Wiadomości

stat

Rugbiści Lechii bez trenera

Paweł Lipkowski zrezygnował

Lechia Rugby

Paweł Lipkowski pracował w Lechii od 18 sierpnia 2012 roku. Zdobył z nią dwa mistrzostwa Polski i po jednym srebrnym oraz brązowym medalu.
Paweł Lipkowski pracował w Lechii od 18 sierpnia 2012 roku. Zdobył z nią dwa mistrzostwa Polski i po jednym srebrnym oraz brązowym medalu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Paweł Lipkowski zrezygnował ze stanowiska trenera Rugby Club Lechia Gdańsk. Drużynę seniorów prowadził przez pięć lat. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza, raz wicemistrza, a raz sięgnął po brąz. W tym roku zespół ukończył rozgrywki na 4. miejscu. - To autonomiczna decyzja. Stwierdziłem, że misja i wzywania, których się podjąłem, dobiegły końca - mówi nam szkoleniowiec. Klub szuka jego następcy.LECHIA ZAKOŃCZYŁA SEZON 2017 NA CZWARTYM MIEJSCU. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z OSTATNIEGO MECZU TRENERA LIPKOWSKIEGO

Miniony sezon ekstraligi był pierwszym za kadencji Pawła Lipkowskiego, w którym nie udało się mu sięgnąć z Lechią po medal mistrzostw Polski. Biało-zieloni przegrali w meczu o brąz z Pogonią Siedlce 3:18. Wcześniej, od sierpnia 2012, kiedy przejął drużynę po Grzegorzu Kacale, zawsze stawał z nią na podium. Zaczął od dwóch mistrzostw Polski, a następnie były brązowy i srebrny medal. Tym bardziej może dziwić, że po jednym, nieco gorszym sezonie rozstaje się z klubem.

- Rzeczywiście zrezygnowałem z funkcji trenera. Pracę w Lechii traktowałem jako dowód zaufania, ale także wyzwanie, a nie ciepły etat. Zbiegło się kilka czynników, które wpłynęły na moją decyzję. Absolutnie nie jest tak, że obrażam się na rugby czy Lechię. Nie byłem naciskany, decyzja jest autonomiczna. Życzę sukcesów nowemu szkoleniowcowi. Zostawiam odmłodzoną drużynę w dobrym stanie - mówi Lipkowski.
PAWEŁ LIPKOWSKI NA 7. MIEJSCU W PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZEGO LIGOWCA 2016 ROKU

Przypomnijmy, że za miniony był on nominowany w plebiscycie na Najlepszego Lipca 2016 roku. W finałowym głosowaniu uzyskał ponad 2 tysiące punktów. Zajął 7. miejsce.

- Dlaczego akurat teraz zdecydowałem się na odejście z klubu? W Lechii skład kształtuje się tuż przed początkiem sezonu. W minionej rudzie było nieco nerwowo. Odeszło kilku zawodników, a dopiero później był czas na wzmocnienia. Nie chcę brać odpowiedzialności za coś, w stosunku do czego nie podejmuję decyzji. A rezygnując teraz, daję klubowi czas na znalezienie nowego trenera, co w polskich warunkach niestety nie jest łatwe - dodaje.
Gdański klub szuka zastępcy, ale jeszcze brakuje konkretów. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że władze Lechii rozmawiały z Dariuszem Komisarczukiem, ale ten nie zgodził się na dołączenie do zespołu. A co dalej będzie z poprzednim trenerem biało-zielonych?

- Jeszcze za szybko na konkretne decyzje. Nie zrezygnowałem z Lechii, ponieważ dostałem inną propozycje pracy. Zakończyłem jeden temat, a czas pokaże co dalej - kończy Lipkowski.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAWŁEM LIPKOWSKIM: W LECHII JEST MNÓSTWO MOCNYCH CHARAKTERÓW

Paweł Lipkowski

Paweł Lipkowski

Dane:

(Trener)
ur.:
1978-09-09
Ocena z sezonu:
3.80 (938 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (64)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
12.12.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Paweł Drzewiecki 15 31 93.3%
2. Rafał Kowalczyk 15 31 93.3%
3. Adam Skibski 15 31 93.3%
4. Sufcia Jagularownia 14 28 92.9%
5. Osa Kosa 15 28 86.7%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Budowlani Łódź SA 
2 OGNIWO SOPOT 
3 Pogoń Siedlce 
4 LECHIA GDAŃSK 
5 ARKA GDYNIA 
6 Budowlani Lublin 
7 Juvenia Kraków 
8 KS Budowlani Łódź 

Terminarz

11.11 (sob) godz.13:00 Pogoń Siedlce 18:3 LECHIA Gdańsk
04.11 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 34:21 Budowlani Lublin
21.10 (sob) godz.13:00 LECHIA Gdańsk 64:0 KS Budowlani Łódź
14.10 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 11:42 OGNIWO Sopot
01.10 (nd) godz.14:00 Juvenia Kraków 21:31 LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane