Stoczniowiec Gdańsk - Energa Toruń 0:6. Porażka w ostatnim meczu 2020 roku

Mikołaj Pachniewski
11 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Gdańszczanie przegrali z Energą Toruń 0:6. Jedną z bramek dla gości zdobył Jegor Rożkow (z tyłu), który jeszcze w poprzednim sezonie broni barw Lotosu PKH Gdańsk. Gdańszczanie przegrali z Energą Toruń 0:6. Jedną z bramek dla gości zdobył Jegor Rożkow (z tyłu), który jeszcze w poprzednim sezonie broni barw Lotosu PKH Gdańsk.

Hokeiści Stoczniowca Gdańsk przegrali z Energą Toruń 0:6 (0:2, 0:3, 0:1) w meczu 24. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Był to zarazem ostatni mecz w 2020 roku dla podopiecznych Krzysztofa Lehmanna. Biało-niebiescy w derbach Pomorza nie potrafili jednak nawet raz trafić do siatki.

35 Kieler; 97 Mateusz Rompkowski, 76 Wala - 73 Vitek, 21 Mocarski, 8 Zając; 3 Lehmann, 9 Leśniak - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 77 Sadowski; 23 Maciejewski,2 Maciej Rompkowski - 24 Maciej Rybak, Drozd-Niekurzak, 13 Michał Rybak; 7 Liśkiewicz, 5 Drąg - 4 Wołoszyk, 40 Strużyk, 22 Bondarenko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca, Smura - Kucharewicz, Pobożniak
51 Studziński; 16 Skólmowski, 23 Szkodienko - 29 Dołęga, 10 Kamil Kalinowski, 19 Michał Kalinowski; 11 Jaworski 24 Gusevas - 92 Osipow, 9 Fieofanow, 8 Sierguszkin; 22 Smirnow, 78 Kuzniecow - 12 Bondaruk, 75 Czwanczikow, 44 Szabanow; 20 Podsiadło, 57 Kozłow - 36 Saloranta, 43 Rożkow, 79 Jaakola
  • 6:22' Jaakola as. K. Kalinowski, Dołęga
  • 16:59' Osipow
  • 22:35' Rożkow as. Saloranta, Kozłow
  • 30:43' Bondaruk as. Szabanow, Czwanczikow
  • 31:41' Fieofanow as. Sierguszkin, Skólmowski
  • 41:38' Osipow as. Kozłow, Sierguszkin 5 na 4

"Bilans Stoczniowca Gdańsk wygląda fatalnie, ale myślę, że na lepszy nie liczył żaden realista. Ta niemoc jeszcze potrwa. Jeden sezon nie wystarczy na złożenie zespołu, który nie będzie tak odstawał od reszty. Na razie muszą łapać się dobrej gry obronnej i liczyć na szybkie kontry - uważa Marek Wróbel, były hokeista Stoczniowca i PKH Gdańsk.

Wróbel: Niemoc jeszcze potrwa

W ostatnim meczu gdańszczanie przegrali w Krakowie aż 1:8, tracąc pięć bramek w ostatnich 20 minutach.

Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 8:1. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

1'
Rozpoczęło się spotkanie. Pierwsze wznowienie wygrali goście.
kara
1'
Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za uderzanie.
2'
Świetne okazje mieli Saloranta (Energa Toruń) i Rożkow (Energa Toruń)! Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) jednak na posterunku.
3'
Gdańszczanie już w pełnym zestawieniu.
5'
Błąd gości i Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) w sytuacji sam na sam ze Studzińskim (Energa Toruń)! Strzał napastnika gospodarzy jednak bez problemów odbił bramkarz Energi.
6'
Bondaruk (Energa Toruń) pozostawiony sam przed Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale zamiast strzelać odgrywał do Szabanowa (Energa Toruń), a jego strzał zablokował jeden z gdańskich defensorów.
6:22'
[0:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jaakola. Świetna dwójkowa kontra gości, Kamil Kalinowski podał do Jaakoli, a ten nie dał szans Kielerowi!
kara
7'
Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku.
kara
8'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za atak kijem trzymanym oburącz. Gdańszczanie przez 59 sekund zagrają 3 na 5.
9'
Słupek uratował Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i Stoczniowiec po strzale Kamila Kalinowskiego.
9'
Gospodarze już w czwórkę.
10'
Biało-niebiescy w komplecie. Torunianie próbowali zbyt koronkowo rozegrać przewagę i nic z tego nie wyszło.
kara
11'
Szkodienko (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową za trzymanie. Faulowany był Michał Rybak w sytuacji sam na sam, ale zdołał oddać czysty strzał i nie ma rzutu karnego.
11'
Mocno z pierwszego krążka Vitek (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Na raty złapał krążek Studziński (Energa Toruń).
12'
Fatalne podanie Stasiewicza (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i goście wyszli z dwójkową kontrą w osłabieniu. Strzelał Bondaruk (Energa Toruń), ale prosto w Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk).
13'
Przyjezdni już w pełnym zestawieniu.
14'
Fieofanow (Energa Toruń) próbował zaskoczyć bramkarza Stoczniowca, ale ten czujny między słupkami.
16'
Długo trwała narada sędziów, czy nałożyć karę na Lehmanna (STOCZNIOWIEC Gdańsk) za bezpośrednie wystrzelenie krążka poza taflę. Ostatecznie wykluczenie anulowano.
17'
Wysoko atakują torunianie gdańszczan w ich tercji, starają się nie dać swobody w rozegraniu krążka biało-niebieskim.
16:59'
[0:2] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Osipow. Osipow sam na sam z Kielerem, świetne uderzenie w samo okienko i gdański bramkarz bez szans.
18'
Trwa napór Energi. Hokeiści Stoczniowca nie mogą wyjechać z krążkiem z własnej tercji. Rozpaczliwe wybicie na uwolnienie.
kara
20'
Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za atak łokciem.
20'
Koniec I tercji.
Początek meczu mógł ułożyć się inaczej dla gdańszczan, gdyby okazję sam na sam wykorzystał Jakub Stasiewicz (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Niewykorzystana sytuacja się zemściła i torunianie objęli prowadzenie po strzale Konsty Jaakoli (Energa Toruń). Wynik podwyższył Artiom Osipow (Energa Toruń) po błędzie obrońcy Stoczniowca. Przewaga gości nie ulega dyskusji, a za taki wynik biało-niebiescy mogą dziękować Michałowi Kielerowi (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i nieskuteczności torunian.
21'
Rozpoczęła się druga tercja. Torunianie jeszcze przez prawie półtorej minuty w przewadze jednego zawodnika.
22'
Gospodarze w pełnym składzie.
22:35'
[0:3] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow. Świetnie obsłużony Rożkow przez Salorantę i były zawodnik PKH Gdańsk z bliska pokonał Kielera.
24'
Zając (STOCZNIOWIEC Gdańsk) strzelił zza obrońcy, ale krążek przeleciał minimalnie nad poprzeczką.
26'
Torunianie próbują chyba wjechać z krążkiem do pustej bramki. Osipow (Energa Toruń) był sam na sam z Kielerem (STOCZNIOWIEC Gdańsk), a jeszcze wycofał krążek do Sierguszkina (Energa Toruń) i nic z tego nie wyszło.
28'
Kolejny raz gdański bramkarz ratuje skórę kolegom. Fatalnie gra defensywa Stoczniowca.
kara
28'
Kara dla Energi za nadmierną liczbę zawodników na lodzie.
30'
Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) pozostawiony sam przed Studzińskim (Energa Toruń), ale źle trafił w krążek i nie ma premierowego trafienia dla miejscowych.
