Wicemistrz Polski wysoko wygrał w Gdyni, ale Spójnia stawiała się Orlen Wiśle Płock

16 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

W ostatnim w 2017 roku meczu w Gdynia Arenie szczypiorniści Spójni potrafili momentami postawić się wicemistrzowie Polski, Orlen Wiśle Płock. Dobra gra w pierwszej połowie Adama Lisiewicza, a w drugiej m.in. Borysa Brukwickiego sprawiła, że gospodarze uniknęli pogromu. Nie byli jednak w stanie do końca odpowiedzieć na szybką grę przyjezdnych i przegrali 22:34 (12:18).

Orlen Wisła Płock Orlen Wisła Płock
Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Męczykowski 1, Lisiewicz 6, Ćwikliński 2, Kamyszek 2, K. Pedryc 1, Kirilenko, Jamioł, Brukwicki 4, P. Pedryc 3, Dworaczek 1, Marszałek 2
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski
Widzów: 200
Morawski - Krajewski 4, Racotea 1, Obradović 2, Ghionea 9, T. Gębala 1, Ivić 3, Tarabochia, Olkowski 3, M. Gębala 5, Zabić 3, Mihić 1, De Toledo 2, Wołowiec

Jeden z piłkarzy ręcznych beniaminka PGNiG Superligi Rafał Jamioł stwierdził, że starcie jego drużyny z Wisłą, jest jak spotkanie Dawida z Goliatem

RAFAŁ JAMIOŁ PRZED MECZE Z WISŁĄ PŁOCK
Dwie kolejki temu gdynianom udało się przerwać serię bez zwycięstwa, która zakończyła się na ośmiu

SPÓJNIA WYGRAŁA W GDYNIA ARENIE Z MEBLAMI WÓJCIK 32:28

We wtorek mieliśmy pierwsze derby Trójmiasta w Superlidze. Gdynianie ulegli w Ergo Arenie Wybrzeżu 23:27

DERBY TRÓJMIASTA PIŁKARZY RĘCZNYCH DLA FAWORYTA
Szczypiorniści Spójnie mierzyli się już u siebie z mistrzem Polski, PGE Vivie Kielce i nie wspominają dobrze tego meczu

