Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:8. Osłabieni hokeiści znów przegrali

Mikołaj Pachniewski
25 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Hokeiści Stoczniowca przegrali 0:8 z Comarch Cracovią. Hokeiści Stoczniowca przegrali 0:8 z Comarch Cracovią.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Comarch Cracovią 0:8 (0:3, 0:3, 0:2) w meczu 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gospodarze tylko na początku nawiązali walkę z przyjezdnymi, a wraz z każdą minutą rosła przewaga "Pasów". Trener Krzysztof Lehmann w niedzielnym pojedynku miał do dyspozycji zaledwie 14 zawodników z pola. Następny mecz gdańszczanie rozegrają już we wtorek, gdy na wyjeździe zmierzą się z Tauron Podhalem Nowy Targ. Początek zaległego meczu o godz. 18.

35 Kieler; od 40:01 11 Soliński; 97 Rompkowski, 7 Liśkiewicz - 84 Fruczek, 21 Mocarski, 5 Drąg; 3 Lehmann, 33 Żurawski - 22 Bondarenko, 93 Pesta, 8 Zając; 76 Wala, 9 Leśniak - 24 Michał Rybak, 13 Maciej Rybak
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca, Gabryszak - Cudek, Szutta
Widzów: bez publiczności
48 Petrasek; 89 Gula, 33 Saur - 16 Tiala, 14 Nemec, 95 Kapica; 2 Dudas, 44 Szurowski - 88 Franek, 90 Jezek, 10 Nejezchleb; 34 Musioł, 19 Gutwald - 71 Brynkus, 28 Widmar, 84 Drzewiecki; 3 Gosztyła, 81 Bezwiński - 8 Kamiński, 7 Augustyniak, 11 Dziurdzia
  • 58:44' Dudas as. Nejezchleb, Jezek 5 na 4

