Futsaliści AZS UG awansowali do ekstraklasy

Rafał Sumowski
19 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Futsaliści AZS UG już wykonali plan na ten sezon. Czy zakończą go bez ani jednej porażki? Futsaliści AZS UG już wykonali plan na ten sezon. Czy zakończą go bez ani jednej porażki?

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonali na wyjeździe Elhurt-Elmet Helios Białystok 4:2 (1:0) i przypieczętowali powrót do ekstraklasy po rocznej przerwie. - Do końca mamy jeszcze trzy mecze i chcemy zakończyć sezon bez porażki - deklaruje trener Wojciech Pawicki. Prawdziwy przejazd rollercoasterem zaliczyli w Unisławiu gracze Poltiechniki Gdańskiej. Choć przegrywali 0:3 po zaledwie 5 minutach gry, ostatecznie ulegli Unisław Team 6:7 (3:5).

Elhurt-Elmet Helios Białystok - AZS Uniwersytet Gdański 2:4 (0:1)
Bramki: Borowik 32, Budźko 34 - Poźniak 38, 39, Pawicki 12, Kreft 27

AZS UG: Burglin, Pytka - Depta, Horbacz, Pawicki, Cyman, Friszkemut, Kreft, Madani, Poźniak, Osiński, Urtnowski, Hryniewicz, Musik

Zwycięstwo w Białymstoku definitywnie gwarantowało AZS UG powrót do ekstraklasy. Podopieczni grającego trenera Wojciecha Pawickiego w tym sezonie nie przegrali jeszcze meczu na każdym kroku udowadniając, że roczny rozbrat z najwyższą klasą rozgrywkową to dla nich maksimum.

To właśnie sam Pawicki dał gdańszczanom sygnał do ataku, gdy otworzył wynik spotkania mocnym uderzeniem po długim rogu. Gospodarze nie pozostawali dłużni i próbowali swoich szans by wyrównać, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Strzelanie na dobre rozpoczęło się po przerwie. Najpierw na 2:0 po podaniu Tomasza Poźniaka piłkę pod poprzeczkę załadował Mikołaj Kreft. Kilka minut później gola kontaktowego zdobył Marcin Borowik, a 2 minuty później do wyrównania doprowadził Jakub Budźko.

Gdańszczanie nie chcieli jednak czekać z przypieczętowaniem awansu do następnej kolejki i uparli się by zgarnąć pełną pulę. Dwa dole w końcówce meczu zapewnił Poźniak i akademicy oddali się świętowaniu.

- Mieliśmy dziś moment kryzysowy, ale spodziewałem się tego po ciężkiej podróży. Na szczęście udało nam się przypieczętować awans na trzy kolejki przed końcem sezonu. Myślę, że trudno o bardziej zasłużony sukces. Mój zespół pracował na niego bardzo ciężko. Gratuluję chłopakom zaangażowania. 19 spotkań bez porażki to duża sztuka, ale liczymy na to, że dowieziemy miano niepokonanych do końca - cieszy się Wojciech Pawicki.
Unisław Team - Politechnika Gdańska 7:6 (5:3)
Bramki dla Politechniki: Iwosa 2, Szmydki, Kolus, Bławat, Orzoł

POLITECHNIKA: Chodorowski - Iwosa, Szmydki, Grodzicki, Domżalski, Pazdrąg, Kolus, Sz.Urtnowski, Orzoł, Martynowski, Mikucziński, Bławat

Szalony mecz w Unisławiu rozegrali futsaliści Politechniki Gdańskiej. Podopieczni Michała Janiaka już po 5 minutach gry przegrywali 0:3, a zdołali odrobić tą stratę. Do przerwy gospodarze prowadzili wprawdzie różnicą 2 goli, ale zaraz po zmianie stron gdańszczanie zdobyli bramkę kontaktową. Po rajdzie Marka Orzoła, który minął trzech rywali Politechnika doprowadziła do wyrównania.

Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, ale ostatecznie gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Ten mecz był dla nas jak jazda rollercoasterem. Zespół pokazał charakter, powrót ze stanu 0:3 to było coś niesamowitego. Zimą zmontowaliśmy nowy zespół, który cały czas się zgrywa i widać, że to co ćwiczymy na treningach przynosi efekty. Zagraliśmy dużo lepsze spotkanie niż tydzień temu u siebie ze Słonecznym Stokiem, ale dziś pozostaje nam się cieszyć jedynie ze zwycięstwa AZS UG, któremu chcemy pogratulować zasłużenie wywalczonego powrotu do ekstraklasy - mówi trener Janiak.

Opinie (10)

• A jak dziewczyny hokeistki ,jaki wynik dzisiaj - finał bliżej czy bez (1)