30'
Toruń w pełnym składzie.
30:43'
[0:4] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bondaruk. Dopięli swego goście! Świetna drużynowa akcja i Bondaruk wpakował krążek do pustej bramki.
31:41'
[0:5] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fieofanow. Uderzenie Fieofanowa, krążek odbił się jeszcze od słupka i zatrzepotał w gdańskiej bramce.
33'
Dwie świetne okazje miał Pesta (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale strzelił po lodzie i Studziński (Energa Toruń) zdołał odbić krążek.
33'
Krążek w siatce po odbiciu od Sadowskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale sędziowie nie uznali bramki, bowiem gdański hokeista skierował go do bramki łyżwą.
kara
36'
Strużyk (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie.
37'
Trwa ostrzał bramki strzeżonej przez Kielera (STOCZNIOWIEC Gdańsk). Ten na razie wychodzi z opresji obronną ręką.
38'
Obronili się gospodarze.
kara
40'
Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za przeszkadzanie równo ze syreną.
40'
Koniec II tercji.
Druga tercja ponownie pod dyktando gości z Torunia. Michał Kieler (STOCZNIOWIEC Gdańsk) musiał w tej odsłonie skapitulować trzykrotnie. Gdańszczanie mogli wykorzystać niefrasobliwość toruńskiej defensywy za sprawą Krystiana Mocarskiego (STOCZNIOWIEC Gdańsk) i Filipa Pesty (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale dobrymi powstrzymał ich Mateusz Studziński (Energa Toruń), były bramkarz PKH Gdańsk.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja. Gdańszczanie w osłabieniu przez pełne dwie minuty.
41'
Gospodarze wyszli z dwójkową kontrą, którą strzałem finalizował Mocarski (STOCZNIOWIEC Gdańsk), ale Studziński (Energa Toruń) obronił jego uderzenie.
41:38'
[0:6] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Osipow. Precyzyjne, mierzone uderzenie Osipowa tuż nad rękawicą Kielera i jest 0:6.
43'
Energa szuka kolejnych bramek, nie ma chwili wytchnienia gdański bramkarz.
kara
45'
Mateusz Rompkowski (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku.
45'
Osipow (Energa Toruń) mógł skompletować hat tricka, ale źle trafił w krążek.
47'
Biało-niebiescy w pełnym składzie.
kara
47'
Michał Kalinowski (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie.
49'
Fatalnie rozegrana przewaga przez gospodarzy i oba zespoły grają w pełnym zestawieniach.
kara
51'
Kara techniczna dla Stoczniowca za nadmierną liczbę zawodników na lodzie.
kara
52'
Maciej Rybak (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową po raz trzeci w tym spotkaniu. Do tego kara 10 minut za niesportowe zachowanie.
kara
52'
Dołęga (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową za uderzanie.
53'
Gra toczy się 4 na 4, bowiem ławkę kar opuścił już jeden z gdańszczan.
54'
Gramy w pełnych zestawieniach.
kara
55'
Strużyk (STOCZNIOWIEC Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku.
57'
Miejscowi dotrwali do końca osłabienia.
58'
Zbyt koronkowo grają przyjezdni i wynik nie ulega zmianie.
60'
Koniec meczu. Stoczniowiec przegrał w ostatnim meczu w tym roku 0:6.
Trzecia tercja przyniosła zaledwie jedną bramkę. Torunianie nieco spuścili z tonu i próbowali koronkowo rozgrywać akcję, przez co wynik jest dużo lepszy od gry gospodarzy w dzisiejszym meczu. Było to ostatnie spotkanie Stoczniowca w tym roku kalendarzowym. Następne gdańszczanie rozegrają dopiero w styczniu.

10 Stoczniowiec Gdańsk 24 2 0 0 22 28:129 6
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-12-14

Wyniki 24 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Energa Toruń 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
  • Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Tauron Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce (0:0, 0:0, 2:2, d. 0:1)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 4:5 po karnych (3:1, 1:2, 0:1, d. 0:0, k. 2:3)

Opinie (86) ponad 20 zablokowanych

• Ta drużyna jest skazana na sukces ! (5)

• 3 39

• Na baty

• 19 0

• Sukces w biczowaniu.... to napewno!

• 18 0

• A co was obchodzi ta drużyna jak jej nie kibicujecie ? (1)

• 3 31

• tyle co ciebie obchodził wspaniały Lotos PKH jak mu nie kibicowałeś

• 31 3

• Skazany to jest bolo, na pisanie bzdur tutaj.