Gdańszczanie mają dziś do dyspozycji zaledwie 14 zawodników. Ma to związek z epidemią koronawirusa.
Zawodnicy już na lodzie, za chwilę zaczynamy.
1'
Krążek rzucony na lód! Pierwsze wznowienie wygrali gdańszczanie.
1'
Mocne uderzenie Franka, krążek "wypluł" z rękawicy Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale zagrożenie oddalone.
3'
Na razie gospodarze mają problem by wjechać z krążkiem do tercji Cracovii.
4'
Pierwsza groźna akcja Stoczniowca. Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wyłuskał krążek pod bandą i oddał strzał z bulika, Petrasek (Comarch Cracovia) złapał "gumę".
5'
Znów uderzał Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i znów górą bramkarz Cracovii.
6'
Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) przejął krążek za bramką gości, wyjechał na środek i celował pod poprzeczkę, ale Petrasek (Comarch Cracovia) nie dał się zaskoczyć.
6:43'
[0:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kamiński. Kamiński oddał strzał z wysokości bulika tuż nad barkiem Kielera i krążek odbijając się od poprzeczki wpadł do siatki!
8'
Goście spokojnie kontrolują przebieg spotkania.
11'
Raz po raz krążek leci w światło bramki strzeżonej przez Michała Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Gdański bramkarz na brak pracy nie może narzekać.
kara
12'
Lehmann (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
12'
Słupek ratuje gdańszczan po strzale Kapicy (Comarch Cracovia)!
13'
Prawdziwe bombardowanie gdańskiej bramki. Druga bramka dla Cracovii wisi w powietrzu.
13'
Krążek w bramce, ale został kopnięty łyżwą przez Drzewieckiego (Comarch Cracovia) i sędziowie nie uznali trafienia!
14'
Gospodarze w pełnym zestawieniu.
15'
Najlepsza okazja hokeistów Stoczniowca jak do tej pory! Bondarenko (STOCZNIOWIEC Gdańsk) z akcją 2 na 1, ale zamian porządnie przymierzyć oddał słaby strzał po lodzie.
14:43'
[0:2] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica. Kapica dostał doskonałe podanie przed bramkę, położył Kielera i ze spokojem umieścił krążek w siatce.
17'
Przedzierał się pod bandą Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale w ostatnim momencie zatrzymany przez defensora "Pasów".
18:01'
[0:3] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica. Druga bramka reprezentanta Polski, który minął obrońców, jak tyczki i w sytuacji sam na sam posłał krążek tuż pod poprzeczkę.
20'
Koniec pierwszej tercji.
Na początku pierwszej odsłony gdańszczanie mieli kilka dobrych okazji do otwarcia wyniku, ale w kluczowych momentach zabrakło im zimnej krwi. Tej nie zabrakło przyjezdnym, którzy strzelili trzy ładne bramki i zasłużenie prowadzą.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
kara
21'
kara
22'
Tiala (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
23'
Więcej miejsca na lodzie, bo oba zespoły grają po czterech zawodników w polu.
23'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) wjechał przed bramkę, Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) wyciągnął się jak długi i końcówką parkana odbił krążek!
24'
Obie drużyny już w pełnych składach.
kara
25'
Wala (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
25'
Kapica (Comarch Cracovia) świetnie wypatrzył Dudasa (Comarch Cracovia), krążek po jego strzale przeleciał Kielerowi (STOCZNIOWIEC Gdańsk) pod pachą i sprzed linii bramkowej wybił go Wala (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale tak niefortunnie, że wyleciał poza taflę i obrońca Stoczniowca otrzymał karę.
26'
Trwa oblężenie gdańskiej bramki.
27'
27'
Kontra 3 na 2 Stoczniowca, ale po raz kolejny strzał bez odpowiedniej mocy i Petrasek (Comarch Cracovia) nie miał żadnego problemu, by odbić krązek.
28'
Indywidualne popisy Kapicy (Comarch Cracovia) i biało-niebiescy bronią się wybijając krążek na uwolnienie.
29:04'
[0:4] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Franek. Rozklepana gdańska defensywa i z najbliższej odległości krążek do siatki wpakował Franek.
30'
Strzał Brynkusa (Comarch Cracovia) z najbliższej odległości z najwyższym trudem odbił Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
32'
Dwoi się i troi Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) pomiędzy słupkami. Tylko jego postawa sprawia, że goście prowadzą "tylko" 4:0.
33:30'
[0:5] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Widmar. Widmar dostał znakomite podanie zza bramki i uderzył bez przyjęcia tak mocno, że aż bidon spadł z siatki na bramce Kielera!
kara
34'
Augustyniak (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
35'
Mocny strzał Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk) z niebieskiej. Zasłonięty był Petrasek (Comarch Cracovia), ale bramkarz gości wciąż niepokonany.
36'
Przyjezdni już w pełnym zestawieniu.
36:55'
[0:6] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica. Kuriozalna bramka, bo sygnalizowana była kara dla gospodarzy, goście grali w szóstkę, a miejscowi popełnili błąd przy zmianie i grali w czwórkę. Kapica pomknął prawym skrzydłem, ściął do środka, oddał strzał i skompletował hat tricka.
40'
Koniec II tercji.
Wynik 0:6 po dwóch odsłonach jest najniższym możliwym wymiarem kary. Gospodarze są kompletnie bezradni i nie mogą poważnie zagrozić bramce Petraska. Najjaśniejszą postacią pozostaje Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk), którego interwencje zapobiegły, na razie, dwucyfrówce i pogromowi.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja. W gdańskiej bramce zmiana. Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk) za Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
42'
Błąd Petraska, który trafił w swojego zawodnika wybijając krążek i znakomitą okazję miał Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale nie trafił do odsłoniętej bramki!
44'
Kolejny błąd Petraska, tym razem miał okazję Drąg (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale gdańszczanie nadal bez trafienia.
46'
Kamiński (Comarch Cracovia) z najbliższej odległości i instynktowna interwencja Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
46'
Bomba Saura (Comarch Cracovia) ląduje na poprzeczce gdańskiej bramki!
47'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) sam na sam z Petraskiem...górą bramkarz Cracovii.
48:10'
[0:7] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nejezchleb. Nejezchleb sam na sam z Soliński, oddał mocny strzał z pełnego zamachu i jest 0:7.
49'
Niesygnalizowany strzał Kamińksiego, poprzeczka ratuje Solińskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk) przed utratą bramki.
51'
Widocznie brakuje już sił biało-niebieskim.
53'
Już tylko bronią się gdańszczanie. Cracovia założyła hokejowy zamek w pełnych składach.
kara
55'
Dziurdzia (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
57'
Goście już w pełnym składzie.
kara
57'
Michał Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
58'
Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk) sam na sam z Petraskiem! Czeski bramkarz przyjezdnych znów górą!
58:44'
[0:8] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dudas. Potężny strzał Dudasa idealnie przy słupku i Soliński bez szans.
60'
Koniec meczu! Stoczniowiec przegrał z Comarch Cracovią 0:8.
Trzecia tercja nie była już toczona w takim tempie, jak dwie poprzednie. Goście przy wysokim prowadzeniu także nieco spuścili z tonu. Wiktor Soliński (STOCZNIOWIEC Gdańsk), który zastąpił Michała Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) pokazał się z dobrej strony. Gdańszczanie mogą żałować dwóch akcji sam na sam, które były szansą na zdobycie honorowej bramki.

