• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tłok w środku drugiej linii Arki Gdynia

jag.
16 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Arka Gdynia

Gdy ruszały zimowe przygotowania Arki trener Grzegorz Niciński miał niedostatek piłkarzy w środku drugiej linii. Po pozyskaniu Grzegorza Tomasiewicza i Michała Rzuchowskiego, a wkrótce i powrocie do gry po kontuzji Bartosza Ławy, na jedną pozycję w tym sektorze boiska będzie po trzech kandydatów. Gdy ruszały zimowe przygotowania Arki trener Grzegorz Niciński miał niedostatek piłkarzy w środku drugiej linii. Po pozyskaniu Grzegorza Tomasiewicza i Michała Rzuchowskiego, a wkrótce i powrocie do gry po kontuzji Bartosza Ławy, na jedną pozycję w tym sektorze boiska będzie po trzech kandydatów.

Grzegorz Tomasiewicz zwiąże się kontraktem z Arką do końca sezonu z opcją przedłużenia. Jednak pomocnik pozyskany z Legią Warszawa, który już w debiutanckim sparingu, popisał się asystą, nie może od razu liczyć na miejsce w podstawowej "11". Na środku drugiej linii zanosi się na ostrą konkurencję aż dziewięciu piłkarzy. Grzegorz Niciński poza wariantem z ofensywnym pomocnikiem wspieranym przez dwóch defensywnych ma również przygotowany wariant z trzema rozgrywającymi, którzy nie są na stałe przypisani do pozycji: 6, 8 i 10, a podczas gry na nich się rotują. W poniedziałek w południe ruszyła sprzedaż karnetów na mecze rundy wiosennej żółto-niebieskich w I lidze.Kto powinien grać na pozycji nr 10 w Arce?

- Szatnia bardzo dobrze mnie przyjęła. Nie było żadnych problemów. Myślę, że ten pierwszy mecz też wyglądał pozytywnie. Dopiero zgrywał się z nowymi kolegami. Z każdym treningiem powinno być coraz lepiej. Wiem, jakich mam kandydatów do gry w "11". Marcus, Lech czy Rzuchowski to bardzo dobrzy piłkarze - tak ocenił swój debiut w Arce Grzegorz Tomasiewicz, który do Gdyni przeniósł się z Legii Warszawa.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z GRZEGORZEM TOMASIEWICZEM

Wraz ze złożeniem autografu pod kontraktem w Gdyni przez reprezentanta Polski do lat 19, kadra Arki na rundę wiosenną zostanie zamknięta, przynajmniej jeśli chodzi o angażowanie nowych graczy.

- Jesteśmy zadowoleni z tych piłkarzy, których udało się pozyskać. W naszej kadrze jest dużo zawodników i oczekuje, że będzie również dużo walki o skład. Nie jest bowiem tak, że ci co przyszli mają miejsce w "11" za darmo. Oni muszą udowodnić, że na grę w pierwszym składzie zasługują. Natomiast ci co je wywalczyli wcześniej, powinni udowodnić, że nadal warto na nich stawiać. Chciałbym mieć ból głowy, wybierając spośród tylko dobrych i jeszcze lepszych kandydatów, gdy przyjdzie do ustalania składu na mecze ligowe - mówi nam Grzegorz Niciński.

KOLEJNY GOL LOMSKIEGO, ASYSTA TOMASIEWICZA I ARKA ZNÓW WYGRAŁA W SPARINGU

Obecnie piłkarze Arki wykonują zbliżoną pracę do tej, która jest zazwyczaj zaplanowana podczas drugiego w okresie przygotowawczym zgrupowania. W ciągu tygodnia rozegrają trzy sparingi, a już w poprzednim tygodniu mieli dni nawet z trzema zajęciami, gdyż niektóre dni kończyły się treningami na... pływalni.

