Koszykarze Trefla nadal bez wygranej

2 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Josip Bilinovać trafił w końcówce meczu z Wilkami Morskimi ważny rzut za trzy punkty, był również bliski doprowadzenia do dogrywki. Niestety w tym sezonie sopocki klub nie ma szczęścia w końcówkach spotkań. Josip Bilinovać trafił w końcówce meczu z Wilkami Morskimi ważny rzut za trzy punkty, był również bliski doprowadzenia do dogrywki. Niestety w tym sezonie sopocki klub nie ma szczęścia w końcówkach spotkań.

Kolejny mecz, w którym wynik decydował się do ostatnich sekund, rozegrali koszykarze Trefla. I po raz trzeci w sezonie przegrali takie spotkanie. Tym razem ulegli na wyjeździe King Wilkom Morskim Szczecin 81:84 (19:28, 20:17, 16:18, 26:21). Do dogrywki mógł doprowadzić równo z syreną kończącą czwartą kwartę Josip Bilinovać, ale jego rzut z połowy był minimalnie niecelny. Żółto-czarni są jedną z dwóch drużyn, które jeszcze nie wygrały w TBL w sezonie 2015/2016.

King Wilki Morskie: Lucious 16 (1x3, 6 as.), Majewski 15 (4x3, 5 zb.) , Gaines 10 (2x3), Leończyk 8, Aiken 7 oraz Michał Kikowski 13 (2x3), Nowakowski 12 (2x3), Marcin Nowakowski 3

TREFL: Duren 26 (2x3, 5 st.), Bilinovać 13 (2x3, 5 zb.), Stefański 6 (7 zb.), Surmacz 3 (1x3), Dutkiewicz 0 oraz Kulka 11 (2x3, 5 zb.), Misanović 9 (5 zb.), Śmigielski 9 (1x3), Dzierżak 4, Sikora 0, Krefft 0

Trefl i King Wilki Morskie zaczęły sezon w najgorszy z możliwych sposobów. Obie drużyny w trzech kolejkach zaliczyły komplet porażek. Dlatego też poniedziałkowe starcie było dla nich tak ważne. Dawało możliwość odbycia się od dna tabeli i rozpoczęcia nowego rozdziału w rozgrywkach 2015/2016.

Faworytem meczu wydawali się gospodarze, którzy w tym sezonie dysponują o wiele większym budżetem niż Treflem. Klub ze Szczecina pozyskał latem m.in. Pawła Leończyka, który dwa poprzednie sezony spędził w żółto-czarnych barwach. Nieoficjalnie mówi się, że za sezon otrzymał w nowym klubie ponad pół miliona złotych. Takich pieniędzy w Trefli nie mógł dostać.

Skrzydłowy nie był jednak głównym bohaterem poniedziałkowego meczu. W pierwszej kwarcie decydowały celne rzuty za trzy punkty. Gospodarze mieli ich sześć, a rzucali zza linii 6,75 m 9-krotnie. Z tak skutecznym rywalem Treflowi trudno było rywalizować.

W rzutach dystansowych dominowali Łukasz MajewskiMichał Nowakowski. Trafili w pierwszej części meczu po dwie trójki. Nowakowski zakończył ją łącznie z 10 pkt. Kiedy trafiał zza łuku po raz ostatni w tej kwarcie Wilki Morskie prowadziły 26:18. Celnym rzutem zamknął ją Paweł Kikowski (28:19).

W 16 min. Majewski zakończył szybki atak, a Trefl przegrywał już 25:39. Zoran Martić poprosił wówczas o czas dla żółto-czarnych, aby jeszcze w pierwszej połowie zacząć odrabiać straty. Po nim dwupunktową akcję z faulem zakończył Nenad Misanović, który do tego dołożył celny rzut wolny.

Wymianę ciosów zakończył przed przerwą 4 pkt. z rzędu Tyreek Duren. Dzięki temu sopocianie przegrywali już tylko 39:45. Amerykanin trafił także z gry na początku trzeciej kwarty (45:41) i wyglądało na to, że sopocianie za moment dościgną rywala. Chciał to wykończyć oczywiście Duren. Dołożył trójkę, wykonał kolejną trzypunktową akcję i było już tylko 48:47 dla gospodarzy. Na punkty Leończyka odpowiedział jeszcze Josip Bilinovać i Trefl zapomniał o skutecznym ataku na 3 min.

W pogoni nie pomogło później 6 pkt Misanovicia. Po trójce Franka Gainesa drużyna ze Szczecina prowadziła przed czwartą kwartą 63:55. Gaines oraz Kikowski trafili na jej początku i Trefl ponownie miał stratę w okolicach 10 pkt (67:55).

Sopocianie i tym razem zaczęli zbliżać się do rywala. W 34. min. Pod kosz wszedł Piotr Śmigielski, za trzy trafił Grzegorz Kulka, a kolejne punkty dołożył niezawodny Duren (68:65). Tym razem to trener Marek Łukomski prosił o czas.

Trafienie Śmigielskiego z półdystansu i było już tylko 70:69. Ten sam koszykarz, podobnym rzutem tylko, że z innego kąta dał Treflowi w 37. min. prowadzenie (70:71). Odebrał je Korie Lucious, ale po akcji za dwa punkty z faulem Kulki sopocianie ponownie byli przed rywalem (73:75).

Na niespełna 2 min. przed końcem na linii rzutów wolnych stanął Marcin Stefański, ale dwukrotnie spudłował. Odpowiedział punktami spod kosza Lucious, a w kolejnej akcji gospodarzy za trzy trafił Majewski (78:75) - w cały meczu 4 na 4 zza linii 6,75 m. Do końca kwarty pozostawała nieco ponad minuta. Faul na Durenie przyniósł tylko jeden celny wolny, a akcja Wilków Morskich łatwe punkty spod kosza Leończyka (80:76).

Trójka trafiona z trudnej pozycji przez Bilinovacia sprawiła, że końcówka stała się dramatyczna (80:79). Koszykarze Trefla pozwolili jednak wejść pod kosz Luciousowi (82:79), a gospodarze w odpowiedzi faulowali Durena. Do końca pozostawały 3,3 sekundy, a Amerykanin trafił oba wolne. Po czasie dla Wilków Morskich Kulka faulował Leończyka. Ten także trafił dwukrotnie (84:81). Martić nie miał już czasu, Bilinovać w 3 sekundy zdołał dobiec do połowy i rzucić. Niewiele brakowało, a doprowadziłby do dogrywki. Piłka jednak nie wpadła do kosza.

Wyniki 4 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Start Lublin 83:52 (15:9, 22:12, 26:16, 20:15)
  • King Wilki Morskie Szczecin - TREFL SOPOT 84:81 (28:19, 17:20, 18:16, 21:26)
  • AZS Koszalin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:65 (22:13, 19:19, 13:13, 13:20)
  • Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 56:64 (11:17, 20:13, 13:24, 12:10)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 85:75 (23:16, 20:22, 20:17, 22:20)
  • AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 58:67 (24:13, 10:14, 10:23, 14:17)
  • Energa Czarni Słupsk - Siarka Tarnobrzeg 91:54 (22:13, 22:19, 24:8, 23:14)
  • PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 78:92 (25:19, 14:27, 19:20, 20:26)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra 71:78 (21:20, 11:23, 17:15, 22:20)

• 29 1

• Cztery porażki z rzędu !!! Piąta będzie z Polpharmą !!! Tak trzymać !!!

• 31 2

• Czesio niech Jacusiowi lepiej kawe parzy!

• 20 1

• Grunt, że długi spłacają?!

• 16 1

• Znowu? Ile można przegrywać w końcówkach meczu, no ile?

• 18 0

• celne rzuty wolne w końcówce - tego dzis zabrakło

już nie będę wytykał kto ich nie trafił

• 24 0

• Żenady ciąg dalszy.

• 23 0

• Porażka. Treflu, nie wiem gdzie Twoje miejsce ale na pewno nie w TBL.

• 22 1

• Mam pomysł jak zmotywować chłopaków

Rozegrajmy szybko awansem 8 spotkań, nawet jeśli wszystkie przegramy, to będziemy liderem z 12 pktami