10 Stoczniowiec Gdańsk 12 0 0 0 12 15:63 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-10-30

Wyniki 14 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Comarch Cracovia 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 3:4 po karnych (2:0, 0:0, 2:3, k. 0:2)
  • GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
  • Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
  • Mecze zaległe z 8. kolejki
  • JKH GKS - Cracovia 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
  • Unia - Energa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
  • Mecz zaległy z 13. kolejki
  • Podhale - STOCZNIOWIEC 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
  • Mecz zaległy z 11. kolejki
  • GKS Katowice - Zagłębie 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

• Korol! jak nie widzisz problemu to w********laj (3)

• 5 0

• (2)

Nie ma argumentów ??
      Jesteś żenujący zapytaj kolegów co było na spotkaniu kibiców z Korolem niektórym oczy się otworzyły

• 0 6

• No to napisz "co bylo"

Ale konkretnie.

• 0 0

• Warto by było , by niektórym wyostrzył się słuch . Ciągle od wielu lat się mówi pewne kwestie i jakoś są głusi! Twoje oczy to bardzo niedużo.

• 3 1

• W trzeciej tercji tylko 0:2 i dwie sytuacje dla Stoczni - Craxa słabła. Tylko mecz się skończył.

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze..Kurna, muszę odstawić to zioło.

• 3 0

• Nie klei się (1)

Chcecie zobaczyć jak wyglądają nowe stroje z nowym sponsorem OBC (Olivia biznes centre)

Zobaczcie na stronie GKH albo tutaj jak udostępnia zdjęcia. Zwykle naklejki, dobrze to widać na fanpage GKH, połowa wyglada jakby miała odpaść albo już odpala.

Widać jaki poważny sponsor, śmiech na sali

• 4 0

• jedna wielka prowizorka i totalna ściema

• 6 0

• Mam nadzieję, że szkoła nie płaci za lód na który nie ma wstępu. (2)

• 6 0

• Jak to się mówi.... nadzieja matką.... itd. itp.

• 3 0

• U kosteckiego wszystko jest możliwe!!

• 3 0

• (28)

Na facebookowym profilu PKH - Pomorski Bastion Hokeja m.in. kilka słów od Damiana Szurowskiego, czasem inne ciekawostki.

• 25 0

• PKH (27)

A czy to prawda ze Bastion Hokeja spotkał sie z Adamem Korolem ? I cos wiecej kibice dowiedzieli sie o sytuacji PKH i dlugach klubu ?

• 4 10

• (21)

tak wszystko jest ok i nawet info dostalismy ze na rok 2021 nawet 1 grosz nie bedzie dany na kostnice

• 14 1

• Tajemnica ? (1)

Nigdzie nic nie piszecie o tym spotkaniu - czyzby jakies niewygodne tematy dla zarzadu PKH byly poruszane ? Bo nie wierze ze tylko rozmawialiscie o klubie Kosteckiego :)