- Konsekwentnie wykonujemy pracę, którą sobie założyliśmy tak, by dyspozycja drużyny była najwyższa podczas rundy wiosennej. W poprzednim tygodniu były trzy dni z dwoma treningami dziennie, w poniedziałek i wtorek także mamy podwójną dawkę zajęć, a w środę i sobotę zagramy kolejne sparingi. Liczba treningów nie może być usprawiedliwieniem dla piłkarzy, gdy zdarzy im się słabszy występ. Pamiętajmy jednak, że sparingi na tym etapie są po to, by próbować różnych wariantów, a nie aby już teraz zawodnicy grali na tych pozycjach, na których widzę ich w marcu. Czym bliżej ligi, tym będziemy zawężać skład - dodaje trener Niciński.

Niespodziewanie pozycjami, na których na dobre rozgorzeje teraz rywalizacja o miejsce w "11", jest środek drugiej linii. Szkoleniowiec Arki preferuje system 1-4-2-3-1, a zatem miejsce w składzie jest dla trzech rozgrywających. Tymczasem już teraz kandydatów jest już siedmiu, a przecież nie można zapominać o obecnie przechodzących rekonwalescencje: Bartoszu ŁawieMacieju Koziarze.

- Bartek trenował w Gdyni indywidualnie już w poprzednim tygodniu. Liczę, że wkrótce wróci do zajęć z drużyną - przyznaje trener żółto-niebieskich.

MICHAŁ RZUCHOWSKI: POWRÓT DO GDYNI TO NAJLEPSZA DECYZJA

Ława w pełni formy to niemal pewniak do wariantu gry, który trener Niciński sprawdził w pierwszej połowie sparingu z Kotwicą Kołobrzeg. Na środku drugiej linii zagrali: Michał Rzuchowski, Grzegorz LechMichał Nalepa. Najczęściej w tym tercecie na "10" operował ten pierwszy, ale nie było sztywnego podziału na pozycje 6, 8, 10.

- To bez znaczenie, że Rzuchowski grał wyżej, gdyż w tym ustawieniu ci trzej piłkarze mieli za zadanie wymienność pozycji w zależności od sytuacji na boisku. Michał jest uniwersalnym, szybkim piłkarzem i może grać z powodzeniem na każdej pozycji w środku pola - ocenia trener Niciński.

W takim układzie może operować również Michał Gałecki, który wchodził do seniorskiej drużyny jako ofensywny pomocnik, ale w ostatnich miesiącach bywał ustawiany również "głębiej" w drugiej linii, gdyż poprawił grę w destrukcji. Jednak nie wiadomo, czy ten pomocnik zostanie w Gdyni. Ponownie jego wypożyczeniem zainteresowany jest Rozwój Katowice, gdzie ten zawodnik występował już wiosną ubiegłego roku.

Natomiast pozostali piłkarze Arki, którzy pretendują do środka rozegrania zdecydowanie lepiej spisują się w klasycznym ustawieniu wariantu 1-4-2-3-1, czyli z dwoma defensywnymi i jednym ofensywnym piłkarzu.

MARCUS WYSTĄPI O POLSKIE OBYWATELSTWO

W tym schemacie na "10" mogą występować: Marcus, Koziara i Tomasiewicz. Tutaj można także ustawić także nominalnego napastnika, jeśli szkoleniowiec zdecydowałby się na wariant, który sprawdzał w pierwszych sparingach, czyli w ataku wysoki i niski napastnik.

ARKA SPRAWDZA USTAWIENIE Z DWOMA NAPASTNIKAMI

Natomiast Antoni Łukasiewicz to typowa "6", piłkarz odpowiadający w drugiej linii przede wszystkim za poczynania defensywne. Nie może zresztą wykluczyć, że jeśli jako partner Krzysztofa Sobieraja na środku obrony nie sprawdzi się żaden z młodych zawodników (Michał Marcjanik, Przemysław Szur, Tomasz Wojcinowicz) to właśnie Łukasiewicz wiosnę zacznie jako środkowy obrońca.

Kolejne przymiarki do składu Arki na rundę wiosenną mieć będą miejsce w środę, 18 lutego o godzinie 17:00. Na Narodowym Stadionie Rugby Stawi się III-ligowy Start Warlubie.

