Wiadomości

stat

Rusza cykl JumpOFF. Konie i jeźdźcy przenoszą się pod dach

Od października do marca w Hipodromie Sopot odbywał się będzie jeździecki cykl w skokach przez przeszkody JumpOff.
Od października do marca w Hipodromie Sopot odbywał się będzie jeździecki cykl w skokach przez przeszkody JumpOff. mat. prasowe Hipodromu Sopot

Cykl JumpOFFF to coroczna propozycja Hipodromu Sopot na sezon jesienno-zimowy. W ciągu sześciu miesięcy odbywać się będą zawody eliminacyjne w skokach przez przeszkody oraz finał. Inaugurację zaplanowano na 12 i 13 października w godzinach 8-19, natomiast zakończenie sezonu będzie miało miejsce w marcu. Dla kibiców wstęp wolny.Serwis jeździectwo na Trojmiasto.plHipodrom Sopot dysponuje największa w Polsce krytą ujeżdżalnią. Sześć lat temu została wybudowana w ramach rewitalizacji obiektu, dzięki czemu zawody jeździeckie przy ul. Polnej można organizować przez cały rok. Przez sześć najbliższych miesięcy konkursy odbywać się będą pod dachem w ramach cyklu JumpOFF.

- JumpOFF Hipodrom to cykl zawodów o randze regionalnej, bardzo atrakcyjny dla sportowców, gdyż przez cały sezon mogą oni zbierać punkty za starty. Podczas finału za każdy zebrany punkt naliczana jest premia finansowa. Pula nagród w finale wyniesie 40 tys. zł. W najbliższych wystartuje około 160 zawodników i 200 koni - mówi Alicja Kocik z sopockiego hipodromu.
Skoki przez przeszkody to konkurencja olimpijska, ale nie oznacza to, że przeznaczona jest tylko dla najlepszych. W zależności od własnych umiejętności oraz poziomu reprezentowanego przez konia, można uczestniczyć w konkursach o różnym poziomie i różnej wysokości przeszkód do pokonania.

Choćby z tego powodu liczba koni przewyższa na ogół liczbę startujących zawodników. Warto dodać, że uczestnicy mają możliwość jazdy na więcej, niż jednym koniu i to nawet w tym samym konkursie.

W sopockim JumpOFF zawody podzielono na rundy o różnej trudności: Runda Pony, Runda Biała, Runda Brązowa, Runda Srebrna, Runda Złota, Runda Platynowa, Runda Bursztynowa oraz Runda Diamentowa, najtrudniejsza ze wszystkich.

Iga Biegalska: W jeździectwie nie ma wolnego. Wywiad z bohaterką cyklu Sport TalentSkala trudności wyzwania, które stoi przed jeźdźcem i koniem jest łatwa w oznaczeniu. Symbole literowe: LL, L oznaczają, że przeszkody mają odpowiednio wysokość 90 i 100 centymetrów, natomiast litera C oznacza, że przeszkody "urosły" do 130 cm.

W sobotę i niedzielę konkursy będą trwać od godziny 8 do 19. Dla kibiców wstęp jest bezpłatny.

- Organizatorzy dbają o to, by nie zabrakło atrakcji dodatkowych. Będą zatem stoiska z pamiątkami inspirowanymi jeździectwem, będą food trucki, na miejscu jest też restauracja. Hipodrom zaprasza całe rodziny, warto zabrać najmłodszych, bo nic nie może się równać z emocjami, jakie towarzyszą oglądaniu zawodów konnych na żywo - dodaje Alicja Kocik.
Warto dodać, że w sopockim Hipodromie w dniach 9-11 listopada odbędą się mistrzostwa Polski w paraujeżdżaniu. Od 13 do 15 grudnia organizowane będą z kolei ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody dzieci i młodzieży.

TERMINARZ JUMPOFF:
I eliminacja: 12-13 października 2019
II eliminacja: 26-27 października 2019
III eliminacja: 23-24 listopada 2019
IV eliminacja: 6-8 grudnia 2019
V eliminacja: 21-22 grudnia 2019
Wstępne terminy na 2020 rok nie są jeszcze znane. Wiadomo, że finał odbędzie się w marcu.

- Runda Pony do 50cm (dla zawodników 9-16 r.ż. na kucach do 149cm)
- Runda Biała w klasie Mini LL - amatorzy (najwyżej z licencją "W")
- Runda Brązowa w klasie LL
- Runda Srebrna w klasie L, L1
- Runda Złota w klasie P, P1
- Runda Platynowa w klasie N, N1
- Runda Bursztynowa w klasie C, C1
- Runda Diamentowa w klasie CC,CC1

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane