Koniec passy koszykarzy Asseco

21 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Anthony Hickey oddał ostatni celny rzut dla Asseco w meczu z Rosą. Miał także piłkę w rękach w ostatniej akcji spotkania, ale nie zdołał nawet skierować jej w stronę kosza. Anthony Hickey oddał ostatni celny rzut dla Asseco w meczu z Rosą. Miał także piłkę w rękach w ostatniej akcji spotkania, ale nie zdołał nawet skierować jej w stronę kosza.

11 punktów w pierwszej kwarcie i skutecznie wykonywane rzuty wolne w końcówce przez Torey'a Thomasa zadecydowały o pierwszej porażce Asseco w sezonie Tauron Basket Ligi. Gdyńscy koszykarzy gonili rywala w drugiej połowie, ale ostatecznie ulegli 61:64 (12:21, 11:15, 18:17, 20:11). Asseco miało akcję na dogrywkę, ale Anthony Hickey był skutecznie spychany przez obrońców do linii bocznej i nie zdołał oddać rzutu za trzy punkty.

Matczak 13 (1x3), Frasunkiewicz 11 (1x3, 5 zb., 5 as.), Hickey 8 (1x3), Parzeński 4 (6 zb.), Żołnierewicz 3 (1x3, 7 zb.) oraz Szczotka 12 (2x3, 5 zb.), Kaplanović 10, Czerlonko 0, Morozov 0, Kowalczyk 0
Sędziowie: Maliszewski, Mordal, Sosin
Widzów: 1200
Thomas 20 (3x3, 7 zb.), Harris 11 (1x3, 6 zb,.),Hajrić 5 (5 zb.), Sokołowski 4, Witka 3 (1x3, 6 zb,.) oraz Szymkiewicz 8, Jeszke 5 (1x3), Zaytsev 4 (7 zb.), Adams 4

Trenerzy o meczu

TANE SPASEV, Asseco Gdynia
Celem sezonu jest walczyć w każdym meczu i próbować zespolić i ogrywać młodych koszykarzy. Po raz kolejny naszym minusem była sinusoida formy. Tak też działo się podczas zwycięskich spotkań. Musimy najpierw ustabilizować to na jeden mecz, a następnie przyjdzie pora na przedłużenie tego stanu na kolejne spotkania. Poza tym było to dla nas 4 starcie w ciągu dwóch tygodni i nie mamy na co narzekać. Nasz bilans to 3-1 i trzeba podążać dalej. A co do meczu, jeżeli masz 20 proc. skuteczności za trzy i 36 proc. za dwa to z takim zespołem jak Rosa wygrać nie możesz. Dlatego wolno nam nawet cieszyć się, że przegraliśmy tylko trzema punktami.

WOJCIECH KAMIŃSKI, Rosa Radom
Do tej pory nie udawało się nam odnieś zwycięstwa. Tym razem to się zmieniło. Ale wynik i statystyki naszych zawodników pokazują, że nie było to łatwe spotkanie, a wręcz trudne i bardzo fizyczne.

