Wiadomości

stat

Rusza największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce

Akrobacje na deskorolkach i bmxach będzie można zobaczyć na Placu Zebrań Ludowych od piątku do niedzieli. Zawody startują o godz. 10 każdego dnia.
Akrobacje na deskorolkach i bmxach będzie można zobaczyć na Placu Zebrań Ludowych od piątku do niedzieli. Zawody startują o godz. 10 każdego dnia. fot. Maciej Warowny/Trojmiasto.pl

Trzy dni pokazów akrobacji na deskorolkach i rowerach, koncerty i imprezy - to program festiwalu Baltic Games, który potrwa od piątku do niedzieli, 22-24 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych.Na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska trwa już budowa skateparku. Na kilkunastu rampach od piątku do niedzieli swoje popisowe akrobacje na deskorolkach i bmxach pokaże kilkudziesięciu zawodników z całego świata.

- W tym roku skatepark wygląda, jak nigdy przedtem. Konstrukcja jest oparta o scenę muzyczną. Z jej desek startować będą zawodnicy. Zrobiliśmy skatepark, jakiego jeszcze nie widziałem na podobnych festiwalach - mówi Wojciech Tandeck, organizator Baltic Games. - To jest również najbardziej zaawansowany technologicznie park, jaki zrobiliśmy w siedmioletniej historii imprezy.

Pokazy będą odbywać się codziennie od godz. 10. Najciekawszych występów należy spodziewać się w godz. 17-21. Wcześniej zaplanowano treningi i eliminacje. Najlepsi wystąpią w niedzielę w godz. 18-21 podczas finałów zawodów.

- W Gdańsku wystąpi m.in. najlepszy Czech w historii rowerów bmx - Michael Beran czy mistrz deskorolki z Brazylii - Luiz Neto. To absolutna światowa czołówka, jakiej dotąd tutaj nie gościliśmy - dodaje Tandeck. - Będzie można również oglądać szalone pokazy Australijczyka Jack Faheya, po którym można spodziewać się wszystkiego.

Po godz. 21 na Placu Zebrań Ludowych w namiocie o powierzchni 400 m kw. ruszą występy didżejskie. W piątek zagrają: Fracture, Hoax i Odme, w sobotę: Dub Phizix & Strategy, Harland i Mack. W niedzielę impreza na zakończenie festiwalu przeniesie się do klubu B90 zobacz na mapie Gdańska na terenach postoczniowych, gdzie wystąpią DJ Marku, Preemo & Kayka, Satl i Mad.

Przez trzy dni w miasteczku festiwalowym będą odbywać się również targi designerskich ubrań, będzie można spróbować swoich sił w skimboardzie na 40-metrowym basenie oraz skoczyć z wysokości pięciu metrów na wielką poduchę.

- Baltic Games to najwiekszy tego typu festiwal w Polsce. W zasadzie nie mamy konkurencji - cieszy się Tandeck. - Jesteśmy w europejskiej czołówce, tuż po pięciu, sześciu festiwalach w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Trzydniowy karnet w przedsprzedaży na Baltic Games kosztuje 70 zł, w dniu imprezy - 90 zł. Za jednodniowe bilety zapłacimy: 20/25 zł (piątek), 40/50 zł (sobota, niedziela). Przygotowano również bilety rodzinne (minimum jeden opiekun i dwójka dzieci lub minimum dwóch opiekunów i jedno dziecko) tańsze o 10 zł.

Tak impreza wyglądała w ubiegłym roku.

Opinie (39) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Informacje

Reklama

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane