Koszykarze Asseco zasypali Jezioro

26 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Łukasz Seweryn zdobył dla Asseco 17 punktów, z czego aż 15 po rzutach zza łuku. Łukasz Seweryn zdobył dla Asseco 17 punktów, z czego aż 15 po rzutach zza łuku.

Koszykarze Asseco Gdynia pokonali we własnej hali Stabill Jezioro Tarnobrzeg 86:70 (33:12, 19:25, 17:12, 16:21). Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Łukasz Seweryn, a celnymi rzutami debiut uświetnił również Przemysław Żołnierewicz. Niemal połowa zdobyczy gospodarzy to zasługa rzutów zza łuku.

ASSSECO: Seweryn 17 (5x3), Matczak 12 (2x3), Kowalczyk 9 (3x3), Szymański 2, Szczotka 2 (6 zb.) - Walton 14 (6 as.), Dmitriew 10 (2x3), Kovacević 9 (1x3), Żołnierewicz 8 (1x3), Zekavicić 3, Paredes 0.

STABILL JEZIORO: Fitzgerald 18, Allen 10 (1x3, 7 zb.), Nowakowski 10 (2x3, 8 as.), Krajniewski 7 (1x3), Doaks 5 (8 zb.) - Patoka 6, Łukasiak 6, Przybyszewski 3 (1x3), Marciniak 0.

Zespół Jeziora w Gdynia Arena musiał sobie radzić bez obrońcy Chase'a Simona, który nabawił się kontuzji na środowym treningu. Trudno jednak ocenić na ile obecność Amerykanina pomogłaby drużynieLeszka Marca. Gdynianie drugie w tym sezonie spotkanie we własnej hali rozpoczęli z mocnym przytupem, bo od serii 12:0.

Co istotne, za każdym razem punkty zdobywał inny z podopiecznych Davida Dedka. Niemoc gości przełamał Andrew Fitzgerald. Po niespełna pięciu minutach gry Asseco prowadziło 20:6, a 7 punktów miał na koncie Filip Matczak. Dopiero w ostatnich trzech minutach tej partii trafiać do kosza zaczął A.J. Walton, który do końca kwarty uzbierał 6 "oczek". Gospodarze tę część spotkania zakończyli z prowadzeniem różnicą 21 punktów.

Na początku drugiej partii zespół z Tarnobrzegu przegrywał już 16:40, ale dzięki serii 13:0 zdołali mocno zniwelować straty. Passę gości przerwał dopiero Fiodor Dmitriew trafiając zza łuku. Gdynianie, choć roztrwonili znaczącą część przewagi, do przerwy i tak prowadzili różnicą 15 punktów. Trzecią kwartę celnym rzutem zza łuku rozpoczął Sebastian Kowalczyk, po czym... koszykarze kazali kibicom czekać na kolejne punkty ponad 3 minuty, gdy do kosza trafił Matczak.

Jezioro w ostatniej kwarcie zdołało zbliżyć się do gospodarzy na 11 punktów, ale lepiej już dla przyjezdnych nie było. Gdynianie utrzymywanie wysokiego prowadzenia zawdzięczali w dużej mierze częstym rzutom za 3 punkty. Wykorzystali 14 z 39 rzutów zza łuku, podczas gdy zespół z Tarnobrzegu trafił 5 na 12 prób.

- Zagraliśmy tak, jak nam przeciwnik pozwolił. Nie dawali nam łatwo penetrować, za to mieliśmy otwartą drogę na obwodzie i to wykorzystywaliśmy. Nie wiem czy 39 rzutów to rekord, ale skuteczność na poziomie 36 procent to jest dobry wynik. Świetnie zaczęliśmy spotkanie i to nas potem trochę uśpiło. Cieszę się jednak, że mimo problemów z szybkimi atakami Jeziora, nie roztrwoniliśmy przewagi. Nie bez znaczenia była nasza przewaga w zbiórkach, których mieliśmy 42 przy 32 gości. Nie do końca rywale pozwolili nam zrealizować nasze założenia, ale wygrana cieszy, bo Jezioro to bardzo dobry zespół - mówi trener Asseco David Dedek.

Słoweński szkoleniowiec na pomeczowej konferencji prasowej komplementował gdyńskich kibiców, na których wsparcie jego zespół mógł mocno liczyć. Fani, którzy odwiedzili Gdynia Arenę, mieli okazję być świadkami debiutu Przemysława Żołnierewicza. 18-letni obrońca, który zmagał się ostatnio z kontuzją kolana, na parkiecie spędził 8,5 minuty zdobywając 5 punktów z gry i wykorzystując 3 z 4 rzutów osobistych.

