Gruzin Dżawaszwili zadebiutował w Arce

30 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:13 (30 kwietnia 2015)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Maciej Wardziński wiosną strzelił pierwszego gola dla III-ligowej Arki. Jesienią napastnik zaliczył 7 trafień, w tym dwa na zapleczu ekstraklasy. W tym roku w I lidze nie wystąpił ani minuty. Maciej Wardziński wiosną strzelił pierwszego gola dla III-ligowej Arki. Jesienią napastnik zaliczył 7 trafień, w tym dwa na zapleczu ekstraklasy. W tym roku w I lidze nie wystąpił ani minuty.

W meczu otwierającym 24. kolejkę Grupy Bałtyckiej III ligi piłkarze Arki II Gdynia zremisowali na Narodowym Stadionie Rugby z KS Chwaszczyno 1:1 (0:1). W drugiej połowie na boisku pojawił się Otar Dżawaszwili. Dla Gruzina był to debiut w żółto-niebieskich barwach. Pozostałe trójmiejskie drużyny w tej klasie rozgrywek zaprezentują się w sobotę, 2 maja na wyjeździe. O 11:00 Bałtyk rozpocznie spotkanie w Ustroniu Morskim z tamtejszą Astrą, a godzinę później Lechia II Gdańsk wyjdzie do pojedynku z Raselem w Dygowie.

WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA OSTATNIEGO WEEKENDU. NOMINOWANYCH TRZECH ZAWODNIKÓW ARKI II

Wardziński 59 - Kuss 26

ARKA II: Skowron - Nowakowski, Szur, Robakowski, Dampc (46 Dżawaszwili) - Matys, Koziara - Lomski (46 Wardziński), Tomasiewicz (46 Gałecki), Bach - Karłowicz (61 Tomczak)

KS: Grubba - Skibowski, Kuss, Zbrzyzny, Sterczewski, Bejrowski, Skierkowski, Duda, Nałęcz, Kalis (62 Ziółkowski), Kwit (90 Szerszeń)

24. kolejka rozłożona jest aż na cztery dni. Już w czwartek zagrali piłkarze Arki II. Teoretycznie gospodarze mogli wystawić mocny skład, gdyż I-ligowa drużyna mecz ma zaplanowany na niedzielę, ale do rezerw odesłana została głównie młodzież i rekonwalescenci.

Po kontuzji do gry wrócił Piotr Karłowicz, a po rehabilitacji raz drugi w rezerwach połowę spotkania zaliczył Patrik Lomski. W grze Fina widać zaległości. Nie jest tak błyskotliwy jak w zimowych sparingach.

Tym samym jedynym piłkarzem Arki, który musi pauzować z powodu urazu jest jeszcze Aleksander Jagiełło. Skrzydłowy trenuje pod okiem Marka Gaduły, koordynatora sztabu medycznego, po urazie stawu skokowego.

Na czwartkowych zajęciach pierwszej drużyny zabrakło jeszcze Krzysztofa Sobieraja. Kapitan Arki, który w Suwałkach nie może grać z powodu aż ośmiu żółtych kartek, ma zaleconą kurację antybiotykową w związku z dolegliwościami oka.

Tym samym Grzegorz Niciński ma zajęciach miał tego dnia tylko piętnastu piłkarzy z pola. Właśnie oni mają największe szanse, by w znaleźć się w kadrze na Wigry.

BARTOSZ ŁAWA PRZED MECZEM NUMER DWIEŚCIE W ARCE

Piłkarze z pola, którzy w czwartek trenowali z pierwszą drużyną:
Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Łukasz Kowalski, Glauber, Antoni Łukasiewicz, Bartosz Ława, Michał Nalepa, Michał Rzuchowski, Michał Renusz, Paweł Wojowski, Marcus, Paweł Abbott, Michał Szubert, Grzegorz Lech

Pod potrzeby pierwszej drużyny Robert Wilczyński podporządkował także zmiany. Aż trzy przeprowadził w przerwie meczu. Zeszli m.in. rekonwalescenci Lomski i Grzegorz Tomasiewicz, a na boisku pojawił się Otar Dżawaszwili. 22-letni Gruzin zagrał na lewej obronie. Był to jego debiut w barwach Arki.

