Wiadomości

stat

SMS - Lotosowi po raz piąty

Ten szlak przetarły Agnieszka Bibrzycka, Paulina Pawlak i Aleksandra Chomać. Kilka dni temu wkroczyła na niego Magdalena Leciejewska. Piatą koszykarką, która zamienia Szkołę Mistrzostwa Sportowego na Lotos Gdynia jest Marta Urbaniak.

Pod koniec maja Urbaniak poprowadziła do tytułu wicemistrza Polski juniorek Olimpię Poznań. Sama zaszła jeszcze wyżej w tym turnieju. Otrzymała tytuł MVP zawodów, równoznaczny z nagrodą Prezesa Zarządu Grupy Lotos. Nic zatem dziwnego, że gdynianie nie chceli wypuszczać z rąk taki brylant. 18-latka związała się z Lotosem na trzy najbliższe sezony. Nowy nabytek mistrzyń Polski mierzy 180 centymetrów. Najczęściej grana pozycjach numer 2 i 3.

Urbaniak jest trzecią zawodniczką młodego pokolenia zakontraktowaną w ostatnich tygodniach przez Lotos. Najpierw pozyskano Annę Gotalovą, a następnie Leciejewską. Mierząca 203 centymetry Słowaczka ma już za sobą w Gdyni testy medyczno-sprawnościowe. Jak podkreśla strona internetowa klubu "trener Krzysztof Koziorowicz pozytywnie ocenił przydatność tej zawodniczki w nowym składzie Lotosu i wiąże z nią duże nadzieje.".

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane