Polskie szczypiornistki czwarte na świecie

20 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Polskie szczypiornistki po raz drugi z rzędu kończą mistrzostwa świata na czwartym miejscu. Na zdjęciu Monika Stachowska z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. Polskie szczypiornistki po raz drugi z rzędu kończą mistrzostwa świata na czwartym miejscu. Na zdjęciu Monika Stachowska z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet przegrała po jednostronnym meczu z Rumunią 22:31 (8:15) i skończyła mistrzostwa świata w Danii na czwartym miejscu. Podopieczne Kima Rasmussena powtórzyły tym samym wynik sprzed czterech lat, a swój udział miało w tym pięć szczypiornistek z Trójmiasta: Patrycja Kulwińska, Monika Kobylińska, Aleksandra ZychAneta Łabuda z Vistalu Gdynia oraz Monika Stachowska z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. W meczu o złoto Norweżki wygrały z Holenderkami.

POLSKA: Wysokińska, Gawlik - Kobylińska 3, Stachowska, Niedźwiedź 2, Gadzina, Kocela, Kudłacz-Gloc 4, Pielesz, Zych 1, Łabuda, Zalewska 2, Sądej 2, Stasiak, Kulwińska 1, Achruk 6

RUMUNIA: Ungureanu, Munteanu - Szucs, Pintea, Nechita, Neagu 10, Brandeanu, Perianu 1, Marin 1, Ardean 3, Manea 4, Tanasie 1, Geiger 3, Buceschi 3, Vizitiu 3, Chiper

ŁĄCZPOL I VISTAL SPAROWAŁY BEZ KADROWICZEK W ELBLĄGU

Spotkanie o brązowy medal lepiej rozpoczęły Rumunki, które w półfinale turnieju uległy Norweżkom. Wynik spotkania otworzyła Cristina Neagu. Z koła odpowiedziała Patrycja Kulwińska i przez pierwsze minuty było to wszystko na co było stać Polki.

Szansy na drugą bramkę po kontrataku z przechwytu Moniki Stachowskiej nie wykorzystała Kinga Achruk. Rzut karny Karoliny Kudłacz-Gloc obroniła Paula Ungureanu, a skuteczne w ataku Rumunki odjechały na 5:1.

Biało-czerwone na drugie trafienie czekały aż do 9. minuty, gdy niemoc przełamała Karolina Zalewska. Za ciosem ze środka rozegrania poszła Iwona Niedźwiedź, która rzuciła potężnie zza bloku rywalek.

Przy stanie 8:4 w poprzeczkę z rzutu karnego rzuciła Aurelia Bradeanu, ale to nie zatrzymało Rumunek. W 16. minucie swoją czwartą już bramkę w meczu zdobyła Neagu, a po rzucie Oany Manei było już 10:4.

Trzy kolejne bramki rywalek sprawiły, że o drugi czas poprosił trener Polek Kim Rasmussen. Rumunki przestały powiększać przewagę, ale biało-czerwone nie wykorzystały nawet okresu gry w przewadze. Rywalki wypracowywały sobie dobre pozycje rzutowe i rzadko je marnowały.

Tuż przed przerwą rzut karny Moniki Stachowskiej obroniła Ungureanu. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie Polki nie wykorzystały żadnego z rzutów z 7. metra. Po 30 minutach gry Rumunki prowadziły już różnicą 7 bramek. Na 3 sekundy przed końcem pierwszej odsłony bramkę do szatni rzuciła biało-czerwonym Neagu. To mocno rozzłościło trenera Rasmussena, gdyż akcję tą zapoczątkowała kolejna strata jego podopiecznych.

Polki drugą część meczu rozpoczęły od serii 3:1. Zmieniły obronę tak by odciąć od gry Neagu. Bramki zdobywały jednak jej koleżanki, a dobry start po przerwie nie wystarczył, by zbliżyć się do Rumunek. Biało-czerwone zmarnowały czwarty rzut karny, a Rumunki w 43. minucie po 4 bramkach z rzędu odskoczyły już na 23:14.

