Rafał Wolski: Byłem zdecydowany na Legię

16 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Telewizyjny ekspert uznał, że sędzia nie powinien przerywać akcji, którą Marco Paixao (nr 19) zwieńczył golem dla Lechii w 37. minucie. Inna sprawa, że stwierdził, iż Legii 20 minut wcześniej należał się karny. Telewizyjny ekspert uznał, że sędzia nie powinien przerywać akcji, którą Marco Paixao (nr 19) zwieńczył golem dla Lechii w 37. minucie. Inna sprawa, że stwierdził, iż Legii 20 minut wcześniej należał się karny.

Rafał Wolski przyznał, że był gotów w letnim oknie transferowym ponownie zostać piłkarzem Legii Warszawa, ale skoro do przenosin nie doszło, reprezentacyjny pomocnik był wiodącą postacią Lechii Gdańsk w meczu na stadionie mistrzów Polski, wygranym przez gospodarzy 1:0. - Zaczęliśmy trochę zbyt bojaźliwie, za bardzo się cofnęliśmy. Później rozkręcaliśmy się i wyglądało to już dobrze - oceniał 25-latek. - Wynik jest niesprawiedliwy. Tak fajnie jak w 2 połowie jeszcze w tym sezonie nie graliśmy, ale za to punktów nie ma - dodał Dusan Kuciak, który w drugiej połowie był kapitanem biało-zielonych.

LEGIA - LECHIA 1:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ I WYSTAW PIŁKARZOM OCENY ZA GRĘ

W czerwcu piłkarzom Lechii Gdańsk zremisowali na Łazienkowskiej 0:0. Ten wynik oznaczał 4. miejsce w końcowej tabeli, choć zaledwie jednego gola zabrakło, by zostać mistrzami Polski. Wówczas Dusan Kuciak mówił: "piłka jest niesprawiedliwa".

W bardzo ponownym tonie piłkarze i trener biało-zielonych wypowiadali się w niedzielę, gdy przegrali na wyjeździe z Legią 0:1. Zwłaszcza po przerwie zdominowali bowiem mecz.

- Byliśmy w stanie ograć Legię. Najgorsze jest to, że po takim meczu mamy zero punktów. Wynik jest niesprawiedliwy. Tak fajnie jak w 2 połowie jeszcze w tym sezonie nie graliśmy, ale za to punktów nie ma. Zabrakło tej kropki nad "i", wykończenia akcji, strzelenia bramki... Patrząc na naszą grę można szukać pozytywów, ale na tym etapie nam są potrzebne punkty, a tych mamy mało - mówił Kuciak przed kamerami Canal Plus.
W dużej mierze to bramkarz sprawił, że Lechia pozostała w grze o korzystny wynik w Warszawie. Słowak obronił 2 z 3 strzałów Jarosława Niezgody. Gdyby wpuścił kolejną piłkę do siatki, bądź sędzia podyktowałby karnego za zagranie ręką w polu karnym Błażeja Augustyna, a Legia poprawiłaby na 2:0, gdańszczanie mogliby już się nie podnieść.

FRANZ JOSEF WERNZE O ZMIANACH W LECHII I CELACH KLUBU

Telewizyjny ekspert do rozstrzygania sędziowskich kontrowersji, Sławomir Stempniewski uznał, że gospodarzom należała się "11", ale także nie widział podstaw, aby nie uznać gola, którego strzeliła Lechia w 37. minucie. Jego zdaniem faulu na bramkarzu nie było, a jedynie szybko odgwizdanie przewinienie sprawia, że nie dowiemy się, czy gdyby gwizdka nie było, to Marco Paixao także skierowałby piłkę do siatki, bo wówczas mogłoby być inne zachowanie rywali.

- Gdybyśmy tylko nie zaczęli tak bojaźliwie, to myślę, że byłoby o wiele lepiej . Od początku meczu mieliśmy grać tak jak w drugiej połowie, czyli utrzymywać się przy piłce, przegrywać "koronki" z lewej na prawo, gdyż wtedy otwierają się wolne strefy tak w boczne jak i środkowe. Trener mówił, abyśmy grali wysoko, pressingiem, by gdy tylko rywal przekroczy środkową linie, doskakiwać do niego - Błażej Augstyn w studio Ligi Plus Extra tak widział przyczyny porażki.
Obrońcy wtórował Rafał Wolski. Dodał on też jedne czynnik, który podświadomie skłonił Lechię do zachowawczej gry na początku, czyli brak rozeznania co do możliwości Legii.