- Zagrał w obronie, ale może być także lewoskrzydłowym. Pokazał się z dobrej strony. Dalej będziemy go obserwować - ocenia trener Wilczyński.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DŻAWASZWILIM

W III lidze mecz rezerw żółto-niebieskich z KS Chwaszczyno mógł uchodzić za prestiżowy pojedynek. Prezesem drużyny gości jest wszak Roman Walder, były szef Arki, a obecnie członek Rady Nadzorczej gdyńskiej spółki piłkarskiej.

Od początku gospodarze ruszyli do ataku. Już w inauguracyjnym kwadransie dwukrotnie na bramkę strzelał Karłowicz, ale Dariusz Grubba, na co dzień pracownik Gdyńskiego Centrum Sportu i wieloletni bramkarz Bałtyku, zachował czyste konto.

Potem do głosu doszli rywale. Łukasz Skowron w dobrym stylu obronił w 18. minucie strzał Patrick Kalia, a kwadrans później uderzenie Przemysława Dudy, ale w 29. minucie musiał skapitulować. Z bliska pokonał go Przemysław Kuss, a w gdyńskiej drużynie zabrakło wówczas asekuracji bramkarza przy obronie przy rzucie rożnym.

Wynik do przerwy nie uległ zmianie, choć tuż przed zejście do szatni Grubba z największym trudem na korner wybił piłkę po strzale Damiana Matysa.

Po zmianie stron ożywienie w poczynania ofensywne Arki II wnieśli wprowadzeni na boisko: Maciej WardzińskiMichał Gałecki. Pierwszy z nich już w 49. minucie miałby asystę, gdy Karłowicz precyzyjnie uderzył. Natomiast drugi w 81. minucie mógł dać gospodarzom zwycięstwo, ale przegrał pojedynek sam na sam z Grubbą.

Jedynego gola żółto-niebiescy zdobyli w 59. minucie. Bramkarz KS odbił piłkę po strzale z dystansu Matysa, ale dopędził ją Maciej Koziara, który zdołał dograć do Wardzińskiego, który wyrównał. Dla Maćka jest to pierwszy gol w tym roku. Oby przełomowy, gdyż napastnik jesienią pokazał, że bramki może zdobywać także na zapleczu ekstraklasy. Wiosną w I lidze nie gra, gdyż w dużej mierze przeszkodziły mu perypetie zdrowotne.

- Mecz, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy goniliśmy wynik, toczył się z naszą przewagą. Jednak biorąc pod uwagę jedynie sytuacje bramkowe, to remis trzeba uznać za sprawiedliwy. Już do przerwy mogliśmy przegrywać przecież 0:2 - przyznaje trener Wilczyński.

Wyniki 24 kolejki

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - ARKA GDYNIA 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - Dolcan Ząbki 1:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 1:4 (0:3)
  • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
  • Bytovia - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)
  • Wigry Suwałki - GKS Katowice 2:0 (1:0)
  • Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Flota Świnoujście - GKS Tychy 1:0 (1:0)
  • Miedź Legnica - Widzew Łódź 6:1 (1:0)

Opinie (8) 3 zablokowane

• W Trójmieście bez zmiany - ARKA GDYNIA PANY !!! (3)

• 36 18

• W Trójmieście bez zmiany - ARKA GDYNIA PANNY !!! (2)

• 3 4

• Poprawiłeś mi gościu humor

• 1 4

• Boli nie?, i ma boleć .... :)

• 2 0

• Roman Walder ? - grywało się z nim na Lipowej .... :)

• 5 2

• A jak tam też z Gruzji sportowiec (1)

Michaił Srutaaszkwili? Przyjął się w wybrzeżowych klubach? Dobrzy też zawodnicy z Gruzji są Szamapochwili, Kaumanawardze i Wdupenieradze ale jakoś do mediów się przebić nie mogą i na ławce rezerwowych ciągle siedzą.