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
GKS Tychy

Jak typowano

81% 389 typowań ARKA Gdynia
13% 64 typowania REMIS
6% 28 typowań GKS Tychy

Twoje daneRUCHY TRANSFEROWE ARKI W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
Przyszli: Piotr Karłowicz (pozycja napastnik, ostatni klub Wigry Suwałki, kontrakt do 30.06.2015), Michał Rzuchowski (defensywny pomocnik, Ruch Chorzów, wypożyczenie do 30.06.2015), Patrik Lomski (narodowość Finlandia, skrzydłowy, Turun Palloseura/Finlandia, wolny transfer, kontrakt w Arce do 30.06.2015 z opcją przedłużenia), Michał Renusz (skrzydłowy, GKS Bełchatów, wolny transfer, 30.06.2015 z opcją przedłużenia), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, z rezerw)

W trakcie załatwiania: Grzegorz Tomasiewicz (pomocnik, Legia II Warszawa)

Nowy kontrakt: Maciej Wardziński (napastnik, do 30.06.2015)

Byli na testach: Jakub Mrozik (pomocnik, Chojniczanka), Damian Ałdaś (pomocnik, Odra Opole), Mateusz Molewski (pomocnik, Unia Swarzędz), Damian Korkuś (pomocnik/obrońca, Lechia Dzierżoniów)

Odeszli: Jacek Kusiak (pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Antonio Calderon (Hiszpania, pomocnik, Pogoń Siedlce, wolny transfer), Alan Fialho (Brazylia, środkowy obrońca, CA Linense/Brazylia, po skróceniu wypożyczenia przez Fluminense/Brazylia), Paweł Brzuzy (pomocnik, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2015)

Mogą odejść: Michał Gałecki (pomocnik, Rozwój Katowice), Robert Sulewski (obrońca/pomocnik, Stal Mielec)

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI


Do rundy wiosennej przygotowują się nie tylko piłkarze, ale także klub. W poniedziałek w samo południe rusza pierwszy etap sprzedaży karnetów na rundę wiosenną. Do 22 lutego abonament mogą nabyć ci co mieli go jesienią i zamierzają utrzymać dotychczasowe miejsca na trybunie.

Kolejne trzy dni (22-25.02) przeznaczone są również dla dotychczasowych karnetowiczów, ale w tym okresie mogą oni dokonać tzw. "przesiadki", czyli zmienić miejsce na inne.

Sprzedaż otwarta, dla wszystkich chętnych wystartuje 26 lutego. Karnety, w zależności od trybuny i ewentualnej ulgi, kosztują od 35 do 275 zł. Natomiast rodzice do sektora rodzinnego mogą nabywać je za 90 i 30 zł.

W sprzedaży będzie również abonament VIP. Został on wyceniony na 700 zł.

SZCZEGÓŁOWE CENY, ZASADY SPRZEDAŻY I KANAŁY DYSTRYBUCJI

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
GKS Tychy

Jak typowano

81% 389 typowań ARKA Gdynia
13% 64 typowania REMIS
6% 28 typowań GKS Tychy

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (45) 8 zablokowanych

 • Hej Arka Gol! (3)

  Tylko żeby poza ilością jakość również była..

  • 62 22

  • Tomasiewicz z Ławą może być ciekawym zestawieniem.

   • 30 12

  • oj jakości nie będzie

   • 11 15

  • Po ile karnety? Po 2 zlote? Wiecej nie jestem w stanie zainswestowac w Arke.

   • 8 18

 • Ława pokaże klase

  • 32 17

 • Arka nie spadnie (2)

  • 12 21

  • Arka nie a inni.....

   • 6 4

  • nie nie spadnie, wzbije się niczym gołąb pokoju hahahahha co za fantasta

   • 7 7

 • Oglądałem dwa mecze w tv i myślałem żeby se oczy wydłubać (4)

  Takie transfery tu nie pomogą,klub rozwiązać,stadion zwrucić,wstydu oszczędzić.

  • 17 57

  • zwrucic to jo (1)

   Wstydu sobie oszczędź i nie pisz więcej

   • 25 4

   • jo jo jo ahhaha co za wieś

    • 2 18

  • ort

   "se", "zwrucić"

   dziecko neo - do książek i uczyć się ortografii oraz języka rodzimego...