PGE VIVE ROZBIŁO SPÓJNIĘ 46:27
Trwa prezentacja szczypiornistów obu drużyn
1'
ZACZYNAMY MECZ. Od środka Spójnia
1'
Mecz ruszył 5 minut wcześniej, ale musimy zaczekać na start zegara, który zaliczył awarię
1'
Zegar ruszył więc gramy
1'
Świetna obrona Morawskiego (Orlen Wisła Płock), który zatrzymał Jamioła (SPÓJNIA Gdynia)
2'
Zablokowany rzut Kamyszka
2'
[1:0] Bramkę zdobywa 3 Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia), który dobił rzut kolegi obroniony przez Morawskiego
3'
[1:1] Bramkę z kontry zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
3'
[2:1] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 4 Ćwikliński (SPÓJNIA Gdynia).
3'
Żółtą kartką otrzymuje Ivić (Orlen Wisła Płock).
4'
[3:1] Bramkę z kontry zdobywa 3 Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
4'
Zimakowski (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut Obradovicia (Orlen Wisła Płock)
5'
[3:2] Bramkę łapiąc piłkę w powietrzu i rzucając zdobywa Ivić (Orlen Wisła Płock).
6'
Skutecznymi interwencjami popisali się Morawski (Orlen Wisła Płock) i Zimakowski (SPÓJNIA Gdynia)
6'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni w sytuacji sam na sam z Jamiołem (SPÓJNIA Gdynia)
7'
Także Zimakowski (SPÓJNIA Gdynia) wygrywa pojedynek oko w oko z Iviciem (Orlen Wisła Płock)
8'
[3:3] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
9'
[3:4] Przechwyt i bramkę z kontry zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
9'
[3:5] Bramkę z kontrataku zdobywa M. Gębala (Orlen Wisła Płock).
10'
[3:6] Kolejną bramkę z szybkiego ataku zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
czas
11'
Przerwa na żądanie Markuszewskiego (SPÓJNIA Gdynia).
11'
[4:6] Bramkę zdobywa 31 Dworaczek (SPÓJNIA Gdynia), świetne podanie Kamyszka
13'
Obradović (Orlen Wisła Płock) obija poprzeczkę
13'
Morawski (Orlen Wisła Płock) zatrzymuje Lisiewicza (SPÓJNIA Gdynia)
13'
[4:7] Bramkę zdobywa Obradović (Orlen Wisła Płock).
14'
[5:7] Bramkę z dystansu zdobywa P. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
14'
[5:8] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa M. Gębala (Orlen Wisła Płock).
14'
Żółtą kartką otrzymuje P. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
16'
[5:9] Bramkę zdobywa M. Gębala (Orlen Wisła Płock), wcześniej T. Gebala trafił w poprzeczkę
16'
[5:10] Bramkę z kontry zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
17'
[6:10] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa 3 Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
17'
[6:11] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa M. Gębala (Orlen Wisła Płock).
18'
W prostej sytuacji pudłuje Dworaczek (SPÓJNIA Gdynia)
18'
[6:12] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
18'
W bramce Spójni za Zimakowskiego (SPÓJNIA Gdynia) wchodzi Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
19'
[7:12] Bramkę zdobywa 4 Ćwikliński (SPÓJNIA Gdynia).
19'
[7:13] Goście już mają odpowiedź, bramkę zdobywa Obradović (Orlen Wisła Płock).
20'
[8:13] Przechwyt i bramkę z kontry zdobywa 9 Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
21'
Żółtą kartką otrzymuje 21 Brukwicki (SPÓJNIA Gdynia).
21'
Dworaczek (SPÓJNIA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej, musi opuścić boisko po wcześniejszym zderzeniu z jednym zawodników
22'
[8:14] 5. bramkę w meczu zdobywa M. Gębala (Orlen Wisła Płock).
22'
[8:15] Przechwyt i bramkę zdobywa Olkowski (Orlen Wisła Płock).
22'
[9:15] Bramkę zdobywa P. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
23'
[9:16] Bramkę zdobywa reprezentant Polski T. Gębala (Orlen Wisła Płock).
24'
Żółtą kartką otrzymuje Obradović (Orlen Wisła Płock).
24'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni rzut Brukiwckiego, skuteczny na linii także Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
25'
P. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia) trafia w poprzeczkę
26'
[10:16] Bramkę z dystansu zdobywa P. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
27'
[11:16] Bramkę z kontry zdobywa 3 Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
28'
[12:16] Kolejną bramkę z kontry zdobywa 3 Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
29'
Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia) ponownie w kontrze, tym razem zatrzymuje go Morawski (Orlen Wisła Płock)
29'
Tylko Spójnia - padło z ust jednego z kibiców w Gdynia Arenie
30'
[12:17] Bramkę zdobywa Ivić (Orlen Wisła Płock).
30'
[12:18] Bramkę z kontry zdobywa Ivić (Orlen Wisła Płock).
30'
Żółtą kartką otrzymuje Mihić (Orlen Wisła Płock).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Spójnia nie wygląda najgorzej na tle wicemistrza Polski. Co prawda, kiedy goście podkręcą tempo, to spokojnie odskakują, ale także pod bramką Wisły dzieje się wiele ciekawego. Szybkością imponuje Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia), który ma już 5 bramek na koncie, z dystansu dobrze rzuca P. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia) - 3 trafienia. Z drugiej strony boiska dominują M. Gębala (Orlen Wisła Płock) i Ghionea (Orlen Wisła Płock) - po 5 bramek
31'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Od środka Wisła
31'
[12:19] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
32'
[13:19] W odpowiedzi bramkę zdobywa 65 Marszałek (SPÓJNIA Gdynia).
33'
[13:20] Bramkę z kontry zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
33'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) zatrzymuje kontrę w wykonaniu Ghionei (Orlen Wisła Płock)
34'
[13:21] Bramkę z kontry zdobywa Zabić (Orlen Wisła Płock), świetne podani Ghionei
35'
[14:21] Bramkę zdobywa 21 Brukwicki (SPÓJNIA Gdynia).
36'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) odbija piłkę po rzucie Racotei (Orlen Wisła Płock)
37'
[14:22] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
wykluczenie
37'
Racotea (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni rzut Kamyszka
wykluczenie
39'
K. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę. Do tego karny dla Wisły
39'
[14:23] Bramkę z 7. metra zdobywa Zabić (Orlen Wisła Płock).
40'
[14:24] Z kontry do pustej bramki trafia De Toledo (Orlen Wisła Płock).
42'
[15:24] Bramkę zdobywa 2 Męczykowski (SPÓJNIA Gdynia).
42'
Kolejna awaria zegara i mamy przerwę w grze
42'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut Ghionei (Orlen Wisła Płock)
42'
Michalczuk (SPÓJNIA Gdynia) za Głębockiego (SPÓJNIA Gdynia) w bramce gospodarzy
43'
[15:25] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
czas
43'
43'
[16:25] Bramkę zdobywa K. Pedryc (SPÓJNIA Gdynia), ładne podanie Jamioła
wykluczenie
43'
43'
[16:26] Odpowiedź i bramkę zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
44'
Morawski (Orlen Wisła Płock) lepszy od Jamioła (SPÓJNIA Gdynia)
45'
Skuteczna interwencja Michalczuka (SPÓJNIA Gdynia)
46'
Michalczuk (SPÓJNIA Gdynia) zatrzymuje Krajewskiego (Orlen Wisła Płock)
47'
[16:27] Bramkę z kontry zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
48'
[17:27] Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa 21 Brukwicki (SPÓJNIA Gdynia).
Równolegle ruszyliśmy z bezpośrednią relacją meczu piłkarskiej ekstraklasy

