Rugbiści Ogniwa Sopot wicemistrzami Polski, Lechia Gdańsk bez medalu

10 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 19:49 (10 listopada 2018)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Pomimo celnych kopów Wojciecha Piotrowicza, Ogniwo nie wydarło tytułu Budowlanym. Pomimo celnych kopów Wojciecha Piotrowicza, Ogniwo nie wydarło tytułu Budowlanym.

Rugbiści Ogniwa Sopot zostali wicemistrzami Polski. W finale ekstraligi przegrali w Łodzi z Budowlanymi SA 16:38 (6:12). Dla łodzian to trzeci tytuł z rzędu. Z kolei Lechia Gdańsk w meczu o brąz przegrała na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce 0:5 (0:0). Losy spotkania mogły odwrócić karne, ale przy kopach dwukrotnie pomylił się Paweł Boczulak.

PRZECZYTAJ CO MÓWILI TRÓJMIEJSCY TRENERZY PRZED MECZAMI O MEDALE

Budowlani Łódź SA - Ogniwo Sopot 38:16 (12:6)
Punkty: Walters 13, Staphorst 10, Karpiński 5, Kozakiewicz 5, Bosiacki 5 - Piotrowicz 9, Plichta 5, Szablewski 2

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Rau, Bysewski - Graban, Anuszkiewicz - Grabowski, Powała-Niedźwiecki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Mrowca, Przychocki, Szczepański, Burrows - Żuk oraz Mokrecow, Zając, Wojtkuński, Bezwierhyi, A.Piotrowski, Szablewski, Mariusz Wilczuk

Mecz o złoto rozpoczął się po myśli najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Łodzianie wynik spotkania otworzyli już w 5. minucie gry. Przyłożenie zdobył Witalij Kramarenko a podwyższenie zapewnił Paul Walters.

10 minut później przyłożył były gracz Lechii Gdańsk Wilhelmus Staphorst, ale gospodarzom nie udało się zdobyć kolejnych 2 pkt. Po chwili Staphorst zarobił 10-minutową karę za wysoką szarżę, a sopocianie zgłosili próbę kopa na słupy.

Rzut karny wykorzystał Wojciech Piotrowicz i Ogniwo przegrywało 3:12. Na dłuższą metę sopocki zespół nie był jednak w stanie wykorzystać osłabienia Budowlanych.

Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Marek Przychocki, który wyjechał ze stadionu w ambulansie. Sopocianie zdołali zniwelować stratę o kolejne 3 pkt po drugim celnym kope Piotrowicza, ale to mający sporą przewagę w młynie Budowlani kontrolowali jednak sytuację.

Na początku drugiej połowy gospodarze dopisali sobie kolejne 7 pkt, a Ogniwo odpowiedziało kolejnym kopem. Po tym jak z jajem w pole punktowe sopocian wbiegł Krystian Pogorzelski, a znów podwyższył Walters, było już 26:9. Do końca obraz gry nie uległ zmianie, a licznie przybyli kibice Ogniwa stracili nadzieje na złoto.

Sopocianie doczekali się jednak pierwszego przyłożenia za sprawą Mateusza Plichtyb>. Po szybkim podwyższeniu Łukasza Szablewskiego z ręki Ogniwo zmniejszyło stratę do 16:33. Na koniec gospodarze postawili jednak kropkę nad "i" popisując się efektownym rajdem z piłkę po ostatnie przyłożenie.

Paweł Boczulak (z piłką) miał mógł sprawić, że w Siedlcach doszłoby do sensacji. Paweł Boczulak (z piłką) miał mógł sprawić, że w Siedlcach doszłoby do sensacji.

Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 5:0 (0:5)
Punkty:
Nerek 5

LECHIA: Witoszyński (56 Plich), Buczek (56 Olszewski), Kacprzak - Lademann (56 Krużycki), Pawłowski - Płonka, Smoliński (59 Kossakowski) , Dabkiewicz - Boczulak - Popławski - Wójtowicz, Wesołowski (68 Piszczek) Minkiewicz, Kwiatkowski - K.Bracik

- Zamierzamy powalczyć ze wszystkich sił - zapewniał przed wyjazdem do Siedlce Jurij Buchało.
I podopieczni trenera Lechii Gdańsk zagrali zgodnie z tymi zapowiedziami. Ich zwycięstwo nad Pogonią byłoby sensacją, ale naprawdę niewiele do niej brakowało. Gospodarze wyszli z opresji dzięki jednej udanej akcji formacji ataku, który zakończył Mołdawianin Nerek. To było jedyne przyłożenie tego dnia, które zdecydowało o brązowych medalach.

Mimo dzielnej postawy po raz 41. nie ma na ligowym podium biało-zielonych. Ich bilans pozostał na: 13 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych medalach.

- Większość czasu to my byliśmy przy piłce, graliśmy na ich połowie, ale zawsze czegoś brakowało, aby zdobyć punkty. Natomiast Pogoń przeprowadziła praktycznie jedno groźną akcję w ofensywie. Wyszedł im kontratak, po którym zdobyli przyłożenie przy linii bocznej - relacjonuje Sebastian Dobkowski, kierownik gdańskiej drużyny.

• 32 1

• Brawo Lechia, teraz czas na zwycięstwo Ogniwa!

• Czyli ogólnie ch...wy dzień

Oba mecze prxegrane;trudno, może za rok będzie lepiej...