Izrael - Polska 78:72. Koszykarze muszą poczekać na awans na EuroBasket 2022

dak.
28 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 18:38 (30 listopada 2020)
W poniedziałkowym meczu Polski z Izraelem, najwięcej minut na parkiecie spośród trójmiejskich koszykarzy rozegrał Adam Hrycaniuk (nr 34). Koszykarz Asseco Arki Gdynia rozegrał ponad 13 minut. W poniedziałkowym meczu Polski z Izraelem, najwięcej minut na parkiecie spośród trójmiejskich koszykarzy rozegrał Adam Hrycaniuk (nr 34). Koszykarz Asseco Arki Gdynia rozegrał ponad 13 minut.

Polska przegrała z Izraelem 72:78 (18:16, 14:25, 20:21, 20:16) oraz wygrała z Rumunią 91:61 (24:7, 21:17, 26:23, 20:14) w eliminacjach EuroBasket 2022. Po tych meczach biało-czerwoni są na 2. miejscu w grupie, a awans na mistrzostwa Europy uzyskają trzy drużyny. Dwa ostatnie spotkania odbędą się w lutym. W hiszpańskiej Walencji wystąpiło czterech trójmiejskich koszykarzy: Karol Gruszecki, Dominik Olejniczak, Łukasz Kolenda (wszyscy Trefl Sopot) oraz Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia).

Aktualizacja, 30.11.2020, godz. 18:38

IZRAEL: Cohen 14, Mekel 12 (2x3), Ginat 8 (8 zb.), Blatt 3 (1x3), Menco 2 oraz Pnini 9 (3x3), Ziv 9, Madar 6, Zalmanson 6, Levi 5, Gutt 3 (1x3), Carter 1,

POLSKA: Ponitka 23 (3x3), Sokołowski 15 (3x3), Koszarek 5 (1x3, 6 zb.), Cel 5 (7 zb.), Hrycaniuk 0 oraz Kulig 11, Olejniczak 2, Michalak 9, Łączyński 2, Gruszecki 0, Kolenda 0, Zyskowski 0

Izrael - Polska. Pełne statystyki

Polscy koszykarze nie zrewanżowali się Izraelowi za porażkę z lutego br. W swoim drugim meczu w hiszpańskiej Walencji i czwartym eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2022 przegrali 72:78.

Do składu polskiej reprezentacji powrócił co prawda Mateusz Ponitka, ale wypadł Tomasz Gieło, który nabawił się urazu barku.

Podobnie jak w sobotę, tak i w poniedziałek, w zespole biało-czerwonych zagrało czterech zawodników grających na co dzień w trójmiejskich klubach. To: Karol Gruszecki, Dominik OlejniczakŁukasz Kolenda (wszyscy Trefl Sopot) oraz Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia).

Polska - Izrael 71:75. Relacja z pierwszego meczu eliminacyjnego koszykarzy

Tym razem nie zaliczą jednak występów do udanych, jak chociażby poprzednim razem. W wyjściowej "piątce" spotkanie zaczął gracz żółto-niebieskich, ale mimo ponad 13 minut na parkiecie nie zdobył punktów. Zdążył oddać w sumie tylko jeden rzut i zebrał dwie piłki.

Właściwie jakimkolwiek dorobek punktowy zdobył tylko Olejniczak. Przy niespełna czterech minutach rzucił 2 "oczka", zachowując 100 proc. skuteczność. Do tego zaliczył 2 zbiórki.

Kolenda i Olejniczak nie trafili ani razu. Ten pierwszy zagrał 8, a drugi blisko 6 minut. Rozgrywający nie miał nawet okazji rzutowej.

Zespół Mike'a Taylora wylatuje zatem z Hiszpanii z osiągniętym planem minimum, jakim było jedno zwycięstwo. To oznacza, że na awans do mistrzostw Europy musimy jeszcze poczekać.

Wszystko zatem rozstrzygnie się w lutowym okienku reprezentacyjnym. Polska zmierzy się wówczas z Hiszpanami i Rumunami. Przypomnijmy, że udział w EuroBaskecie zapewni sobie 3 z 4 drużyn w grupie. Rumuni przegrali wszystkie 3 mecze, więc mało realne jest, że zagrożą pozostałym. Miejsce rozgrywania spotkań jednak nie jest jeszcze znane. Możliwości powstania "baniek", jak tej w Walencji są trzy: w Izraelu, Hiszpanii i w Polsce.