LIVE: SANDECJA NOWY SĄCZ - LECHIA GDAŃSK
49'
[17:28] Bramkę z koła zdobywa Zabić (Orlen Wisła Płock).
wykluczenie
50'
Krajewski (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
[17:29] Bramkę z 9. metra zdobywa Racotea (Orlen Wisła Płock).
52'
[17:30] Bramkę z kontry zdobywa Ghionea (Orlen Wisła Płock).
52'
[18:30] Kolejną bramkę po indywidualnej akcji zdobywa 21 Brukwicki (SPÓJNIA Gdynia).
53'
[18:31] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock).
54'
[19:31] Bramkę z trudnej pozycji zdobywa 65 Marszałek (SPÓJNIA Gdynia).
55'
[19:32] Bramkę zdobywa Krajewski (Orlen Wisła Płock), który nagle pojawił się na kole
55'
Rzut karny dla Spójni
55'
[20:32] Bramkę z 7. metra zdobywa 3 Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
56'
57'
Dwa rzutu z pola bramkowego, po razie Spójni i Wisły
57'
[20:33] Bramkę z kontry zdobywa Olkowski (Orlen Wisła Płock).
58'
[21:33] Bramkę zdobywa 21 Brukwicki (SPÓJNIA Gdynia).
59'
[21:34] Bramkę z 9. metra zdobywa Olkowski (Orlen Wisła Płock).
59'
[22:34] Szybka odpowiedź i bramkę zdobywa 9 Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
60'
KONIEC MECZU. Rywale zagrali po zmianie stron w niemal całkowicie innym zestawieniu niż w pierwszej połowie, ale spokojnie powiększyli prowadzenie. Choć nieźle grali Brukwicki (SPÓJNIA Gdynia) czy Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia), to jedynie udało się im uchronić drużynę przed pogromem. To ostatni mecz Spójni w 2017 roku w Gdynia Arenie

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 16 3 1 2 10 404:443 15
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-01-18

Wyniki 16 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Chrobry Głogów 24:30 (8:16)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Orlen Wisła Płock 22:34 (12:18)
  • PGE Vive Kielce - Energa MKS Kalisz 37:21 (17:10)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Meble Wójcik Elbląg
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 29:33 (12:19)
  • Stal Mielec - Azoty Puławy 26:31 (14:16)
  • Zagłębie Lubin - KPR Legionowo 33:33 (21:17) karne 5:4
  • Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn (przełożony na 7.02)

Opinie (7) 1 zablokowana

• no wreszcie koniec,jutro zobaczymy coś co da przyszłość! Bez tych prowadzących a z nowymi trenerami! Dzisiaj mecz pokazał tragiczne prowadzenie przez cały czas!