Bałtyk, Arka II i Polonia awansowały w PP

4 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:58 (4 listopada 2015)

Jakub Bach (z lewej) w weekend zaliczył dwie asysty i gola w III lidze. Teraz dorzucił bramkę w meczu regionalnego Pucharu Polski, a Arka wywalczyła awans do 1/8 tych rozgrywek. Jakub Bach (z lewej) w weekend zaliczył dwie asysty i gola w III lidze. Teraz dorzucił bramkę w meczu regionalnego Pucharu Polski, a Arka wywalczyła awans do 1/8 tych rozgrywek.

Cztery trójmiejskie zespoły zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego. Rezerwy Arki Gdynia pokonały na wyjeździe Orlęta Reda 3:1 (2:0), Bałtyk Gdynia ograł Cartusię 3:1 (2:1), a Polonia Gdańsk zwyciężyła Kaszubię Kościerzyna 4:1 (1:0). Wolny los miała Olimpia Osowa. Z rozgrywek odpadły rezerwy Lechii Gdańsk, które przegrały w Pelplinie z Wierzycą 1:2 (1:1).

Orlęta Reda - Arka II Gdynia 1:3 (0:2)
Bramki dla Arki II: Hebel 4, Wardziński 41 , Bach 87

ARKA II: Kotkowski - Izdebski, Lisowski, Skrzypczak (46 Niciński), Wawszczyk - Foks, Wolak (62 Regulski) - Kupczyk, Hebel, Tomczak (46 Kłosowski) - Wardziński (46 Bach)

Drugi zespół Arki Gdynia w poprzednim sezonie zaszedł w pucharowych rozgrywkach najwyżej ze wszystkich trójmiejskich drużyn występujących w niższych klasach (od B klasy do III ligi). Żółto-niebiescy zatrzymali się na półfinale wojewódzkim, gdzie grając w dziewiątkę w dogrywce, ulegli Rodłu Kwidzyn.

SZCZEBEL CENTRALNY PP NIE DLA REZERW ARKI

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego będą mieli szansę poprawić ten rezultat. Póki co, awansowali do 1/8 regionalnego Pucharu Polski z udziałem zespołów z okręgu Gdańsk. Gdynianie w Redzie pokonali miejscowe Orlęta. Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Maksymilian Hebel. Pomocnik z bliska skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Konrada Kupczyka.

Przed przerwą wynik podwyższył Maciej Wardziński strzałem głową. Gospodarze nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i na blisko kwadrans przed końcem spotkania zdobyli gola kontaktowego. Piłka dość pechowo odbiła się od pleców Daniela Lisowskiego, a to zaowocowało dogodną sytuacją dla zawodnika rywali.

Żółto-niebiescy uniknęli jednak nerwówki. Bramką na 3:1 złudzeń Orlętom nie pozostawił Jakub Bach. 18-latek, który w miniony weekend zaliczył dwie asysty i bramkę przeciwko Świtowi Skolwin, tym razem dorzucił trafienie po asyście Jakuba Kłosowskiego.

Cartusia - Bałtyk Gdynia 1:3 (1:2)
Bramki dla Bałtyku: Węgliński 5, Karasiński 24, Żołnowski 81

BAŁTYK: Klebba - Piekarski, Karasiński, Wypij, Gródek - Węgliński (89 Standura), Rasmus (55 Zejglic), Zyska, Bułka (72 Wieczorek) - Krysiński (78 Klecha), Żołnowski.

Do dalszej fazy awansował także Bałtyk Gdynia. Podopieczni Marcina Martyniuka prowadzili już w 5. minucie spotkania, gdy z najbliższej odległości podanie Radosława Krysińskiego spod linii końcowej zamienił na gola Mariusz Węgliński.

Niedługo później pomocnik zmarnował wręcz stuprocentową sytuację na podwyższenie wyniku, ale wkrótce po rzucie rożnym prowadzenie powiększył strzałem głową Piotr Karasiński.

Tuż przez przerwą sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Patryk Brzeski. Wychowanek Lechii Gdańsk zdobył tym samym bramkę kontaktową dla gospodarzy.

Po przerwie Cartusia nie była w stanie zagrozić biało-niebieskim, ale ci mieli problem z udokumentowaniem przewagi. Dopiero pod koniec spotkania wynik meczu ustalił Sebastian Żołnowski, który wykorzystał błąd obrońcy i po delikatnym rykoszecie przelobował bramkarza.

Polonia Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna 4:1 (1:0)
Bramki dla Polonii:
Skowroński, Piątkowski, Rychłowski, Cholewiński

POLONIA: Winiecki - Skowroński, Skarżyński, Neubauer - Cichocki (70 Niski), Hoffman, Szuba, Kozłowski (60 Mikołajcak), Zgliński - Rychłowski, Piątkowski.

Jako jedyna z trójmiejskich drużyn w roli gospodarza występowała V-ligowa Polonia Gdańsk. Podopieczni Pawła Pagieły wyjątkowo na boisku Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej podopieczni podejmowała występującą o dwie klasy rozgrywkowe wyżej Kaszubią Kościerzyna.

Gdańszczanie objęli prowadzenie w pierwszej połowie, a po zmianie stron podwyższyli na 2:0. Kaszubia zdołała zdobyć gola kontaktowego, ale gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Wierzyca Pelplin - Lechia II Gdańsk 2:1 (1:1)
Bramka dla Lechii: Teresiński 24

LECHIA II: Zalewski - Goerke, Rudinilson, Chrzanowski, Górski (46 Powszuk) - Woźniak, Danowski (54 Paprzycki), Wolski, Letniowski, Gołuński - Teresiński

Przygodę z pucharowymi rozgrywkami zakończyły rezerwy Lechii Gdańsk. Trener Adam Fedoruk zabrał do Pelplina młodzieżowy skład wsparty Rudinilsonem z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Biało-zieloni objęli prowadzenie w 24 minucie po znakomitej akcji Adama Gołuńskiego i strzale Albina Teresińskiego.

Gdańszczanie nie potrafili jednak powiększyć przewagi nad Wierzycą, marnując kilka dogodnych sytuacji bramkowych. To zemściło się jeszcze przed przerwą, gdy gospodarze doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie poszli za ciosem i w 78. minucie zdobyli zwycięską bramkę.

W V rundzie wolny los miała Olimpia Osowa. Lider V ligi oraz zwycięzcy wtorkowych i środowych spotkań, zagrają w 1/8 finału. Do rywalizacji na tym etapie przystąpi na wiosnę w 16 drużyn: najlepsze 8 z okręgu Gdańsk i po 4 najlepsze z okręgów Słupsk i Malbork. Zwycięzca finałów awansuje do centralnych rozgrywek PP 2016/17.

Mecze V rundy regionalnego Pucharu Polski, Pomorski ZPN, grupa Gdańsk
Orlęta Reda - ARKA II GDYNIA 1:3 (0:2)
POLONIA GDAŃSK - Kaszubia Kościerzyna 4:1 (1:0)
Wierzyca Pelplin - LECHIA II GDAŃSK 2:1 (1:1)

• Bałtyku druga liga już blisko (3)

Czwarte zwycięstwo z rzędu dziesięć męczy bez porażki jeszcze kilka i będziemy pili do rana i śpiewali tylko Bałtyk Gdynia! !!!

• 15 11

• (1)

Kaszubia, Chwaszczyno, Drawa, Przodkowo... Jeśli będzie 10 punktów, będzie mistrz jesieni :)