Dopiero piątą dla Polek próbę z 7. metra wykorzystała Kinga Achruk, ale przy potężnej przewadze rywalek na pobudkę było za późno. Rywalki w końcówce odskakiwały nawet na 12 bramek i potwierdziły, że nie ma cienia wątpliwości komu należał się brązowy medal mistrzostw świata.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZASADACH KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH. TUTAJ TAKŻE O POTENCJALNYCH RYWALKACH POLEK W TURNIEJU KWALIFIKACYJNYM DO IGRZYSK

Dla Polek czwarte miejsce to wciąż duży sukces, choć nasze zawodniczki w trakcie turnieju rozbudziły apetyty na medale. Teraz biało-czerwonym pozostaje skupić się na turnieju kwalifikacyjnym do Rio de Janiero, który właśnie za sprawą dobrej gry w Danii, zostanie w marcu przyszłego roku rozegrany w naszym kraju.

• Kompromitacja polskiego handballu (7)

na oczach świata. Co za styl !!! Żadna z drużyn biorących udział w tym turnieju nie dala takiego pokazu braku umiejętności.

• 21 36

• (2)

przełącz się na tvn, poprawisz sobie chómor...

• 13 7

• (1)

A Ty zainwestuj w słownik polsko-polski.

• 7 12

• kumaj ironie a dopiero komentuj...

• 9 7

• gó*no widziałeś, gó*no słyszałeś. co ty wiesz o handballu człowieku.

• 11 7

• Mentalnosc polskiego kibica.... (1)

W krajach takich jak USA, Holandia czy Niemcy drugie miejsce to porażka. U nas po szczęśliwym awansie do 1/4 finału były takie zachwyty, jakbyśmy zdobyli złoto IO. Z taką mentalnością trudno będzie pójść do przodu. A do historii przechodzi tylko zwycięstwo.

• 14 11

• Mamy braki na paru pozycjach żeby być wielka drużyna. Na turniej dziewczyny jechały ze świadomością ze ćwierćfinal to max co mogę osiągnąć. Osiągnęły dużo więcej bo 4 miejsce. Wiec to jest mały sukces. I gratulacje im za to. Jak będziemy mieć lepsze bramkarki i skrzydłowe to możemy powalczyć o więcej. Na dziś to wystarczający sukces.

• 8 0

• Czy nieumiejętność rzucania karnych przez doświadczone zawodniczki to wina trenera?

• 8 2

• (1)

Niestety po Piątkowym meczu Holandii z Rumunią,
    miałem bardzo wielkie obawy.
    Trzeba jasno napisać Rumunki otarły się o grę w finale, więc dziś...
    Natomiast taki okres, jak ostatnie 10min. IIpoł. karny dla Polek + 2x2 min. osłabienie rywalek, ale karny nie wykorzystany plus...skuteczna kontra Rumunii.
    Pocieszające jest fakt, że dziewczyny finalnie, nie dały sobie rzucić ponad 10bramek.

• 14 0

• z Norwegia

• 1 0

• Jeżeli tak gra czwarta drużyna świata, to te trzy pozostale są lata swietlne przed nami.

• 21 4

• I tak daleko zaszły Polskie szczypiornistki

4 miejsce wcale nie jest takie złe jak to sie zazwyczajj mawia. Brawo Polki i wielkie dzięki za emocje! :)

• 18 4

• nie oszukiwac sie mili kibice........ (2)

przypadkowo tam się znaleźliśmy na 4 miejscu, taka prawda

• 16 16

• Fajnie gdyby tak (1)

piłkarze znaleźli się przypadkowo na czwartym miejscu w MŚ.

• 10 4

• Nie rzucić bramki, a wręcz dać sobie jedną wbić w podwójnym osłabieniu przeciwniczek

to już kompromitacja.
        No i p. Stachowska obiecała, że nie wraca do Polski bez medalu. Czy obietnicy dotrzyma?

• 7 1

• Może za mało szczypiorku w diecie?

Szczypiornistki, szczypiorniak, a gdzie szczypiorek?

• 4 7

• BG

Przegrac w meczu o 3 miejsce taka roznica to wstyd. 3 moze 4 zawodniczki na poziomie reszta do wora i na molo....