4. kolejka, Grupa A:
Izrael - POLSKA 78:72 (16:18, 25:14, 21:20, 16:20)
Hiszpania - Rumunia 94:41 (27:12, 18:9, 13:12, 36:8)

Polska - Rumunia, 21 lutego 2021

POLSKA - Rumunia 91:61 (24:7, 21:17, 26:23, 20:14)

POLSKA: Sokołowski 17 (2x3, 7 zb.), Michalak 9, Cel 8 (7 zb.), Koszarek 6 (2x3), Hrycaniuk 4 oraz Zyskowski 13, Gruszecki 9 (1x3), Gieło 7 (1x3), Kulig 7 (1x3), Kolenda 4, Olejniczak 4, Łączyński 3

RUMUNIA: Richard 14 (2x3), Tohatan 19, Popa 9, Cate 7(10 zb.), Maciuca 0 oraz Virna 11 (1x3), Uta 6, Bercenau 2, Grasu 2, Girbea 0, Dragoste 0, Baciu 0

Rumunia - Polska. Pełne statystyki

Reprezentacja Polski koszykarzy od poniedziałku przebywa w hiszpańskiej Walencji, gdzie w specjalnej bańce rozgrywa spotkania numer trzy i cztery w grupie A w eliminacjach do mistrzostw Europy, które w 2022 roku odbędą się w Czechach, Gruzji, Włoszech i Niemczech.

W sobotnim meczu biało-czerwoni wypełnili formalność i pokonali Rumunię 91:61. Zespół Mike'a Taylora musiał jednak radzić sobie bez Mateusza Ponitki, którego wyniki na obecność koronawirusa nie były jednoznaczne.

Hiszpania - Polska 69:80. Relacja z poprzedniego meczu koszykarzy

Na parkiecie zobaczyliśmy za to czterech koszykarzy grających na co dzień w trójmiejskich klubach. To Karol Gruszecki, Dominik Olejniczak, Łukasz Kolenda (wszyscy Trefl Sopot) oraz Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia).

W wyjściowym składzie zobaczyliśmy jedynie tego ostatniego. Hrycaniuk spędził na parkiecie prawie 15 minut i zdobył 4 punkty przy 25-proc. skuteczności z gry. Zaliczył także trzy zbiórki.

Z Trefla z najlepszej strony pokazał się Gruszecki. Zawodnik przy ponad 23 minutach gry rzucił 9 punktów, zachowując 50-proc. skuteczność z gry. Trafił także jedną "trójkę", a także zanotował 3 zbiórki i 1 asystę.

Koszykarze Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia ujednolicą stroje jak w NBA

Kolenda i Olejniczak zdobyli natomiast po 4 "oczka". Dłużej grał jednak ten pierwszy, bo niemal 16 minut. Miał 25-proc. skuteczność z gry, a także 4-krotnie asystował.

Środkowy żółto-czarnych na parkiecie spędził 14 minut, oddał 6 rzutów, ale punkty zdobywał jedynie po wsadach. Ponadto zebrał 4 piłki i zaliczył 1 blok.

Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia) był jedynym koszykarzem z trójmiejskiego klubu, który na parkiecie pojawił się od pierwszych minut meczu z Rumunią. Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia) był jedynym koszykarzem z trójmiejskiego klubu, który na parkiecie pojawił się od pierwszych minut meczu z Rumunią.
dak.

Opinie (19) 1 zablokowana

• Nasza trójmiejska czwórka dziś bardzo poprawnie, co prawda przeciwnik nie postawił wysokich wymagań

Hrycaniuk mógłby jednak poprawić nieco skutecznosć. Takie dwie piłki spod kosza bez obrońców to przy jego wzroście i doświadczeniu nie moga się kończyć obijaniem obręczy.

• 8 0

• Prezes pzkosz to dzieciak i pajac (4)

Pozbył się Waczynskiego

• 26 1

• (1)

Izrael też wygrał z Hiszpanią - teraz Waca i Ponitka będą bezcenni. jak przegramy winny będzie tylko i wyłącznie Pisiewicz

• 14 0

• prezes winny? - nie w tym kraju.

wywala pewnie trenera.

• 2 0

• (1)

Bardzo dobrze ze sie pozbyto waczynskiego. Udaje niby gwiazde a jest zwyklym sredniakiem. Nie ma miejsca dla takich zarozumialcow

• 0 20

• jesteś d**ilem

• 9 0

• Ale nigdzie nie pojadą bo z Izraelem nie wygrają.