stat
Impreza już się odbyła

Rowerem na kameralne plaże Wyspy Sobieszewskiej (1 opinia)

cze 21

niedziela, godz. 9:30

Gdańsk, Koniec ul. Abrahama
Wstęp wolny
lip 5

niedziela, godz. 10:00

Bąkowo, ul. Otomińska
bilety 50-100 zł
W sobotę, 29 czerwca Grupa Rowerowa 3miasto wybiera się na rowery.

Jeśli dopisze słoneczna pogoda zamierzamy wyrównać kolarską opaleniznę, czyli prócz aktywnej rowerowej wycieczki w kierunku kameralnych plaż Wyspy Sobieszewskiej chcemy nieco dłużej powylegiwać się nad morzem, polepić zamki z piasku, pograć w piłkę siatkową, jak również trochę popływać. Jeśli będzie ciepło, ale pochmurno nadal pozostaniemy przy opcji wypadu na plażę, w celu wypoczynku, ewentualnie skrócimy czas jego pobytu. Jeśli natomiast pogoda nie będzie zachęcać do dłuższych postojów wydłużymy nieco wycieczkę rowerową tak by nie zmarznąć ;)

Gdzie będziemy i jak tam trafić?

Celem naszej wycieczki będzie Wyspa Sobieszewska, a dokładniej jej kameralna plaża miedzy Orlinkami a Świbnem. Jeśli macie ochotę do nas dołączyć we własnym zakresie np.: autobusem lub autem, wystarczy dostać się na Wyspę Sobieszewską i skręcić z głównej ul. Gdańskiej w ul. Trałową (skrzyżowanie przy szkole, tu także znajduje się przystanek autobusowy). Przedłużeniem ów ulicy jest droga gruntowa, która doprowadzi do wejścia na plażę nr: 7.

Trasa wycieczki:

Chcąc w sezonie letnim dotrzeć na Wyspę Sobieszewską omijając ruchliwe i zatłoczone drogi, to z pewnością nie łatwe zadanie, ale po części wykonalne. Mając dobrą orientację w terenie, a także wyobraźnię w układaniu trasy, to nic trudnego. Klucząc więc uliczkami Gdańska oraz bocznymi drogami zamierzamy dotrzeć do celu tak, by kontakt ze wzmożonym ruchem drogowym był jak najmniejszy.

Z centrum wyruszymy więc ścieżką rowerową wiodącą wzdłuż Opływu Motławy, a następnie udamy się bocznymi uliczkami przez Olszynkę w kierunku Przejazdowa. Po pokonaniu wiaduktu nad Trasą Sucharskiego dojedziemy do dość ruchliwej gdańskiej wylotówki i tu zachowując szczególną ostrożność kontynuować wycieczkę będziemy jadąc poboczem drogi na szczęście tylko na odcinku 1300 metrów. Później odbijemy w ul. Benzynową, która w towarzystwie zakładów przemysłowych dojedziemy do ul. Płońskiej. Niegdyś wielu kierowców jeździło właśnie tędy na Wyspę Sobieszewską, skracając nieco sobie drogę, ale z uwagi na zły stan techniczny ulica ta obecnie jest mało uczęszczana, dlatego też mamy zamiar to wykorzystać, a amortyzatory naszych rowerów powinny poradzić sobie z nierównościami drogi ;) Za Czarną Łachą, lokalną rzeczką odbijemy nad Martwą Wisłę i boczną drogą kaflową podążymy w kierunku mostu pontonowego, którym przedostaniemy się na Bursztynową Wyspę.

Którędy przetniemy wyspę, jaką drogę lub szlak wybierzemy zależy od pogody i naszych chęci. Sposobów jest wiele, choć może wybierzemy nigdy dotąd niepokonywany przez nas odcinek drogi przecinający wyspę w połowie i tym samym zobaczymy jej główne kanały?

Jeśli dopisze słońce na plaży zamierzamy pobyć około 3 godzin, ile wytrzymamy to się okaże.
W każdym razie, jeśli będzie ciepło nastawcie się na opalanie się: zabierzcie więc ze sobą stroje kąpielowe, ręczniki, krem do opalania i wszelkie inne gadżety, bez których nie wyobrażacie sobie plażowania ;)

Wracać będziemy zapewne przez Żuławy Gdańskie,
bo nie lubimy jeździć tymi samymi drogami w obu kierunkach.

Rodzaj podłoża:

Przeważać będą drogi asfaltowe (ale o różnym stanie, miejscami "ser szwajcarski"),
Przemierzając Wyspę Sobieszewską być może udamy się szlakiem, więc będą również drogi gruntowe i piaszczyste, ale te akurat będzie można ominąć. Planowaną więc trasę będzie można pokonać każdym rowerem.

Dystans: od 60 do 85 km (w zależności od pogody)

Optymalna prędkość między 18 a 22 km/h

Zbiórka / powrót:

sobota, 29 czerwca, o godz. 9:15 / wyjazd o 9:30
-przy budynku KFC i dworca PKP w Gdańsku Głównym;
-Wycieczkę zakończymy w tym samym miejscu.
-Wracamy późnym popołudniem.

ZAPRASZAMY !

Wycieczkę prowadzi: Izabela Walczak & Krzysiek Kochanowicz [GR3miasto]
kontakt: gr3miasto@gmail.com

Informacja o biletach

Regulamin uczestnictwa:

-Uczestnictwo w wycieczce oczywiście BEZPŁATNE,
-Wycieczki przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich
-Każdy z uczestników wybiera się z nami na własną odpowiedzialność
-Każdy z uczestników wycieczki rowerowej powinien zabrać ze sobą SPRAWNY ROWER
na wypadek awarii narzędzia, jak również przynajmniej 1 zapasową dętkę!

Opinie (1) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05.06 g.20.30
Górnik Zabrze
07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
14.06 g.18.00
Wisła Kraków
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra
11.04 g.18.00
HydroTruck Radom