- Wiedzieliśmy, że ta drużyna nie jest w najwyższej formie, ale podczas przerwy na reprezentację dostała czas, aby to sobie poukładać. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy jak ta Legia będzie wyglądała, jak wyjdą na nas, w jakim ustawieniu. Praktycznie każdy piłkarz mógł zagrać. Dlatego skupiliśmy się na sobie, by grać odpowiedzialnie i nie narażać się na kontry. Jednak zaczęliśmy trochę bojaźliwie, za bardzo się chyba cofnęliśmy. Pozwoliliśmy Legii rozgrywać akcje od własnej bramki i kontrolować grę, a nam ciężko było utrzymać piłkę, problemem było wyjść z akcją czy oddanie strzału. Później rozkręcaliśmy się i wyglądało to już dobrze - analizował Wolski w telewizyjnym studio.
JUŻ NA POCZĄTKU CZERWCA INFORMOWALIŚMY O ZAINTERESOWANIU LEGII RAFAŁEM WOLSKIM

Reprezentacyjny pomocnik należał do najlepszych piłkarzy na boisku, choć latem był zdecydowany, aby odejść do... Legii.

- Ja byłem na tak. Odbyłem kilka rozmów z trenerem Jackiem Magierą. Dzwoni do mnie, pytał jak zdrowie, jak się czuję, mówił, że widziałby mnie w swojej drużynie. Niestety, nie udało się. Nie wiem, czy przez to że leczyłem kontuzję, czy prezes Dariusz Mioduski nie chciał robić takiego transferu, czy byłem za drogi? - przyznał Rafał w Canal Plus.
RAPORT STATYSTYCZNY Z MECZU LEGIA - LECHIA (PDG.)

Romeo Jozak po słabych meczach Legii zapowiadał duże zmiany kadrowe w tej drużynie już zimą. Gra Wolskiego musiała przypaść mu do gustu tym bardziej, że nie tylko chwalił swój zespół, ale także dostrzegał przewagę Lechii.

- W futbolu wygrywają najodważniejsi. Zawodnicy w spotkaniu używali nie tylko siły swoich mięśni, ale także tej płynącej z serca i rozumu. Dzięki temu wygraliśmy z Lechią, która jest bardzo dobrą drużyną złożoną ze świetnych piłkarzy i która zdominowała nas momentami w ofensywie - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener stołecznej drużyny.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM WOLSKIM, KTÓRY PRZEPROWADZILIŚMY PO JEGO POWROCIE Z KADRY, A PRZED MECZEM Z LEGIĄ

Lechia na wypadek odejścia Wolskiego przygotowała się już w sierpniu. M.in. dlatego zdecydowała się podpisać kontrakt z Patrykiem Lipskim. Jednak na razie były piłkarz Ruchu nie jest faworytem Adama Owena. W pierwszym oficjalnym meczu Walijczyka ten pomocnik nie znalazł się w "18", a w Warszawie całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

- Chcieliśmy uzyskać odpowiedni balans między obroną i atakiem. Tak ustawiamy zespół. Zarówno Mateusz Lewandowski jak i Mato Milos robili to co mieli robić, ale przy ich dośrodkowaniach z boku zabrakło trochę jakości - tak szkoleniowiec Lechii tłumaczył ustawienie 1-3-4-3, w których w środkowej linii znaleźli się wyłącznie defensywni gracze.
Dopiero w drugiej połowie, gdy trzeba było gonić wynik trener zdecydował się na dwie ofensywne zmiany. Pierwsza roszada była wymuszona zgłoszonymi przez Jakuba Wawrzyniaka dolegliwościami mięśnia przywodziciela.

- Jestem rozczarowany rezultatem, bo byliśmy lepszym zespołem od Legii. Natomiast jestem dumny z postawy drużyny w tym meczu oraz z tego jak pracowali przed tym spotkania . Trzymali się planu na to spotkanie. Jednak, aby zwyciężyć, trzeba było wykorzystać szanse, które wykreowaliśmy, a to się nie udało - podsumował Adam Owen.
SŁAWOMIR PESZKO NIE WIE, CZY WRÓCI W TYM ROKU NA BOISKO. PRZECZYTAJ WYWIAD Z REPREZENTACYJNYM SKRZYDŁOWYM

Wyniki 12 kolejki

• Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA 1:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Wisła Płock 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:2 (2:1)

• 0 5

• My kibice również jesteśmy rozczarowani. (1)

• 68 4

• ja akurat nie narzekam, piękne widowisko! buhahahahhahaaa

• 3 2

• (5)

To i tak ostatni sezon Rafała w Lechii. Chyba, że w kolejnym sezonie będzie chciał grać w 1 lidze ale nie sądzę.

• 33 10

• Szkoda, że brakuje ostatniego podania i celnego strzału.

