Szczypiorniści Wybrzeża przegrali w Mielcu

Torus Wybrzeże Gdańsk

Łukasz Rogulski znów był najlepszym strzelcem Wybrzeża. Kołowy nie uchronił jednak gdańszczan przed porażką w Mielcu. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 21:31 (9:13) i wciąż pozostają bez zwycięstwa w Superlidze. W trzecim meczu z rzędu najlepszym strzelcem gdańskiej drużyny okazał się Łukasz Rogulski, który w sobotę zdobył 5 bramek.

STAL: Nikolic, Lipka - Kostrzewa 6, Adamuszek 6, Janyst 5, Chodara 4, Wilk 3, Szpera 3, Krzysztofik 2, Krępa 1, Gliński 1, Sobut, Gudz, Basiak.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński - Żak, Mogielnicki, Jasowicz 1, Kornecki 1, Sulej 2, Rogulski 5, Prymlewicz 1, Papaj 2, Lijewski 2, Kondratiuk 2, Rakowski 1, Adamski 1, Abram 3, Nilsson.

Tylko przez sześć minuty było to wyrównane spotkanie. Ostatni remis pojawił się przy wyniku 4:4. Przez kolejny kwadrans gdańszczanie dołożyli na swoje konto tylko jedną bramkę, a sami stracili aż siedem! To był kluczowy moment, który ustawił ten pojedynek.

Co prawda na przełomie połów Wybrzeże zniwelowało straty do 12:15, ale od 36. minuty ponownie Stal zabrała się do roboty. Do bramki Wybrzeża trafiły trzy rzuty z rzędu, a potem przewaga miejscowych także systematycznie rosła. Już w 53. minucie było 10 trafień różnicy (27:17).

Wybrzeże po trzech kolejkach ma na koncie jeden punkt i wciąż czeka na pierwszy triumf w PGNiG Superlidze. W sobotę o godzinie 18 gdańszczanie powalczą o niego we hali AWFiS z Gaz-System Pogonią Szczecin.