Vistal Łączpol wygrał w Kielcach

2 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Bramki, które w drugiej połowie zdobywała Aleksandra Zych, pozwoliły Vistalowi Łączpolowi utrzymać prowadzenie do końca meczu w Kielcach. Bramki, które w drugiej połowie zdobywała Aleksandra Zych, pozwoliły Vistalowi Łączpolowi utrzymać prowadzenie do końca meczu w Kielcach.

20. kolejka PGNiG Superligi nie przyniosła zmian na szczycie tabeli. Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu po wyjazdowym zwycięstwie nad KSS Kielce 31:27 (15:11) zachowały drugie miejsce. Gdynianki nie dogonią już SPR Lublin, który na dwie serię gier przed końcem sezonu zasadniczego wywalczył pierwszy numer rozstawienia do play-off.

KSS: Wawrzynkowska, Staś - Grabarczyk 5, Syncerz 5, Grzesik 1, Lalewicz, Drabik 2, Skrzyniarz 7, Nowak 1, Olszowa 2, Woźniak 4

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Zych 7, Koniuszaniec 6, Kulwińska 4, Białek 3, Pawłowska 3, Mateescu 3, Duran 2, Petrinja 1, Królikowska 1, Andrzejewska 1, Krnić

Tego dnia w Kielcach liczył się przede wszystkim szlagier w męskiej Superlidze, w którym miejscowe Vive Targi wygrało z Orlenem Wisłą Płock 29:22. Co prawda mecz szczypiornistek odbywał się w innej hali, ale godzina rozpoczęcia tego pojedynku została wyznaczona tak, aby kibice mogli zdążyć na oba spotkania. Panie do gry wyszły dopiero o godz. 19:30.

Początek należał do gospodyń, które w ósmej minucie prowadziły 6:3. Walczący o zapewnienie sobie miejsce w play-off KSS miał dużą ochotę, aby pokusić się co najmniej o taką niespodziankę jak w pierwszej rundzie w Gdyni, gdy zremisował 28:28 (przeczytaj relację).

Na szczęście Vistal Łączpol szybko uporządkował szyki. Grę w defensywie poprawiło wejście do bramki Beaty Kowalczyk, a z każdą minutą coraz pewniej na lewym skrzydle czuła się Magdalena Pawłowska. Po czterech bramkach z rzędu gdynianki zakończyły inauguracyjny kwadrans prowadzeniem 7:6.

- W bramce Kowalczyk wykonała dobrą robotę. Oba skrzydła grały skutecznie w ataku. Na pewno Pawłowska sprostała zadaniu i dobrze zastąpiła kontuzjowaną Kalską - informuje Tadeusz Paszkowski, dyrektor Vistalu Łączpolu.

O wygraniu pierwszej połowy przesądziły dopiero dwie ostatnie minuty. Przyjezdne zdobyły wówczas trzy bramki z rzędu od wyniku 12:11. Równie udany był dla gdynianek początek pierwszej połowy. Do 35. minuty pozwoliły rywalkom zdobyć tylko jedną bramkę, a same podniosły prowadzenie na 18:12. To był kluczowy moment tego meczu, który pozwolił mistrzyniom Polski na kontrolowaniu gry już do końcowego gwizdka sędziego.

- Druga połowa była bardzo dobra w wykonaniu Aleksandry Zych. Wszystkie swoje bramki w tym meczu nasza rozgrywająca rzuciła właśnie po przerwie - dodaje dyrektor Paszkowski.

KSS trzeba oddać, że jeszcze próbował walczyć, ale wszystko na co było stać tego dnia kielczanki, to maksymalnie zbliżenie się na odległość dwóch trafień.

Wyniki 20 kolejki

• KSS Kielce - VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA 27:31 (11:15)
  • KPR Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalińska 32:30 (15:15)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 34:30 (19:13)
  • SPR Lublin - Piotrcovia 38:25 (22:13)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Aussie Sambor Tczew 28:22 (16:12)
  • Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:29 (16:13)
  • Mecz zaległy z 17. kolejki:
  • Aussie Sambor Tczew - KSS Kielce 21:24 (13:13)

Opinie (10) 3 zablokowane

• (1)

Nie dogonią SPR, ale stracą drugie miejsce na rzecz Zagłębia

• 6 17

• Dokładnie!

III miejsce, to wszystko, na co je stać!

• 4 6

• Są NAJLEPSZE bo..... z GDYNII !!!!

• 13 8

• Medal będzie a to najwazniejsze! (2)

Po tych wielkich zmianach i zawirowaniach - 4 trenerów na przestrzeni 1 roku, wymiana połowy zespołu, brak osoby decyzyjnej w klubie, to ten wynik jest i tak rewelacyjny!!!!!!!!!Wielkie brawa dla zawodniczek i nowego trenera!

• 1 0

• Co nowy trener ugrał? Żeby bić brawo to trzeba coś zrobić, a nowy trener nie pokazał nic :-(

Zmiany w zespole to katastrofa. Nikt w tej drużynie nie ma pojęcia o profesjonalnym prowadzeniu drużyny. Teraz zespołem kieruje Mateescu zarówno na boisku jak i od zaplecza. To może być groźne zjawisko......

• 1 0

• Jak dobrze pójdzie to Czwarte miejsce !!!

Jak się nie potkną w pierwszej fazie Play - Off . A z tą kameleonową formą wszystko jest możliwe . Co zresztą udowodniły w tym sezonie niejednokrotnie !

• 0 0

• Mistrzostwa Polski Juniorek Starszych

Od poniedziałku do soboty w Rewalu 8 najlepszych zespołów w kategorii juniorek starszych będzie walczyło o medale! Nasze juniorki należą do faworytek tej imprezy ale lekko nie będzie....Trzymamy kciuki dziewczyny!!!!W poniedziałek pierwszy mecz : Gdynia - Szczecin

• 1 0

• do redakcji (2)

zlikwidować ocenianie bo to wielkie oszustwo w dn 5 03 ogodz 23 zawodniczki miały około 90 głosów a dziś rano mają po 150 polskie bagienko zamieszkało w drużynie wstyd czy pan prezes i zaciąg bałkański mają cos wspólnego po oddanych głosach coś śmierdzi

Analiza

to musi być ktos z otoczenia zawodniczek zych gapska matescu pawłowcka kulwińska koniuszaniec nie liczę bo była na górze a jest ostatnia no i panu trenerowi mocno skoczyło

• 0 0

• do józka (1)

idąc twojm tropem sprawdziłem jak głosują na innych i tu niespodzianka średnio głosuje na koszykówkę lub siatkówkę około60 osób ana nasze niektóre gwiazdy zagłosowało już około200 osób to znaczy że piłka ręczna w wykonaniu vistalu jest najpopularniejsza w trójmieście a kibiców mało na meczach ciekawe jak to jest wstyd dla tych co to robią

• 0 0

• Mam pytanko ?

Jak można oceniać zawodniczki nie widząc meczu ? Kolo józek dobra rada ma rację, że to już straciło sens !