Obrona trochę dziurawa. Poza tym OK.

• 4 2

• wcale ladnie nie grali

tylko skutecznie. Najladniej grali za Kafarskiego w sezonie, gdy pokonali Legie na wyjezdzie 3:0 i Gornika u siebie 5:1

• 11 0

• Bedziemy musieli walczyc o utrzymanie (2)

• O czym myśli trener Owen. (3)

Nie trzeba być wykształconym w Walii aby wiedzieć,że Lechia nie ma obrońców na poziomie nawet słabej ekstraklasy.Ci którzy grali to piłkarze wolni do przesady a i kiwnąć ich, zakręcić niczym bąkiem, jest bardzo łatwo.
    W takim razie przeciwko Lechii najlepiej grać z kontry, oddając im pole w środku boiska, tak jak robiła to Legia i tak jak robi to większość drużyn. Czy trener Owen o tym pomyślał przed meczem, chyba nie, nie miał kiedy bo był od 14 dni zajęty w Walii tamtą reprezentacją.
    Pierwszy po Bogu, dyrektor nomen omen pa Nowak był chyba w USA .
    Tak to Lechia była pozbawiona przed meczem dwóch swoich strategów , dlatego można przypuszczać,że Owen mógł pomylić Krasića z jakimś reprezentantem Walii i dla odwrócenia losów spotkania wpuścił na boisko tego steranego życiem byłego piłkarza za dobrze spisującego się Łukasika.
    Teraz i niby piłkarz Augustyn i niby trener Owen cieszą się,że Lechia miała optyczną przewagę nad Legią, niby tak, tylko,że Legia tak to już przed meczem widziała.

• 41 3

• (1)

Ja myślę, że plan był by grać z kontry. Problemem była bramka na dzień dobry, a granie z kontry jak gonisz wynik jest nierealne. Legła się cofnęła więc chcąc nie chcąc musieliśmy atakować.

• 0 0

• Żeby grać z kontry trzeba mieć szybkich piłkarzy. Lechia takich nie miała

Zatem bzdury opowiadasz

• 3 0

• Nie rozumiem jak można cieszyć się kiedy drużyna ma w posiadaniu piłkę przez większą część meczu a przegrywa i to w dodatku niemal w każdym meczu. To oznacza,że gra "głupio"co do taktyki albo nie ma obrony.
      Najgorzej jest jak występuje jedno i drugie a tak niestety jest w Lechii.

• 0 1

• Co to ma być? (3)

Lewandowski, Nalepa, Augustyn, to miał być wzmocnienia, a wygląda na to , że ci piłkarze nie powinni wychodzić w podstawowej 11.Jeśli jeszcze Nalepa może coś za jakiś czas wnieść, to pozostałych dwóch, to jakieś nieporozumienie, oni nie powinni grać w pierwszej lidze, a w Ekstraklasie to mogą piłki podawać za boiskiem.Przecież ten Augustyn jest drewniany jak Pinokio, on porusza się jak by miał worek cebuli na plecach.
    Szkoda tej przegranej, bo Legia cienka ,a my chodź graliśmy piłka to były momenty w których grali jak by na czas..
    Swoją drogą sędziowie w Ekstraklasie tych pseudo sędziów wola o pomstę do Nieba.

• 53 4

• (2)

A czego się spodziewaliście po piłkarzach nie łapiacych się na skład Pogoni czy klubów serie B?

• 6 0

• Co to ma być? (1)

Wiem, ale nich się w końcu ogarną na gorze. Nie ma linii obrony Wawrzyniak, którego szanuje juz ma swoje lata Wojtkowiak za często kontuzje.Janickiego sprzedali i chodź nie byłem jego zagorzałym fanem ale miał prześwity i w Poznaniu dobrze sobie radzi.Ja nie mogę patrzeć na Augustyna od samego początku gdy zaczął u nas grać. Myślałem, że ma zaległości treningowe, a on jest po prostu drewniany zero kondycji przecież on ze spuszczoną głową biegł za Legionistą. Dramat! Lewandowski, to jest porażka Ogromną porażka, nawet nie chce mi się o nim pisać. Szkoda moich kciuków na niego.

• 7 0

• Ja też nie mogę patrzeć na te drewniane kloce. Ale już jak ogłaszali te transfery to było wiadomo że to gracze na II zespół.. którego nie mamy.

• 2 0

• w Lechi jest były piłkarz Sląska. jego przygoda z piłką trwa już 4,5 roku zarabia 120 tysięcy miesięcznie. (8)

54 miesiące x 120 tysięcy = 6 480 000 zł, w tym czsie strzelił 4 gole.