Świetne wrażenie pozostawił po sobie 2 lata starszy Matczak, który przez długi czas grał na stuprocentowej skuteczności. W połowie ostatniej kwarty musiał opuścić boisko po piątym przewinieniu.

- To mało istotne, ważne jest zwycięstwo zespołu. Staraliśmy się grać agresywnie w obronie i stąd te przewinienia. Cieszę się, że moja skuteczność przysłużyła się zespołowi - mówi 20-letni rozgrywający, który trafił 4 na 6 rzutów z gry.

Wyniki 3 kolejki

• TREFL Sopot - AZS Koszalin 87:83 (29:19, 19:19, 18:17, 21:28)
  • PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 79:81 (29:20, 19:23, 9:16, 22:22)
  • ASSECO Gdynia - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 86:70 (33:12, 19:25, 17:12, 16:21)
  • Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 73:56 (13:12, 23:14, 21:14, 16:16)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gdański 88:74 (13:21, 31:11, 26:31 18:11)
  • Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra 81:72 (19:19, 19:20, 15:22, 28:11)

Opinie (19) 2 zablokowane

• Brawo!!!

• 35 8

• Teraz na Starogard!!

• 34 8

• a ja czekam na stelmety.
    Jestem przekonany, że asseco pokona stelmety. Po tym co widziałem wczoraj przeciwko Maladze i antypopisom koszarka to jestem pewny, ze asseco ich pokona.
    Ciesze sie, ze koszarka frajersko kupily stelmety. teraz im bedzie psuk mecze ha ha

• 28 10

• Piękny mecz!

Wkurza mnie że odpuszczają przy dużej przewadze a mogli Siarę zmiażdżyć.
    Kowalczyk, Walton i Kovacevic to przyszłe gwiazdy, zobaczycie żr jeszcze będzie o nich głośno.

• 28 7

• Bardzo fajne spotkanie i swietna atmosfera na meczu!!

• AZS to ogórek?
      tylko -5 we Włocławku to z ogórkami? ogórek wygrywa w Zgorzelcu?
      ogarnij się thorek:))))

• 23 6

• Koszarek zawalił ME i zawali Stelmetowi Euroligę (1)

Jest to zawodnik który w obronie nic nie wnosi. Gra tylko na obwodzie a pod kosz wchodzi raz na kilka meczy. Nie potrafi rzucić przez dobrego obrońcę ani wejść pod kosz. Grają statycznie i każdy mecz będzie oby tylko 20 ma w plecy. Wymagania za sezon na poziomie 800 tyś zł za sezon. Doił Trefla , Asseco , teraz Stelmet ....
    Mniemanie o sobie ma nieprawdopodobne ....

• 28 5

• dokładnie

ten antygracz koszarek jest po prostu beznadziejny i slabiutki.
      Fajnie sie patrzy jak w europie ogrywaja go jak prawdziwego ogorka.
      Tez jestem tego zdania, ze tam gdzie jest koszarek to nie ma sukcesu.
      Ciesze sie, ze nie ma go juz w 3miescie, bo juz nic tu nie spieprzy

• 12 4

• Fajny mecz

To było naprawdę dobry mecz w kosza. Asseco grało z sercem i widać nawet było ze zawodnicy reagują emocjonalnie(na swoje błędy tez).Młodziaki były jak lwie serce, Sewer-extra -ja chce go widzieć na każdym meczu rzucającego 3ki tak lekko,AJ chyba się trochę gubi jako rozgrywający-ciągnie go pod kosz jak magnes- widać w nim prawdziwego fightera.Matczak tez ekstra,Szczotka chyba się zaraził tą młodzieńczą atmosferą i zasuwał jak 19latek.Nawet Fiodor się obudził!!Reszta chłopaków jak mowie -waleczne serca. Brawo,Brawo,Brawo!
    I dzięki za widowisko.

• 43 3

• wygrany mecz - brawo

Wygrana, to najważniejsze. Mecz co najwyżej przeciętny .
    Jedynie 3ki gospodarzy moga budzic zadowolenie.
    Na parkiecie dzisiaj najlepsze były czirliderki.

• 9 20

• Dołączę się do gratulacji, po I kwarcie myślałem ,że będzie pogrom -wpadało wszystko :) Skończyło się bez nerwow, oby w innych meczach było podobnie.Myślę ,że spokojnie możemy myśleć o Play Off. Teraz czas na Polpharmę...