Wiadomości

stat

Rugby: Polska - Szwajcaria

Reprezentacja Polski rugbistów zbiera się dzisiaj w Cetniewie na zgrupowaniu przed meczem ze Szwajcarią. Spotkanie, którym obie reprezentacje zainaugurują eliminacje do Pucahru Świata, odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. W ekipie biało-czerwonych nie zabraknie trójmiejskich zawodników oraz tych, którzy próbują sił w zagranicznych ligach.

Powołania zostały wysłane do 22 zawodników. W przygotowaniach mają im pomóc wspólne treningi z kadrą młodzieżową, która sposobi się do walki o awans do grupy A mistrzostw Europy 20-latków (3-8.10., Sopot).

- Przed południem trenować będziemy we własnym gronie, a na popołudnie zaplanowaliśmy wspólne zajęcia z młodzieżą. Musimy znaleźć czas także na zagadnienia taktyczne, choć o Szwajcarii niewiele wiemy. Nie udało się zdobyć żadnej kasety z meczu tej reprezentacji, a i Interet nie zaspokoił moich oczekiwań. Możemy się tylko domyślać, że część zawodników gra we Francji - mówi Jerzy Jumas, trener biało-czerwonych.

Naszym jedynym kadrowiczem, który na co dzień gra we Francji jest Alexis Konieczny. Ba, urodził się nad Sekwaną, a o polskich korzeniach przypomniał sobie przed rokiem. Zadebiutował w wyjazdowym meczu z Niemcami. W sobotę po raz pierwszy zagra w Polsce. Inni zagraniczni kadrowicze są nam bardzo dobrze znani. Selekcjoner sięgnął po Pawła Nowaka i Marcina Wilczuka, trójmiejskich rugbistów, którzy od tego sezonu próbują szczęścia w Benfice Lizbona. Na zgrupowanie mają przyjechać w czwartek rano.

- Było troche kłopotów organizacyjnych, które w dużym stopniu wiązały się z pieniędzmi, bo musimy zapłacić za przelot kadrowiczów do Polski. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z Przemka Tubielewicza, który też jest w Lizbonie, a z Piotrem Jurkowskim, występującym we Francji, z nieznanych mi powodów kontakt się urwał - dodaje trener Jumas.

Jak zwykle kadra opierać się będzie na Trójmieście, choć systematycznie maleje nasz udział w powołaniach. Tym razem nasi mają tworzyć reprezentację dokładnie w połowie. Proporcje byłyby lepsze, ale kontuzje wykluczyły pewniaków - Sławomira Kaszubę i Daniela Podolskiego.

Jak na mistrza Polski przystało, przedstawicieli najwięcej w kadrze ma Arka. Na własnym stadionie w biało-czerwonym trykocie mogą zagrać: Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Robert Andrzejczuk, Paweł Dąbrowski i Dariusz Komisarczuk. Trzech zawodników do kadrowego młyna oddaje Lechia Gdańsk: Rafała Kochańskiego, Janusza Urbanowicza i Rafała Sajura. Z kolei Porta Ogniwo Sopot (Mariusz Wilczuk, Łukasz Szostek) i AZS AWFiS Gdańsk (Maciej Szablewski) wzmacniają reprezentacyjny atak.

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane