Ogniwo Sopot mistrzem Polski w rugby. Budowlani Łódź pokonani w finale

dak.
15 czerwca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Ogniwo Sopot

Rugbiści Ogniwa Sopot wygrali w trzecim z rzędu finale z Master Pharm Budowlanymi i przerwali dominację zespołu z Łodzi. Tytuł mistrza Polski do Sopotu wrócił po szesnastu latach. Rugbiści Ogniwa Sopot wygrali w trzecim z rzędu finale z Master Pharm Budowlanymi i przerwali dominację zespołu z Łodzi. Tytuł mistrza Polski do Sopotu wrócił po szesnastu latach.

Rugbiści Ogniwa Sopot pokonali u siebie Master Pharm Budowlanych Łódź SA 27:24 (10:10) i po raz 10. w historii klubu zostali mistrzem Polski. Punkty na wagę zwycięstwa przypieczętował Wojciech Piotrowicz w 8. minucie doliczonego czasu. Poprzednio taki sukces świętowano w 2003 roku, gdy obecny szkoleniowiec - Karol Czyż był jeszcze zawodnikiem. Natomiast nadal na boisku występują bracia: Marcin i Mariusz Wilczuk.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Budowlani SA Łódź Budowlani SA Łódź
Wilczuk Marcin, Karol, Bysewski - Graban, Piotrowski - Grabowski, Powała-Niedźwiecki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Czasowski, Szczepański, Przychocki, Mrowca, Burrows
Kramarenko, Kafarski, Mchedlidze - Karpiński, Witkowski - Noszczyk, Mirosz, Plichta D. - Staphorts - Reksulak - Matyjak, Bosiacki, Kubalewski, Wlaźlak, Pogorzelski
  • 51' Bysewski Zmiany Bachurzewski
  • 51' Karol Zmiany Burek
  • 51' Wilczuk Marcin Zmiany Mokrecow
  • 59' Graban Zmiany Anuszkiewicz
  • 78' Grabowski Zmiany Szablewski
Zmiany Zmiany
  • 44' Bosiacki Zmiany Walters
  • 51' Witkowski Zmiany Orłowski
  • 64' Kafarski Zmiany Urbaniak
  • 71' Staphorts Zmiany Serafin
  • 25' Szczepański
  • 49' Burrows
  • 64' Piotrowicz
Punkty Punkty
  • 14' Kramarenko
  • 74' Walters
  • 79' Kramarenko
  • 4' Piotrowicz
  • 80+7 Piotrowicz
  • 37' Reksulak
  • 26' Piotrowicz
  • 51' Piotrowicz
  • 65' Piotrowicz
  • 15' Reksulak
  • 75' Walters
  • 80' Walters
  • 74' Plichta
Kartki Kartki

Bohaterem meczu po stronie Ogniwa Sopot był Wojciech Piotrowicz. Bohaterem meczu po stronie Ogniwa Sopot był Wojciech Piotrowicz.

Ogniwo Sopot ostatni złoty medal mistrzostw Polski zdobyła w 2003 roku. Wtedy to też wprowadzono w życie pomysł z rozgrywaniem fazy play-off. Od tego czasu czeka na dziesiąty złoty krążek.
Rugbiści Master Pharm Budowlani Łódź SA zdobywali tytuł mistrza Polski przez ostatnie 3 lata. W dwóch ostatnich w finale pokonywali Ogniwo Sopot.
To pierwszy w historii finał rugby w Sopocie.
Podopieczni Karola Czyża skończyli sezon zasadniczy na 1. miejscu w tabeli, bez ani jednej porażki. Rywale z Łodzi przegrali raz - z Ogniwem pod koniec marca, po wyniku 24:14.
Na ławce rezerwowych Ogniwa Sopot usiądą: Burek, Wojtkuński, Mokretsov, Bachurzewski, Anuszkiewicz, Wilczuk Mariusz, Olszewski, Szablewski

W rezerwie Budowlanych Łódź znaleźli się: Grabia,Orłowski, Serafin, Urbaniak, Walters, Szmajewski, Lewandowski
Trybuny zapełniają się. Zdaje się, że w Sopocie będzie komplet publiczności. Za kilka chwil zacznie się spotkanie.
1'
Zaczęli rugbiści Budowlanych.
2'
Plichta kopnął (Budowlani SA Łódź) piłkę w prawy sektor boiska, ale nic z tego nie wyszło. Aut dla rugbistów z Łodzi
3 punkty
4'
[3:0] Rzut karny wykorzystał Piotrowicz
5'
Budowlani po składnej akcji znaleźli się pod polem punktowym Ogniwa
6'
Gospodarze przejęli piłkę, ale po chwili stracili ją na rzecz Budowlanych
6'
Będzie rzut karny dla łódzkiej drużyny z 40 metrów
7'
Reksulak (Budowlani SA Łódź) nie wykorzystał szansy
8'
Piotrowicz (Ogniwo Sopot) rozpoczął kopnięciem z własnej połowy
10'
Łodzianie długo konstruowali akcję, ale wypuścili piłkę. Teraz zmierzą się w młynie z miejscowymi na piątym metrze
12'
Kolejnymi rakami rugbiści z Łodzi próbują się przedrzeć przez defensywę zespołu z Sopotu
5 punktów
14'
[3:5] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Kramarenko (Budowlani SA Łódź).
2 punkty
15'
[3:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Reksulak (Budowlani SA Łódź).
16'
Podopieczni Karola (Ogniwo Sopot) Czyża szybko wznowili od środka i znaleźli się blisko pola punktowego
16'
Aut dla Ogniwa
18'
Ależ okazja przez Ogniwem. Jeden z zawodników mógł znaleźć się w polu przyłożenia, ale w ostatniej chwili stracił futbolówkę
20'
Przegrany aut przez łodzian, piłkę przejmują gospodarze
21'
Kolejny aut dla gości, trwa walka o piłkę
23'
Błąd przy podaniu rugbisty z Łodzi, jednak bez straty.
23'
Teraz z kolei aut Ogniwa. Ci również mylą się przy podaniu i tracą piłkę
5 punktów
25'
[8:7] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Szczepański (Ogniwo Sopot).
2 punkty
26'
[10:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Piotrowicz (Ogniwo Sopot).
27'
Goście utrzymują się przy piłce, czekają na kluczowe podanie, które otworzyłoby drogę do przyłożenia. Czujnie jednak defensywa
28'
Z autu zaczną gospodarze. Po chwili po wybyciu piłka znalazła się na połowie Budowlanych
29'
Kolejna sytuacja, w której zmierzą się zawodnicy w młynie w środkowej strefie boiska
30'
Futbolówka szybko znalazła się po drugiej stronie boiska, z kolejną akcją ruszają przyjezdni
31'
Po podaniu piłki do przodu zaczną rugbiści Ogniwa
32'
W Sopocie jest bardzo ciepło. Sędzia z tego względu postanowił zrobić przerwę na uzupełnienie płynów.
33'
Sopocianie próbowali przedrzeć się prawą stroną, ale kopnięcie trafiło prosto w ręce rewala
34'
Oba zespoły walczą w młynie na połowie Ogniwa
35'
Rzut karny dla Budowlanych Łódź
3 punkty
37'
[10:10] Reksulak wykorzystuje szansę i doprowadza do remisu
38'
Szansa na kontrę po starcie gości. Idą z akcją gospodarze
38'
Z lewej strony szansę do prowadzenia będzie miał Piotrowicz (Ogniwo Sopot). Rzut karny dla Ogniwa
40'
Piotrowicz (Ogniwo Sopot) pomylił się. Piłka po jego kopnięciu minęła prawy słup
40+2
Sędzia pozwoli jeszcze na rozegranie młynku pod polem punktowym Budowlanych
40+3
Będzie rzut karny dla łódzkiego zespołu
40+3
Z premedytacją piłka wybita na aut. Sędzia kończy pierwszą połowę gry.
Za nami bardzo wyrównana połowa. Żadnej z drużyn nie udało się narzucić własnych warunków gry. Oba zespoły zdobyły punkty po jednym przyłożeniu, jednym podwyższeniu i jednym rzucie karnym.
41'
Od wybicia rozpoczął Piotrowicz (Ogniwo Sopot)
42'
Łodzianie wychodzą już z pierwszą akcją. Dochodzi do sporu na środku boiska
43'
Zgubiona piłka przez rugbistów Ogniwa, szansa dla rywali
44'
Budowlani SA Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bosiacki, w jego miejsce wchodzi Walters.
44'
Formacja autowa wygrana przez Ogniwo Sopot. Przeniesienie piłki do ataku
45'
Kolejny młyn na środkowym obszarze boiska
46'
Piłka wyciągnięta przez łodzian. Po chwili jednak niedokładnie kopnęli piłkę do przodu
47'
Od autu zaczynają rugbiści z Sopotu. Pewnie chwytają piłkę i konstruują akcję
48'
Przyjezdni chcieli szybko wyprowadzić akcję, ale zgubili piłkę
49'
Będzie aut dla zespołu z Sopotu na połowie przeciwnika
5 punktów
49'
[15:10] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Burrows (Ogniwo Sopot).
2 punkty
51'
[17:10] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Piotrowicz (Ogniwo Sopot).
51'
Budowlani SA Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Witkowski, w jego miejsce wchodzi Orłowski.
51'