   • 17 4

  • Przepraszam ale to jest art. o ARCE nie o lehji .....

   • 18 11

 • Dobrze, rywalizacja w składzie wszystkim dobrze robi, skrzydła super! (2)

  wyniki sparingów potwierdzają ze wszystko idzie w dobrym kierunku

  • 21 6

  • (1)

   hahaha co ma sparing do ligi ? życie zweryfikuje arczan jak co roku :)

   • 4 9

   • martw się, żeby nie zweryfikowało lesiaków (nie mylić z Lechitami z Poznania) jak co roku

    • 8 5

 • zajmiemy kolo 8 miejsca (5)

  ja karnet zawsze mam za darmo

  • 7 14

  • Nikt w Arce nie dostaje karnetów za darmo (4)

   • 12 3

   • pucha kupuje bilety? (1)

    widac ze jak z pilkarzami jezdzi to dobrze je, bo znowu przytyl! i to za nasze.......

    • 5 5

    • Michał jest pracownikiem ARKA-TV i nie potrzebuje karnetu, bo ma akredytację prasową

     • 6 4

   • w Arce dostają karnety za darmo i nie pisz bzdur. (1)

    • 4 7

    • nie oceniaj klubów i ludzi patrząc na swój klubik i kolegów

     • 5 2

 • po co pisać o tej niszowej drużynie z I ligii (1)

  temat to kasacji

  • 18 34

  • po to byś czytał i tu leczył swoje kompleksy

   • 14 5

 • W tym roku już nic nie ugrają ale może w przyszłym. (1)

  • 12 6

  • rok nie wyrok :D

   • 6 3

 • Środek: (2)

  Rzuchowski, Nalepa(Ława), Marcus(Tomasiewicz) skrzydła : Lomski( Jagiełło), Renusz(Wojowski) i atak Szubert(Abbott, Karłowicz), Łukasiewicz na obronę obok Sobieraja(rotacja z młodymi) tak to widzę

  • 14 10

  • Środek to jedno... (1)

   Drużyne markową buduje się jednak od tyłu. Bramkarz i środek obrony w Arce praktycznie nie istnieją.

   • 6 1

   • Dlatego...

    ... proponuję naszym włodarzom porozmawiać z Julkiem Tadrowskim, może by się chłopak w Arce odbudował.

    • 1 3

 • Niezly przeciwnik

  • 5 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

ŁKS Łódź
63% Arka Gdynia
23% REMIS
14% ŁKS Łódź

Tabela

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 1 0 0 3:0 3
2 Ruch Chorzów 1 1 0 0 2:0 3
3 Chrobry Głogów 1 1 0 0 2:1 3
4 Znicz Pruszków 1 1 0 0 1:0 3
4 Górnik Łęczna 1 1 0 0 1:0 3
6 Stal Rzeszów 1 1 0 0 1:0 3
7 GKS Tychy 1 0 1 0 2:2 1
7 Miedź Legnica 1 0 1 0 2:2 1
9 Wisła Płock 1 0 1 0 1:1 1
9 Kotwica Kołobrzeg 1 0 1 0 1:1 1
11 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
11 Wisła Kraków 0 0 0 0 0:0 0
13 Pogoń Siedlce 1 0 0 1 1:2 0
14 Arka Gdynia 1 0 0 1 0:1 0
14 Stal Stalowa Wola 1 0 0 1 0:1 0
14 Polonia Warszawa 1 0 0 1 0:1 0
17 Odra Opole 1 0 0 1 0:2 0
18 Warta Poznań 1 0 0 1 0:3 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Stal Rzeszów - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
 • Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
 • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (1:2)
 • Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Wisła Kraków (mecz przełożony na wniosek gości z uwagi na ich grę w eliminacjach Ligi Europy)

Ostatnie wyniki

22 lipca 2024, godz. 19:00
16% Stal Rzeszów
24% REMIS
60% Arka Gdynia
76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Frąckowiak 1 4 100%
2 Krzysztof Kmieć 1 4 100%
3 Andrzej Maciejewski 1 4 100%
4 Jakub Kiliński 1 4 100%
5 Mirosław Najdekier 1 4 100%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane