Wiadomości

stat

Ruszyły jesienne nabory

Jesień to tradycyjny czas sportowych naborów. Dla młodych adeptów piłki nożnej ofertę przedstawiły gdańskie kluby Rozstaje i Olivia. Treningi mogą podjąć nawet pięciolatkowie

.

- Zaspa jest postrzegana jako wielkie blokowisko, siłą rzeczy jest tam mnóstwo młodzieży. Klub sportowy Rozstaje Gdańsk wychodzi z inicjatywą skierowaną do najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Dwa lata temu rozpoczęliśmy regularną pracę z młodzieżą, której pasją jest piłka nożna. Powstała szkółka piłkarska zrzeszająca w ramach swojej działalności dzieci urodzone w latach 2000 oraz 2001. Dziś w tej drużynie gra ponad 20 chłopaków i ciągle dochodzą nowi - informuje trener i koordynator szkółki Arkadiusz Adamowski.

Rozstaje ogłosiły nabór dla dzieci urodzonych w latach 2002 oraz 2003. Zapisy i bliższe informacje pod numerem telefonu 695 752 221 oraz na stronie internetowej www.rozstaje2000.futbolowo.pl.

- Widząc jak wiele dzieci ugania się tutaj za piłką, stwierdziłem, że szkoda byłoby ich zostawić bez fachowej opieki trenerskiej. Skoro jest boisko, naturalna koleją rzeczy jest działanie szkółki piłkarskiej. W momencie, w którym przyszedłem do klubu istniała tylko drużyna seniorska oraz jeden rocznik juniorski (chłopcy urodzeni w roku 1997), widząc potencjał tej dzielnicy i nowo powstałe boisko ze sztuczną nawierzchnią, postanowiłem rozpocząć pracę od podstaw i wraz z prezesem klubu postawiliśmy sobie za cel utworzenie szkółki piłkarskiej na wzór jakie obowiązują w Gedanii czy Lechii. Oczywiście, jeśli są chłopcy urodzeni w latach 2000/2001 to też mogą się do nas zgłosić. Nabór wciąż trwa, miejsca starczy dla wszystkich, w tym sezonie do rozgrywek ligowych zgłosiłem aż dwie drużyny - zapewnia Adamowski.

Jeszcze większą liczbę roczników obejmuje nabór do KS Olivia. Klub, który w przeszłości zorganizował wyjazd dla swoich podopiecznych do Argentyny, tym razem zaprasza na treningi piłkarskie chłopców w wieku od lat 5 do 12.

Zgłoszenia należy kierować telefonicznie bezpośrednio do szkoleniowców poszczególnych grup wiekowych: Maciej Duraś (roczniki 1998-2000; tel. 660 750 857), Jacek Zygało (2001-02l 502 507 980, Adam Kozubski (2003-05; 501 656 832).

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane