zawodników jednak ta spadła na 5 m. Obrońcy i bramkarz żółto-niebieskich nie potrafili zdecydować, kto ma do niej pobiec. Z prezentu skorzystali gospodarze i strzelili gola.

Gdynianie dobre okazje do wyrównania, a następnie strzelenia kolejnych goli mieli w drugiej połowie. Mocny strzał Przemysława Szura został jednak wypiąstkowany na rzut rożny, a uderzenie Michała Sztandara odbiło się od wewnętrznej strony słupka. Piłkę do bramki mógł również skierować Paweł Brzuzy, ale zamiast strzelać w dogodnej dla siebie sytuacji postanowił podać.

W 70 min. gdynianom udało się wreszcie pokonać bramkarza Leśnika. Niestety po podaniu od Damiana Mosiejki, Michał Gałceki strzelił bramkę będąc na minimalnym spalonym.

• ARKA GDYNIA - Widzew Łódź 1:2 (1:1)
  • Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)
  • Zagłębie Lubin - Bytovia 2:2 (0:0)
  • Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:1 (1:1)
  • Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 (1:0)
  • GKS Katowice - Chojniczanka 1:1 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3 (0:1)
  • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:1 (2:0)

Opinie (7)

• jutro jeszcze nie ale bedzie lider z Gdyni (1)

TBG!

• 32 4

• Tak, Z Chwaszczyna

• 1 10

• Ks.Chwaszczyno (2)

Lechia -arka -bałtyk a liderem kto chwaszczyno niech napiszą rzetelnie o całej lidze

• 8 7

• to jest portal TRÓJMIASTO.PL

a nie Chwaszczyno.pl Niech Walder założy portal wtedy jakiś redaktor z Chwaszcyna będzie pisać o waszej drużynie i będziesz mógł poczytać :-)

• 6 2

• Każdy beniaminek na poczatku jedzie na fantazji a potem czapa. Troche pokory. Jak ktos trenuje dwa razy wtygodniu to jeszcze przed połową rundy padnie na pysk. Szacunek tylko dla Ola C. Bo to Kadlub.