Asseco gra już drugi mecz awansem. Wszystko dlatego, że w listopadzie, na kiedy zostały wyznaczone mecze z PGE Turowem Zgorzelec i Rosą Radom, Gdynia Arena jest zajęta. Także rywale nie mogli przenieść meczów do własnej hali.
Co ciekawe jest to drugi mecz awansem z... 6. kolejki. Wszystko dlatego, że w TBL gra w tym sezonie 17 drużyn, a terminarz jest ułożony tak, aby żaden zespół nie pauzował w danej kolejce. Dlatego też, każda z 17 drużyn raz na rundę gra w jednej kolejce dwa spotkania.
Poza Turowem gdynianie pokonali już Trefla Sopot oraz Polfarmex Kutno. Dzięki temu jest na pierwszym miejscu w tabeli, ale jako jedyne z czołówki ligi rozegrało 3 mecze.
Goście zaczną piątką: Thomas (Rosa Radom), Witka (Rosa Radom), Harris (Rosa Radom), Sokołowski (Rosa Radom), Hajrić (Rosa Radom)
Pierwsza piątko gospodarzy: Hickey (ASSECO Gdynia), Matczak (ASSECO Gdynia), Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia), Parzeński (ASSECO Gdynia)
Gdynianie grają dzisiaj tradycyjnie w żółtych strojach z niebieskimi wstawkami, Rosa na niebiesko z białymi wstawkami.
1'
ZACZYNAMY MECZ
1'
Pierwsza piłka dla Rosy
1'
Blok Żołnierewicza (ASSECO Gdynia) na Sokołowskim (Rosa Radom)
2'
Asseco tylko zwycięstwo - skandują fani
za 3 punkty
3'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 1 Thomas (Rosa Radom).
za 2 punkty
3'
[2:3] 2 punkty spod kosza zdobywa 41 Parzeński (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
3'
[2:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 1 Thomas (Rosa Radom).
za 2 punkty
4'
[4:6] 2 punkty po efektownym wejściu pod kosz zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
4'
[4:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Witka (Rosa Radom).
za 3 punkty
5'
[4:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 1 Thomas (Rosa Radom).
czas
5'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
5'
[7:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
6'
[9:12] 2 punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia). Do tego jest faulowany przez Harrisa
za 1 punkt
6'
[10:12] Rzut wolny trafia 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
7'
[12:12] 2 punkty wsadem w kontrze zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
wolne (trafione oba)
7'
[12:14] 1 Thomas (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
8'
[12:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 35 Jeszke (Rosa Radom).
9'
Gdynia - skandują kibice Asseco
za 2 punkty
10'
[12:19] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 22 Szymkiewicz (Rosa Radom).
10'
[12:21] 32 Adams (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Koniec pierwszej kwarty
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
za 2 punkty
11'
[14:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
11'
[14:23] 2 punkty także z półdystansu zdobywa Zaytsev (Rosa Radom).
12'
Let's go Gdynia - słychać w hali
za 2 punkty
12'
[16:23] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
12'
[16:25] 2 punkty również po wejściu pod kosz zdobywa 22 Szymkiewicz (Rosa Radom).
za 3 punkty
14'
[19:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
15'
[19:27] 2 punkty z półdystansu zdobywa 50 Hajrić (Rosa Radom).
czas
16'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (Rosa Radom).
za 2 punkty
17'
[19:29] 2 punkty dobitką zdobywa 50 Hajrić (Rosa Radom) i jest faulowany przez Szczotkę
za 1 punkt
17'
[19:30] Rzut wolny trafia 50 Hajrić (Rosa Radom).
17'
[19:32] 11 Harris (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
czas
19'
19'
A na parkiecie Cheerleaders Gdynia
19'
[19:34] 24 Sokołowski (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[21:34] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
19'
[21:36] 11 Harris (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[23:36] 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Koniec drugiej kwarty
Do przerwy najwięcej punktów zdobyli: Thomas (Rosa Radom) - 11, Hickey (ASSECO Gdynia), Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia) i Hajrić (Rosa Radom) po 5
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ, piłka dla Rosy
za 3 punkty
21'
[26:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
21'
[28:36] 8 Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
22'
[28:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Harris (Rosa Radom).
22'
Asseco Gdynia - skandują kibice
22'
[28:41] 11 Harris (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[28:43] 2 punkty z kontry zdobywa 1 Thomas (Rosa Radom).
za 2 punkty
23'
[30:43] 2 punkty wsadem zdobywa 41 Parzeński (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
23'
[33:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
24'
[33:45] 2 punkty wsadem zdobywa 32 Adams (Rosa Radom).
wolne (tylko 1 trafiony)
25'
[34:45] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
25'
[34:47] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 24 Sokołowski (Rosa Radom).
26'
[35:47] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
27'
[35:49] 2 punkty spod kosza zdobywa 22 Szymkiewicz (Rosa Radom).
za 2 punkty
28'
[37:49] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
28'
Błędy Rosy, niecelne rzuty Asseco
29'
[39:49] 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[39:51] 2 punkty z półdystansu zdobywa 1 Thomas (Rosa Radom).
za 2 punkty
30'
[39:53] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Zaytsev (Rosa Radom).
za 2 punkty
30'
[41:53] 2 punkty dobitką zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
30'
Koniec trzeciej kwarty
Kwiaty i gratulacje od Cheerleaders Gdynia dostała ich koleżanka Katarzyna Dziurska, która w sobotę została mistrzynią świata fitness
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
32'
Asseco spudłowało dwa rzuty, podobnie jak Rosa
za 2 punkty
32'
[41:55] 2 punkty z kontry zdobywa 22 Szymkiewicz (Rosa Radom).
za 2 punkty
33'
[43:55] 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia), ale to dzięki samobójczemu trafieniu koszykarza Rosy
34'
[45:55] 20 Szczotka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
34'
[45:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Harris (Rosa Radom).
za 2 punkty
34'
[47:57] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
35'
Let;s go Gdynia - słychać w hali
35'
[49:57] 8 Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[49:59] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 35 Jeszke (Rosa Radom).
za 2 punkty
36'
[49:61] 2 punkty z kontry zdobywa Thomas (Rosa Radom).
czas
36'
za 3 punkty
37'
czas
38'
schodzi za faule
38'
24 Sokołowski (Rosa Radom) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
38'
[54:61] 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
20 Szczotka (ASSECO Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 2 punkty
39'
[56:61] 2 punkty z kontry zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
40'
Hajrić (Rosa Radom) fauluje w ataku i po raz 5 więc kończy udział w tym spotkaniu.
czas
40'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO Gdynia). 56,1 sekundy do końca kwarty, piłka dla gospodarzy
40'
Matczak (ASSECO Gdynia) pudłuje rzut za trzy punkty
40'
Harris (Rosa Radom) popełnia błąd podwójnego kozłowania
czas
40'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO Gdynia). 28,4 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[58:61] 2 punkty spod kosza zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
40'
Faul na Thomasie (Rosa Radom), dostaje 2 rzuty wolne - 11,1 sekundy do końca kwarty
40'
[58:63] 1 Thomas (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
40'
[61:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
40'
Faul na Thomasie (Rosa Radom) - 3,6 sekundy do końca kwarty
40'
[61:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Thomas (Rosa Radom).
40'
Zbiórka po drugim niecelnym, piłka w rękach Hickey'a (ASSECO Gdynia), ten jest jednak spychany do linii bocznej przez Thomasa (Rosa Radom) i nie daje rady oddać rzutu
40'

Wyniki 3 kolejki

• Polski Cukier Toruń - ASSECO GDYNIA 79:83 (23:14, 15:27, 16:25, 25:17)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 64:65 (11:17, 20:5, 18:17, 15:26)
  • Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 84:60 (23:13, 18:14, 23:21, 20:12)
  • Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 87:84 (24:18, 18:19, 19:23, 16:17, d. 10:7)
  • Polfarmex Kutno - AZS Koszalin 74:70 (25:14, 12:12, 14:18, 16:23, d. 7:3)
  • Siarka Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 74:59 (14:24, 24:18, 12:17, 24:10)
  • Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 77:65 (19:23, 21:16, 17:17, 20:9)
  • Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 74:75 (23:21, 16:13, 17:16, 18:25)
  • Stelmet BC Zielona Góra - King Wilki Morskie Szczecin 98:92 (26:26, 27:15, 28:28, 17:23)
  • Awansem z 6. kolejki
  • ASSECO GDYNIA - Rosa Radom 61:64 (12:21, 11:15, 18:17, 20:11)

Opinie (18)

• Było blisko...

Gratulacje chłopaki za walkę do końca!!!

• 27 3

• Dobry mecz Asseco!Gratuluje kibic Trefla!Mimo porazki gracie lepiej od nas!

• 30 2

• Rosa dominowała przez 3 kwarty

Zachowując bezpieczna przewagę koło 10 pkt. Szkoda, ze zryw był tak późno

• 22 2

• Frankol

Asseco gdynia super mecz!!!!# mimo porazki asseco najlepsze jest!!!!!

• 15 3

• Szkoda że tak fatalnie zaczeli , ale ogólnie nie jest zle .Wpadki zdarzają się najlepszym !

• 16 2

• Podobno jeden z kibiców został potrącony przed halą przez samochód (1)

wiadomo co z nim?

• 2 8

• zabrała go karetka

to jakiś starszy pan był, przechodził na przejściu chyba , bo widziałem jak leżał obok i był opatrywany przez lekarzy.

• 1 1

• pewność zgubiła gospodarzy

PO 3 zwycięstwach drużyna gospodarzy wyszła pewna zwycięstwa i doznała niemiłej niespodzianki. Goście grali znakomicie w obronie...i zbudowali sporą przewagę.