Ogniwo Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bysewski, w jego miejsce wchodzi Bachurzewski.
51'
Ogniwo Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karol, w jego miejsce wchodzi Burek.
51'
Ogniwo Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczuk Marcin, w jego miejsce wchodzi Mokrecow.
51'
Od wybicia zaczęli goście. Piłkę przechwycił Zeszutek (Ogniwo Sopot)
kontuzja
54'
Zeszutek (Ogniwo Sopot) potrzebuje pomocy medycznej
55'
Kramarenko (Budowlani SA Łódź) podejmuje się indywidualnej szarży, zostaje zatrzymany przez rywali
55'
Ależ błąd defensywy Ogniwa. Złe podanie, nieudany kop i przyjezdni mogli łatwo przejść do przyłożenia. Sędzia przerwał akcję
57'
Sędzia pokazuje rzut karny. Z własnej połowy zaczną gospodarze
58'
Aut z prawej strony dla Ogniwa. Idą z kolejną akcją
58'
Zatrzymali się na 40 metrze, ale po chwili akcja przeniosła się na lewą flankę
59'
Kopnięciem wznowił rugbista Ogniwa. Do futbolówki jednak nie zdołał nikt dobiec
59'
Ogniwo Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Graban, w jego miejsce wchodzi Anuszkiewicz.
60'
Aut dla Ogniwa pod polem punktowym Budowlanych
61'
Piłka po kopnięciu znalazła się na drugiej połowie, ale kolejną akcję zaczęli już konstruować gospodarze
62'
Bliscy zdobycia punktów miejscowi. Burrows (Ogniwo Sopot) został jednak powstrzymany kilka metrów przed polem punktowym
62'
Będzie młyn około 10 m od pola przyłożenia Budowlanych
62'
Budowlani wyciągnęli piłkę i ruszyli z kontrą
5 punktów
64'
[22:10] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Piotrowicz (Ogniwo Sopot).
2 punkty
65'
[24:10] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Piotrowicz (Ogniwo Sopot).
64'
Budowlani SA Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kafarski, w jego miejsce wchodzi Urbaniak.
66'
Zaczynają ze środka Budowlani
66'
Walka o piłkę na połowie Ogniwa po aucie łodzian
67'
Cały czas przy piłce Budowlani
68'
Wybiciem ratują się rugbiści Ogniwa, ale szybko kontrują goście
69'
Budowlani blisko punktu przyłożenia. Wymieniają podania, jednak defensywa sopocian powstrzymuje rywali
69'
Rzut karny dla Budowlanych
70'
Sędzia zmienił decyzję, będzie młyn dyktowany. Wciąż jesteśmy pod polem punktowym Ogniwa
71'
Budowlani SA Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Staphorts, w jego miejsce wchodzi Serafin.
71'
Budowlani tracą piłkę w przegrupowaniu. Akcja na połowie podopiecznych Karola (Ogniwo Sopot) Czyża
73'
Po zaciętej walce z kontrą chcieli wyjść zawodnicy z Sopotu, szybko zostają powstrzymani
74'
Żółtą kartką został ukarany Plichta (Ogniwo Sopot).
5 punktów
74'
[24:15] Osłabienie gospodarzy przyniosło punkty dla rywali.
2 punkty
75'
[24:17] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Walters (Budowlani SA Łódź).
76'
Zeszutek (Ogniwo Sopot) bierze ciężar gry na siebie, zderzył się z defensywą Budowlanych
77'
Ogniwo na połowie łodzian. Rugbiści wymieniają podania i próbują się przedrzeć do pola punktowego
77'
Przy piłce wciąż Ogniwo. Kapitan pokonuje kolejne metry
78'
Strata, teraz zaczynają Budowlani
78'
Ogniwo Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grabowski, w jego miejsce wchodzi Szablewski.
78'
Piłka została wykopnięta daleko na połowę Ogniwa
78'
Rugbista Budowlanych pokonał spory dystans za futbolówką. Ostatecznie złapał ją defensor z Sopotu
79'
Młyn przy polu punktowanym Ogniwa
5 punktów
79'
[24:22] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Kramarenko (Budowlani SA Łódź).
2 punkty
80'
[24:24] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Walters (Budowlani SA Łódź).
80+1
Ze środka wybijają rugbiści Ogniwa
80+2
Futbolówka na połowie Budowlanych, ale po chwili akcja przenosi się na drugą stronę
80+3
Pomocy medycznej wymaga Piotrowicz (Ogniwo Sopot)
Po chwili aut dla Budowlanych. Akcja toczy się na połowie gości
80'
Sopocianie zbierają piłkę, idą z akcją, ale defensywa czujnie przerywają akcje
3 punkty
80+7
[27:24] Podanie do tyłu do Piotrowicza. Decyduje się na kopnięcie z okolic 20 metra i piłka ląduje miedzy słupami!
80+8
Ależ końcówka w Sopocie. Teraz rugbiści z Łodzi za wszelką cenę chcą przedrzeć się przez filary Ogniwa
80+9
Twardo na nogach sopocianie. Nie pozwalają rywalom na pokonywanie kolejnych metrów
80+9
Kolejny młyn. Przy piłce gospodarze
80+10
Zacięta walka w środkowej strefie boiska. Przy piłce jednak rugbiści Ogniwa
80+11
KONIEC MECZU! Ogniwo Sopot wygrywa 27:24 z Master Pharm Budowlanymi Łódź SA i zostaje mistrzem Polski!